budżetowy odtwarzacz strumieniowy

j_oda

New member
N50 też nie dorównuje NA7004 Marantza. Słuchałem tego Pioneera. Dla mnie brzmienie w zasadzie każdego Pioneera kojarzy się z wyostrzeniem skrajów pasma. To takie car audio dla młodzieńców lubiących ostrą jazdę i głośną muzykę.
A gapless; problem nieistotny w przypadku zrzutu do jednego pliku. Pisałem już o tym, można mieć i muzykę bez przerw i zrzut z protokołem .cue z poszczególnymi trackami.
Jakość odtwarzanej muzy IMHO jest ważniejsza, a ta u Marantza za te pieniądze (można go już kupić za 2200zł) jest bezkonkurencyjna.

Dla mnie większą wartością jest GAPLESS w takim urządzeniu niż obsługa FLAC 24/96. FLAC 16/44.1 wystarczyłby w zupełności.


A tu się nie zgodzę, chyba nie wiesz o czym piszesz. Jezeli tylko urządzenie Ci na to pozwoli i jego jakość, to wiele nagrań stworzonych w 24 bitach i 96kHz bije na głowę te 16/44. Odkrywasz na nowo muzykę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jurkas74

New member
Jezeli tylko urządzenie Ci na to pozwoli i jego jakość, to wiele nagrań stworzonych w 24 bitach i 96kHz bije na głowę te 16/44. Odkrywasz na nowo muzykę.

Jest tylko jedno ale... Dostępność takich nagrań szczególnie w przypadku muzyki z lat 70 i 80. No chyba że mówimy o magicznych konwersjach z CD do super gęstego formatu.
 

j_oda

New member
Vinyle to raz, są w dobrym stanie stare płyty i wznowienia, SACD 24/88 i 24/96 i pliki FLAC które też można kupić w sklepach muzycznych. Jest mnóstwo muzyki hi-res.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lm648

Banned
Potwierdzam:) tylko należy wiedzieć: gdzie? co ? jak? :)
A tak na marginesie, w przypadku muzyki z lat 70 i 80 występują pełne reedycje płytowe/dyskografie/ na płytach SACD, DVD-Audio, Vinyle oraz w plikach hi-res, min. takich zespołów jak Rolling Stones, Queen, Genesis, Pink Floyd, Dire Straits, Led Z.., Deep Purple, The Doors i wiele wiele innych z płyt vinylowych, "taśm matek" lecz na pewno nie z CD, wręcz zaczyna robić się to już modą na reedycje, głównie Japan:) Czyli jurkas74 "rozglądaj się szeroko" wszystko jest :)
A tak na "drugim marginesie" :) może ktoś napisze jak działa wcześniej wspomniany Denon DNP-720 min. czy po USB odtwarza Flac oraz jakie wrażenia audio w odtwarzaniu plików czy nie jest za "sucho" czyli nijak jak w Pioneer N30?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
LSP2795_mini.jpg


Piękna sprawa.
 

eddielublin

New member
Update
dokupiłem tak jak planowałem dysk NAS - WD MyBookLive 1T i oddaję się od południa fascynującemu zajęciu czyli "digitalizowaniu" płyt CD. Pozostanie mi jeszcze stworzenie jakichś usystematyzowanych playlist, wywiercenie otworu w ścianie aby podłączyć CA NP30 z Toslinkiem kablem ethernetowym i upragniony koniec (narazie działa mi przez wifi ale nie widzę żadnych problemów)
pozdrawiam
eddie
 

j_oda

New member
Odświeże temat bo warto może niektórym zainteresowanym przedłożyć trochę informacji o Marantz'u NA7004. Jest nowy soft, który poprawił funkcjonalność urządzenia i jego możliwości. Rzecz najważniejsza gapless; funkcja działa. Odtwarzacz płynnie i bez przerw odtwarza np koncerty. Druga funkcjonalność to możliwość odtwarzania plików 24 bit 192 kHz. Wcześniej nie było takiej możliwości teraz bajka. Niektóre nagrania nabrały nowego wymiaru. I na koniec szybkość działania. Czas gotowości urządzenia po włączeniu skrócił się. Czas w którym urządzenie zaczyna odtwarzać po przesłaniu doń pliku np Foobarem2000 (wtyczka upnp) skrócił się. I to tyle
 

MarcinGD

New member
Juz z pol roku temu byla aktualizacja z funkcjami ktore odkryles. Pytanie czy ostatnia aktualizacja poprawila granie z aplikacji ios/android, bo jak mialem ostatnio ten odtwarzacz to gapless tam nie dzialalo.
 
Do góry