Brak USB 46c650

bzul

New member
też jestem nieszczęśliwym posiadaczem owego problemu ... ale ...
jak się okazuje jest rozwiązanie bez serwisu i wymieniania płyty głównej:

hdtv.com.pl/forum/samsung/51040-samsung-seria-le-xx-c650-wszystkie-wielkosci-32c650-40c650-wszystko-o-serii-203.html

czytać post #2029 i jeszcze na którejś kolejnej ze stron jest potwierdzenie tego rozwiązania :eek:k:

wlasnie stalo sie to czego sie obawialem ...
zakupilem dysk zewnetrzny samsunga, nagralem pare filmow mkv itp i podlaczylem owy dysk do TV. za pierwszym razem wszystko dzialalo az milo! przy drugim podlaczeniu ... tzw czarna dupa .. telewizor nie wykrywa urzadzenia. probowalem podlaczyc pendrive z aktualizacja softu i takze dupa.
zastanawiam sie teraz czy jak podlacze adapter wifi (zeby zaktualizowac soft przez neta) telewizor go zobaczy?
czy ktos poroadzil sobie z tym problemem bez podlaczania tv do internetu ??
pomocy !
 

s_poon

New member
wlasnie stalo sie to czego sie obawialem ...
zakupilem dysk zewnetrzny samsunga, nagralem pare filmow mkv itp i podlaczylem owy dysk do TV. za pierwszym razem wszystko dzialalo az milo! przy drugim podlaczeniu ... tzw czarna dupa .. telewizor nie wykrywa urzadzenia. probowalem podlaczyc pendrive z aktualizacja softu i takze dupa.
zastanawiam sie teraz czy jak podlacze adapter wifi (zeby zaktualizowac soft przez neta) telewizor go zobaczy?
czy ktos poroadzil sobie z tym problemem bez podlaczania tv do internetu ??
pomocy !

port USB wzbudzi się jak wyłączysz TV z gniazdka przyciśniesz na pilocie wyłącz (aż zgaśnie kontrolka na obudowie TV), ciach do gniazdka i już działa .... pamiętaj żeby nie wyłączać TV i nie włączać go z dyskiem w porcie :)
 

tommek82

New member
wlasnie stalo sie to czego sie obawialem ...
zakupilem dysk zewnetrzny samsunga, nagralem pare filmow mkv itp i podlaczylem owy dysk do TV. za pierwszym razem wszystko dzialalo az milo! przy drugim podlaczeniu ... tzw czarna dupa .. telewizor nie wykrywa urzadzenia. probowalem podlaczyc pendrive z aktualizacja softu i takze dupa.
zastanawiam sie teraz czy jak podlacze adapter wifi (zeby zaktualizowac soft przez neta) telewizor go zobaczy?
czy ktos poroadzil sobie z tym problemem bez podlaczania tv do internetu ??
pomocy !

mnie się wydaje że to wina luźno zamocowanych portów USB w telewizorze, ja żeby oszczędzić sobie nerwów odrazu zakupiłem przedłużacz USB na stale zamontowany do portu USB (HDD) w C650 i wszystko podłączam do przedłużki oszczędzając porty USB w telewizorku :)
 

bzul

New member
port USB wzbudzi się jak wyłączysz TV z gniazdka przyciśniesz na pilocie wyłącz (aż zgaśnie kontrolka na obudowie TV), ciach do gniazdka i już działa .... pamiętaj żeby nie wyłączać TV i nie włączać go z dyskiem w porcie :)

jest dokladnie tak jak napisales !! twoj sposob pomogl! bez zbednego wgrywania softow i oddawania tv do serwisu! dzieki wielkie ... piwko ci sie nalezy.

czyli nie jest to wina luznych portow usb ani uszkodzonej plyty glownej, a poprostu soft ktory usypia porty usb po "nieodpowiednim odlaczeniu sprzetu usb.
 

westicepl

New member
Witajcie. Chciałem sie podzielić moim przykładem. Zakupiłem adapter Edimax EW-7718Un. Po pierwszym podłączeniu do TV od razu został wykryty ale po chwili zniknął i za chiny nie szło go ponownie podłaczyc, za kazdy razem nie odczytywal urzadzenia w usb tak jakby nie byl wogole podlaczony.
Co ciekawe pendrive sandiska TV widzial idealnie w kazdym porcie za kazdym podlaczeniem. sprawdzilem adapter w laptopie tam zostal od razu wykryty a w TV nadal nic !!!
aktualizacja TV do najnowszego softu nie pomogla
wylaczanie TV na 5 min czy cala noc rowniez nic
cieply czy zimny nie wykrywał adapter
dopiero po resecie TV -> 10 sek przyciskiem EXIT zalapal i widzi adapter
Internet TV dziala ale czy to wszystko warte swojej ceny. Wg mnie niekoniecznie.
Taki bajer zabawka.
Pozdrawiam
 

widz tele

New member
witam, ja takze juz po 5 dniach stracilem USB (wyjalem pendriva po wylaczeniu tv; samsung 40C650). Resety nic nie daly. Sformatowalem pendriva i wtedy tv zaskoczyl. USB na razie dziala.
 

twalkow

New member
witam, ja takze juz po 5 dniach stracilem USB (wyjalem pendriva po wylaczeniu tv; samsung 40C650). Resety nic nie daly. Sformatowalem pendriva i wtedy tv zaskoczyl. USB na razie dziala.

Witam,

Miałem podobny problem z nowym 40C650. Aczkowlwiek zauważyłem to w aspekcie utraty sieci (karta w TV straciła MAC), USB zresztą też nie działał.
Problem pojawił się przy próbie instalacji NetPlayer, a dokładnie po krótkim wyłączeniu TV (wymaganym wedle instrukcji).
Po poczytaniu forów i różnych czarno-magicznych wyłączeń czy resteówccwybierałem się już do sklepu po wymianę TV. Ale telewizor po wyłaczączeniu (w tryb standby) i odczekaniu 15 minut wrócił do stanu działania. Wgrałem nowy soft. I teraz działa: USB i sieć i mogę TV wyłączyć na krótko i historia się nie powtarza.

Wniosek:
Jak MAC ustawi się na 00:00:00:00:00:00 czy też TV nie widzi USB to spokojnie. Wyłączyć TV - odczekać 30 minut i zainstlować nannowszy soft (z USB czy też sieci).
Dziwne, że na forach opisują rozwiązanie problemu poprzez wymianę płyty głównej. Cóż serwis TV to chyba dziwna instytucja.


TW
 

s_poon

New member
Witam,

Wgrałem nowy soft. I teraz działa: USB i sieć i mogę TV wyłączyć na krótko i historia się nie powtarza.


Dziwne, że na forach opisują rozwiązanie problemu poprzez wymianę płyty głównej. Cóż serwis TV to chyba dziwna instytucja.


TW

Wgranie nowego softu nie dla wszystkich jest rozwiązaniem (np. dla mnie) bo wtedy nie działają filmy z przeróbką rmvb na mkv.
Konsekwentnie wyjmuję pen'a z portu i cieszę się przeróbką filmów rmvb na mkv :bober:
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Tak zrobię. A na razie poczytaj sobie tutaj:

Samsung LE40C650 - opinie użytkowników Opineo.pl

Masa opinii. Jako największą wadę wymieniają tam brzydkiego pilota :)

Czy opineo jest takie wiarygodne?
Piloty akurat teraz mają lepsze niż w seriach a czy b, matowe, prostokątne i tyle. No i wykonanie otworów do montażu ściennego też już lepsze bo gwinty nie trzymają się tylko w obudowie ale są przytwierdzone do wnętrza (nie wiem jak fachowo się to nazywa).
 

amor_priv

New member
jak już będziesz miał tv to po dwóch tygodniach użytkowania napisz czy wszystko działa

Zgodnie z obietnicą odpisuję. Mam ten telewizor (przypomnę: Samsung LE40C650) już dłużej, niż dwa tygodnie. Wiem o nim chyba wszystko. W międzyczasie dokupiłem Blu-Raya Samsunga BD-C5500. I mogę coś o nim napisać. A więc.. Po uruchomieniu i podłączeniu kablem do routera telewizor zobaczył sieć w zasadzie od razu. Chciał się od razu uaktualniać, ale że mi napisało, że potrwa to ponad 2 godziny, więc wyłączyłem. Telewizja internetowa chodzi po prostu pięknie. Oglądam po kolei wszystkie odcinki Fali zbrodni na Ipli, i nigdy nie miałem z tym problemu. Podobnie Youtube. Niewygodne jest wyszukiwanie w Youtube i innych serwisach, ale to akurat nie dziwi. Pilot jest do telewizora, a nie do wpisywania tekstów. Odtwarzanie filmów z USB, czy dysku komputera działa lepiej, niż dobrze. Nie znalazłem jak na razie ŻADNEGO pliku, który by nie poszedł. Oczywiście na komputerze trzeba zainstalować programik do zarządzania udostępnianiem plików (do ściągnięcia za darmo ze strony Samsunga). Tu ciekawostka - Blu-Ray Samsunga, który dokupiłem, też ma sieć, ale... W Internet@TV nie ma tych samych widgetów, co telewizor (mimo, że to też Samsung) - najbardziej brakuje Ipli, która jest najciekawsza. Po za tym znalazłem filmy mkv, które na nim nie chcą iść (Na telewizorze te filmy idą). Co do znikania sieci... Raz (słownie RAZ) faktycznie zdarzyło mi się coś takiego. Pokopałem po sieci. Okazało się, że po wyłączeniu telewizora musi on pół godziny czekać, zanim się zresetuje. Jest jednak na to sposób. który wykopałem w sieci:
należy wyłączyć telewizor, i TRZYMAJĄC wciśnięty przycisk wyłącz na pilocie (skierowanym na telewizor), wyciągnąć z zasilania kabel zasilający (można od strony telewizora), odczekać kilkanaście sekund, puścić przycisk na pilocie, i już można włączyć telewizor. Osobiście tego nie używam, ale ponoć działa.
Co do obrazu - w normalnej telewizji jest oczywiście średniej jakości (chociaż mam jeszcze SONY 32 cale, i na SONYm jest sporo gorszy), ale to nie jest wina telewizora, tylko rozdzielczości programu. To akurat normalne. Natomiast obraz w HD (zarówno 720p, jak 1080p) to jest czysta rewelacja. A po włączeniu obrazu dynamicznego można się w nim zakochać. Co do opcji 100Hz... Nie wiem, jak działa :) Po prostu zawsze mam obraz płynny. Jeszcze nie widziałem, żeby mi się coś przycięło.
I jeszcze ciekawostka - Blu-Ray tak się zintegrował z telewizorem, że stanowią jak by jeden sprzęt. Mają bardzo podobne piloty, i każdym z nich można sterować zarówno Blu-rayem, jak i telewizorem. Czyli jeden może spokojnie leżeć schowany. Połączenie między TV a blu-rayem jest "inteligentne". To znaczy, że jak oglądam film z płyty, i przełączę telewizor na inny kanał, to odtwarzacz się zatrzymuje, a jak wrócę do oglądania płyty, to automatycznie rusza. Podobnie można sterować innymi parametrami odtwarzacza przez telewizor i odwrotnie. Bardzo wygodne.
Co mi się podoba w odtwarzaczu, to jego szybkość startu. W nagrywarce DVD SONY, którą posiadam, jak wcisnąłem "On", to mogłem spokojnie iść kawę zrobić, zanim był gotowy do odtwarzania. Podobnie, jak chciałem wysunąć tackę itp. Tutaj po wciśnięciu "On" muszę biegiem lecieć z wersalki do odtwarzacza, bo trwa to ze trzy sekundy :) Ale to już Off-top.

P.S. Acha... Telewizor ma jedną poważną wadę. Przyciski na telewizorze są dotykowe, gdzieś na dole, ale w żadne sposób nie podświetlone, cy cuś... Po prostu żeby je zobaczyć, trzeba klęknąc na kolana i się dobrze przyjrzeć. I to chyba jedyna rzecz, jaka mnie w nim denerwuje. Chyba se białym markerem je zaznaczę ;)
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Niewygodne jest wyszukiwanie w Youtube ..... ale to akurat nie dziwi. Pilot jest do telewizora, a nie do wpisywania tekstów.

Zamiast wyszukiwać w TV, o wiele wygodniej jest to robić na PC np. w pracy ;-) i dodawać do ulubionych. Tak wybrane filmy możesz potem oglądać w TV w zakładce ulubione.

Przedtem oczywiście należy założyć sobie konto na http://www.YouTube.com
 
Ostatnia edycja:

slavko80

New member
Dopadł mnie opisywany tu przez Was problem - czyli porty USB w telewizorze przestały reagować na urządzenia (próbowałem pendrive'a, dysk 2,5" oraz mp3 playera). Do tej pory próbówałem następujących sposobów opisanych tu na forum, czyli:
- 10 sekund EXIT (czyli powrót do ustawień fabrycznych)
- upgrade softu do 3003
- przy wyłaczonym TV (w standby) wyciągnięcie wtyczki przy wciśniętym przycisku POWER na pilocie. Przycisk był trzymany dopóki czerwona dioda przestawała migać (kilkanaście sekund)
- wyłaczenie fizyczne telewizora 2 h z sieci
- format pendrive na FAT16, FAT32, NTFS, EXT3

Żaden z w/w sposobów nie działa w moim przypadku. W zasadzie pozostało mi chyba wezwać serwis bo nie mam już pomysłów ale zastanawiam się (i tu pytanie do Was) jak wygląda procedura serwisowa?

Czy po zgłoszeniu usterki przyjeżdża serwisant, który najpierw sam sprawdza usterkę i odpowiednio reaguje czy też przyjeżdża poprostu kurier odebrać telewizor i dopiero w serwisie przeprowadzane są testy sprzętu?

Pytam, bo jak pewnie część forumowiczów "grzebałem" w menu serwisowym (chociaż robiłem to kilka tygodni temu i nie ma to raczej związku z opisywaną tu usterką) i zastanawiam się czy mogą mi nie uwzględnić gwarancji. Co więcej porty przestały mi działać podczas prób uruchamiania SamyGo (dokładnie podczas testowania uruchamiania skryptu run.sh) i zastanawiam się czy jest to do wykrycia przez serwis i ewentualnego odmówienia realizacji gwarancji.

Oczywiście wykonując te operacje wiedziałem czym to "grozi" i w zasadzie nie będzie dramatu jeśli mi nie uwzględnią gwarancji. Zresztą odkąd mam telewizor nie używałem portow USB (filmy oglądam przez DLNA) do innych celów niż wyżej wspomniane.

Głównie interesuje mnie, czy serwis Samsunga może mnie obciążyć kosztami (i jakie to mogą być mniej więcej koszty) transportu telewizora do(i z) serwisu w przypadku stwierdzenia naruszenia warunków gwarancji.
 
Do góry