Brak 1080p w GTA IV

promian

New member
Witam,

mam mały problem z grą GTA IV. Na pudełku jest napisane, że obsługuje tryby 720p, 1080i oraz 1080p. Mój telewizor to 46 calowy Sharp 46XL2E. Telewizor jest podłączony bezpośrednio do PS3 kablem HDMI (Vivanco Prowire). Po włączeniu gry ekran przeskakuje z domyślnego 1080p, które mam w menu do 720p. Czy wiecie może w czym problem? Będę wdzięczny za pomoc.

p.s sprawdzałem już na kablu kolegi tj na Tech Linku XS i jest to samo...

Pozdrawiam,
Kuba
 

-AS-

New member
Witam,
nie ma problemu. Ta gra jest w 720p. Nie wiem dlaczego na pudełku jest 1080. Jak bardzo chcesz odpalić w 1080p, to wejdź w ustawienia graficzne konsoli i odznacz wszystkie rozdzielczości oprócz 1080p (no i 576p - bo się nie da) i odpal grę ponownie. Będzie w 1080p, ale konsola będzie skalowała z 720p do 1080p, więc dużo Ci to nie da.

GTA4 jest grą 720p (oficjalnie, bo nieoficjalnie podobne jest to jeszcze mniej).

Pozdrawiam
 

WoJoW

New member
Tak naprawde przy skalowaniu z 720p do 1080p nie widać właściwie żadnej różnicy - więc jak dla mnie to nie ma sensu. Ciekawe po co oni piszą w ogóle te "zakłamane" rozdzielczości na pudełku?
 

promian

New member
Dzieki za info. Juz myslalem, ze moze mam cos zle ustawione w mojej PS3 ale na 100% wszystko jest ok. Dziwne tylko, ze na pudelku jest napisane, ze gra dziala w 1080p... Od siebie dodam jeszcze, ze grafika w 720p wyglada jak dla mnie gorzej niz San Adreas z 2005 roku... Kolory kiepskie, rozmycia dziwne - po GTA IV spodziewalem sie duzo duzo wiecej chocby w aspekcie grafiki a mam wrazenie, ze w tym temacie Rockstar nic dobrego nie zrobil.
 

-AS-

New member
Witam,
postaram sie napisać krótko. Grafika w GTA4 jest taka, jaka jest, z powodu wielkości (ogromu) miasta - ilość detali jest oszałamiająca, prawie każdy budynek jest inny, itd itp. Wiadomo, że graficznie gry typu "free roam" jeszcze długo nie będą konkurowały z liniowymi grami typu COD. Pytanie tylko czy chesz mieć możliwość pójść (na mapie) tam gdzie chcesz, czy tam gdzie Cię zmuszają. Po paru godzinach grania grafika przestaje kompletnie rzucać się w oczy i przeszkadzać (wiem coś o tym, mam już 80% gry zrobione). A pisanie, że jest gorsza, niż w SA jest moim zdaniem nie prawdą. Polecam pograć w 4kę i potem włączyć SA dla porównania.

Pozdrawiam

PS jak wydaję Ci się, że gra jest ciemna i brak w niej kolorów, to polecam wejść w ustawienia "Display" w grze i zwiększenie kontrastu, jasności i nasycenia kolorów :eek:k:
 

promian

New member
Panowie - nie trzeba sie od razu ekscytowac :). Napisalem, ze grafika gorsza niz w SA bo w SA gralem ostatni raz ponad rok temu wiec moze troche zapomnialem jak wyglada. Co do ogromu miasta to faktycznie powala, klimat tez jest fajny. Ogolnie gierka mi sie podoba. Pogram jeszcze chwile i pewnie zmienie zdanie ale poki co tak jak napisalem jestem troszke zawiedziony (moze dlatego, ze nie dziala tryb 1080p).
 

martins

New member
Tryb 1080p dziala i jest widoczna rozniaca miedzy 720p a 1080 p chodzby na konturach ale najgorze gta 4 jest brak plynnosci w grze.
 

WoJoW

New member
Jak dla mnie grafika jest bardzo dobra (przynajmniej dużo lepsza w porównaniu do starszych wersji), a sama gra w porównaniu do tego co inni tu piszą chodzi płynnie (ani jednej zwiechy) - może tylko czasami troche spadnie FPS przy jakiejś dużej strzelaninie itp.
 

promian

New member
Hej!

od ostatniego posta pogralem ponad 10h w GTA IV i zmieniam zdanie na temat tego tytulu. Jest super! Grafika juz mnie tak nie wkurza jak wczesniej a nawet mi sie podoba. Rozmach miasta jest oszalamiajacy. Rewelacyjne misje - nie wiem czego mozna chciec wiecej! Naprawde swietna robota z Rockstar. Wiem, ze to skrajna opinia w porownaniu do tego co napisalem pare dni temu ale wczesniej nie mialem mozliwosci dluzszego pogrania w ta gierke. Co do trybu 1080p to udalo mi sie go fizycznie wymusic ale nie widze jakiejs roznicy w porownaniu do 720p.

Pozdr,
Promian
 

k0val

New member
jak sądzicie jakie są najbardziej optymalne ustawienia w display w menu gta 4 bo standardowe ustawienia mi zbytnio nie odpowiadają gra jest dosyć ciemna a pod mostami w dzień niewiele widać

teraz mam na maksa jasność i o jeden zwiększyłem kontrast wydaje mi się że jest całkiem dobrze ale może ktoś ma najbardziej optymalne ustawienie kontrastu, jasności i nasycenia kolorów
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
k0val: takie, że w HDMI trzeba ustawić odpowiedni zakres kolorów. Błędny powoduje właśnie taki efekt, jak opisałeś. Spróbuj w ustawieniach obrazku PS3 (display) ustawić RGB na Limited.
 

k0val

New member
właśnie to podejrzewałem ale większość ludzi radzi żeby mieć full rgb w hdmi bo gry wyglądają zdecydowanie lepiej jednak spróbuje zaraz się z tym pobawić
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
k0val: większość? :cool: Nie wiedziałem, że większość ma PS3 podłączone do monitora od komputera - bo do tego służy właśnie tryb RGB Full.
 

k0val

New member
Tidus1024 napisał:
Nie wiedziałem, że większość ma PS3 podłączone do monitora od komputera - bo do tego służy właśnie tryb RGB Full.
nie wiedziałem że ten tryb jest dla graczy korzystających z ps3 na monitorze w instrkcji nic o tym nie ma http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/rgbfullrange.html
RGB Full Range (HDMI) (Pełny zakres sygnału RGB (HDMI))

Można dostosować ustawienia wyjściowe dla telewizorów obsługujących pełny zakres sygnału RGB. W przypadku sygnału wideo w formacie RGB zakres kolorów jest różny w zależności od używanego telewizora. Aby korzystanie z tego ustawienia było możliwe, telewizor należy podłączyć do konsoli PS3™ za pomocą kabla HDMI.

a w internecie na wielu forach czytałem że z tym trybem gry i filmy wyglądają lepiej na telewizorach http://209.85.129.132/search?q=cach...=pl&ct=clnk&gl=pl&lr=lang_pl&client=firefox-a

tak ap ropo tej jasności w GTA to zmieniałem ten RGB na limited i jeszcze te inne ale to samo ,doszedłem do wniosku że pozostaje tylko rozjaśnić na maxa grę i zwiększyć nieco kontrast i grać
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
k0val: full range to zakres 0-255 czyli zakres dla monitora PC. Limited to zakres 16-235 czyli tzw. zakres studyjny - dla telewizorów i projektorów HD.
 
Do góry