Bzyczenie / Buczenie w Samsung 37C650

jaber

New member
Dostałem informację z serwisu, że mimo tego, że spełnia "normy" to mi go naprawiają "w razie czego". Tyle, że musiałem się nawyzywać na serwis i infolinię Samsunga. Mam wrażenie, że jest tak - próbują wcisnąć niezadowolonym klientom "historyjkę" o normach, a jak nie zadziała to coś jednak robią. Zobaczymy czy skutecznie. Jak nie to pozostaje konfrontacja z samym Samsungiem. Na 35 dni od kiedy jestem właścicielem tv to 28 spędził w serwisie. It's beautiful!
 

gold_mp

New member
Dostałem informację z serwisu, że mimo tego, że spełnia "normy" to mi go naprawiają "w razie czego". Tyle, że musiałem się nawyzywać na serwis i infolinię Samsunga. Mam wrażenie, że jest tak - próbują wcisnąć niezadowolonym klientom "historyjkę" o normach, a jak nie zadziała to coś jednak robią. Zobaczymy czy skutecznie. Jak nie to pozostaje konfrontacja z samym Samsungiem. Na 35 dni od kiedy jestem właścicielem tv to 28 spędził w serwisie. It's beautiful!

Jest tak jak piszesz.
Innym wyjściem oprócz serwisu/Samsunga jest reklamacja do sklepu z tytułu niezgodności towaru z umowa - sklep ma 14 dni na odpowiedź.

Czy serwis powiedział co planują naprawić, zrobić? - Zdaj relację po naprawie, co wymienili, a co najważniejsze czy pomogło.
 

jaber

New member
Wymieniają jakiś element od zasilania lamp. Mówili jak to się nazywa, ale jakoś nie chciało mi się zaśmiecać pamięci.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moze trafo? Potoczna nazwa transformatora. Najprościej: jego zadaniem w tym przypadku jest puszczanie mniejszego prądu (natężenia) do elementów oświetlających matrycę. Najcześciej buczy głsniej, gdzy jest najmniejsze oswietlenie, dlatego, że musi "więcej prądu zatrzymać". Nie mnie jedank buczeć nie powinien. Mamy XXI wiek a nie rewolucję październikową. Jakoś inne firmy potrafią zrobić cichy transformator. Żenada.
 

gold_mp

New member
Czy buczenie występuje u was również podczas zmiany kanałów oraz przejścia scen z jasnej w ciemną lub kiedy na ciemnym tle pojawiają się jaśniejsze fragmenty?
 

Bazyli3

New member
Hej,

ja zaobserwowałem buczenie w Samsungu LE37C630 ale podejrzewam że to prawie ten sam model. Z tego co zaobserwowałem to buczenie u mnie pojawia się tylko w sytuacji gdy wyświetlany jest jakiś ciemny obraz z jaśniejszymi elementami np. ognisko w nocy albo nocna burza. Przy normalnym jasnym obrazie cicho jak makiem zasiał.
Telewizor mam od 3 dni i zaobserwowałem to dopiero wczoraj oglądając Cast Away na TVN - szczególnie scena jako koleś płynie na tratwie przez ocean w nocy w samy środku burzy - po włączeniu mute buczenie wyraźnie się wzmagało w momencie gdy ekran rozświetlały pioruny, hmmm a w zasadzie możliwe że było odwrotnie buczenie ustępowało przy rozświetleniu ekranu a wracało gdy się ściemniał ??? Pewne jest że po przejściu do jasnego obrazu (np dzień) buczenie ustępowało ale co ciekawe nie od razu tylko tak stopniowo się wyciszało, to samo gdy się w trakcie tego buczenie przełączyło na inny kanał.
Tak się zastanawiam czy może sposób połączenie dekodera cyfrowego polsatu z TV może mieć na to jakiś wpływ. Bo póki co nie zaopatrzyłem się jeszcze w kabel HDMI i obraz leci przez SCARTa. Zauważyłem dodatkowo że w trakcie tego buczenia jak się delikatnie dociśnie wtyczkę od Scarta to trochę to buczenie ustaje. Ot tyle moich obserwacji - po zakupie kabla HDMI zobaczę czy coś się zmieniło
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
witam, wychodzi na to że samsungi mają problemy nie tylko w plazmach ale i w lcd :), tak jak toś tu napisał mamy XXI wiek a TA DZIADOWSKA firma nie może skonstruować cichej elektroniki do swoich produktów, ale nie to jest najgorsze - najgorsze jest to że ładują ludzi w :):):):) wmawiaqjąc im że to norma!!! :) wniosek moim zdaniem jest jeden - dopóki nie zaczną robić cichych tv NIE KUPUJEMY TELEWIZORÓW FIRMY SAMSUNG ORAZ ODRADZAMY RODZINIE I ZNAJOMYM KUPNO TV FIRMY SAMSUNG :):):)
 

jaber

New member
Napewno nie trafo - jestem z wykształcenia elektronikiem (choć nie pracuje w zawodzie) i o trafo to jeszcze słyszałem. Wydaje mi się, że to inverter, ale głowy obciąć sobie nie dam.
Z innej beczki - może ktoś sprawdzić w gwarancji ile mają czasu na naprawę?
 

gold_mp

New member
Z innej beczki - może ktoś sprawdzić w gwarancji ile mają czasu na naprawę?

9. Naprawa gwarancyjna zostanie wykonana w możliwie najkrótszym czasie nieprzekraczającym 30 dni licząc od daty przyjęcia urządzenia do serwisu. W przypadku konieczności importu części, termin naprawy może ulec wydłużeniu. Po wykonaniu naprawy okres gwarancji biegnie dalej przedłużony o czas naprawy.

Wiecej na stronie: Warunki gwarancji
 

gold_mp

New member
Wydaje mi się, że to inverter, ale głowy obciąć sobie nie dam.

Raczej na 99% o inverter. Czy został Ci już wymieniony(jeśli tak to czy wiesz jaki miał numer)? Jak sprawa wygląda?

Czy ktoś jest mi w stanie wskazać gdzie w internecie znajde spis części lub zamienników do samsunga 37c650, może ktoś dysponuje serwis manual(nie mylić z instrukcja obsługi)?

W moim buczydle znajduje sie inverter z końcówką 38A. Z informacji jakie uzyskałem jest inverter 39A, który załatwia sprawę buczenia - ponoć.
Czy ktoś miał już na takowy wymieniony lub w jego LCD znajduje się taki model invertera?

A na koniec.
Taki dowcip wymiana invertera trwa dosłownie 15 minut a ludzie czekają 30 dni na reakcje albo dłużej - SZOK!
 

kleciu

New member
Jestem swierzy i nie moge wklejac linkow przed napisaniem 5 postow wiec jakis tam link Ci podeslalem na Priv. Nie jest to serwisowka ale cos moze Ci sie przyda. W zipe kilka pdf-ow z naszym tw. Miedzy innymi jak go rozebrac

Kurde jednak to jest do b650
No coz szukam dalej.....
Moze latwiej by bylo jak by ktos podal jaki ten tv ma chassis.... po nim latwiej szukac schematow
 
Ostatnia edycja:

toms

New member
Ja również mam problem z LE37C650 i żałuję, że nie poczytałem o tym TV wcześniej. Mam zakupionego Samsunga le40a656 który zdobył nagrodę Eisa kilka lat temu i tv jest świetny oraz bezproblemówy.

Niestety w le37c650 również jest charakterystyczne buczenie i praktycznie w kilka miesięcy po zakupie zgłosiłem się znim do serwisu w Krakowie. Miałem szczęscie ponieważ przyjmował mnie gość, który miał naprawiać mój sprzęt. Stwierdził,że problem jest mu znany i musi wymienić inwerter. Tak się stało ale nie ma większej poprawy. TV buczy przy przełączaniu kanałów i jak jest ciemniejszy obraz. Dzwoniłem do tego majstra i znów stwierdził, że najlepiej oglądać jasne obrazy. Nie wiem co teraz dalej robić, naprawiać do bólu?
 

grochu32

New member
A ja tam mam Samsunga 37C650 od miesiąca i u mnie nic nie buczy nic nie brzęczy testowałem na wszystkich trybach i jest super telewizorek, teraz sobie szwagier kupił taki sam i u niego tez nic wiec nie wiem może ja mam szczęscię albo nie trzymam głowy przy TV :p:krol:

a gdzie koledzy kupili te nie buczące samsungi bo ja tez chcę samsunga niebuczącego 37c650?
 

losmarte

New member
ja kupiłem NIE buczącego 37C650 w RTVEUROAGD, znaczy się buczenie jest na ustawieniu STANDARDOWY, ale aby je usłyszeć trzeba wyciszyć dźwięk i zbliżyć do telewizora ma 20 cm :)
Inna sprawa, że po otworzeni opakowania w domu i podłączenia TV do sieci okazało się że matryca jest strzaskana :)ale za 1h był nowy telewizor... to jest zaleta kupowania w sieci, ale odbioru w fizycznym salonie
 
Ostatnia edycja:
D

domelos

Guest
Witam, kupiłem samsunga 37c650 = 14 listopada, dopiero 5 dni temu zaczął buczeć ale tylko przy włączaniu się tv, buczenie trwa jakies 3-4 minuty i przestaje, wymieniac go na ten sam model czy proponujecie jakies inne rozwiązanie?
 

kabzut

New member
Witam, mam zamiar kupić lcd i zastanawiam się między le37c530, le37c550, le40c530. Boję się że trafie na model z opcji buczących jeśli chodzi o 37 cali. Czy 40 calowe samsungi też potrafią buczeć ??? Chodzi mi o serię c530 bo taka jest dostępna w sklepie. Dodam jeszcze że wszystkie te LCD są w porównywalnych cenach.
Słyszałem również że modele c530 są okrojoną wersją c550, tj z gorszych materiałów, czy to prawda ???
 

tomiko16

New member
Ja zakupiłem wczoraj 37C650, w sklepie miałem tylko dwa egzemplarze do wybory, przetestowałem pierwszy i okazał się cichutki. Z tego co wyczytałem już o Samsungach to jest to jednak loteria, buczą bez względu na model i rozmiar ekranu, zdarzają się nawet buczace LED-y. Faktem jest że zmora ta dotyczy w największym odsetku modelu 37C650.
Najlepszym rozwiązaniem jest więc sprawdzić dokładnie przed zakupem o ile będziesz miał taką możliwość.
 

gold_mp

New member
Ja zakupiłem wczoraj 37C650, w sklepie miałem tylko dwa egzemplarze do wybory, przetestowałem pierwszy i okazał się cichutki. Z tego co wyczytałem już o Samsungach to jest to jednak loteria, buczą bez względu na model i rozmiar ekranu, zdarzają się nawet buczace LED-y. Faktem jest że zmora ta dotyczy w największym odsetku modelu 37C650.
Najlepszym rozwiązaniem jest więc sprawdzić dokładnie przed zakupem o ile będziesz miał taką możliwość.

A w zaciszu domowym, wieczorem jak sie sprawuje TV (słychać buczenie)?
Czy ma objawy opisane w 1 poście tematu?
 

tomiko16

New member
A w zaciszu domowym, wieczorem jak sie sprawuje TV (słychać buczenie)?
Czy ma objawy opisane w 1 poście tematu?

Sprawdzałem wieczorkiem w całkowitej ciszy przy różnych konfiguracjach obrazu i różnych źródłach z wyciszonym dźwiękiem, całkowita cisza, słyszę tylko tykanie zegara w pokoju. Oczywiście, jak już wspomniałem przy przyłożeniu ucha do tylej ścianki lekkie buczenie da się usłyszeć ale nie stanowi ono problemu ponieważ nie jest słyszalne od strony monitora.
Telewizorek testuje od 4 dni, zobaczę co będzie dalej, przeczytałem już dwa posty w których właściciele 37C650 stwierdzili nasilenie buczenia po tygodniu lub dwóch użytkowania. Trochę mnie to przeraża ale na razie czekam, nasłuchuje i modle się żeby mnie to nie dotknęło bo generalnie jestem zadowolony z zakupy tego TV.
 
Do góry