Buczący subwoofer.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zobaczymy co serwis Ci powie - jeśli stwierdzi że ten typ tak ma to do dystrybutora dzwoń ... tym bardziej jeśli pod te samo gniazdko podłączysz inny sub i wszystko będzie ok - niech na plamę wskoczą a sub ma być naprawiony ...
 

sentyzibi

Well-known member
Zobaczymy co serwis Ci powie - jeśli stwierdzi że ten typ tak ma to do dystrybutora dzwoń ... tym bardziej jeśli pod te samo gniazdko podłączysz inny sub i wszystko będzie ok - niech na plamę wskoczą a sub ma być naprawiony ...

Dokładnie, kolega Lolek ma rację. Jeśli nie działał również u kogoś innego, to znaczy, iż jest uszkodzony. Tak jak opisywałem wcześniej mój podobny przypadek ze subem: sprawdziłem, potem poinformowałem dystrybutora o objawach i o tym, że jako sub podlega gwarancji to odsyłam do niego. Nie wiem nawet jaką usterkę stwierdzili, dostałem tylko po tygodniu informację, że wysłali do mnie nowy egzemplarz.
 

milwis

New member
Problem tylko jest taki ze mój juz na gwarancji nie jest także musze znaleźć serwis z kumatymi ludźmi którzy podejmą się zrobienia go i jednocześnie nie będą chcieli za to tyle co za nowy bo jeśli się tak okaże to poprostu ten pójdzie do pieca a zakupie nowy. Jedyny mankament to koszt i niezaspokojona ciekawość :)
 

sentyzibi

Well-known member
Problem tylko jest taki ze mój juz na gwarancji nie jest także musze znaleźć serwis z kumatymi ludźmi którzy podejmą się zrobienia go i jednocześnie nie będą chcieli za to tyle co za nowy bo jeśli się tak okaże to poprostu ten pójdzie do pieca a zakupie nowy. Jedyny mankament to koszt i niezaspokojona ciekawość :)

No to faktycznie już problem. Ja niestety nie jestem w stanie polecić Tobie jakiegoś kumatego serwisu.
Powodzenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedno jest pewne, że większości wypadków naprawa w serwisach polega na tym jak coś np padnie w zasilaczu to nikt teraz nie naprawia tej części tylko cały zasilacz się wymienia...
 

milwis

New member
Jasna sprawa ale chodzi o to ze na gwarancji to albo naprawiają albo wymieniają na nowy a bez gwarancji to mogą powiedzieć ze nie chce im się w to bawić albo skoro mają się bawić w wymianę poszczególnych podzespołów to żeby im zapłacić jak za nowy co się kija z celem.
 

milwis

New member
Właśnie dostałem informacje ze uszkodzony jest jeden z dwóch kondensatorów. Typ postaram się podać jak spotkam się z serwisantem. Wymiana jednego 70zl a obu 90zl. Miejmy nadzieję że to rozwiąże problem.
 

milwis

New member
Subwoofer naprawiony. Przepalil się kondensator którego wymiana kosztowała 70zl. Obok bym bliźniaczy a więc wymienili oba za 90. Typu nie podam bo jak odbierałem nie udało mi się dowiedzieć jaki to był typ. Także jak ktoś będzie miał podobny problem to warto pogadać z lokalnym specem biegle wpadającym miernikiem :)
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najczęściej jest to zasilacz, potem stara instalacja w mieszakniu czy np w kamienicy i ostatnia sprawa to kabel.. A tez dobrze znac jakiegoś magika elektronika bo czasem to naprawdę może być bzdura, a serwis nie bawi sie w naprawy np kondenstorów itp..
 
Ostatnia edycja:
Do góry