Blu-Ray PHILIPS BDP3000

Gee

New member
Witam.

Po ostatnim uaktualnieniu ponoć odtwarza z USB filmy divx i x264 (rozszerzenie mkv zmienić na avi). Oczywiście mam rozumieć odtwarzał to wcześniej z płyt.
Szkoda, że nie ma wyjścia optycznego, lecz nie mam kina i będzie podłączony do plazmy panasonic 42" X10.

Mam pytanie jak się w rzeczywistości sprawdza jako odtwarzacz filmów DVD i blu-ray? Szukałem jakiś obszerniejszych testów, ale nawet na youtube jest tego mało. Drugie to NTFS i FAT32. Ponoć nie widzi NTFS na usb. Będę wdzięczny za miarę szybkie odpowiedzi.
 

soniak77

New member
problem z odtworzeniem filmu

Witam

Mam problem z odtworzeniem filmu w formacie MKV ( zmiana rozszerzenia .avi) nagrałem jako UDF i objawy są takie: płyta rusza czas leci nie nie ma ani obrazu ani dźwięku, ale jak robię info o audio z pilota to pokazuje ze odtwarza w DTS. Dodam ze inne nagrane płyty z filmami chodzą pięknie, czy ktoś mi może wytłumaczyć na co w przyszłości mam zwracać uwagę


Tu są dane do pliku

Ogólne
Pełna ścieżka : poptsot-hubris.avi
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 6,56 GB
Czas trwania : 1h 55 min.
Całkowita przepływność bitów : 8.105 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-08-25 10:52:06
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.2.0 ('No Talking') built on Jul 28 2010 18:38:23
Biblioteka zapisująca : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 55 min.
Przepływność bitów : 6.592 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 536 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.401
Rozmiar strumienia : 5,21 GB (79%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 104 r1703 cd21d05
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / s

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 55 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,22 GB (19%)
 

frank1922

New member
Miałem to samo z odtwarzaniem mkv. Odkąd zamiast mkvmerge do muxowania stosuję domyślne ustawienia w programie AVI Mux wszystko chodzi bez zarzutu, wystarczy zamienić rozszerzenie i hula aż miło. Nie wiem co nie tak robiłem w mkvmerge ale nie chciało mi się wnikać za bardzo i szukać rozwiązania. Ważne że działa.
Podbijam sprawę z podłączeniem dysku zewnętrznego do tego odtwarzacza. Czy urządzenie czyta pliki z dysku sformatowanego w systemie FAT32 ? Są jakieś znane ograniczenia pojemności dysku ?
 

soniak77

New member
Miałem to samo z odtwarzaniem mkv. Odkąd zamiast mkvmerge do muxowania stosuję domyślne ustawienia w programie AVI Mux wszystko chodzi bez zarzutu, wystarczy zamienić rozszerzenie i hula aż miło. Nie wiem co nie tak robiłem w mkvmerge ale nie chciało mi się wnikać za bardzo i szukać rozwiązania. Ważne że działa.
Podbijam sprawę z podłączeniem dysku zewnętrznego do tego odtwarzacza. Czy urządzenie czyta pliki z dysku sformatowanego w systemie FAT32 ? Są jakieś znane ograniczenia pojemności dysku ?

Nie bardzo rozumiem
1. czy mam zmienic na AVI
2 . Ja podłączyłem dysk 40 GB przez USB to miałem komunikat nieznane urządzenia
 

frank1922

New member
Jak mam plik mkv, który po zmianie rozszerzenia na avi nie jest odtwarzany przez urządzenie, biorę ten plik i programem AVI Mux przerabiam sam kontener też do mkv i dopiero później zmieniam rozszerzenie jeszcze raz i wtedy działa.

Co do dysku, kupiłem jakiegoś WD, przeformatowałem do fat32, podłączyłem i bluray zaliczył zwis. Muszę go odłączyć od zasilania. I tak za każdym razem, z pendriva wszystko działa jak należy, z dysku 2,5" USB niestety nie.
 

soniak77

New member
Jak mam plik mkv, który po zmianie rozszerzenia na avi nie jest odtwarzany przez urządzenie, biorę ten plik i programem AVI Mux przerabiam sam kontener też do mkv i dopiero później zmieniam rozszerzenie jeszcze raz i wtedy działa.

Co do dysku, kupiłem jakiegoś WD, przeformatowałem do fat32, podłączyłem i bluray zaliczył zwis. Muszę go odłączyć od zasilania. I tak za każdym razem, z pendriva wszystko działa jak należy, z dysku 2,5" USB niestety nie.


A jakiej wielkości masz pena i jak go sformatowałeś bo przecież fat 32 obsługuje plik do 4 GB
 
Ostatnia edycja:

frank1922

New member
No i niestety dzielę filmy na pliki do 4GB. Tego ograniczenia nie przeskoczysz.
Format pena oczywiście fat32.

Co do dysku twardego uzyskałem odpowiedź z Philipsa: dyski USB tak, ale z własnym zasilaniem.
 

soniak77

New member
No i niestety dzielę filmy na pliki do 4GB. Tego ograniczenia nie przeskoczysz.
Format pena oczywiście fat32.

Co do dysku twardego uzyskałem odpowiedź z Philipsa: dyski USB tak, ale z własnym zasilaniem.


Hm... To ciekawe co Ci odpisali, bo ja właśnie podłączałem kieszeń z dyskiem z własnym zasilaniem pod USB i miałem komunikat nieznane urządzenie

Czym dzielisz plik filmu i jak dopasowujesz napisy ?
A z Filmem Prince of Persia - pomogło Dzięki
 

frank1922

New member
Właśnie nie bardzo wiem co zrobić z napisami. Przy próbie wyboru ścieżki napisów do pliku avi (zmienione mkv) odtwarzacz zawisa i pomaga dopiero wyjęcie wtyczki z gniazda 230V. W związku z tym jak na razie korzystam z wersji z lektorem. Używasz ścieżek napisów w plikach mkv ?

Co do dysku sam jestem ciekaw bo jutro robię pewien eksperyment.Ponieważ mam w domu dysk 2,5 cala z zasilaniem tylko po USB, podepnę go pod drugi port USB żeby dostać więcej prądu, zobaczymy czy Philips da się w ten sposób oszukać, bo z wypowiedzi Philipsa można było wywnioskować,że odtwarzacz nie generuje odpowiedniej ilości prądu z USB by obsłużyć poprawnie dysk. Ale najpierw muszę go sformatować do fat32, zapuszczę na noc :)

Filmy dzielę też AVI Mux'em. Film z napisami w SRT dzieli się poprawnie choć jak wspomniałem, mam problem żeby napisy odtworzyć.
 

soniak77

New member
Właśnie nie bardzo wiem co zrobić z napisami. Przy próbie wyboru ścieżki napisów do pliku avi (zmienione mkv) odtwarzacz zawisa i pomaga dopiero wyjęcie wtyczki z gniazda 230V. W związku z tym jak na razie korzystam z wersji z lektorem. Używasz ścieżek napisów w plikach mkv ?

Co do dysku sam jestem ciekaw bo jutro robię pewien eksperyment.Ponieważ mam w domu dysk 2,5 cala z zasilaniem tylko po USB, podepnę go pod drugi port USB żeby dostać więcej prądu, zobaczymy czy Philips da się w ten sposób oszukać, bo z wypowiedzi Philipsa można było wywnioskować,że odtwarzacz nie generuje odpowiedniej ilości prądu z USB by obsłużyć poprawnie dysk. Ale najpierw muszę go sformatować do fat32, zapuszczę na noc :)

Filmy dzielę też AVI Mux'em. Film z napisami w SRT dzieli się poprawnie choć jak wspomniałem, mam problem żeby napisy odtworzyć.

Ja normalnie używam napisów .txt, (tylko musi być ta sama nazwa pliku tekstowego co pliku z filmem) jeszcze ani razu nie odmówił mi posłuszeństwa, a rozszerzenie pliku z filmem zmieniam w totalu na avi
 

soniak77

New member
Właśnie nie bardzo wiem co zrobić z napisami. Przy próbie wyboru ścieżki napisów do pliku avi (zmienione mkv) odtwarzacz zawisa i pomaga dopiero wyjęcie wtyczki z gniazda 230V. W związku z tym jak na razie korzystam z wersji z lektorem. Używasz ścieżek napisów w plikach mkv ?

Co do dysku sam jestem ciekaw bo jutro robię pewien eksperyment.Ponieważ mam w domu dysk 2,5 cala z zasilaniem tylko po USB, podepnę go pod drugi port USB żeby dostać więcej prądu, zobaczymy czy Philips da się w ten sposób oszukać, bo z wypowiedzi Philipsa można było wywnioskować,że odtwarzacz nie generuje odpowiedniej ilości prądu z USB by obsłużyć poprawnie dysk. Ale najpierw muszę go sformatować do fat32, zapuszczę na noc :)

Filmy dzielę też AVI Mux'em. Film z napisami w SRT dzieli się poprawnie choć jak wspomniałem, mam problem żeby napisy odtworzyć.



Właśnie próbowałem podzielić w Avi Mux i pod sam koniec dzielenia na Viscie wyskakuje komunikat program przestał działać, a na XP w tym samym momencie program sam sie wyłącza mam wersje 1.17.8 - nie wiesz co może być przyczyną, dodam że pierwszy plik po podzieleniu się odtwarza natomiast z drugim są problemy
Raz mi się udało podzielić, potem kombinowałem w Avi mux wstawić napisy w srt i od tego momentu mi nie działa :( Natomiast mogę dzielic mkvmerge GUI (MKVtoolnix), ale odtwarzacz mi nie czyta, muxuje podzielone juz pliki w Avi mux ( bo muxowanie działa dziwne zresztą ) - ale trochę jest czasochłonne, nie miałeś takiego problemu z ta wersją ?
 

frank1922

New member
Też miałem takie problemy. Robię to samo co Ty. Samo "przepakowywanie" ponownie nie trwa długo więc dla mnie to nie kłopot, ale dlaczego tak się czasami dzieje to nie wiem.

Doszedłem już z napisami, działają. Z dyskiem zewnętrznym operacja się nie powiodła, z dodatkowym zasilaniem po USB też nie działa.
 
Ostatnia edycja:

soniak77

New member
Też miałem takie problemy. Robię to samo co Ty. Samo "przepakowywanie" ponownie nie trwa długo więc dla mnie to nie kłopot, ale dlaczego tak się czasami dzieje to nie wiem.

Doszedłem już z napisami, działają. Z dyskiem zewnętrznym operacja się nie powiodła, z dodatkowym zasilaniem po USB też nie działa.

A co robiłeś nie tak że się sprzęt wieszał ?

Ja jak na razie używam dvdrw nie próbowałem pena ale chce sobie zakupić przynajmniej 8 kę, , z twoich doświadczeń? nie ma problemów z prędkością odczytu z pena odtwarzacz ? i czy jak będę miał 2 pliki to sam odtwarzacz otworzy drugi plik po skończeniu się pierwszego???
 

frank1922

New member
Automatycznie odtwarza kolejny plik, więc podział filmu nie jest naprawdę kłopotliwy i nie przeszkadza w oglądaniu. Odtwarzacz obsługuje pena bez problemu, bez względu na to z jakim bitrate'm jest zakodowany strumień video.

Blue-ray wieszał mi się gdy napisy miałem w kontenerze. Urządzenie widziało ścieżkę napisów, ale się wieszało przy wyborze scieżki. Teraz napisy ładuję jako oddzielny plik txt z tą samą nazwą i chodzi bez problemu.
 

soniak77

New member
Automatycznie odtwarza kolejny plik, więc podział filmu nie jest naprawdę kłopotliwy i nie przeszkadza w oglądaniu. Odtwarzacz obsługuje pena bez problemu, bez względu na to z jakim bitrate'm jest zakodowany strumień video.

Blue-ray wieszał mi się gdy napisy miałem w kontenerze. Urządzenie widziało ścieżkę napisów, ale się wieszało przy wyborze scieżki. Teraz napisy ładuję jako oddzielny plik txt z tą samą nazwą i chodzi bez problemu.

Ja z napisami robiłem tak od początku ( z doświadczenia z DVD ) więc nie miałem takich kłopotów.
Dzięki za odp. w sprawie pena - więc chyba się zaopatrzę :)
 

frank1922

New member
Bardziej mi chodziło o format w sensie np. TMplayer a nie samego rozszerzenia. Plikiem tekstowym posługuje się wiele formatów i interesowałoby mnie który z tych formatów jest zjadliwy dla odtwarzacza, tzn potrafi go prawidłowo wyświetlić. Czy napisy masz w oparciu o numerację klatek czy czas ? Jeśli o czas to z uwzględnieniem dziesiątych części sekundy czy tylko pełnych sekund ? Ja póki co przetestowałem tylko TMP i chodzi, choć ten format zaokrągla do pełnych sekund.
 

soniak77

New member
Bardziej mi chodziło o format w sensie np. TMplayer a nie samego rozszerzenia. Plikiem tekstowym posługuje się wiele formatów i interesowałoby mnie który z tych formatów jest zjadliwy dla odtwarzacza, tzn potrafi go prawidłowo wyświetlić. Czy napisy masz w oparciu o numerację klatek czy czas ? Jeśli o czas to z uwzględnieniem dziesiątych części sekundy czy tylko pełnych sekund ? Ja póki co przetestowałem tylko TMP i chodzi, choć ten format zaokrągla do pełnych sekund.

Ja do tej pory robiłem z jednego 2 pliki w notatniku ( dopasowywałem ) a potem synchronizowałem film w allplayerze, ale w pliku do 2 części cały czas wyświetlały sie napisy aż do kolejnej kwestii rozmowy . A dzis próbowałem zrobić podobnie i nic nie wychodzi. Doradź mi jak ( i czym dobrze ) dzielić pliki z napisami
 

frank1922

New member
Jak do tej pory nie mam za wiele doświadczeń z napisami. Idę po jak najmniejszej linii oporu. Napisy dzielę na dwie części w Subtitle Workshop. Zmieniam tryb z klatek na czas (pamiętając, by poprawnie ustawić ilość kl/sek zgodną z właściwościami strumienia wideo, gdyż w przeciwnym wypadku źle przeliczy czas). Jeśli napisy były wcześniej zsynchronizowane, to w zasadzie wystarczy. Czasem robię drobne korekty (opóźnienie, czas wyświetlania itp.). Po podziale każdą z części zapisuję w formacie TMPlayer, który ma taką strukturę w pliku tekstowym (przykład):

00:03:41,1=Tak, niewielu gości
00:03:41,2=rzuciło ponad 6000 jardów.
00:03:46,1=
00:03:46,2=
00:03:46,1=Daj spokój...
00:03:46,2=
00:03:49,1=
00:03:49,2=

godz:min:sek,numer wiersza napisów.
Puste wiersze powodują koniec wyświetlania napisu, tak, że czas ich wyświetlania nie jest ciągły.
Póki co testowałem tylko ten format na odtwarzaczu. Obsługuje go bez zarzutu. Nie próbowałem innych formatów a więc i takich z trybem klatek, czy też z czasem uwzględniającym dziesiąte części sekundy. Warto chyba jednak poeksperymentować...
 
Do góry