Budżetowy mikro-system

bagiennik

New member
Bez reklam
Oczywiscie ale akurat XL-HF151 jest najcichszym sprzętem na rynku, nieprzyzwoicie wręcz za cichym ;> Denon natomiast potrafi nagłośnić zaskakująco spore pomieszczenie.

Chwaliłem pionka "10" błednie zakładając że następca będzie porrównywalnym klonem ;>
 

pawelll

Member
Oczywista oczywistość. Porównaj moce RMS:
151 - 2x15W
M39 - 2x30W
Jeśli uwzględnisz deklarowany przez producenta poziom h, to okaże się że użyteczna moc 151 jest 3-4 razy mniejsza niż M39. Co nie zmienia mojej opinii, że do słuchania przy głośności "kuchenno/sypialnianej" jest jak najbardziej OK.
 

pawelll

Member
Nabyłem tego Sharpa 151 i testuję właśnie. To prezent będzie więc u mnie nie zostanie (sobie nabyłem właśnie Denona 109) ale powiem, że odsłuch domowy potwierdza wcześniejszą opinię. Jak za tą cenę zadziwiająco dobry dźwięk. Przy okazji testowałem w sklepie Pionieera serii 10 i 11. Rzeczywiście ta nowa seria 11, 21 to jakaś porażka. Gra duuużo gorzej niż stara seria 10.
 

Marioo162

New member
Wracam do tematu

Minęło trochę czasu i pomyślałem, że może warto dołożyć parę złotych do systemu. Czy waszym zdaniem jest jakaś sensowna alternatywa dla Sharpa 151 w cenie do ok. 700zł?
 

3echo

Member
Bez reklam
Nowsze nie znaczy lepsze i to nie tylko w kwestii mini wież.Sam widzisz,że Pioneer seria 11 gra gorzej jak 10.Najlepiej odsłuchaj sam.
 

superfejmus

New member
Koledzy poradźcie w moim zapytaniu, sprzedałem właście cały sprzęt kd tj ampli hk, zestaw 5,1 jbl es.. z racji tego, że musiałem zwolnić miejsce w mieszkaniu, szukam jakiegoś niedrogiego i fajnie brzmiącego zestawu mini, rozważam trzy modele sharpa tj hf151, hf202 i hf301, jakieś znaczące róznice między nimi w dźwięku odczuję, nie wiem czy wszystkie te trzy modele będę mógł odsłuchać przed kupnem, będzie to grało w pokoju ok 13m/2, bardzo rzadko, podobnie jak moje poprzednie sprzedane kd - ma to grać po prostu przyzwoicie, (od słuchania radia typu boombox w kuchni mnie uszy już bolą) pianocrafty, denony itd odpadają, szukam czegoś bardziej budżetowego do max. ok 750zł. Model xl hf151 wymiarami najbardziej pasowałby mi ale jest też najsłabszy więc nie wiem czy jest sens zakupu, róznica cenowa niewielka a jeśli przez te kilka cm wielkości głośników ma grać zauważalnie gorzej to trzeba się nad tym zastanowić.

Czy bluetooth w takich urządzeniach jest użyteczny i potrzebny, mamy z żoną S galaxy SIII i może warto taie coś mieć w miniwieży?
 

sepi

New member
Wybierz się do sklepu,posłuchaj i dokonaj zakupu,co do dźwięku to będzie on raczej na podobnym poziomie w tym przedziale cenowym.
Skoro grać ma od czasu do czasu to nie ma sensu się wgłebiać bardziej.
U mnie muza gra codziennie 5h póki domownicy się nie zbiegną i zaczynają marudzić,heh

Pozdro
 

Marioo162

New member
Witam po dłuższej przerwie. Zaniechałem zakupu a teraz wracam do starego pomysłu.
Pojawił się następca Panasonica SC-PM04 a mianowicie SC-PM250EC-S. "Plastuś" ale mam nadzieję, że gra równie dobrze - moc została zwiększona z 10W do 20W. Pioneer X-HM11, który był tutaj raczej krytykowany obecnie ma dobre opinie. Nie wiem czy coś poprawili - kiedyś w czasie odsłuchu lekko charczał przy max a teraz w sklepie tego nie było. Słucham w sklepie tylko CD a nigdy radia - to daje też pewną przewagę.
Można jeszcze kupić Sharpa 151, nowsze wersje są wyraźnie lżejsze - chyba inne komponenty, może mniej Hi-Fi?
Może jakieś nowe pomysły do ok. 500zł?
 

pawelll

Member
Nabyłem właśnie SC-PM250EC-S jako "kuchennego grajka". Dźwięk przyzwoity, dobrze działa połączenie BT. Co ważne, da się użytkować (zmieniać źródło, programy FM itp) bez użycia pilota co ważne przy użytkowaniu kuchennym.
Jedyna "wada" (ale TTTM) to brak wejścia AUX- chyba zużyto na wejście BT :)
 

Marioo162

New member
Czy jest jakiś sensowny zestaw typy slim? Np. Sony CMT-V11IPB Micro-HiFi. Przyznam, że pasowałaby mi ta geometria do kuchni. Poza tym czasem przenoszę sprzęt. Wieża, nawet mała gorzej się komponuje.
PS. Gratuluję zakupu Pawelli.
 

Zuz

New member
Witam
Prosiłabym o poradę w kwestii zakupu mini wieży, zostaliśmy uraczeni bonami do mediaexpert o wartości 500zł, niestety nie mamy zbyt wiele by od siebie dołożyć. ;)
Wieża ma stać w pomieszczeniu salon z aneksem kuchennym ok 20m2. Do słuchania radia/muzyki, czasem głośniej ale bez przesady. W tym momencie nie mamy żadnego muzycznego sprzętu (tylko laptop i tv)więc myślę, że odczujemy skok in plus :p
Niestety ogranicza nas kwestia sklepu, wybór z tego co mają w sklepie internetowym.

Byłam za Pioneerem x-hm11 który już tu padł, ale bardzo mi się podoba też model pioneera x-cm32bt - znalazłam stronę z testami testsieger.de i ta druga ma tam bdb ocene. Czy warto? Jest prawie 200zł droższa.

A może coś innego sensownego? Nie jestem melomanką ale jakiś tam słuch mam. Wiem że ciężko o fajny sprzęt w takiej kwocie ale może coś doradzicie :blagam: :D

 

pawelll

Member
W tym budżecie i w tym sklepie wybór jest nie za duży. Na moje oko (i częściowo ucho):
PHILIPS MCM3150/12
PIONEER X-HM11 - jak dla mnie ładnie wygląda, kiepsko gra
ONKYO CS-245 - podobno nieźle gra

W tych pieniądzach sensownie gra jeszcze Sharp 151 ale jest trudny do dostania już.
 

3echo

Member
Bez reklam
...
Byłam za Pioneerem x-hm11 który już tu padł, ale bardzo mi się podoba też model pioneera x-cm32bt - znalazłam stronę z testami testsieger.de i ta druga ma tam bdb ocene. Czy warto? Jest prawie 200zł droższa.

A może coś innego sensownego? Nie jestem melomanką ale jakiś tam słuch mam. Wiem że ciężko o fajny sprzęt w takiej kwocie ale może coś doradzicie :blagam: :D


jeśli Pioneer gra tak jak jego poprzednik czyli xhm 10 to lepiej rozglądnąc się za czymś innym.Najlepiej posłuchać,żeby nie żałować.Nic innego nie mogę polecić,bo nie miałem i nie słuchałem.Weź na raty drugie 500zł i nie będziesz żałować :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Z mikro zestawów szukaj Pioneerów albo Philipsów, przed świętami kupowałem małą wieżę w prezencie i tylko sprzęt tych firm jako tako grał.
Sony, Panasonic grały dwa razy ciszej, żeby dorównać poziomem do Philipsa, to trzeba było "odkręcić" prawie na maksa, a wtedy już charczały.
 

Zuz

New member
Dziękuję za wskazówki, w sumie napaliłam się wcześniej na Pioneera ale poszerzyłam horyzonty o Philips'a i teraz sobie rozmyślam nad:
- PHILIPS MCD5110/12
- PHILIPS BTD2180/12

i różnica jest niewielka bo 50zł, ale czy ktoś kto się bardziej zna mógłby mi przybliżyć czy różnice są bardziej techniczne (wejście hdmi itp.) czy w dźwięku tez.
I druga moja obawa czy fakt że wieża odtwarza DVD nie ujmuje jej na jakości odtwarzania dźwięku?
 

autobusik

New member
Dziękuję za wskazówki, w sumie napaliłam się wcześniej na Pioneera ale poszerzyłam horyzonty o Philips'a i teraz sobie rozmyślam nad:
- PHILIPS MCD5110/12
- PHILIPS BTD2180/12

i różnica jest niewielka bo 50zł, ale czy ktoś kto się bardziej zna mógłby mi przybliżyć czy różnice są bardziej techniczne (wejście hdmi itp.) czy w dźwięku tez.
I druga moja obawa czy fakt że wieża odtwarza DVD nie ujmuje jej na jakości odtwarzania dźwięku?

Naprawdę najlepiej wybrać się do jakiegoś popularnego sklepu RTV i posłuchać co tam mają i samemu podjąć decyzję.
Ten Philips 5110 dla mnie grał nieźle, miał na pewno więcej mocy niż większość maluchów, ale jest też gabarytowo nieco większy.
 
Do góry