Blu ray i HD ready - jest sens?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi w denonie powiedzieli ze aktualizuje sie ich sprzety wtedy jak cos im dolega, a jesli nie to nie trzeba z tym nic robic...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie dlaczego ma nie oddwarzać? Już nieraz spotkałem się z taką opinią. Pomijam kwestie obsługi sieci itd., ale przecież sama struktura plików na płycie BD nie ulega zmianie, więc jaki wpływ ma aktualizacja na późniejsze uruchomienie jakiegoś filmu?
 

Lemil

Banned
Już to było dość szeroko omawiane. Nie masz najnowszego oprogramowania, to ci nie pójdą najnowsze płyty. Tak na marginesie. Czy jest ktoś na forum, który systematycznie aktualizuje, a na dodatek ma gdzieś na dysku wszystkie wersje softu? Ja aktualizowałem, ale starych wersji już nie mam. A rozsądek wskazywałby, że jednak warto zachować stare wersje oprogramowania. Kto wie, czy nie będzie trzeba wrócić do starszej wersji, a wtedy skąd ją wziąć, jak się "niepotrzebne" pliki wywala do kosza?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tylko nie zawsze można wrocic do starszej. Niektre sprzęty, firmy nie umożliwiają tego, w stylu: "nie odnaleziono nowszej wersji softu, spadaj" ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Już to było dość szeroko omawiane. Nie masz najnowszego oprogramowania, to ci nie pójdą najnowsze płyty. Tak na marginesie. Czy jest ktoś na forum, który systematycznie aktualizuje, a na dodatek ma gdzieś na dysku wszystkie wersje softu? Ja aktualizowałem, ale starych wersji już nie mam. A rozsądek wskazywałby, że jednak warto zachować stare wersje oprogramowania. Kto wie, czy nie będzie trzeba wrócić do starszej wersji, a wtedy skąd ją wziąć, jak się "niepotrzebne" pliki wywala do kosza?

Tylko właśnie fajnie jakby ktoś to wytłumaczył, dlaczego tak się dzieje? Zmienia się kodowanie filmów, struktura na płytach? Na odtwarzaczach DVD bez aktualizacji do dzisiaj chodzą wszystkie płyty, więc czemu jest inaczej jeśli chodzi o odtwarzacza BD?
 

hans2

Banned
w formacie bluray jest sporo kryptografii duzo bardziej zaawansowanej niz w dvd. pokrotce i w uproszczeniu mozna powiedziec ze jak zmienia sie klucze uzyte do szyfrowania nowych plyt to w starym nieaktualizowanym odtwarzaczu te plyty nie beda sie odtwarzac. bedzie wtedy wymagana aktualizacja firmware.
 

Yellow label

New member
Po kilku miesiącach od założenia postu kupiłem wreszcie kino domowe SONY z odtwarzaczem Blu ray. Chciałbym opisać swoje wrażenia po zakupie i nawiązać do pytania, które sam zadałem, a mianowicie:

czy jest sens zakupu odtwarzacza blu ray do telewozora z rozdzielczością hd ready? W internecie co prawda można znależć porównania "blu ray vs dvd" które pokazują sporą różnicę na korzyść tego pierwszego ale czy zauważę ją nie mając telewozora full hd?

Cóż, teraz mogę powiedzieć, że tak: jest sens. Różnicę w jakości filmów DVD i BD widać już na pierwszy rzut oka. Tak, mam tv HD Ready (50 cali, plazma Panasonic), ale mimo wszystko materiał filmowy nagrany w formacie BD jest po prostu ładniejszy. Nie wiem z czego to wynika. Ten typ matrycy, który mam teoretycznie powinien być "wąskim gardłem" (przynajmniej tak tłumaczył mi pan ze sklepu) i nie pozwalać generować obrazu bardziej szczegółowego niż DVD, ale tak nie jest. Porównałem dwie wersje tego samego filmu i różnicę na korzyść BD dostrzegłem od razu - obrazek jest bardziej szczegółowy, wyraźniejszy, wydaje się mniej skompresowany. Zapewne na telewizorze Full HD byłaby jeszcze wyraźniejsza, ale widać ją nawet teraz. Cieszę się zatem, że posłuchałem rad użytkowników forum :)
 

Rafal7

Banned
Gratuluje wyboru, najważniejsze że nie siedzisz wkurzony że kasę wywaliłeś w błoto.
Ekspertów ze sklepu słucha się z dystansem tym bardziej z marketów Rtv.Z tymi z salonów jest lepiej bo maja wiedzę i jakieś doświadczenie, a nie regułki ze szkolenia.
 
Do góry