Canon HF100 opinie

NoTes

New member
Firmware - aktualizacja HF100

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo jeśli okaże się, że to konieczne, chyba można to zrobić :mrgreen:.
Problem polega na tym, że sam sobie go w zasadzie poszukałem. Otóż skusiło mnie i zakupiłem VL-5. Nie jest to chyba standartowe akcesorium do tej kamery, bo nie ma o nim mowy w instrukcji. Za to w dwóch sklepach internetowych jakie zanalazłem jest oferowana ta lampa wideo i pominając fakt, że ma 3 waty, a nie 5 jak jest podane w opisie przedmiotu w sklepie i jest na "mini advanced shoe" oraz, że jest to produkt made in Japan, a nie tania dobra chińszczyzna :mrgreen:, wszystko byłoby ok, gdyby nie "... The video light can be used with the HF10/HF100 after you update the camcorder's firmware. Visit your local Canon Web site for details. ..." i o czym oczywizda nie było mowy w opisie przedmiotu. Po odwiedzinach na właściwej stronie internetowej niestety nic nie znalazłem (może źle szukałem). Zaraz po stwierdzeniu powyższego napisałem maila do sklepu, gdzie kupiłem lampę z prośbą o pomoc techniczną w/w zakresie. Na razie odpowiedzi nie dostałem bo akurat jest wikend (jak coś odpowiedzą to Wam napiszę). Niezależnie od pomocy jaką od nich uzyskam zwracam się do Was z prośbą o uwagi, sugestie i spostrzeżenia osób, które taką aktualizację wykonywały. Zdaję sobie sprawę, że zabieg aktualizacji nie jest "bułką z masłem" ze względu na możliwość zepsucia oryginalnego oprogramowania (między innymi dlatego, że kamera jest na gwarancji). W zasadzie jestem już tak zdesperowany :mrgreen:, że w razie czego odeślę im tę lampę szybciej niż do mnie przyjechała (do końca 10 dni od daty zakupu jeszcze trochę dni pozostało), chociaż szkoda byłoby bo nie po to ją kupiłem żeby jej na koniec nie mieć.
No i co Wy na to drodzy parafianie, bo nie ukrywam, że na czasie mi zależy :mrgreen:.
 

NoTes

New member
I w tym momencie za udzieloną pomoc należy się Koledze nie jedno piwko, ale cały browar piwny. Wszystko bangla jak trzeba. Dziękuję bardzo jeszcze raz za pomoc i nie mam więcej pytań, no chyba, że teraz ktoś ma pytania do mnie :mrgreen:.
 

WiruSSS

New member
gregory26 napisał:
Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem kamery canon hf 100. Jest to moja pierwsza kamera cyfrowa, dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli pytanie okaże się trywialne.
Chodzi mi o uzyskanie pewnego efektu podczas kręcenia.
Otóż w wielu samplach załączonych w sieci jest taki efekt, że pierwszy plan jest ostry podczas gdy drugi plan jest rozmyty. Po najechaniu na drugi plan ten rozmyty staje się ostry, a ten który był ostry staje się rozmyty.
Jakiej funkcji należy użyć, aby uzyskać taki efekt ?
Czy może bardziej chodzi tutaj o ustawienia przesłony ?

Z góry dziękuje za odp.

...w kamerkach amatorskich niełatwo uzyskać ten efekt z racji na małą matrycę. Jednak jest to oczywiście możliwie, najłatwiej uzuskać to krecąc na maksymalnym zoomie w miarę niedaleki obiekt przy max otwartej przysłonie, z dość oddalonym tłem :D ..czyli nie zawsze bedzie to możliwe. Przykłady gdzie tak zrobiłem możesz zobaczyć tutaj (scena z ławkami) http://vimeo.com/1447070 ..oraz tutaj http://vimeo.com/1615892

PS. w klipie z listkami w deszczu doskonale widac że tło rozmywa się coraz bardziej podczas zoomowania ...przy wide ostrość jest praktycznie w całym kadrze
 
Ostatnia edycja:

uki_t

New member
Wirusie sorry że z innej beczki- napisz mi co to jest za muzyka w tle klipu o pałacyku. Bardzo podoba się mojej żonie.
Klip świetny!!
pozdrawiam
 

bemx2k

New member
sorry za offtopa

Panowie widze ze jestecie obcykani z strona Canona
siedze 15 minut i nie potrafie znalezc updejtu Firmware do Canona HG20
moze jakas dobra dusza dopomoze ?
 

ErniK28

Member
jak najlepiej nagrywac material - zeby byla najlepsza jakosc i jak najmniejsze rekompresja przy edycji wideo?
Tryb filmowy + 50i czy 25p?
 

kuang

New member
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie konwerterów szerokokątnych, szczególnie Raynoxa HD-5050pro. Jak wygląda praca makro przy założonym takim konwerterze, jaką minimalną odległość ostrzenia można uzyskać? Oczywiście zakładam dobre światło.
I czy ktoś mógłby porównać kowertery Raynoxa HD-5050pro i Sony'ego VCL-0637h? Ale z praktyki współpracy z HF10/100, a nie z parametrów.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zamiennik

NoTes przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale jakoś nie było czasu "na wykończenie" baterii.

Kamera pokazuje komunikat zmień baterię przy tym zamienniku, aczkolwiek zaraz potem zapisuje coś tam i się wyłącza. :D
 

ANKO11

New member
Canon Hf 100

Super Kamera Hd Ale Przycisnela Mnie Bida I Musze Ja Sprzedac
Jest Nieuzywana
Moze Jest Ktos Chetny?
Kupiona W Styczniu 2009 Z Gwarancja W Polskim Sklepie
 

NoTes

New member
marciniozo

Ok., sie nic nie dzieje, bo właśnie dziś w samo południe odebrałem oryginalne BP-819 :mrgreen:, za kurna niestety zbyt duże pieniądze :cry:.
Odnośnie dobrego, bo taniego zamiennika to tak jak przypuszczałem, że w samym kulminacyjnym momencie zrobi mi cyk i ... wyłączy się kamera :mrgreen:.
 

bemx2k

New member
Moj zamiennik jeszcze mnie nie zawiodl , owsze mja kwszystkie tego typu baterie
jest nierozpoznawany przez kamere ,ale poprawnie naladowany wytrzymuje
ciut krocej niz orginalna bateria ktora niestety jest ponad 3x drozsza .
 

gregory26

New member
Mam pytanie do użytkowników HF100. Czy przy kręceniu obiektów, które są w ruchu też występuje u Was efekt delikatnego poruszenia i obraz staje się nie ostry ? Przy kręceniu obiektów statycznych ostrość jest idealna.
Czy może jest to kwestia ustawień kamery. Jeśli tak to na jakie je zmienić ?
Moje obecne ustawienia na jakich filmuje to: Fxp, tryb AF: Instant autofocus, pf25, wspomaganie ostrości ON, stabilizator ON, balans bieli auto.
Dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Droid

New member
To nie wina kamery tylko softu, w którym odtwarzasz nagranie. Przy wykorzystaniu Windows Movie Maker albo programu dołączonego do kamery też mam ten efekt, ale jak odpaliłem go przez Nero to było wszystko ok.

Jak tylko zakończą się moje perypetie związane z Vegas Movie Studio to będę korzystał z tego softu (na trialu mam wszystko ok).
 
Do góry