Brzmienie wzmacniacza stereo.

Henry

Active member
Bez reklam
Ja wyznaje inna zasade, a raczej doswiadczenie mnie tego nauczylo.
Lepiej odlozyc w czasie zakup, popracowac dluzej i kupic sprzet lepszej klasy jak ten, na ktory nas obecnie stac. To zawsze procentuje.
Dobrym przykladem sa kolumny, lepiej zaczac od lepszej klasy frontow i sukcesywnie dokladac reszte skrzynek.

Czasami trzeba się długo zastanawiać czy nas stać, ja po kilku odsluchach i kilku dni przemyśleń, rozważań stwierdziłem, że jednak stać mnie na droższe. Wystarczy zestawić co zyskujemy kupując droższy sprzęt, a co tracimy kupując tańszy. Dlatego warto czasem sięgnąć po coś co w pierwszej chwili wydaje nam się nieosiągalne i zastanowić się czy warto w to zainwestować czy odpuścić temat.
Ten sam temat był ostatnio przerabiany chyba przy okazji wyboru sprzętu przez emeryta i wszyscy naskoczyli chyba na dyzia jak zaproponował coś znacznie przekraczający zakladany budżet, a ja mam podobne zdanie. Najpierw trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, żeby móc świadomie wybrać. Inna kwestia to jeszcze nasz portfel, ja też stanąłem przed dylematem czy dołożyć do X4000 czy Marantz 6xxx, ale niestety okazały się na tą chwilę nieosiągalne i musiało stanąć na tym co mam, tym bardziej, że porównując X2000 do X4000 nie odczułem tzw urywania d..py ( różnice są owszem duże, ale dla kogoś przyzwyczajonego raczej do stero nie warte aby płacić 2 razy tyle za ampli KD) Wolałem dołożyć do kolumn i kupić rozsądnie grający ampli. Każdy ma inne priorytety... i cele ( ja pomału zaczynam myśleć znowu o stero, równowartość paczki fajek ląduje od stycznia wtajnej szufladce )
Pozdro

Sorry za literówki ale piszę na telefonie ;)
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czasami trzeba się długo zastanawiać czy nas stać, ja po kilku odsluchach i kilku dni przemyśleń, rozważań stwierdziłem, że jednak stać mnie na droższe. Wystarczy zestawić co zyskujemy kupując droższy sprzęt, a co tracimy kupując tańszy. Dlatego warto czasem sięgnąć po coś co w pierwszej chwili wydaje nam się nieosiągalne i zastanowić się czy warto w to zainwestować czy odpuścić temat.
Ten sam temat był ostatnio przerabiany chyba przy okazji wyboru sprzętu przez emeryta i wszyscy naskoczyli chyba na dyzia jak zaproponował coś znacznie przekraczający zakladany budżet, a ja mam podobne zdanie. Najpierw trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, żeby móc świadomie wybrać. Inna kwestia to jeszcze nasz portfel, ja też stanąłem przed dylematem czy dołożyć do X4000 czy Marantz 6xxx, ale niestety okazały się na tą chwilę nieosiągalne i musiało stanąć na tym co mam, tym bardziej, że porównując X2000 do X4000 nie odczułem tzw urywania d..py ( różnice są owszem duże, ale dla kogoś przyzwyczajonego raczej do stero nie warte aby płacić 2 razy tyle za ampli KD) Wolałem dołożyć do kolumn i kupić rozsądnie grający ampli. Każdy ma inne priorytety... i cele ( ja pomału zaczynam myśleć znowu o stero, równowartość paczki fajek ląduje od stycznia wtajnej szufladce )
Pozdro


To jest bardzo mądre, co napisałeś :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No PMA zagral podobnie do tego co bylo w sklepie czyli rowne pasmo z ladnym dolem.

A nie mowilem ;) do tego akustyka i jeszcze raz akustyka.
Wzmak to wzmak, ten nawet na zwyczajnych drutach pokaz pazur, wystarczy zapewnic mu odpowiednie warunki, a nie zaczynac od drogich kabli, bo tymi dopieszczamy, nie wspominajac juz o niedorzecznym rozpisywaniu sie niektorych nad wyzszoscia ampli.


Czasami trzeba się długo zastanawiać czy nas stać, ja po kilku odsluchach i kilku dni przemyśleń, rozważań stwierdziłem, że jednak stać mnie na droższe. Wystarczy zestawić co zyskujemy kupując droższy sprzęt, a co tracimy kupując tańszy. Dlatego warto czasem sięgnąć po coś co w pierwszej chwili wydaje nam się nieosiągalne i zastanowić się czy warto w to zainwestować czy odpuścić temat.

Dokladnie o to chodzi.
Nie w tym rzecz, zeby porywac sie motyka na slonce, ale dobrze przemyslec inwestycje.
Ja stracilem na odsprzedazy duzo forsy, bardzo zaluje, ale juz wiedzialem przy zakupie (kierujac sie zasada "tu i teraz") ze za jakis czas (znajac siebie) beda zalowal ze nie dolozylem.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Z tym żałowaniem, że się nie dołożyło do wyższego modelu, podejrzewam, że tak ma 100% użytkowników sprzętu audio-video.
Może raczej 99,9% bo zawsze się znajdzie ktoś, co powie, że nie chciałby innego sprzętu od tego co ma ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Na marginesie to może podziel się tą tajemną wiedzą i powiedz, które to głośniki przynoszą hańbę producentowi to oszczędzisz kłopotów przyszłym właścicielom.

To nie jest żadna tajemnica ,prawdopodobnie niewiele osób słyszało o tej firmie
Chodzi o francuskiego producenta Confluence


"henry 1979" - czytając Twoją wypowiedź przypomina mi się co kiedyś powiedział Ken Kessler( legenda hi-fi) - ' Nie jest zbyt mądrym wydać za dużo ,ale też nie jest mądre wydać zbyt mało .Jeżeli przepłacimy najwyżej stracimy trochę pieniędzy ,jeżeli natomiast wydamy za mało możemy stracić wszystko ,bowiem sprzęt jaki kupiliśmy kompletnie nie spełnia naszych oczekiwań '
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym żałowaniem, że się nie dołożyło do wyższego modelu, podejrzewam, że tak ma 100% użytkowników sprzętu audio-video.
Może raczej 99,9% bo zawsze się znajdzie ktoś, co powie, że nie chciałby innego sprzętu od tego co ma ;)

A ja osobiście teraz już jestem zadowolony :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Dyzio4 tylko Ci się tak wydaje ;) daję Ci pół roku, jak zaczniesz znów coś kombinować ze swoim sprzętem :) np. wymiana tv na 85 cali 4K :)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
a nie mowilem :) ale tego suba to jak bys chcial podlaczyc do wzmaka, co?

Przeciez PMA ma wyjscie pre out L/R, suba normlanie 2RCA-2RCA i na samym subie regulacja crossa + glosnosc :)

Czy ja wiem czy 180 sa za male do pokoju, ale E80 jak sluchalem w tym samym pokoju to tez az tak sporej roznicy nie bylo a w drugim pokoju zagralo wszystko super nawet w direct wiec akustyka i jeszcze raz akustyka. Amplituner mial restorer + dynamic eq ktory widocznie bardzo podbijal ten bass i dlatego on byl wyrazny, tu we wzmaku jest naturalne podbicie i dlatego nie doskonalosc akustyki bardziej wychodzi. Nie wiem co tu teraz zrobic, za bardzo juz w pokoju nic nie zmienie. Zaslony i firanki sa konkretne, dywan na pol pokoju, siedze przy samej scianie wiec bass powinien sie potegowac.

Co jest dla mnie bardzo dziwne, skoro basu nie ma bo gdzies ucieka to dlaczego audyssey mi bass wyciszal na -6db..? Czy jakies mega dolki i gorki w pasmie sie robia i system glupial, nie potrafie tego zrozumiec.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Panowie jednak musze odszczekac to wszystko co powiedzialem na PMA.. Akustyka zabila caly zestaw u mnie w pokoju ;/ Zabralem wzmak do innego pokoju tam gdzie sa E80 i podlaczylem.

Pokoj 3,70 x 3,30 wiec maly .....
Ciekawi mnie jaki był cel sprawdzenia wzmaka w innym, mniejszym pomieszczeniu i na innych kolumnach, skoro z góry wiadomo że w mniejszym pomieszczeniu będzie lepiej. Z góry też wiadomo że po powrocie do większego pomieszczenia nadal będzie niedosyt.
Do tego piszesz że lubisz bas, ampli słuchałeś z subem.
Nie jestem specem, ale wydaje się że wzmak nie ma aż takiego mega kopa że zastąpi na tych samych frontach suba. No chyba że właśnie wstawi się zestaw do małego pokoju.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
Przeciez PMA ma wyjscie pre out L/R

aha no fakt, jednak ma :)

Nie wiem co tu teraz zrobic, za bardzo juz w pokoju nic nie zmienie. Zaslony i firanki sa konkretne, dywan na pol pokoju, siedze przy samej scianie wiec bass powinien sie potegowac.

Co jest dla mnie bardzo dziwne, skoro basu nie ma bo gdzies ucieka to dlaczego audyssey mi bass wyciszal na -6db..? Czy jakies mega dolki i gorki w pasmie sie robia i system glupial, nie potrafie tego zrozumiec.

jak chcesz cos jeszcze kombinowac/dowiedziec sie czemu tak jest to najlepiej porobic podstawowe pomiary akustyki.
soft jest darmowy, wystarczy kupic mikrofon i poswiecic troche czasu na ogarniecie tego.
 

hans2

Banned
soft to obecnie raczej REW a mikrofon to np UMIK-1.
do ampli podlacza sie kompa po HDMI, a do wzmaka raczej trzeba miec DAC albo jakas lepsza karte.

naprawde przydatne zeby znalezc dobre ustawienia kolumn czy suba.
mozna zrobic duzo pomiarow i roznice widac jak na dloni, nie trzeba sie wsluchiwac.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ciekawi mnie jaki był cel sprawdzenia wzmaka w innym, mniejszym pomieszczeniu i na innych kolumnach, skoro z góry wiadomo że w mniejszym pomieszczeniu będzie lepiej. Z góry też wiadomo że po powrocie do większego pomieszczenia nadal będzie niedosyt.
Do tego piszesz że lubisz bas, ampli słuchałeś z subem.
Nie jestem specem, ale wydaje się że wzmak nie ma aż takiego mega kopa że zastąpi na tych samych frontach suba. No chyba że właśnie wstawi się zestaw do małego pokoju.

Oba zestawy E80 i Studio byly testowane w "duzym" pokoju i bylo podobnie, po przejsciu do innego brzmienie zmienilo sie o 180 stopni. Na upartego brzmienie w direct bylo wiecej niz zadowalajace, nie bylo dziur w pasmie tak jak jest w pokoju "stolowym" gdzie slychac dolek na basie a podbicie na wysokim srodku i gorze pasma. W innym pokoju w direct bylo rowne brzmienie z ladnym zaznaczonym basem.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dyzio4 tylko Ci się tak wydaje ;) daję Ci pół roku, jak zaczniesz znów coś kombinować ze swoim sprzętem :) np. wymiana tv na 85 cali 4K :)

Myślę, że tak nie będzie. Teraz najwyżej się tylko zastanawiam czy może ewentualnie przydałby się TV 4K i może Oppo 105D? Nic więcej.
A i jeszcze ten sub PV1D żeby nie mieć problemow z kablami.
 
Do góry