Brak dźwięku DD po HDMI ARC - TCL P735 + soundbar Denon

lookass

New member
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w podłączeniu urządzeń w konfiguracji: TV TCL P735 + soundbar Denon DHT-S316 + konsola Xbox Series X. Problem leży prawdopodobnie w konfiguracji TV. Nie jestem w stanie podłączyć soundbara po HDMI ARC tak aby odbierał dźwięk DD lub DTS. Po podłączeniu przez kanał zwrotny dźwięk jest, działa wszystko na jednym pilocie, natomiast po diodach widzę, że dźwięk jest tylko PCM stereo co mnie kompletnie nie urządza.. Dopiero gdy podłącze wszystko po kablu optycznym we wszystkich źródłach dźwięk jest Dolby Digital (diody zmieniają kolor na zielony co oznacza kodeki DD) ale wtedy wiadomo, że rezygnuje z obsługi jednym pilotem. Nie wiem co robię nie tak ale od dłuższego czasu używam 3-5 pilotów co jest dosyć upierdliwe. Na dodatek przy próbie konfiguracji TV przestał mi działać tryb Game Master. Widać, że się włącza ale jedynie w menu głównym. Gdy włączam jakąkolwiek grę tryb HDR nagle staje się nadrzędny i czuć duży input lag. Byłbym wdzięczny za jakiejkolwiek wskazówki bo już trochę poczytałem, że z TCL bywają różne problemy i konfigurując wszystko na wiele sposobów poddałem się.

Pozdrawiam
 

Darog69

New member
Witam, mam podobny problem z eARC na tv TCL 55C735 do którego podpięty jest (HDMI1) Soundbar TCL TS8132. Nie mam dźwięku przez to połaczenie mimo iż w tv mam włączoną opcję eARC i HDMI CEC. Po BT czy po OPT działa OK. Sprawdzałem na różnych kablach HDMI z 2.1 włącznie, sprawdzałem również soundbara na innym tv i tam działa po eARC
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Masz jakieś inne urządzenia jeszcze podłączone? Jeżeli tak to odłącz wszystko i zostaw sam soundbar.
 

Darog69

New member
Tak mam podłączone jeszcze 2 urządzenia, jutro sprawdzę bo tv wisi na ścianie przy rogu i jest ciężki dostęp do złącz
 

Darog69

New member
jakoś odłączyłem inne kable oraz odłączyłem zasilanie dla tv na jakąś minutę, ale nic to nie dało, nadal całkowity brak głosu, jeszcze denerwują mnie dźwięki podczas regulacji głośności w soundbarze, czy można to jakoś wyłączyć?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
W philipsie w ustawieniach dźwięku mam wybór czy dźwięk ma iść na głośniki w tv czy system dźwięku hdmi. Sprawdź czy nie masz czegoś takiego u siebie.
 

Darog69

New member
Wcześniej miałem podłączony Soundbar Samsung hw k450 2.1 i działał, coś się stało po zmianie na TCL Z Atmosem, a teraz to ani jeden ani drugi nie działa po eARC
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Skoro ani jeden ani drugi nie działa to ewidentnie coś masz nie tak z tv. Jak nie znajdziesz w opcjach co masz źle ustawione to zrób reset do ustawień fabrycznych i sprawdź czy pomoże.
 

Darog69

New member
Jak sobie pomyśle o ustawieniach na nowo kont itd, to mi "ręce opadywują" :p
Samo HDMI1 działa, bo podpinam tuner sat i działa normalnie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja miałem w sony tv taki nr że podłączyłem dekoder i miejsce w którym wcześniej był inny dekoder i tv go nie widział. Pamietał tego starego i nowego nie widział. dopiero ponowna instalacja dekodera pod dane HDMI pomogła. Nie mam TCL więc nie poprowadzę za rączkę co należy wcisnąć i dlatego pisałem że jak nie znajdziesz w ustawieniach sam to pozostaje reset do fabryki...
 

Darog69

New member
w ustawieniach raczej wszystko co możliwe jest włączone

1.jpg

2.jpg


nawet wymusiłem wyjście audio na ARC
3.jpg
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
nie o tym mowie - pytam czy tam nie ma wyboru z czego ma być dźwięk odtwarzany (głośniki tv czy zewnętrze urządzenie)
 

Darog69

New member
Nie mogę już edytować, ale sprawa się wyjaśniła w rozmowie z serwisem TCL, okazało się że eARC jest pod HDMI 4 a nie pod 1 jak jest w instrukcji, a ja już niestety nie widzę wejść jedynie na czuja wkładam kable :ROFLMAO:
 
Do góry