Canal+ Box 4K

miramar

New member
Cześć! Nadszedł odpowiedni moment i kupiłem sobie CANAL+ BOX 4K - wcześniej byłem użytkownikiem FBOX'a ATV. Pomiędzy tymi urządzeniami jest przepaść, niestety na korzyść porzuconego FBOX'a. Od prędkości działania samego urządzenia po możliwości rozbudowy na możliwościach użytkowych kończąc. Będzie mi brakowało takich gadżetów jak Linux pracujący w tle czy dodatkowy port USB. Niestety, wygoda korzystania z Netfliksa czy HBO GO wygrały i musiałem produkt Fergusona zostawić.


Jest jednak coś, bez czego bardzo ciężko mi się żyje z nową przystawką: nie potrafię nic wrzucić na dysk podłączony do CANAL+ BOX 4K. FBOX miał Sambę, FTP i SFTP. Tutaj urządzenie jest niewidoczne w otoczeniu sieciowym. Jest jakaś metoda, aby skopiować film na dysk bez odłączania go?
 

SDman

Banned
Cześć! Nadszedł odpowiedni moment i kupiłem sobie CANAL+ BOX 4K - wcześniej byłem użytkownikiem FBOX'a ATV. Pomiędzy tymi urządzeniami jest przepaść, niestety na korzyść porzuconego FBOX'a.
Ta "przepaść" to tylko walory użytkowe bo raczej nie obraz -jakość jest rewelacyjna z Canal+ box 4K
Szperałbym w różnych apkach, może jakaś da Ci możliwość widoczności jego zasobów w sieci.
 

miramar

New member
Ta "przepaść" to tylko walory użytkowe bo raczej nie obraz -jakość jest rewelacyjna z Canal+ box 4K
Teraz? Jasne. Ale jeszcze 2 lata temu, gdy Ferguson przedstawiał się w necie jako Nvidia Shield i był w ten sposób certyfikowany, jakość obrazu była taka sama. Netflix też leciał w 4K.
 

deusexe

Member
Niestety w NETFLIXIE rozpoznaje Atmos i na tym koniec... Na amplituner puszcza tylko DD+ Dla mnie to jest nieakceptowalne. Dopiero co kupiłem mogę odsprzedać za 189...
 

miroski

Member
Działa Atmos w Netflix. Sprawdzone na amplitunerze i soundbarze Samsung N950. Na wyświetlaczu N950 leci napis Dolby Atmos i przy dynamicznych scenach słychać górne głośniki w belce i surroundach. Na amplitunerze Denon też jest prawidłowo. Box jest beznadziejny jako odtwarzacz plików, dts tylko stereo albo w ogóle brak. DD 5.1 też z problemami ale do Netflixa jest chyba najlepszy z tanich Boxów.
 

deusexe

Member
Jak to udało Ci się uruchomić, sprawdziłem wszystkie konfiguracje ustawień Audio i jedynie co uzyskałem to Dolby D+ na Onkyo. Mało tego, napisałem do wsparcia CANAL+ i mi odpowiedzieli:
"Szanowny Panie,
informuję, że obecnie dekoder CANAL+ Box nie obsługuje dźwięku w formacie Dolby Atmos."

Owszem w KODI z plików mp4, mkv ATMOS idzie, ale z Netflixa nie.
 

miroski

Member
W Boxie niewiele jest do konfigurowania. Dolby Off i wyjście cyfrowe automatyczne. Jakiego używasz Kodi i jakie ustawienia? Przy domyślnych po pierwszym uruchomieniu w ogóle nie miałem dźwięku. Testowane na pliku BD25 (m2ts) ze ścieżkami DD 5.1 (lektor) i DTS MA 5.1. Po konfiguracji ustawień pojawił się DD 5.1 ale zniekształcony, DTS brak. Po kolejnej udało mi się uzyskać prawidłowe DD 5.1 ale po przełączeniu na DTS Kodi się zawiesił.
 

deusexe

Member
Kodi najnowszy z Google Store, ale nie pisałem, że DTS działa, tylko Atmos, DTS faktycznie też nie działa, czyli to jest wielki szrot.
 

Vilgefortz

New member
Dotychczas używałem Fergusona ATV, teraz kupiłem Canal+ Box 4K, ze względu na licencje Netflix, HBO GO itp. Niestety Ferguson bije na głowę ten sprzęt szybkością działania, jakością obrazu, a co najważniejsze pomimo długiej walki z tym boxem nie jest w stanie odtworzyć DTS. Wyjście audio jest ustawione w tryb pass through, ale w każdym odtwarzaczu jest ten sam problem. Nawet w Kodi nie udało mi się uzyskać DTS 5.1. Albo nie ma dźwięku, albo jest 2.0. Ferguson odtwarzał wszystko, nawet Dolby True HD, DTS HDMA.
 

fenc.marcin

New member
Siema, a ja mam pytanie odnośnie tunera dvbt2. Zamontowałem rodzicom i ogólnie wyszkukal wszystkie kanały, jakośc sygnału jest bardzo dobra. Jedyny problem jaki jest to to, że na kanałach z oznaczeniem HVEC np tvp Polonia czy kobieta obraz odtwarza ok natomiast dźwięk jest strasznie spowolniony, brzmi jak jakiś demon [emoji3] czy jest możliwość ustawienia tego poprawnie w ustawieniach czy problem z jakimś kodekiem?
Dodam jeszcze że na kanale testowym pokazuje że mój odbiornik jest przystosowany do nowej tv.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry