BYLEjakość techniczna platform satelitarnych

Ramlesa

New member
Tatuś. Jeszcze o polityce nie wspomniałeś.
To forum czy blog? Więc bez tekstów w stylu czyj wątek.
Miało być ładnie i sympatycznie więc na Pan. Ale jak nie to nie. Poniał!?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Lemil

Banned
Napisz Synuś jeszcze tak z 500 postów, to będziemy się tytułować per Pan. A wątek jest mój. Poczytaj trochę, to zobaczysz ile jest moich postów, ile jest moich obrazków, ile jest moich zestawień z bitrate. Poczytaj, to zobaczysz też, że to bardziej blog niż wątek.
 

Ramlesa

New member
O tato jaki ty wielowątkowy jesteś i jaki mądry. I tyle postów .... Zjadasz swój ogon. To smutne. Z mojej strony tyle.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Lemil

Banned
Zjadłem ogon, zjadłem zęby. Nie chce mi się telewizji oglądać, nie chce mi się o niej pisać. Zresztą po co? Nadawcy zrobią z ludźmi co chcą. Robią to. Ludzie przed telewizorami in gremio są zupełnie bezmyślni i całkowicie bezkrytyczni. Co tu może pomóc głoś wołającego na pustyni?

Zatem w telewizji będzie jeszcze więcej reklam, jeszcze gorsza jakość i jeszcze bardziej durne programy, co samo w sobie wydaje się być niemożliwe, bo poziom merytoryczny wydaje się, że osiągnął już dno. Natomiast ludzie będą siedzieć przed telewizorami i wbijać w niego gały w baranim zachwycie.

I to jest smutne.
 

Ramlesa

New member
Z tym się zgadzam w 100%.

Dlatego jesteśmy wolni i możemy dokonywać wyborów.

Gusta się ma o gustach sie nie dyskutuje.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Lemil

Banned
Co najsmutniejsze to to, że polska telewizja COFA SIĘ pod względem technicznym. Jeśli wszystko się rozwija, to u nas się cofa. W naszym pięknym kraju-raju wszystko się zresztą cofa. Telewizja w szczególności.

Co się u nas robi? U nas się usiłuje wepchać na transponder czy w multipleks największą możliwą iliść kanałów. Chodzi oczywiście o ilość reklam. Dodatkowy kanał=dodatkowe emisje reklam. Nie ma żadnych innych przesłanek, żeby dodać nowy kanał. Wyłącznie liczy się czas emisji reklam.

Więc jak już dopchną kolanem te wszystkie kanały i okazuje się, że na ekranie syf i pikseloza, to robi się wszystko, żeby tylko to zamaskować. Nie chce mi się o tym pisać.

A przecież na początku TVP1 HD to mieliśmy 11-12 Mb/s. A teraz? Telewizory sprawdziły, że przeciętny polsatowiec nie widzi różnicy pomiędzy 12Mb/s i powiedzmy 8 Mb/s i tak to leci. A na TVP2 HD 7 Mb/s jak dziś podczas wyścigu na 30km to jest coś wyjątkowego.

No po prostu żenada.

A durnie, niestety tak trzeba to nazwać, wyją z zachwytu przed swymi 55" telewizorami oglądając to mydło. Ręce i nogi się uginają!
 

Ramlesa

New member
Pamiętajmy o magicznym "oglądalność" - to tyle w temacie treści. Jakie społeczeństwo takie programy. Podążamy w kierunku hameryki - teleturnieje, tańce, rozrywka i niedługo podobnie do wzorca wiadomości poprzerywane bedą reklamami. Dobre treści jakościowo w satelitach przynajmniej naszych bym nie szukał. Z dźwiękiem jest jeszcze gorzej.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Już chcą Nam wprowadzić przymusowy podatek od posiadania TV. Wcześniej nie mogli wyegzekwować tych pieniędzy, to teraz jak czytam chcą wprowadzić do każdego domu posiadającego skrzynkę pocztową lub licznik na prąd. W TV jest szajs, każdy z Nas to wie. Tym bardziej gdy możemy z sieci zobaczyć film, zanim będzie premiera oficjalnie w PL. Albo się z tym godzimy, albo mamy w d..e i instalujemy antenę kierunkową naziemną. Ja też praktycznie to oglądam w większości kanały typu TVN, TV2, TVP1, TVN7, Polsat, czyli te co są za "darmo", a płacę 60 zł w N-ce za pakiet którego nie oglądam.:)
 

Lemil

Banned
Ja praktycznie to oglądam kanały TVN, TV2, TVP1, TVN7, Polsat, czyli te co są za "darmo", a płacę 60 zł w N-ce za pakiet którego nie oglądam.:)
Tak ma prawie każdy. Z badań wynika, że ludzie mając nawet ponad 100 kanałów na codzień oglądają najwyżej 12. A za resztę płacisz. I płacisz przede wszystkim za reklamy.
Jakie społeczeństwo takie programy.
Bodajże Tomasz Lis powiedział kiedyś, że polski telewidz nie jest głupi, bo on jest jeszcze głupszy. To się niestety sprawdza biorąc pod uwagę treści w telewizorze. Tylko kompletny idiota będzie to oglądał. Żeby nie było domysłów, co jest przeznaczone dla idiotów. Wiadomości, polskie seriale i REKLAMY.

A wracając na chwilę do jakości. Żeby ocenić jakość trzeba mieć dobry sprzęt, mieć to wszystko skalibrowane i na dodatek wiedzieć, jak wygląda jakość. A przecież najczęściej u Kowalskiego ani pierwsze, ani drugie, ani trzecie. On w życiu nie widział dobrej jakościowo projekcji. Bo nawet nie był w kinie. Dobrym kinie :)
 

KubaArek

New member
Bez reklam
dla potwierdzenia tezy że nasze platformy lecą na ilość a nie jakość wklejam dwa obrazy z bitrate tego samego kanału
Eurosport z platformy NC+


i to samo z Polsatu cyfrowego ,kanał dodany niedawno tylko po to żeby widzowie oglądali reklamy PL
 

Lemil

Banned
Ale przecież polsatowcy wierzą w "żyletę". Pokazuje się im znaczek HD i już są szczęśliwi. I obejrzą sobie reklamę kredytu, który wezmą, a potem jeszcze kilka reklam jakichś gówien, które kupią. A przy okazji zakupów to sobie jeszcze kupią sześciopak piwska i będą już całkiem hepi.

Co ciekawe, to nawet na tak statycznej scenie widać, że jakość na Polsacie jest gorsza. Przykładowo wykładzina na podłodze jest już dość mocno rozmyta w porównaniu do tej z "prawdziwego" Eurosportu. Prawdziwy chodzi o to, że ten polsatowski nie jest prawdziwy, lecz reklamowy.

No ale przecież wiemy już od lat. Ciemny lud to kupi.
 

Lemil

Banned
KubaArek super post, przemawia chyba do wszystkich niedowiarków.
Czuję się urażony nie mniej niż Protasiewicz. Ileż ja takich postów naprodukowałem? I nikogo one nie przekonały. Aż tu nagle KubaArek wszystkich przekonał jednym postem. Polsat też? Podniosą bitrate?:p
 

prezy

New member
Bez reklam
I nikogo one nie przekonały. Aż tu nagle KubaArek wszystkich przekonał jednym postem. Polsat też? Podniosą bitrate?:p

Lemil Twoje posty są super nawet bardziej niż super - SZCZERZE DOCENIAM. Jak ktoś siedzi w temacie to jest ok.
Niestety mamy czasy jakie mamy, na maturze dodawanie ułamków i procenty. Tłumaczenie zwykłemu zjadaczowi chleba co to BER, SNR a biada wspomnij o sinusoidzie i podstawowych parametrach sygnału :) totalnie mija się z celem. Dziś mamy społeczeństwo obrazkowe :-(
I właśnie to miałem na myśli chwaląc post kolegi.
 

Lemil

Banned
Moje też bywały obrazkowe... W każdym razie ja miałem takie odczucie, że ludzie byli oburzeni tym, że ktoś w ogóle ośmiela się krytykować platformy cyfrowe. Zupełnie, jakby platformy były idealne, przyjazne i oferowały wyśmienitą jakość.

Niestety tak nie jest. Platformy są molochami, które mają klienta w dupie, liczy się dla nich wyłącznie kasa, a jakość to temat, który nie istnieje. Mam nadzieję, że chociaż do części ludzi dotrze to, że platformy mają klientów za frajerów, których można zdoić z kasy oferując towar beznadziejnej jakości.

Niestety pranie mózgu na ponad 100 kanałach, które pokazują spoty platform oferujących "najwyższą jakość" robią swoje i wielu ludzi daje się ogłupić.

Całkiem inna sprawa, że statystyczny Kowalski nawet nie wie, jak powinien wyglądać dobry obraz. nie wie, bo nigdy nie widział i nie zobaczy. Bo nie ma gdzie. :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
UWAGA !!

Polsat wystąpił o koncesję na kolejny kanał muzyczny !! . W obecnej chwili w KRRiTV rozpatrywane są dwa wnioski o przyznanie koncesji na kanały - Polsat Disco Polo i Polsat Film2 - oba te kanały ruszą prawdopodobnie na przełomie czerwca/lipca .Na razie nie wiadomo jaki rodzaj muzyki ma być na tym nowym kanale

I jeszcze jedno 1 kwietnia rusza inny kanał muzyczny VOX Music TV, kanał będzie bazować na stacji radiowej Vox FM i będzie nadawać teledyski z lat 80,90- tych .Nadawcą kanału jest Lemon Records (nadający obecnie w naziemnej telewizji kanał Polo TV )
 

Lemil

Banned
Buractwo kwiczy z zachwytu. Ja zastanawiam się, gdzie oni to upchną. Jeśli to wepchną na satelitę, to będziemy mieć dodatkowe debilne kanały dla motłochu kosztem już totalnie syfiastej jakości wszystkich innych kanałów z transponderów Polsatu.

Taka kaszana tylko w Polsacie. I chyba rację miała moja koleżanka uznając polsatowców za odmóżdżone buractwo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego wniosek ,że za mało muzyki mamy .Stars TV pcha się do polskiego dvb-t też chcą nadawać naziemnie

Skoro przy Polsacie jesteśmy - stacja otrzymała koncesję na kanał Polsat Sport Weekend ....ale nie nadaje .KRRiTV zwróciła się do nadawcy o wyjaśnienie ,nie wykluczone ,że nałoży karę
 

wojciu1997

New member
Akurat screen z PN HD wygląda słabo, bo jest z reportażu, a te niestety nie sa w HD, tylko obraz ze studia leci w wysokiej rozdzielczości. Nie żebym bronił, bo jakość TVN 24 (jak i wszystkich kanałów TVN jest b. dobra) jest lepsza od Polsatu News. Jednak przynajmniej studio leci w HD, bo to nie zawsze jest oczywiste w polskiej TV. Co do Polsatu Film HD, to moim zdaniem jest (lub był, bo od kilku dni jest gorzej) to chyba najlepszy kanał Polsatu w HD. Niedawno sprawdzałem na nim bitrate-średnio 9,5 mb. Nie chce tu wyjść za obrońcę Polsatu, bo uważam za głupotę upychanie kanałów na transponderach i potem mamy mydło, a nie HD z bitrate poniżej 5 mb. Na całe szczęście jest jeszcze kilka kanałów HD, które oferują b. dobrą jakość.
 
Do góry