BYLEjakość techniczna platform satelitarnych

Lemil

Banned
Kiedy oglądałem dziś program kabaretowo-obciachowy Teleexpress, to mi tam, oprócz zwyczajowych zapewnień, że było dobrze, jest lepiej, a będzie jeszcze lepiej powiedzieli, że ruszył kanał TVP Sport HD. Zacząłem go więc szukać, tak z ciekawości i nie znalazłem. Za bardzo się nie zmartwiłem, bo telewizji w zasadzie już nie oglądam prawie wcale, a TVP Sport to już wcale.

Owoż okazuje się, że TVP Sport HD na satelicie nie ma. Rzekomo brak pojemności. Ktoś mądry napisał, że na kanał HD potrzeba 2-3 razy więcej przepływności niż na SD.

Może gdzie indziej to tak jest, ale nie na kanałach Cyprysowego Zębacza. Zębacz ma na swoim transponderze 10 kanałów HD(hahaha HD haha!) i bitrate żadnego nie dorównuje bitrate porządnie nadawanego SD. Więc w czym problem? Można by wcisnąć 11-ty kanał HD (hahaha) i będzie git. Widzowie Cyprysowego POlsatu różnicy nie zauważą, a być może będą mieć jeszcze bardzie żyleciastą żyletę!

Mój apel. TVP Sport HD na transponder 12265 MHz!!! Dać Polsatowcom więcej żylety!
 

Lemil

Banned
Tak się składa, że poczułem potrzebą pokazania tego nowego badziewiastego i wieśniackiego logo TVP Sport. No i trafiłem na materiał o rajdach

yt0m.jpg


Nawet z początku wydawało mi się, że jakość jest ok jak na kanał SD, ale jednak nie jest to żadna rewelacja. Po prostu oglądałem te materiały na twojej rurze czy też twojej tubie i dlatego to wrażenie lepszej jakości. A poza tym telewizor w porównaniu z monitorem komputera jest trochę lepszy.

No ale koniec końców logo jest TRAGICZNE. Zresztą TVP jest tragiczna, ale to już całkiem inna historia.
 

Lemil

Banned
Co prawda nie oglądam już telewizji, z wyjątkiem jakiejś transmisji sportowej od czasu do czasu, to jednak nie zmienia to mojego nastawienia do telewizji. Oto kolejne zestawienie bitrate, tym razem ze stycznia. Tym razem same suche liczby. W nawiasach bitrate z poprzedniego zestawienia, czyli jak to się prezentowało w listopadzie.

10834 nc+

BBC HD 8,6 (9,2) Mb/s
BBC Knowledge HD 8,4 (8,7) Mb/s
HBO2 HD 7,9 (8,4) Mb/s
HBO COMEDY HD 7,9 (7,9) Mb/s

10911 Polsat

Polsat Film HD 6,4 (10,0) Mb/s
Universal HD 6,0 (8,1) Mb/s
TLC HD 5,8 (5,7) Mb/s
TVR HD 3,5 (4,8 ) Mb/s
Sundance Channel HD 4,6 (6,2) Mb/s
AXN Spin HD 5,4 Mb/s
Eurosport HD 7,5 Mb/s

11258 nc+

TVP HD 7,0 (7,1) Mb/s
Eurosport 2 HD 10,7 (10,7) Mb/s
Nat Geo Wild HD 9,2 (9,0) Mb/s
Animal Planet HD 8,5 (9,2) Mb/s
Cinemax HD 7,5 (6,0) Mb/s
teleTOON+ HD 6,3 (6,1) Mb/s

11278 Cyfra+

CANAL+ HD 5,6 (6,6) Mb/s
CANAL+ SPORT HD 10,5 (11,9) Mb/s
NATIONAL GEO HD 6,7 (7,0) Mb/s
FILMBOX HD 5,0 (5,1) Mb/s
AXN SPIN HD 4,6 (4,3) Mb/s
ESP HD Polish 9,3 (9,1) Mb/s

11411 Cyfra

Canal+ Film HD 6,5 (5,9) Mb/s
Canal+ Family 2 HD 7,1 (7,6) Mb/s
Canal+ Family HD 7,2 (9,0) Mb/s
Planete+ HD 6,4 (7,0) Mb/s
Kuchnia+ HD 7,2 (7,0) Mb/s
Domo+ HD 7,3 (7,1) Mb/s
Ale Kino+ HD 6,8 (5,5) Mb/s
Canal+ Film 2 HD 6,3 (5,7) Mb/s

11449 nc+

MGM HD 6,6 (7,2) Mb/s
Discovery HD 7,7 (7,9) Mb/s
nSport HD 8,8 (7,5) Mb/s
MiniMini+ HD 6,4 (6,5) Mb/s
TVP 1 HD 7,1 (7,2) Mb/s
Romance TV HD 6,7 (7,6) Mb/s

11508 TVN

TVN HD 10,7 (10,4) Mb/s
TVN Style HD 9,0 (9,0) Mb/s
TVN Turbo HD 9,4 (8,7) Mb/s
TVN 24 HD 9,2 (9,2) Mb/s
TVN 7 HD 7,7 (8,7) Mb/s

12264 Polsat

Polsat Sport HD 6,3 (6,3) Mb/s
Fox Live HD 4,9 (5,3) Mb/s
HBO HD 4,4 (3,3) Mb/s
TVP2 HD 5,9 (5,1) Mb/s
Polsat HD 5,3 (5,9) Mb/s
Polsat Sport Extra HD 6,2 (5,6) Mb/s
AXN HD 4,5 (4,5) Mb/s
Cinemax2 HD 4,3 (4,6) Mb/s
Fox HD 4,9 (4,7) Mb/s
History Channel 6,1 HD (6,1) Mb/s
 

Tomek{Xtreme}

New member
Witam,
zamierzam dokonać zakupu usług Cyfrowego Polsatu lub NC+
Pytanie jest następujące - który z tych dostawców oferuje lepszej jakości obraz ? Chodzi mi dokładnie o jakość obrazu.
 

Lemil

Banned
Po krótkim przejrzeniu zestawienia można stwierdzić, że było źle, a jest gorzej.

Poza nielicznymi wyjątkami bitrate spada. Bardzo duże pogorszenie jakości ma miejsce dla transpondera Polsatu o częstotliwości 10911. Dodano tam Eurosport i AXN Spin. W związku z tym bitrate kanału Polsat film spadło 0 40%, natomiast Universal HD o 25%. Ale to oczywiście nikogo nie dziwi. Polsat jest znany z tego, że kanały na jego własnych transponderach są najgorsze. Eurosport z tej częstotliwości również nie wytrzymuje porównania do "Europejskiej" wersji z częstotliwości 11278 - 9,3 vs. 7,5 Mb/s.

Transponder Polsatu 12264 to typowa kicha. 10 kanałów(ścieków) w pseudo HD. Bitrate niższe niż wymagane dla kanału SD, żeby miał w miarę przyzwoitą jakość, natomiast Polsat serwuje niezmiennie kaszanę z bitrate 4 Mb/s. Po prostu kpina z telewidza. No ale taka już jest polska telewizja. Robienie wody z mózgu nie polega wyłącznie na manipulowaniu faktami i powtarzaniem kłamstw. Robienie wody z mózgów polega również na wmawianiu we wszelkich możliwych reklamach, że są jakieś tam "kanały w jakości HD", natomiast prawda jest taka, że oferowany jest syf za wygórowaną cenę.


Witam,
zamierzam dokonać zakupu usług Cyfrowego Polsatu lub NC+
Pytanie jest następujące - który z tych dostawców oferuje lepszej jakości obraz ? Chodzi mi dokładnie o jakość obrazu.
Jeśli weźmiesz ofertę z modułem CAM, to jakość będzie taka sama dla większości kanałów, bo są one pobierane z tych samych transponderów. Tylko kanały dostępne wyłącznie w ofercie danego dostawcy są nadawane z własnych transponderów. Jeśli weźmiesz ofertę ze sprzętem, to nowe tunery nc+ są lepsze.
 

Tomek{Xtreme}

New member
Jeśli weźmiesz ofertę z modułem CAM, to jakość będzie taka sama dla większości kanałów, bo są one pobierane z tych samych transponderów. Tylko kanały dostępne wyłącznie w ofercie danego dostawcy są nadawane z własnych transponderów. Jeśli weźmiesz ofertę ze sprzętem, to nowe tunery nc+ są lepsze.

Będzie to tuner zewnętrzny, ponieważ mój telewizor (Panasonic 50ST60) nie posiada dekodera satelitarnego.
Rozumiem, że przez słowa, że tunery są lepsze od nc+ dają lepszą jakość obrazu czy po prostu mają lepszą jakość, funkcjonalność ?
 

Lemil

Banned
Tunery są w nc+ lepsze, bo ludzie mówią, że są lepsze ;) Ja się trzymam od sprzętu platform z daleka i mogę powtórzyć to, co usłyszę, przeczytam. To co zobaczę, to niestety totalny syf, gdyż moi znajomi mają bielmo na oczach, względnie patrzałki im piz-dą zarosły. Inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć tego, jak mają wyregulowane, czy może raczej rozregulowane, swoje telewizory. Więc kontakt organoleptyczny ze sprzętem nc+ czy Polsattechnolodżi jest zniechęcający.

W praktyce jednak nie ma żadnych różnic pomiędzy sprzętem Polsatu i nc+ bo dla kanałów HD obraz jest w praktyce taki sam, a różnice w SD są niewielkie. To się tyczy jakości.

Natomiast 3 sprawy są pewne. Po pierwsze, żeby mieć dobrą jakość obrazu, to tunery trzeba podłączyć do jakiegoś dobrego procesora obrazu. DVDO iScan DUO przykładowo. Po drugie sygnał jest pobierany, jak już wspomniałem, w większości wypadków z tych samych transponderów, więc jakość będzie identyczna. Po trzecie na polskich kanałach jakość najczęściej będzie zła, a zaledwie w kilku przypadkach przyzwoita.
 

Tomek{Xtreme}

New member
Natomiast 3 sprawy są pewne. Po pierwsze, żeby mieć dobrą jakość obrazu, to tunery trzeba podłączyć do jakiegoś dobrego procesora obrazu. DVDO iScan DUO przykładowo. Po drugie sygnał jest pobierany, jak już wspomniałem, w większości wypadków z tych samych transponderów, więc jakość będzie identyczna. Po trzecie na polskich kanałach jakość najczęściej będzie zła, a zaledwie w kilku przypadkach przyzwoita.


Nie, nie jestem aż takim zapaleńcem, żeby kupować do tego jeszcze dodatkowe urządzenia :)
Chciałem tylko uzyskać informację, który z operatorów daje lepszy jakościowo sygnał, ponieważ obecnie mam Cyfrowy Polsat i jakość jest taka sobie...
 

prezy

New member
Bez reklam
W praktyce jednak nie ma żadnych różnic pomiędzy sprzętem Polsatu i nc+ bo dla kanałów HD obraz jest w praktyce taki sam, a różnice w SD są niewielkie. To się tyczy jakości.

Jestem pewien na 100% że masz te dwa dekodery w domu i porównujesz sygnał z obu platform:(
Dzięki za super informację.
 

Lemil

Banned
Jestem pewien na 100% że masz te dwa dekodery w domu i porównujesz sygnał z obu platform:(
Dzięki za super informację.
Bardzo proszę. Szkoda tylko, że ograniczasz się do przeczytania ostatniego posta. Gdybyś czytał wcześniejsze, to byś wiedział, że nie mam ani sprzętu Polsatu, ani nc+, natomiast testowaniem tychże zajmowali się inni. Natomiast ja tylko przytoczyłem te oceny. Z pamięci, owszem, ale dość trafnie.
 

Lemil

Banned
Na Forum pojawił się bardzo ciekawy wątek "Akcje Sony otrzymały status 'śmieciowych' od kolejnej firmy analitycznej dla inwestor". Już od jakiegoś czasu przymierzałem się, żeby o tym wspomnieć w tym wątku dotyczącym platform satelitarnych, ale zwlekałem, bo chciałoby się napisać bardziej obszerny tekst. Nie jest to jednak potrzebne. Krótszy będzie lepszy.

Otóż bodaj najgorszymi kanałami pod względem jakości są kanały firmowane przez Sony. Są to AXN i pochodne tego kanału. AXN taki, AXN śmaki. Otóż w jaki sposób firma ma osiągać jakieś w mierę dobre wyniki, skoro ma w dupie jakość oferowanych przez siebie produktów, a ponadto ma również w dupie i to bardzo głęboko, odbiorców swych produktów.

AXN to kanały - ścieki o jakości wywołującej odruch wymiotny i z repertuarem dla najbardziej niewybrednych, zapóźnionych i nie posiadających dostępu do internetu.

AXN HD z bitrate 4Mb/s i dźwiękiem jak z marnego dyktafonu.
 

prezy

New member
Bez reklam
Bardzo proszę. Szkoda tylko, że ograniczasz się do przeczytania ostatniego posta. Gdybyś czytał wcześniejsze, to byś wiedział, że nie mam ani sprzętu Polsatu, ani nc+, natomiast testowaniem tychże zajmowali się inni. Natomiast ja tylko przytoczyłem te oceny. Z pamięci, owszem, ale dość trafnie.

Ja "pierdzielę", a czytać między wierszami to Ty umiesz? :(
 

digitalus

Banned
Lemil ma oczywiscie racje.Niemiecki kanal axn ktory nadaje w wersji sd ma znacznie wyzszy bitrate niz niektore polskie kanaly hd.Druga sprawa to niemiecki kanal axn nadaje program z polprzezroczystym logo.Telewidzowie w niemczech maja znacznie wyzsze wymagania ktore dotycza jakosci programu.
AXN.png
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"digitalus" ,nie że Niemcy mają wyższe wymagania, tylko tylko Niemcy to jest bogaty kraj .Zwróć uwagę choćby na transponder 57 na częstotliwości 10832,25H na Astrze 19,2E ,gdzie są tylko cztery kanały (RTL HD ,RTL2 HD,VOX HD ,Sport1 HD) a pojemność transpondera wynosi 42,6 mb/s - stać ich na taki luksus .Podobnie wygląda sprawa z zakupem licencji ,w Niemczech jest FTA u nas wszystko kodują ,dlatego porównywanie Niemiec do Polski niepoważne jest
Po drugie Hotbird 13E to jest najdroższa pozycja satelitarna w Europie
 

Lemil

Banned
"digitalus", nie że Niemcy mają wyższe wymagania, tylko tylko Niemcy to jest bogaty kraj.
Po drugie Hotbird 13E to jest najdroższa pozycja satelitarna w Europie
Owszem POlska to biedny kraj, ale za to ma gest i stać go na to, żeby płacić za gówno cenę taką, jak inni płacą za złoto. I również dlatego korzystamy z najdroższego i najgorszego satelity. A że statystyczny telewidz to odmóżdżony kretyn, to będzie zachwycony i będzie wył ze szczęścia, jak mu wyświetlą znaczek HD. I niech mi nikt nie opowiada, że polski telewidz nie jest idiotą. Czy normalny człowiek będzie oglądał serial, gdzie mama kłóci się z synalkiem o to, kto ma zmienić mydło? Czy już do takich kretynizmów doszło, żeby reklamować mydło w płynie(?) żeby durny telewidz je kupił, bo mu się w markecie przypomni, że o tym było w filmie? Ludzieeeeee!!! Pomocy! Pomóżcie sobie sami kupując olej do głowy.

A Polsacik znów zaczyna swoje i pcha nowe kanały na transpondery, gdzie od lat już nie ma miejsca.

Oj będzie "żyleta" dla skretyniałych polsatowców. Ale znaczek HD ich zahipnotyzuje i użyletowi mydło i pomyje.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Ostatnio się sporo mówi o pogorszeniu jakości na multipleksie 3. To fakt. Na TVP 2 HD(sic!) jest taka pikseloza, że szkoda gadać. Jednak czy te pretensje są uzasadnione?

Owoż HD znaczy haj definiszyn - czyli po naszemu wysoka rozdzielczość. ROZDZIELCZOŚĆ! Definiszyn nie ma nic wspólnego z jakością. Haj definiszyn będzie również wtedy, gdy przepływność (bitrate) kanału HD będzie na poziomie 1Mb/s. Jeśli ktoś nigdy tu nie był, to przypomnę, że dobra jakość kanału HD w 1080i jest wtedy, gdy przepływność wynosi średnio 12Mb/s. Teraz TVP2 HD(sic!) ma około 5Mb/s i to jest już pikseloza. Ale wciąż to jest haj definijszyn. I nadal będzie haj definijszyn, nawet, gdy bitrate spadnie do jednego megabita na sekundę.

W związku z powyższym gratuluję wszystkim, którzy zakupili telewizory powyżej 50". Gratuluję i życzę miłego odbioru. Od dziś waszym ulubionym kształtem będzie kwadracik.
 
Do góry