Blu-Ray PHILIPS BDP3000

yogibabo

New member
Witam, ponieważ w ogólnym nikt mi nie odpowiedział zapytam Was. Mam model BDP 2500, który bardzo sie grzeje. Czy Wasze odbiorniki także mają problem z odprowadzaniem ciepła ? Czy to normalne, że obudowa jest nie tylko ciepła ale niemalże gorąca ? Może to wina, że tego, że odtwarzacz ma małe gabaryty i wewnątrz zastosowano słabe pochłaniacze ciepła ? Grzeje sie także cholernie nad wyswietlaczem
 

soniak77

New member
Jak do tej pory nie mam za wiele doświadczeń z napisami. Idę po jak najmniejszej linii oporu. Napisy dzielę na dwie części w Subtitle Workshop. Zmieniam tryb z klatek na czas (pamiętając, by poprawnie ustawić ilość kl/sek zgodną z właściwościami strumienia wideo, gdyż w przeciwnym wypadku źle przeliczy czas). Jeśli napisy były wcześniej zsynchronizowane, to w zasadzie wystarczy. Czasem robię drobne korekty (opóźnienie, czas wyświetlania itp.). Po podziale każdą z części zapisuję w formacie TMPlayer, który ma taką strukturę w pliku tekstowym (przykład):

00:03:41,1=Tak, niewielu gości
00:03:41,2=rzuciło ponad 6000 jardów.
00:03:46,1=
00:03:46,2=
00:03:46,1=Daj spokój...
00:03:46,2=
00:03:49,1=
00:03:49,2=

godz:min:sek,numer wiersza napisów.
Puste wiersze powodują koniec wyświetlania napisu, tak, że czas ich wyświetlania nie jest ciągły.
Póki co testowałem tylko ten format na odtwarzaczu. Obsługuje go bez zarzutu. Nie próbowałem innych formatów a więc i takich z trybem klatek, czy też z czasem uwzględniającym dziesiąte części sekundy. Warto chyba jednak poeksperymentować...


Hej

dziś przerabiałem sobie lekko napisy do Johny Hex , zmieniłem ilość klatki na sekundę, zrobiłem tez te przerwy w wyświetlaniu napisów zapisałem plik jako TMPlayer i niestety odtwarzacz pokazuje dziwne znaczki w tych momentach jak ma być przerwa w napisach czy u ciebie też tak jest??? a jeśli nie to co robię źle?
 

frank1922

New member
Mój odtwarzacz wyświetla napisy w tym formacie bez problemu. A jak otwierasz utworzone pliki tekstowe w Notatniku to masz taką strukturę jak w moim poprzednim przykładzie ? Jeśli tak, to nie bardzo wiem o co chodzi. Spróbuj zapisać go jeszcze raz na nowo do formatu txt, ale w Notatniku . Może to coś da.
Tak z ciekawości - używasz też Subtitle Workshop ?

Edit: Teraz mi przyszło do głowy - piszesz że robisz te przerwy między napisami a potem zapisujesz do TMPlayer. Nie musisz ręcznie wstawiać pustych wierszy, przy zapisie SW sam stworzy te wiersze. Jesli Cię nie zrozumiałem, to sorry.
 
Ostatnia edycja:

soniak77

New member
Mój odtwarzacz wyświetla napisy w tym formacie bez problemu. A jak otwierasz utworzone pliki tekstowe w Notatniku to masz taką strukturę jak w moim poprzednim przykładzie ? Jeśli tak, to nie bardzo wiem o co chodzi. Spróbuj zapisać go jeszcze raz na nowo do formatu txt, ale w Notatniku . Może to coś da.
Tak z ciekawości - używasz też Subtitle Workshop ?

Edit: Teraz mi przyszło do głowy - piszesz że robisz te przerwy między napisami a potem zapisujesz do TMPlayer. Nie musisz ręcznie wstawiać pustych wierszy, przy zapisie SW sam stworzy te wiersze. Jesli Cię nie zrozumiałem, to sorry.


Tak robię to w Subtitle Workshop, nie wstawiam ręcznie przerw tylko w edycji jest tam taka funkcja chyba jak czas wyświetlania napisów, bo jak zapisywałem tylko w SW to napisz ostatniej wypowiedzi cały czas się wyświetla , nawet jak nie ma dialogów. A konstrukcyjnie to u mnie to wygląda trochę inaczej


przykladowo:

00:03:41 Tak, niewielu gości
00:03:41 rzuciło ponad 6000 jardów.
00:03:46
00:03:46
00:03:461Daj spokój...
00:03:46
00:03:49
00:03:49

miej więcej tak chodzi o to ze bez tych setnych i znaków równa się
I nie wiem czy to ma znaczenie
 

frank1922

New member
To na pewno ma znaczenie. Znak "=" dodaje Subtitle Workshop z automatu jeśli zapisujesz napisy jako TMPlayer.
To po przecinku to nie są dziesiąte części sekundy, tylko oznaczenie numeru wiersza wyświetlanego napisu (wyświetlane na raz są dwa wiersze, jeden pod drugim). Ten numer wiersza musisz mieć. SW też wstawia to z automatu. Dziwne, że u Ciebie tego nie ma. Myślę, że jak uzyskasz tę formę, to odtwarzacz wyświetli wszystko poprawnie.
 

gacek320

New member
Witam
Mam Problem ze swoim BDP3000.Otóż podczas oglądania filmów oryginalnych blu-ray co jakiś czas znika obraz i dźwięk na sekundę a ostatnio nawet pokazało się na TV "Brak Sygnału" BDP jest podłączony do tv przez HDMI. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc. :)
 

edips2

New member
Witam, co do dysku zewnętrznego to na pewno działa! Podłączałem Dysk 2,5 80Gb w obudowie zewnętrznej ze złączem miniUSB. Ale faktycznie w wejściu USB odtwarzacza "jest za mało pronda" więc dysk podłączałem podwójnym kablem USB (1mini USB-2USB) ale drugą wtyczkę podłączyłem do konsoli PS2. Dysk oczywiście sformatowany w FAT32 - NTSF`ów nie widzi.
 

edips2

New member
Witam
Mam Problem ze swoim BDP3000.Otóż podczas oglądania filmów oryginalnych blu-ray co jakiś czas znika obraz i dźwięk na sekundę a ostatnio nawet pokazało się na TV "Brak Sygnału" BDP jest podłączony do tv przez HDMI. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc. :)


Sprawdź na innym kablu HDMI.
 

wlodpe

New member
Edips2 - jak taki kabel USB dokładnie wygląda i skąd go wziąć?
Też podłączałem dysk HDD do USB. Niestety nie ruszył (komunikat, że nic nie dołączone) Podejrzewałem, że brak prądu i kupiłem HUB-a USB z osobnym zasilaniem, ale nic nie dało (komunikat - HUB USB nie obsługiwany).
 

Lahar

New member
Witam,
Właśnie się zastanawiam nad kupnem owego modelu czy warto ?
Przede wszystkim zależy mi na odtwarzaniu DVD9, MKV.
 

wlodpe

New member
Edips2 - jak taki kabel USB dokładnie wygląda i skąd go wziąć?
Też podłączałem dysk HDD do USB. Niestety nie ruszył (komunikat, że nic nie dołączone) Podejrzewałem, że brak prądu i kupiłem HUB-a USB z osobnym zasilaniem, ale nic nie dało (komunikat - HUB USB nie obsługiwany).


A jednak działa!!!
Zdobyłem taki kabelek i dysk Samsunga 640 GB w formacie FAT32 ruszył poprzez USB.
Mogę czytać wszystkie pliki w formatach obsługiwanych przez ten sprzęt.
:bober:
 

edips2

New member
A jednak działa!!!
Zdobyłem taki kabelek i dysk Samsunga 640 GB w formacie FAT32 ruszył poprzez USB.
Mogę czytać wszystkie pliki w formatach obsługiwanych przez ten sprzęt.
:bober:

Ha, nie zdążyłem odpowiedzieć. Teraz rozkminiam nowy TV (Samsung LE40c750) w połączeniu z naszym BDP3000- obraz jest zaj...sty :shock:, ale podążam w 3D i zastanawiam się nad wymianą swojego odtwarzacza na model z 3D.
 

wlodpe

New member
Ha, nie zdążyłem odpowiedzieć. Teraz rozkminiam nowy TV (Samsung LE40c750) w połączeniu z naszym BDP3000- obraz jest zaj...sty :shock:, ale podążam w 3D i zastanawiam się nad wymianą swojego odtwarzacza na model z 3D.
Hej,
dzięki za aktywność.
Ale jakie 3D (chyba, że 3 d....)???
Czy nie dostrzegasz, że aktualne 3D to oglądanie "szopek krakowskich" przez lornetkę lub "fotoplastikon" za pomocą szkiełek???
W dodatku przy dłuższym oglądaniu łatwo o zaburzenia błędnika i "morską chorobę"
Ja pomyślę o 3D jak będzie dostępny bez okularów w prawdziwym trójwymiarze!
 

edips2

New member
Witam.

W NeoNecie jest promocja na ten odtwarzacz blu-ray i chyba się na niego skuszę. Cena b.atrakcyjna w porównaniu do tych w sklepach internetowych. Po ostatnim uaktualnieniu ponoć odtwarza z USB filmy divx i x264 (rozszerzenie mkv zmienić na avi). Oczywiście mam rozumieć odtwarzał to wcześniej z płyt.
Szkoda, że nie ma wyjścia optycznego, lecz nie mam kina i będzie podłączony do plazmy panasonic 42" X10.

Mam pytanie jak się w rzeczywistości sprawdza jako odtwarzacz filmów DVD i blu-ray? Szukałem jakiś obszerniejszych testów, ale nawet na youtube jest tego mało. Drugie to NTFS i FAT32. Ponoć nie widzi NTFS na usb. Będę wdzięczny za miarę szybkie odpowiedzi.

Odtwarza DVD i BLU-RAY bez najmniejszych problemów, dźwięk albo przez HDMI do tv(u mnie współpracuje z Samsungiem LE40C750), albo Coaxialem do ampli(ja tak mam)8)
Faktycznie nie widzi pena w NTSF, poza tym polecam stosować peny o lepszej prędkości odczytu, tym bardziej do filmów w mkv.

Ale co do aktualizacji, to mam dziwny problem- po podłączeniu do neta znajduje aktualizację, ściąga ją, instaluje a potem się wyłącza. Nie da się go włączyć bo zawiesza się na starcie, dopiero jak wyjmę wtyczkę z prądu i ponownie podłącze, sprzęt odpala,ale... ponownie znajduje aktualizacje, instaluje(tą samą)i ponownie robi się to samo...:hmm: Po trzecim razie dałem spokój :(...WTF??
 
Ostatnia edycja:

edips2

New member
Podbijam sprawę z podłączeniem dysku zewnętrznego do tego odtwarzacza. Czy urządzenie czyta pliki z dysku sformatowanego w systemie FAT32 ? Są jakieś znane ograniczenia pojemności dysku ?

Stosowałem dysk 2,5" 80Gb w obudowie zewnętrznej formatowany fat32, podłączany kablem usb z podwójną wtyczką (dodatkowe zasilanie, podpiąłem z konsoli ps2 8)) i czytało elegancko. a kolega wlodpe podłączył 640GB
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/wlodpe.html
 
Ostatnia edycja:

wlodpe

New member
aktualizacja softu

Ale co do aktualizacji, to mam dziwny problem- po podłączeniu do neta znajduje aktualizację, ściąga ją, instaluje a potem się wyłącza. Nie da się go włączyć bo zawiesza się na starcie, dopiero jak wyjmę wtyczkę z prądu i ponownie podłącze, sprzęt odpala,ale... ponownie znajduje aktualizacje, instaluje(tą samą)i ponownie robi się to samo... Po trzecim razie dałem spokój :(...WTF??[/QUOTE]

A czy ta aktualiazcja jest robiona dokładnie według instrukcji z Pendriva? Robiłem kilka razy i nie było żadnych problemów
:krol:
 

wlodpe

New member
:hmm:jakiej instrukcji?? aktualizacja jest robiona bezpośrednio z neta po kablu...:cool:[/QUOTE]

Instrukcja obsługi; strona 23; punkt 7 - Aktualizacja oprogramowania.
Tam napisano, że można przez sieć lub przez port USB. Skoro piszesz, że "po kablu" nie idzie, to proponuję użyć drugiej metody.:kom:
 
Do góry