Call of Juarez: Bound in Blood

pav3l

New member
Bez reklam
Carbon_ napisał:
Czasy w których gry na konsole wyglądają lepiej niż na b. dobrym pc już dawno minęły. Nie ma to jednak żadnego znaczenia bo na konsolach gra się z zupełnie innych powodów - inne gry, warunki, ...

Kolego,
mam od zawsze wypasionego kompa i mam PS3. Powiem Ci tak, takich czasów nigdy nie było....nie łódź się....;)
Pozdrawiam,
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem zdanie "mam od zawsze wypasionego kompa".. tzn modernizujesz go co kilka (kilkanaście) miesięcy od lat? ;)
Ja jednak nie o tym.. gdy pojawił się psx oraz Saturn a później N64 wiele gier na te konsole niszczyło graficznie każdego ówczesnego PCta. Nie wspomnę już o czasach gdy nie było akceleratorów graficznych itp. kart. Dalsze przykłady są chyba zbędne..

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
k0val napisał:
Co z tego jak kupisz dobry pc do gier za 5000zł-10000zł ,jak za rok ,półtora cienko będzie na nim z grami nowymi.Gry na pc nie są dobrze optymalizowane i wymaga to ciągłego wywalania kasy w błoto.Po co masz marnować kasę na sprzęt do gier którego potencjał nie jest i nie będzie nigdy wykorzystany w 100%.W miarę jak programiści nauczą się(albo wreszcie pomoże im w tym Sony) pisać gry na cella to gry za jakiś czas będą wyglądać lepiej niż na drogim komputerze złożonym za rok albo dwa.

No, właśnie dlatego popatrzyłem sobie chwilę na fc2 i crysisa i stwierdziłem że wygląda to pięknie a potem odpaliłem to samo na x360/ps3 by grać, komfortowo i bez problemów czyli dla funu:D. Choć z drugiej strony jak pomyślę czasem co by było gdyby sony się nie pośpieszyło i do ps3 wsadziło np starego pentiuma d od intela i poprawiło lepszym gpu np jakimś 0,5x8800gts 640mb (kto z nas by nie dopłacił np stówki?) to trochę żal mi d ściska jak patrzę na brak v-synca w fc2 oraz niską rozdziałkę i słabe tekstury w większości gier na moim 1080p tv...

Co do tematu - łykam tą gierę:D
 

Peek

New member
Bez reklam
pav3l napisał:
Kolego,
mam od zawsze wypasionego kompa i mam PS3. Powiem Ci tak, takich czasów nigdy nie było....nie łódź się....;)
Pozdrawiam,

Skoro masz zawsze wypasionego to znaczy, ze średnio co rok wyajesz na niego ok 3000zł. W dodatku grafikę masz plastikową, bo tak jest na PC, osobiście komputer wymieniałem pół roku temu i dałem za niego 3500, co prawda nie ma takiej gry, która by na nim nie poszła na high detalach, ale i tak na nim nie gram, bo porównywałem chćby na Gridzie, grafa-plastik. Owszem tekstury są lepsze, ale całosc sztuczna stąd określenie "plastik", a na konsoli gra wygląda naturalnie (według mnie całość wygląda lepiej na konsoli).

Do grania są konsole koleś i na tym skończmy, bo to już było przerabiane miliard razy... (świadczy o tym choćby to, że gracze PC są lekceważeni przez wydawców gier, których jest na pc coraz mniej, a i tak nie są optymalizowane).

A co do porównania to dam taki przykład, mam X360 i na zwięszkonej ostrości na Sonym jest lepszy od PS3 a PS3 na zmniejszonej ostrości na Samsungu jest lepsza od X360. Ja różnicy w grafice nie widzę.

PS: Nie wiem czy te zdjęcia z porównania był robione w tej samiej rozdzielczości, poza tym tak jak juz mówiłem Xbox i PS3 mają rozbieżności pomiędzy optymalnymi ustawieniami TV do nich, dlatego takie porówniania s.a bez sensu. Przy odpowiedniej kalibracji TV do każdej z konsol gra wygląda tak samo.

PS: Czy widzieliście na PC o grafice porównywalnej do Uncharted 2?(bo lepszej to na 100% nie ma)

k0val napisał:
Co z tego jak kupisz dobry pc do gier za 5000zł-10000zł ,jak za rok ,półtora cienko będzie na nim z grami nowymi.Gry na pc nie są dobrze optymalizowane i wymaga to ciągłego wywalania kasy w błoto.Po co masz marnować kasę na sprzęt do gier którego potencjał nie jest i nie będzie nigdy wykorzystany w 100%.W miarę jak programiści nauczą się(albo wreszcie pomoże im w tym Sony) pisać gry na cella to gry za jakiś czas będą wyglądać lepiej niż na drogim komputerze złożonym za rok albo dwa.

Dokładnie tak jest.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
sorry ale co wy wyskakujcie z FC2 skoro to nie dojść że porażka graficzna to jeszcze jest robiona tak samo na ps3 jak xoboxa 360.Według mnie przez tego klocka ps3 jest hamowane w rozwoju graficznym w grach.Zamiast patrzeć na specyfikacje ps3 i porównywać go z pc(co jest dla mnie niedorzecznością ,pomijając że jest bez sensu ,bo cell to inna bajka 128 bitów i tak dalej) warto popatrzeć na przestarzałego xobxa 360(może ze względu na pośpiech i chęć zarobienia jak najwięcej mniejszym kosztem) i o dziwo co z niego dają jeszcze rade wycisnąć-bo jest łatwy do pisania gier ,ale wydaje mi się że to kwestia czasu zanim producenci zaczną bawić się cellem jak należy ostatnio pisało gdzieś że jest kilkanaście procent zaledwie jego mocy wykorzystywanych w grach co świadczy o jego potencjale.Bo właśnie gry są bardziej pisane pod xoboxa 360 i należy porównywać jego specyfikacje z pc a to już mówi samo za siebie.Dlatego ps3 nie może konkurować na razie na maxa z pc.Warto spojrzeć na exclusivy pisane specjalnie dla ps3 nie zwracające uwagi na xboxa takie jak uncharted(także przyszłą drugą cześć , krótkie filmiki z gameplay powalają)killzone 2, Motor Storm 2 ,Gran Turismo 5 ,Final Fantasy Versus XIII,Eyetoy PET ,a także niedługo Heavy Rain.Te tytuły są ścisłą czołówką w rankingu gier jeśli chodzi o grafikę a także o gameplay(czego brakuje sztucznemu tak często wychowalnemu crysisowi za grafikę której konsole nie mogły by pociągnąć a który ma się jednak na nie wkrótce pojawić)patrząc na to można dostrzec świetlną przyszłość dla gier na ps3.Jednak dopóki dla większości deweloperów zielone będą najbardziej się liczyły dopóty będzie xobox hamował rozwój pięknej grafiki na ps3 w wielu nowych grach.Dla chcącego nic trudnego.

Ps: Patrząc na ostatnie tendencje na forum proszę że jeśli ktoś chce pisać że jestem fan boyem to nie zabraniam,ale nich przy okazji rzuci jakieś konkretne argumenty ,forum jest do dyskusji a nie do obrażania innych

pozdrawiam;)
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Powiem szczerze, że ja do tej pory nie czułem, że na PS3 jest jakoś mniej gier czy są one gorsze. Pierwszą wpadą był Wiedźmin (jakieś tam studio spieprzyło prace - jak to rozumiem mieli problemy z programowaniem). Przecież i tak nikt nie gra w 10 gier na raz.
 

Szczupaczek

New member
Peek napisał:
A co do porównania to dam taki przykład, mam X360 i na zwięszkonej ostrości na Sonym jest lepszy od PS3 a PS3 na zmniejszonej ostrości na Samsungu jest lepsza od X360. Ja różnicy w grafice nie widzę.

Wytłumacz mi proszę o co Ci chodzi w tym zdaniu?

Sam mam kompa którego kupiłem 2 lata temu.Wydałem około 4000 zł. Do tej pory odpalam wszystkie gry na maxymalnych detalach a nie dołożyłem do niego złotówki...Wierutną bzdurą jest to że trzeba upgradowac sprzęt co pół roku za 3000 zł...Kiedy zacznie mi brakować mocy dołożę drugą kartę graficzną spiętą SLI. I każda gra która jest i na PS3 i na PC lepiej wygląda na PC. Mówicie że PC nie jest do grania...a ja właśnie mówię ze to na PC jest nawięcej dobrych gier...Pokażcie mi na PS3 dorosłe gry, moje ukochane strategie ekonomiczne lub strategie...Pokazcie: ANNO 1404 , Warhamera 40 000 Dawn Of War, Empire Total War...Wiecie co coraz czesciej widzę że gry na konsole są płaskie, nudne i płytkie...Osławiane ekskluzywne tytuły typu MGS 4, Resident Evil 5 zanudziły mnie. Lepiej bawiłem sie z Dead Space. Mam PS3 ale nie mam takich gier jakie miałem na PS2...Nikt mi nie wmówi że najlepiej sie gra na konsolach i na konsolach jest w co grac bo wg mnie nie ma...Gry na które czekam dopiero maja wyjsc, ale po tym co ostatnio sie dzieje z rynkiem gier to sie obawiam by te nadchodzace tytuły nie okazały sie przehypowanymi bublami...
 

Peek

New member
Bez reklam
Konsole mają to do siebie, że im są dłużej na rynku tym wychodzą na nie lepsze gry. Moim zdaniem gry lepiej wygladaja na konsolach (naturalność, o której mówiłem).

W dodatku w PS3 drzemie taki potencjał, jakiego nie ma żaden PC.

Granie na PC moim zdaniem umiera, coraz mniej tytułów, piractwo itd.
 
Ostatnia edycja:

Szczupaczek

New member
Nie rozumiem o jaką naturalność Ci chodzi ,to pewnie tez zależy od tego jaką masz kartę graficzną...Chcesz naturalności na kompie? Siądź dalej od monitora to zobaczysz efekt jaki masz na konsoli...Chyba w tym sęk...

Jaki ukryty potencjał ma konsola? Jakich tytułów które wyszły i na Xboxa i na PS3 nie ma na PC??
Powtarzasz tylko oklepane formułki które pojawiają się na forach...
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Dobra już koniec z tym offtopem, bo wątek jest o czm innym, a temat ten był już wałkowany miliard razy.

Cieszcie się, że chodzą wam strategie ekonomiczne i inne takie...

Ja jestem graczem hardcore'owym i dlatego gustuję w grach konsolowych.

Wy grajcie na pc w ANNO 1404 , Warhamera 40 000 Dawn Of War, Empire Total War

A my będziemy grać w "płaskie" MGS4, Resident Evil 5, Fight Night Round 4, czy uncharted 2.(żadnej z tych gier na PC nie ma)

Prawda jest taka, że może g ry na pc wyglądają troche lepiej, ale i tak nie dają tyle funu co konsole.
 

Redundantor

New member
A najlepiej w jedno i drugie :). Konsole są do innych gier niż PC, mają inny klimat itp. Na gry konsolowe zapraszasz znajomych. Na PC poginasz w samotności :). Nie wyobrażam sobie teraz strategii na PS3.

Jedno jest pewne PC jest bardziej wszechstronny - "do wszystkiego" ;). Konsolka bardziej "elitarna" w rozumieniu rozrywki. Wiadomo też, że jak podłącza się konsolę do 19-24' monitora komputerowego to nie ma co się dziwić, że wygląda to gorzej niż PC.

Taka karma...

Co to znaczy "gracz hardcorowy"?
 

Peek

New member
Bez reklam
Redundantor napisał:
Jedno jest pewne PC jest bardziej wszechstronny - "do wszystkiego" ;). Konsolka bardziej "elitarna" w rozumieniu rozrywki. Wiadomo też, że jak podłącza się konsolę do 19-24' monitora komputerowego to nie ma co się dziwić, że wygląda to gorzej niż PC.

Na niektórych montitorach to wygląda nawet lepiej od TV.
 

Szczupaczek

New member
Peek napisał:
A my będziemy grać w "płaskie" MGS4, Resident Evil 5, Fight Night Round 4, czy uncharted 2.(żadnej z tych gier na PC nie ma)

Na PS3 Uncharted 2 tez nie ma :D
Napisz czym Cie zachwycił RE5 i MGS 4?
RE5 banalna strzelanina która z pierwowzorami nie ma nic wspólnego...
MGS4 nudna przehypowana gra z archaicznym sterowaniem i broniami różnego kalibru które zadają taki sam damage...
Fight Night Round 4 gra która wypaczyła rywalizację w sieci poprzez buga związanego ze stamina...Prosta nawalanka gdzie uniki nic nie daja bo i tak dostajesz...
 

Peek

New member
Bez reklam
MGS4 to długa historia zapoczątkowana ok 10 lat temu z wyjściem pierwszego MGS na PSX. Właśnie z powodu fabuły jest to moja ulubiona gra. Oprócz tego bardzo dobrze wygląda graficznie, walki z bossami to mistrzostwo świata i jeszcze długo mógłbym tak wymieniać...

Resident Evil 5 pomimo, że z poprzednikami ma mało wspólnego ma swój klimat, jest już praktycznie grą akcji (ale za to jak grywalną!), ale te miejscówki, afryka, jaskinie itd. chyba jedna z najlepszych graficznie gier na next-geny.

Fight Night Round 4 jest najbliższa symulacji boksu, jeśli tego nie widzisz to znaczy, że na boksie się nie znasz. A co do uników to jak nie umiesz w to grać to się nie wypowiadaj. Rewelacyjna grafika, warunki fizyczne mają znaczenie, genialna fizyka.

Szczupaczek napisał:
Na PS3 Uncharted 2 tez nie ma :D
Napisz czym Cie zachwycił RE5 i MGS 4?
RE5 banalna strzelanina która z pierwowzorami nie ma nic wspólnego...
MGS4 nudna przehypowana gra z archaicznym sterowaniem i broniami różnego kalibru które zadają taki sam damage...
Fight Night Round 4 gra która wypaczyła rywalizację w sieci poprzez buga związanego ze stamina...Prosta nawalanka gdzie uniki nic nie daja bo i tak dostajesz...

No tak, nie to co strategie ekonomiczne...
 
Ostatnia edycja:

Szczupaczek

New member
Jeśli mamy się trzymać faktów to historia MGS zapoczątkowana była 22 lata temu...Nie powiem pierwsze MGSy na duże konsole odpowiadały mi. Może dlatego że byłem wtedy gówniarzem i to były nowości...Ale npisz coś od siebie a nie znowu powtarzasz opinie forumowe...
FNR 4 no rzeczywiscie genialna fizyka szczególnie ten bug...Jeśli to jest genialna symulacja boksu to ja dziekuję...wiesz ile średnio ciosów jest zadawanych w jednym starciu on-line? Grałes choc raz?

Ciągle nie wyjaśniłes o co chodzi w tym zdaniu:

Napisał Peek

A co do porównania to dam taki przykład, mam X360 i na zwięszkonej ostrości na Sonym jest lepszy od PS3 a PS3 na zmniejszonej ostrości na Samsungu jest lepsza od X360. Ja różnicy w grafice nie widzę.
 

Peek

New member
Bez reklam
W tym zdaniu chodzi o to, że pomiędzy optymalnymi ustawieniami TV pod PS3 a X360 istnieją rozbieżności. Nie można dokonywać porównań na tych samych ustawieniach bo na tych lepiej może być na X360, a na innych na PS3.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Seria Metal Gear Solid zapoczątkowana została na konsoli Nintendo a nie na psx. Podobnie jak wiele znanych serii oraz wynalazków pokroju gałek analogowych w padach.
 

arsenal

Moderator
VIP
Metal Gear Solid zapoczątkował swój żywot na sprzęcie MSX. Czyli m.in na czymś takim:
MSX-Hit_Bit_HB-75P.jpg

Jeszcze dokładniej to na MSX2. Na Nintendo NES powstał nieuzgodniony z Kojimą port/remake. Kompletnie skiepszczony dodajmy. To tyle z historii panie i panowie. :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry