Budowa kina na poddaszu

dawidk

New member
Witam!

Pisze o pare porad
Wlasnie zaczelem budowe kina w domu na poddaszu wyszlo dobre 50 m2 jakies 7,5m x 7,5 m

Oczywiscie skosy wykladzina na podlodze sciany ciemne

Projektor wybrany BENQ W 1100 lub W1200
Ekran do tego 16:9 RAMOWY (ze wzgledu na skosy )z czarna ramą 300 cm x 168 cm

I teraz pytanie jaki zestaw audio ?

myslalem o 7.1 lub 5.1 + amplituner wszystko obsluguje PS3

Zaznaczam nie jestem jakims audiofilem tylko lubie ogladac filmy
NIe chce za duzo inwestowac juz w sprzet WIADOMO CALA adaptacja poddasza mnie kosztuje

Czekam na jakies propozycje do 3500zł

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie chcę Cię dołować stary ale do 50mkw to te 3500zł to nawet na dobre kolumny 5.0 nie wystarczy. Nie piszę jako wielki znawca i że każdy musi zaraz mieć sprzęt za 15 tys, ale żebyś miał dobry efekt w KD to musisz mieć mocny amplituner i mocne kolumny. Jak kupisz coś małego o słabej mocy to nie będzie oczekiwanego efektu. Prawda jest taka że im większy metraż to więcej trzeba zainwestować. Ja do swoich 15mkw dałem 3 tys i to jest budżetowy zestaw. Powiedzmy że w Twojej kwocie mamy coś wybrać to Onkyo 608, Denon 1911, HK 255. Z kolumn Jamo s608, Quadral Quintas 6000, ale wydaje mi się że to będzie za małe, tzn. jakoś to zagra ale wykopu nie uświadczysz.
 

dawidk

New member
jezeli tak uwazacie to prosze o porade moge wydac troszke wiecej jak trzeba :)

Ale o takie porady tego typu mi trzeba A co sadzicie o projektorze i ekranie ?

Nie wiem czy to ma znaczenie ale oczywiscie jeszcze bedzie tam barek i powierzchnia do lezenia a wiec cale pomieszczenie nie sluzy wylacznie do typowego ogladnia filmow ale to glowny cel Kolumny nie beda rozstawione po naroznikach calego pomieszczenia napewno obreb sie zmniejszy MYSLE ze obszar w ktorym beda glosniki staly to jakies 20 m2, ALE czekam na info

Dzisiaj pomierze jeszcze odleglosc i wysokosc na jakim planuje umiescic projektor i ekran Potwierdzicie tylko moje plany :)

znalazlem cos ciekawego moze cos takiego

DENON AVR-1912 Gw HORN + JAMO S608HCS3 2KOL RATY0% (1872463449) - Aukcje internetowe Allegro NO i do tego jakis sub

DENON AVR-1912 - 3D + JAMO S606 HCS3 , SUB 210 (1877560672) - Aukcje internetowe Allegro LUB TO
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panie dawik, prosze używać opcji edytuj, zamiast pisać kilka postów kolejno. Jest na to aż 1000 minut czyli 16h 40 minut.

Co do tematu, to nawet powierzchnia 20mw 50 spowoduje, że dźwiek się rozpłynie i zgubi.

Jeśli chcesz wydać mało a nie wesz jak to napisz do użytkownika Blackninja
 

dawidk

New member
czyli taki zestaw jak proponowal kolega

Subwoofer tez wypadalo by kupic ???

Dziekuje za odpowiedzi

A co sadzicie o ekranie i projektorze ???
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Podejmę temat nieco ogólnie;
także zbudowałem system AV na poddaszu. Dach dwu-spadowy - ważna dla rozproszenia fali.
Pow. podobna 40 m2 - kwadrat.
W trakcie budowy , na etapie izlolowania termicznego dachu.
Zorientowałem się, że powstały niesamowite warunki akustyczne !
Tłumienie, całkowity brak odbić fali akkustycznej.
I najważniejsze o czym nikt nie pisze;
spłaszczenie pików ciśnienia podobnie jak w warunkach " pod gołym niebem".
IDEAŁ !
Wstrzymałem więc prace nad elewają wewnętrzna poddasza.
Wnioski co do mocy/głośności;
dB spadły - wzrosła niesamowicie czytelność sceny audio.
Już nie leci krew z uszu na max volume.
WNIOSEK:
- 5,1 ( nie mam zaufania do 7.1/9.1)
- zdecydowanie zalecam stosowanie ogromnych mocy.
Oczywiście po wyizolowaniu końcówek mocy lub zastosowaniu monitorów aktywnych minimum średniego pola.
 
Ostatnia edycja:

dawidk

New member
sam sub 250 na JAMO kosztuje 999zł mozna znalezc za 759zł + denon 2395zł najtaniej + Jamo 608 5.0 - 1749zł na jamo kosztuja 2299zł
 

dawidk

New member
jeszcze nie kupilem ale w tych kwotach szukalem i wychodzilo ze te beda najlepsze jeszcze nie wiem ktory Jestem w polowie drogi do zakonczenia adaptacji poddasza WALCZe :)
Lubie nowosci i ktos to musi przetestowac

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dawidk

New member
wlasnie wjechal do mnie zestaw JAMO 608 + sub250 i DENON 1912 - narazie jestem zadowolony ale zobacze jak to bedzie w pomieszczeniu przeznaczonym dla niego bo jak narazie pokoj kinowy jest nie gotowy jeszcze troche czasu minie.
Jeszcze tylko projektor i mam komplet

Czy jest mozliwe ze PS3 nie dziala na TV LCD starszego typu ? Posiada HDREADY ale jakos nie potrafi wyswietlic menu PS3
 
Do góry