Blade runner

barburian

New member
Bez reklam
Tak wiem ale nie będę zakładał nowego wątku by zadać 1 pytanie , więc założyłem że może ktoś tu wie z kinomaniaków :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak wiem ale nie będę zakładał nowego wątku by zadać 1 pytanie , więc założyłem że może ktoś tu wie z kinomaniaków :)

Póki co,ten film nie wyszedł nigdzie na UHD ;)

Co do nowego Blade Runnera - oglądałem kilka dni temu i najbardziej zapadła mi w pamięci warstwa wizualna/zdjęcia ;)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Zgadzam się, że film mógłby mieć o jakieś 20-30 min mniej minutek.. byłoby chyba fajniej.. w kinie jednak tyłek boli :- ) zobaczymy jak będzie w domu.

oglądałem 3 razy... zgadzam się że mógłby być krótszy ale najwyżej kilka minut (m.in. te z laską, sceny troszeczkę przeciagnięte) ale wszystkie pozostałe, gdzie co prawda nie wiele się dzieje ale oko i ucho cieszy, absolutnie bym nie ruszał
 

barburian

New member
Bez reklam
Film

Póki co,ten film nie wyszedł nigdzie na UHD ;)

Co do nowego Blade Runnera - oglądałem kilka dni temu i najbardziej zapadła mi w pamięci warstwa wizualna/zdjęcia ;)


Odniosłem podobne wrażenie co do filmu, muzyka też mi się podobała, ale czasami były dłużyzny
- w dali widziałem drogę na Ostrołękę ,dłużyzny Panie...

Co do The Thing to tej wersji poszukuję - ale Ciężko chyba o takie wydanie na Polskę :

https://www.avforums.com/review/the-thing-remastered-blu-ray-disc-review.14021
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
oglądałem 3 razy... zgadzam się że mógłby być krótszy ale najwyżej kilka minut (m.in. te z laską, sceny troszeczkę przeciagnięte) ale wszystkie pozostałe, gdzie co prawda nie wiele się dzieje ale oko i ucho cieszy, absolutnie bym nie ruszał

Niezły jesteś - 3 razy :- )
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja ogladalem 3x w kinie.
Premiera, towarzysko i eventowo ( Dolby Vision Cinema 3D).
Dalej domowo z BD, ale zapowiada sie, ze na tym nie koniec.
Przeciez nie odpuszcze UHD ;)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Może sie powtarzam i gdzieś już ktoś o tym fakcie pisał ale przypomnę taką ciekawostkę.
Delikatny SPOILER dla tych co jeszcze nie oglądali !!!
Scena, w której pojawia sie kopia Rachel z pierwszej części, a dokładnie sceny z jej udziałem - obróbka cyfrowa tylko jej twarzy (a dokładnie aktorki która ją zagrała) trwały rok!
Moje pierwsze wrażenie z kina było było WTF :) ponieważ wogole nie zauważyłem że obraz jest cyfrowo zmodyfikowany. Dopiero w domowym zaciszy jak skupiłem się na mimice to można sie dopatrzeć.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oko u smoka w Hobbicie jak dobrze pamiętam robili w studio bodajże około 5 miesięcy... i końcową wersję dali dosłownie na ostatni gwizdek.. w tym zespole również brał udział Polak :- )

Ps. Bipo jest na bieżąco z dodatkami to może będzie pamiętał dokładnie ilość miesięcy przepracowywanych nad oczkiem smoka:- )
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Z tego co widziałem model cyfrowy twarzy Rachel był najpierw testowany na wielu scenach z pierwszego 'Łowcy androidów' po to, aby sprawdzić jak wypada w porównaniu do oryginału i czy jest wystarczająco udany i przekonywujący :)
 

Dingo

Member
Owszem. Choc spodziewalem sie raczej jakiejs marki premium - VAG czesto promuje swoje auta w filmach a tutaj niespodzianka z Francji..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak można było przypuszczać Blade Runner w wydaniu na BR pod względem technicznym jest świetny, tak naprawdę pierwsze ujęcie w tym filmie pokazuje z jaką jakością obrazu będziemy mieć do czynienia w tym filmie. Dźwiękowo również wszystko jest na miejscu i myślę, że każdy będzie zadowolony. Dodatki lipa na maksa, ale w końcu najważniejszy jest film.
 
Do góry