Blu-Ray z HDD i DVB-T

Kotecek

New member
Witam

W roku przyszłym wyłącza TV analogową u mnie i tu jest problem. Mama lubi sobie nagrywać coś z TV potem obejrzeć. Do tąd używa VHS ale jak wyłącza analoga to będzie trzeba kupić do VHS dekoder lub przesiąść się na coś nowszego. I tutaj proszę o pomoc. Czy jest urządzenie, które spełniało by kryteria następujące. Przeglądałem w necie i średnio z tym:

KRYTERIA:
- Napęd Blu-Ray, ewentualnie DVD ale lepiej już przyszłościowo Blu-Ray
- Odwatzranie DivXo podobnych filmów z napisami a ale te warunek nie musi być spełniony
- HDD
- Tuner DVB-T aby nagrywać programy z DVB-T na HDD także z możliwością programowania godziny.
- Możliwość eksportu danych z HDD na komputer czy to przez USB czy przez wyjęcie dysku.
- Szerokość jak do wierzy - 43 cm ale może być też węższy.
- Cena: 700-800 PN to absolutny max z HDD licząc. Oczywiście taniej to lepiej.

Ani ja ani mama nie jesteśmy audiofilami i wideofilami. Nie musi być górna półka Plastyk może być taki jak w odtwarzaczach za 300 PLN. Ważne aby spełniał swoja rolę.

Na zywo widziałem LD HR530s ale to ma tuner DVB-S. Sa inne od LG z DVB-T ale ponoć nie ma żadnej możliwości eksportu danych z HDD na zewnątrz. Chyba że to można na chama rozkręcić obudowę i HD wyjąć po prostu. Ale to nie wiem jak to w środku jest zabudowane czy zabezpieczone. W necie widziałem LG HR400. Ma to DVD i mniejszy dysk ale ma tuner DVB-T. Jak z eksportem danych to nie wiem właśnie.

W między czasie sprawdzę czy sprawdzi się podpięcie przenośnego HDD do dekodera DVB-T nagrywanie ale tak czy inaczej będzie trzeba będzie coś kupić do innego TV gdzie tego dekodera nie ma a jest wspomniany VHS.

PS: Tak wiem, Blu-Ray do starego TV może to średni pomysł ale tez pytam pod swoim kontem b może by były wzięte dwa takie urządzenia. Ja mam PDP i też VHSa a może by wymienił. I wtedy ja dla siebie tylko z Blu-ray bym brał pod uwagę. Dlatgo też pisałem o 43 cm, bo mam kilka starych klocków stereo.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Taki model blu-raya wyprodukował Panasonic - bardzo bogato wyposażony (odtwarzacz /nagrywarka blu-ray ,dysk 500gb ,wbudowany tuner satelitarny CI+) wiem że był dostępny na rynku Niemieckim ale to było bardzo drogie urządzenie ,nie wiem czy jest dostępny w ofercie Panasonic Polska .Dość podobne urządzenie (tańsze) ma chyba Samsung w swojej ofercie
 

adam2a

New member
Założyłem ostatnio podobny wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...lepszy-odtwarzacz-blu-ray-3d-z-dvb-t-pvr.html

Rynek takich odtwarzaczy blu-ray z pvr jest bardzo płytki, tylko kilka modeli Samsunga bądź LG. W Twoim przypadku 800 zł powinno starczyć te tańsze modele bez zbudowanego hdd i oddzielnie kupiony zewnętrzny dysk.

Sony kilka lat wypuściło przystawkę do PS3 - PlayTV, czyli tuner dvb-t. Problem jest taki, że jest obecnie nie do zdobycia i do tego nie wiadomo czy działałby z polskim sygnałem.
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
A nie prościej rozdzielić te dwa tematy? Praktycznie każdy dekoder DVB-T ma możliwość nagrywania na urządzeniu podłączonym do portu USB. Nawet nie musi to być dysk twardy. Pendrive 32GB to nie jest już jakiś masakryczny wydatek. Czy mama będzie używać płytek Blu-Ray? Nie napisałeś nic na temat możliwych źródeł sygnału telewizyjnego.
 

Kotecek

New member
PeteShadow... Najprostszy pomysł a nie pomyślałem o tym. mamie się spodobał najbardziej.

Dekoder ok. 100PLn i pendrive ok. 100 PLN + DVD nie takie najtańsze za jakieś 200 PLN i lux :)

Dzięki wielkie :)

A czy pen to jaki bądź np: taki Goodram 32BG starczy czy trzeba szukac z lekka szybszego modelu aby wyrobił zapisywanie z DVB-T?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
GoodRAM robi pendraki w średniej klasie szybkości. Nie są złe, ale polecałbym Patriot XT RAGE. On ma 4 kanałowy kontroler i bardzo wyrównaną prędkość odczytu i zapisu na poziomie 25MB/s.
 
Do góry