Buczący subwoofer.

milwis

New member
Witam.

Mam następujący problem. Po podłączeniu do sieci suba zaczyna buczeć. Żeby się tego pozbyć trzeba go kilkukrotnie wyłączać i odpisać od sieci. Później włączać dać pobuczeć i znów. Taka procedura następuje kilkanaście razy aż w końcu za nastym razem subwoofer zaczyna buczeć coraz głośniej i głośniej aż jest bardzo głośno i nagle cisza i zaczyna grać. Jak buczy to nie gra w ogóle. Spokój jest przez jakiś czas aż problem powstaje znów. Wg mnie po utracie zasilania chodzby na chwile. Wie ktoś od czego się coś takiego dzieje i jak tego uniknąć.? Takie nastrajanie trwa ok 30min. Odchodzi ochota na oglądanie lub granie zanim się go uruchomi.

Liczę na pomoc.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Może to nie to ale sprawdź neonówką "zero". Miałem kiedyś taki przypadek, że w jednym gniazdku było "przekłamanie" i faza szła na zero.
Sub buczał jak głupi.
Pozdrawiam.
 

milwis

New member
Ale czy w takim przypadku nie buczał by cały czas? Tutaj po pewnym czasie przestaje poza tym mimo podłączania pod różne gniazdka wszędzie jest ta sama sytuacja :/
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem Ci że to dość częste zjawisko w subwooferach, ale sam nie wiem co jest powodem. U siebie miałem kiedyś przypadek, że jak mieszkałem u ojców to sub lubił buczeć/bzyczeć jak nie grał a jak poszedlem na swoje to przestało. I też tak miałem że buczenie się lekko potrafiło nasilać, po czym przestawało. Masz go na gwarancji? A spróbuj go odpiąć od amplitunera i zobacz wtedy.
 

sentyzibi

Well-known member
Akurat na czasie. Miałem podobnie. Pół roku było ok, sub grał jak powinien. I nagle coś mu odbiło i zaczął buczeć, a w czasie buczenia baaaardzo słabo grał. Odłączyłem od ampli, a on dalej buczał. Sprawdziłem na innym kontakcie w innym obwodzie ( inny bezpiecznik ) przy wyłączeniu wszystkich innych urządzeń w domu, dalej buczał. Zacząłem od nowa, podłączyłem znowu do ampli, by zrobić test, a on po teście buczenie buczenie zamienił na takie pukanie jak szybki puls. Jako że jest jeszcze na gwarancji, to odesłałem w poniedziałek i czekam na info od nich ( czyli sprzedawcy, tak jak poradził mi dział wsparcia producenta ).
Pozdrawiam.
 

sentyzibi

Well-known member
Przepraszam za post pod postem. W moim przypadku okazało się, że sub uszkodzony. Nie wiem, co konkretnie w nim padło, dostałem tylko informację, iż został sprawdzony i nie działa, a w związku z tym wysyłają mi nowy egzemplarz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jak masz na gwarancji sub to ja bym oddał do serwisu... tylko zobacz czy u kogoś innego też jest buczenie - jeśli jest to do serwisu. A jeśli nie ma to znaczy że coś masz z siecią.
 

milwis

New member
Kable sprawdzałem, gniazdo w amplitunerze, listwę,wszystko co się dało bez wiedzy elektronicznej. Dziś sub poszedł do lokalnego serwisu także jak coś się dowiem to napisze.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Kable sprawdzałem, gniazdo w amplitunerze, listwę,wszystko co się dało bez wiedzy elektronicznej. Dziś sub poszedł do lokalnego serwisu także jak coś się dowiem to napisze.

u brata też sub buczał , podłączyliśmy go do gniazdka bez uziemienie i buczeniu ustało
kiedyś miałem też tak z kompem i dźwięk buczał w połączeniu ze wzmacniaczem , odłączyłem uziemienie i nastała cisza
 

milwis

New member
No dobra ale dlaczego w takim razie on wcześniej sam przestawał buczec? Pobuczal dajmy na to 5min i cisza innym razem 10min i cisza. Gdyby uziemienie było problemem to albo buczal by cały czas albo wogole tak mi się wydaje.
 

Graczomaniak

New member
Często można spotkać tego typu problemy z subami.

Powinien powstać jakiś mini poradnik - jak podłączyć suba aby nie buczał.

Tak podręcznikowo to jak powinno być?

Sub bezpośrednio do ściany czy do listwy?

O co co chodzi z tymi masami, uziemieniami, co tam trzeba zamieniać aby grało jak należy?
 

milwis

New member
Tak też podejrzewałem albo zasilacz albo włącznik. Jak nic nie znajdą to zasugeruje to serwisantowi. Może to burczenie to poprostu był odgłos prądu tj 50Hz spowodowany niewłaściwie działającym zasilaczem. Jutro ew pojutrze powinno być wiadomo co i jak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Słyszałem też, że to częsty problem ludzi mieszkających w starych blokach i kamienicach.. generalnie sub nie powinien buczyć sam z siebie i jeśli jakikolwiek serwis mówi że np. ten typ tak ma to bzdury gada. Jeśli w domu/mieszkaniu instalacja elektryczna jest dobra to sub nie powinien buczyć.
 

milwis

New member
Instalacja jest dobra ale może być obciążona. Do jednego gniazda oprócz suba jest tv, amplituner, dekoder, 2 konsole, czasami komp, jednak to na pewno w tym przypadku nie jest przyczyną bo po podłączeniu do innego gniazdka a nawet w innym domu gdzie brat tez ma voice krata tylko o klasę wyższego sytuacja się powtórzyła. Przyłączył na swojego i grał od razu, mój wogóle.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego wg mnie to nie ma znaczenia (nie jestem elektrykiem) ale instalacje tak teraz są robione i takie bezpieczniki się stosuje że kilka sprzętów (włączonych pod jedno gniazdo) tego typu nie powinno wpływać na ten efekt.. Tym bardziej że u wielu osób jest bardzo podobnie, że do gniazda jest podpięta listwa a do niej kilka sprzętów rtv. To jest wina suba - być może zasilacz...
 
Do góry