budżetowy odtwarzacz strumieniowy

eddielublin

New member
Witam Szanownych Kolegów
Chciałbym rozbudować swój zestaw o urządzenie jak w tytule. W skrócie postaram się scharakteryzować moje oczekiwania:
- radio internetowe
- "magazyn" muzyki. Generalnie to słucham muzyki z CD ale czasami chciałbym posłuchać muzyki różnej/zmieszanej stylistycznie, dobrze więc aby posiadał wbudowany dysk lub możliwość podłączenia, poza ty kto wie może rozwinie się rynek "tanich plików" i Cd stanie się nośnikiem dla koneserów, pierwszy polski duży "sklep" już działa ale na razie nie zachwyca cenami...
- odtwarzanie popularnych formatów plików: mp3, flac, wav, wma itp.
- może kiedyś serwery muzyczne?
- dobry czytelny wyświetlacz
- wyjście optyczne i coax
- nie potrzebuję w sprzęcie "wsparcia" video
- nie musi mieś wzmacniacza, będzie wpięty poprzez CD we wzmacniacz Advance Acoustic
- nie musi posiadać konwertera D/A - posiadam takowy wbudowany w CD CEC CD 3800
- nie musi posiadać słynnej opcji "gapless" - sekundowe przerwy miedzy utworami nie stanowią dla mnie problemu
- nie bardzo widzę możliwość odtwarzania z komputera
- budżet max 2000
z przeglądu oferty rynkowej mam kilka koncepcji ale jestem otwarty na inne propozycje:

coctail audio x10
Cambridge audio NP30
Popcorn Hour C200/300/ egreat M33A
Pioneer N30
Hyundai XBox01/tp01
Squeezeboxie Classic
Dune hd smart d1
Denon DNP-720AE
Z góry dziękuję za wsparcie chociaż jak na budżetowy sprzęt warunków zebrało mi się sporo i ciężko je zmaterializować w jednym opakowaniu..
Pozdrawiam
Eddie
 

LukeSky

Member
Bez reklam
NP30 jest całkiem fajny, także ten od Marantza bardzo dobry NA7004, ma jeden z fajniejszych wyświetlaczy. Osobiście moim faworytem jest także hybryda Yamahy CD-N500 bardzo fajne urządzenie, szybkie i bardzo fajnie gra, niestety wyświetlacz malutki, ale masz dwa urządzenia w jednym. Jest jeszcze SONOS, osobiście nie testowałem. Ja osobiście póki co używam WD TV Live do usług muzycznych oraz flac (16 bit), ale też planuję zmianę w niedalekiej przyszłości, póki co najtańsze rozwiązanie ale wymaga dodatkowo ekranu do nawigacji.
 

eddielublin

New member
no właśnie ten CA tez mi się wydaje być najrozsądniejszym rozwiązaniem, nie dubluje urządzeń ,które już posiadam, z tego też względu zdyskwalifikowałem Yamahę CD-N500, która jest interesującym urządzeniem (multi).
Także chyba zdecyduję się na tego CA który trochę co prawda wychodzi poza budżet ale tak to zwykle bywa przy planowaniu zakupów. Interesuje mnie tylko oferta cenowa - mam wrażenie ze na rynku obowiązuje jakaś zmowa cenowa - wszyscy oferuje to urządzenie w tej samej cenie...
Pozdrawiam
Eddie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

LukeSky

Member
Bez reklam
Myślę ze za kaucją ci go ktoś pożyczy jak nic. Najlepiej potestować. CD zawsze można sprzedać.
 

andreas2012

New member
Witam Szanownych Kolegów
Chciałbym rozbudować swój zestaw o urządzenie jak w tytule. W skrócie postaram się scharakteryzować moje oczekiwania:
- radio internetowe
- "magazyn" muzyki. Generalnie to słucham muzyki z CD ale czasami chciałbym posłuchać muzyki różnej/zmieszanej stylistycznie, dobrze więc aby posiadał wbudowany dysk lub możliwość podłączenia, poza ty kto wie może rozwinie się rynek "tanich plików" i Cd stanie się nośnikiem dla koneserów, pierwszy polski duży "sklep" już działa ale na razie nie zachwyca cenami...
- odtwarzanie popularnych formatów plików: mp3, flac, wav, wma itp.
- może kiedyś serwery muzyczne?
- dobry czytelny wyświetlacz
- wyjście optyczne i coax
- nie potrzebuję w sprzęcie "wsparcia" video
- nie musi mieś wzmacniacza, będzie wpięty poprzez CD we wzmacniacz Advance Acoustic
- nie musi posiadać konwertera D/A - posiadam takowy wbudowany w CD CEC CD 3800
- nie musi posiadać słynnej opcji "gapless" - sekundowe przerwy miedzy utworami nie stanowią dla mnie problemu
- nie bardzo widzę możliwość odtwarzania z komputera
- budżet max 2000
z przeglądu oferty rynkowej mam kilka koncepcji ale jestem otwarty na inne propozycje:

coctail audio x10
Cambridge audio NP30
Popcorn Hour C200/300/ egreat M33A
Pioneer N30
Hyundai XBox01/tp01
Squeezeboxie Classic
Dune hd smart d1
Denon DNP-720AE
Z góry dziękuję za wsparcie chociaż jak na budżetowy sprzęt warunków zebrało mi się sporo i ciężko je zmaterializować w jednym opakowaniu..
Pozdrawiam
Eddie

poleca squezeboxa moze byc touch albo classic spelnia wszystkie wymagania
jako drugi CA NP30 jakosc dzwieku z wyjscia coax zblizona ale cena wyzsza -funkcjonalnie gorzej od squezeboxa - lepszy i bardziej dopracowany juz steam magic 6 ale i drozszy
pozostalych nie polecam
 

eddielublin

New member
Wczoraj z ciekawości wziąłem Pioneer'a N30 - wrócił dzisiaj do sklepu, słaby pod względem funkcjonalności, dźwięk również nie tej kategorii której oczekuję. Dzisiaj pobrałem natomiast CA NP30 i znowu czeka mnie weryfikacja. Jako, że nie mają nic wartego uwagi w mojej kategorii cenowej do zaoferowania, testy skończą sie na tych dwóch egzemplarzach (bo N50 niestety nie biorę pod uwagę)...
Widziałem jeszcze na allegro Marant NA7004 - dobry kierunek do rozważenia? Z tym, że nie mam go jak sprawdzić...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

LukeSky

Member
Bez reklam
Ja fanem Marantz'a nie jestem, ale funkcjonalnie podziwiam ten model.
Co do dźwięku Ci nie powiem, bo nie słuchałem ale będzie o niebo lepiej grał niż N30. Ma kilka atutów jak: radio fm, oraz DAC - możesz zapiąć do niego dodatkowe źródło zew, nawet komp po USB i wtedy możesz nieźle poszaleć - no ale sam napisałeś że te gadżety Ci nie leżą.

CA ma za to Wifi i zawsze możesz w przyszłości dokupić do niego wzmacniacz i będzie do sypialni jak znalazł :) he he... no i na pewno gra także na odpowiednim poziomie, ale czy Ci ten poziom spasuje?

Słuchać trzeba kolego, nie inaczej oraz w przypadku takich zabawek testować funkcjonalność bo może się potem okazać że lagi są, wolny etc.

Szkoda że nie posłuchasz tej Yamahy, bo może by Ci spasowała. Żeby nie było, nie posiadam Yamahy, ale słuchałem jest i to trochę, uważam że bardzo udany i funkcjonalny sprzęt.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdz tego Marantza, to dobry sprzet. Nie twierdze ze nie ma alternatywy, ale wart tych pieniedzy. Moze Ci bedzie lezal.
 

eddielublin

New member
No właśnie problem polega na tym że w Lublinie Marantz NA7004 nie jest dostępny aby wypożyczyć i posłuchać. Dlatego też pozostałem przy CA NP30. Jak narazie zapoznaję się ze sprzętem, zdigitalizowałe trochę płyt i słucham, FLACki 24/96 jak dla mnie brzmią wiernie oryginałom CD i najważniejsze to słyszę bas tak jak lubię w dwu wzorcowych dla mnie utworach:
- Rammstein - Amour
- Sade - by your side z koncertówki
utwierdzając się w przekonaniu, że to dobry wybór pod względem funkcjonalności i brzmienia. Można przyczepić się do USB 1.1, obsługi dysków FAT32 oraz ciekawostki którą odkryłem - użycie przycisku pilota (dłuższe przytrzymanie) zmniejsza lub zwiększa głośność na wzmacniaczu.
Obsługa z poziomu strony internetowej przegląd/dodawanie stacji radiowych
W najbliższym czasie do zestawu dołączy jakiś dysk sieciowy stanowiący "magazyn" mediów i to już będzie koniec na tym poziomie cenowo/jakościowym:) Jak widzę większość piszących w ty wątku same kolumny ma w cenie mojego całego zestawu, może więc nasze oczekiwania troszkę się różnią - ale dzięki wszystkim za porady - to początek mojej drogi w audio.
Pozdrawiam
Eddie
 

LukeSky

Member
Bez reklam
CA jest git i fajnie że Ci spasował. Ciekawe tylko co napisałeś o FLAC 24/96, bo to są już standardy dużo lepsze niż CD. FLAC odpowiadający CD to FLAC 16/44.1 W przypadku 24/96 to już powinno być dużo lepiej niż CD. Oczywiście mam na myśli FLAC ze źródła a nie zamianę CD na 24/96 bo moim zdaniem to mija się z celem.

Jeśli nie wiesz jaki jest Twój flak to tutaj program, który Ci to powie MediaInfo - About MediaInfo
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
flaki których słuchałem były "robione" z oryginalnych nośników CD - ale masz całkowicie rację to nie ma sensu skoro parametry audio CD to 16/44.1, jak się domyślam oprogramowanie do konwertowania plików nie "polepszy" oryginału do wyższych parametrów (używam EZ CD audio convereter). Jedynym wyjściem byłby zakup plików 24/96 co może uczynię. Jest polski dość dobrze "zaopatrzony" sklep gaude.pl z plikami ale oferta cenowa nie jest jeszcze alternatywą dla nośników CD poza ty oferują pliki hires 24/88.2, jest jeszcze amerykański hdtracks z dość obszerną ofertą plików 24/96.
Tak czy inaczej rynek plików chyba będzie się rozwijał i jest/będzie poważną alternatywą dla audio CD z tym, że koszty plików powinien być skalkulowany tak aby uwględnić w cenie brak fizycznego nośnika, kosztów dystrybucji, itp. Moim zdanie koszt plików powinien być skalkulowany na poziomie 60/70% CD przglądając oferte gaude jest to obecnie poza promocją ok 40 PLN za mp3 16bit / 256kbps oraz ok 70 PLN za flac 16bit / 44.1kHz. W kim przypadku oczywiście pozostaje przy CD.
Pozdrawiam
Eddie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

eddielublin

New member
kilka informacji "multimedialnych"

jako, że docelowo mam zamiar zakupić jakiś dysk sieciowy i zgromadzić na nim multimedia przeprowadziłem kilka prób:
- funkcjonalność obsługi za pomocą telefonu z androidem aplikacja streammagic- OK: dostęp do wszystkich stacji radiowych, zdefiniowanych ulubionych działa
- dostęp do plików muzycznych zgromadzonych na dysku USB - OK
- dostęp do udostępnionego dysku sieciowego (na razie z kompa pod Vistą) - OK z tym, że kilka uwag:
1. Windows Media Player - po ściągnięciu codeków do plików FLAC i aktualizacji biblioteki nie widzi katalogów z plikami FLAC - nie szukałem rozwiązania problemu
2. Zainstalowałem Twonky Media Server - tu funkcjonalność bezproblemowa poza jednym tematem. Tworząc pliki z płyt przyjąłem system tagowania - wykonawca=>tytuł płyty=>numer ścieżki=>tytuł utworu. Odtwarzanie natomiast układane jest alfabetycznie z pominięciem numeru ścieżki.
3. Serviio console - bezproblemowo j.w pkt problemu z kolejnością chronologiczną z płyty nie ma - i chyba przy ty zostanę
To trochę taki off topic nie za bardzo z kategorii stereo ale może komuś się przyda, jest to jak najbardziej temat związany z funkcjonalnością odtwarzaczy strumieniowych. Wszelkie uwagi, doświadczenia innych użytkowników jak najbardziej mile widziane
Pozdrawiam
Eddie
 

j_oda

New member
Na temat Marantza NA7004 mogę coś powiedzieć bo go mam już ponad rok. Pomimo kilku wad jak np gapless uważam, że jak najbardziej wart swojej ceny. Dźwięk rekompensuje drobne ułomności.
 

j_oda

New member
jakieś 2 lub 3 miesiące temu sam się zaktualizował ale problem jest dalej. Generalnie nie przeszkadza bardzo. Zrzut do FLAC w jednym pliku rozwiązuje sprawę. Dla potrzeb foobara kodowanie .cue ma zapis poszczególnych ścieżek i można to odtworzyć w dwojaki sposób albo z wykorzystaniem .cue (jest gapless ale wyświetla na wyświetlaczu wszystkie ścieżki) albo jako jeden plik (wówczas na wyświetlaczu możemy mieć np tylko wykonawcę i tytuł albumu). Kiedyś jak się vinyla na patefon zakładało to zadnych wyświetlaczy nie było i cza było głową kręcić coby wiedzieć który track leci więc problem jest IMHO nijaki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Proponuję Cambridge Audio Stream Magic 6 - świetny sprzęt.
Jak cenowo za dużo to mniejszy NP30 będzie w sam raz.

Testowałem też Denona DNP-720 ale Cambridge jest o dwie klasy lepszy. Dodatkowo zewnetrzny DAC ;)
 

eddielublin

New member
Proponuję Cambridge Audio Stream Magic 6 - świetny sprzęt.
Jak cenowo za dużo to mniejszy NP30 będzie w sam raz.

Testowałem też Denona DNP-720 ale Cambridge jest o dwie klasy lepszy. Dodatkowo zewnetrzny DAC ;)
stream magic6 nie był brany pod uwagę ze względu na jego "pozabudżetowość" - dlatego zdecydowałem się na NP30 - funkcjonalność i muzykalność jakby skrojona do moich oczekiwań i pozostałych elementów zestawu audio


Napisz jakie wrażenia odniosłeś z tego testu Denona, czy wart jest zakupu?
No ale .......... :) ten Cambridge Audio Stream Magic 6 jest 2X droższy :) czyt. pieruńsko drogi :)
Na konkurencyjnym forum jest do wzięcia za 3050 - wg opisu fabrycznie nowy
Taka refleksja jeszcze odnośnie gapless - definiując swoje oczekiwania nie uznałem tego elementu za istotny ale do czasu kiedy usłyszałem The Wall na Pionierze N30 bez gapless :)
 

j_oda

New member
N30 ładnie wygląda i ma swoje zalety jak np czytanie plików flac 24/192. Jest tylko jeden problem; jakość dźwięku. Słuchałem go i moim zdaniem DAC zastosowany w Pioneerze nie dorównuje temu w Marantzu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

LukeSky

Member
Bez reklam
To chyba oczywiste. Przecież dopiero N50 może stanąć w konkurencji z Marantz'em. N30 to jednostka budżetowa.

Co do GAPLESS - moim zdaniem brak tej funkcji w systemie audio dyskwalifikuje urządzenie. To jest tak samo jak z kolumnami. Można mieć w domu jakieś tam grajki, do czasu jak nie zrobisz porównania nie przeszkadzają Ci, jednak jak posłuchasz czegoś lepszego to już nie będzie tak różowo.

Z GAPLESS jest podobnie, niby przerwy nie przeszkadzają, ale jak słuchasz materiały bez przerw, przykładowo koncert to cała magia znika już po pierwszy utworze.

Dla mnie większą wartością jest GAPLESS w takim urządzeniu niż obsługa FLAC 24/96. FLAC 16/44.1 wystarczyłby w zupełności.
 
Do góry