Bzyczenie / Buczenie w Samsung 37C650

douglasfir

New member
2gi egzemplarz w serwisie.

Witam wszystkich!

A propos loterii, to mam 2gi egzemplarz Samsung 37C650 z lokalnego sklepu Neonet. Pierwszy buczal, wymienili na drugi dzien. Buczal dalej chociaz duzo mniej. Zglosilem na serwis. Poszedl na serwis w 3 dni od kupna. Jutro mam dostac z nowym inwerterem i wrzuce Wam opinie co i jak, chociaz serwisant nie napawa mnie optymizmem. Ten typ tak ponoc ma.
Jeżeli wciąż masz wybór przed kupnem to serwisant polecał mi 32 lub 40 cali...ponoc inny typ matrycy i nie buczy inwerter.
 

Larus

New member
Buczą praktycznie wszystkie 37" wszystkich producentów, bo posiadają tą samą dziadowską matrycę A-MVA3 od AUO wyposażoną w ten felerny inwerter. Naprawy gwarancyjne raczej nic nie dają. Buczą oczywiście wtedy gdy trzeba obniżyć emisję lamp (czyli na 100% jest cicho, ściemniamy i tragedia), no ale jak wiadomo na 100% to żadne oglądanie. Niektórym osobom pomaga lekkie odkręcenie/poluzowanie śrubek matrycy. A najlepszym rozwiązaniem jest olać 37" na MVA i kupić ewentualnie na S-IPS (cześć 37" od LG - uwaga na loterię matryc, część Philipsów, część Toshib i wszystkie Panasoniki).
 

adamuadamu

New member
Buczą praktycznie wszystkie 37" wszystkich producentów, bo posiadają tą samą dziadowską matrycę A-MVA3 od AUO wyposażoną w ten felerny inwerter. Naprawy gwarancyjne raczej nic nie dają. Buczą oczywiście wtedy gdy trzeba obniżyć emisję lamp (czyli na 100% jest cicho, ściemniamy i tragedia), no ale jak wiadomo na 100% to żadne oglądanie. Niektórym osobom pomaga lekkie odkręcenie/poluzowanie śrubek matrycy.

no, to już wiem ;)

a czy orientujesz się, czy zalanie żywicą bzyczących elementów (po gwarancji) pomoże? - coś jak wyciszanie popiskujących zasilaczy komputerowych

cz.2 jak to jest z ew. gwarancją przy owym poluzowaniu śrubek? w ogóle to mam wrażenie, że serwis po wymianie inwertera nieco za mocno skręcił obudowę - w ciemnym pokoju, podczas działającego podświetlenia i czarnego obrazu widać kilka "chmurek"
 

douglasfir

New member
Dostalem LE37C650 z serwisu. Wymienili inwerter. Czy cos pomoglo? Uwazam, ze pomoglo i polecam to rozwiazanie. Ogladam na ustawieniu Standard + Auto. Uciazliwosc buczenia jest minimalna.
Cala operacja od zgloszenia do oddania TV trwala 16 dni w tym bez TV bylem 12 dni.
Polecam serwis z Krakowa Master - mozna dzwonic do nich bezposrednio. Door-to-door obsluga.
 

Misi4k

New member
Dwa rozwiązania buczenia.

Witam,

Opiszę krótko moje przygody i dwa rozwiązania odnośnie buczenia Samsungów.

1. Kupił ojciec LE32C650 - buczał. Dokupiliśmy kabel HDMI bo ma możliwość podłączenia się do dekodera przez HDMI i buczenie ustało. Więc (z resztą nie tylko u mnie, już czytałem gdzieś w necie, że buczenie powoduje eurozłącze) problem rozwiązany.

2. Kupiłem ja LE37C650 podłączyłem przez eurozłącze - piękna cisza. Zadowolony chciałem na drugi dzień zmienić przedłużacz bo w starym było za mało dodatkowych wejść. Podłączyłem nowy i nagle tv zaczął BUCZEĆ. Załamałem się. Kombinowałem na 10 różnych sposobów. Skończyło się na tym, że wróciłem do starego przedłużacza i buczenia nie ma. Problem okazało się być to, że podłączałem przedłużacz z uziemieniem (bolcem). Stary przedłużacz jest bez uziemienia (bolca) i na nim nie ma żadnego buczenia. Polecam wam to sprawdzić.

Pozdrawiam.
 

jaber

New member
Witam,
muszę się wam pochwalić, że po wielu miesiącach wymiany listów z firmą Samsung udało mi się wymienić telewizor. Dostałem nowy i jest błoga cisza. Całkiem możliwe, że to jakaś inna seria bo obraz wydaje mi się trochę inny. Jak słyszę teksty, że ten typ tak ma to chce mi się śmiać. Jak ma to powinni go wycofać z rynku.
Co do buczenia z kablami - to inna usterka. Mój stary tv hałasował nawet bez kabla euro czy hdmi.
 

pajaqs

New member
A matrycę jaką masz ? Też zamówiłem w neo24 i dziś albo jutro odbiór. Mam nadzieje, że też trafię na cichego.
 

pajaqs

New member
Odebrałem dzisiaj, też mam 01 z boku obudowy a naklejki na matrycy nie widac.
A co do buczenia to jak zbliżę głowę do tyłu tv i wyłącze głos to coś tam słychać, więc można uznac, że jest ok.
 

18jaguar18

New member
Witam
planuję zakup właśnie tego TV zastanawiam się pomiędzy 32" a 37" jak by mógł ktoś się wypowiedzieć kto kupował teraz tego TV i jeżeli macie cisze to jaki macie model tego inverter i matrycy z góry dzięki
 

sylwek73

New member
Witam
planuję zakup właśnie tego TV zastanawiam się pomiędzy 32" a 37" jak by mógł ktoś się wypowiedzieć kto kupował teraz tego TV i jeżeli macie cisze to jaki macie model tego inverter i matrycy z góry dzięki
z numeru matrycy mam tylko nr. 01 jaki model inwrtera to ci nie powiem bo nie wiem gdzie go szukać:?:
 

kenny5

New member
Gdzie jest info o wersji matrycy? Na tabliczce znamionowej od tylu i dostepna bezproblemowo?

Ja mam to na naklejce z boku TV. Z tego co pamiętam to w tym wątku ktoś pisał, że można też zajrzeć przez otwory wentylacyjne i znaleźć jakąś naklejkę, gdzie jest podany dokładny rodzaj matrycy.
 

pompor

New member
Witam, kupiłem używany telewizor LE37C630, jak u większości użytkowników mam problem z "buczeniem" próbowałem na kilka sposobów i dalej nic, hałas nie jest duzy mysle ze da sie przyzwyczaić jedyna opcja w której telewizor działa bez buczenia gdy jest wlaczony jest opcja: Plug&play czy wie ktoś czemu akurat na tej opcji nic nie buczy?
 

tdx

New member
Bez reklam
Zobacz czy problem nie zniknie gdy wypniesz kabel od anteny, najlepiej sprawdzic na niepodlaczonym do niczego tv. Czy bucxenie nasila sie na kolorze bialym?. Zprawdz rowniez czy buczenie wystepuje gdy podlaczysz telewizor w innym miejscu chodzi mi o gniazda zasilajace

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry