[Nasze Zestawy AV] Betonowo

rabit

Active member
Bez reklam
Dzisiaj ciekawy dzień.

Porównanie dwóch zestawów Naim-a oraz Creek-a, XS vs 100A.

0db668750cbc1536.jpg
[/URL][/IMG]

Kolumny Focal Aria 926 (słabo wyszło to zdjęcie).

06a6b8d7470ff468.jpg
[/URL][/IMG]

Naim gra bardzo szczegółowo. Wszystko mamy podane jak na dłoni. Góra po prostu błyszczy. Bas krótki, sprężysty i taki jak lubię. Wokal jak na żywo. Co do Creeka, to rozłożył wielką ścianę dźwięku między kolumnami. Mniejsza ilość detali, ale ta potęga i... nie wiem jak to nazwać, może melodyjność, bardzo mi się podobała. Musiałem jeszcze raz poprosić o przełączenie na Naim-a aby się upewnić, że do domu zabiorę... sami zobaczcie. :p

637d95d0666a3140.jpg
[/URL][/IMG]

Wzmacniacz gra parę godzin, wygrzewa się i jest coraz lepiej. A może po prostu ucho się przyzwyczaiło.

Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony i oby to był ten ostatni... ;-)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dzięki Ataszek. Wszystkie "graty" kupuję po konsultacji z Borixonem. :) :) :) Był Focal, teraz Naim...
Właśnie na nowo odkrywam Within Temptation. Jest MEGA ZAJE...fajnie.

Edit. Zapomniałem o kablach. Też posłuchałem Borixsona i grają Equilibrium :)
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
No warto posłuchać ludzi którzy mówią z sensem i do rzeczy bez zbędnego pier......a :D oraz znających się na rzeczy :eek:k:
Zresztą najważniejsze i tak zadowolenie słuchacza !
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dzięki Ataszek. Wszystkie "graty" kupuję po konsultacji z Borixonem. :) :) :) Był Focal, teraz Naim...
Właśnie na nowo odkrywam Within Temptation. Jest MEGA ZAJE...fajnie.

Edit. Zapomniałem o kablach. Też posłuchałem Borixsona i grają Equilibrium :)

Bardzo się cieszę przyjacielu ze przydalem Ci się trochę, mi zaproponowano Creeka VS XS2, nie miałem czasu na porównania i dostałem „promocje” na Naima, dlatego nie było zawodów, słuchałem kiedyś wiele razy Creeka i zawsze grał pięknie, ale jak Ty wybrałeś XS zamias niego do ja ze swoją Dwójką nie żałuje.

Info: Kable Equilibrium są testowane na systemach Naim, dlatego szybko do mnie wrócą na testy.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Creek jest bardziej dociążony i ma jednak większą scenę. Naim bardziej poukładany. Wszystkie dźwięki są tam gdzie powinny, choć z mniejszą ilością niskich tonów. Miałem sporą zagwozdkę który kupić. Posłuchaj przyjacielu Creeka z czystej ciekawości.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Creek jest bardziej dociążony i ma jednak większą scenę. Naim bardziej poukładany. Wszystkie dźwięki są tam gdzie powinny, choć z mniejszą ilością niskich tonów. Miałem sporą zagwozdkę który kupić. Posłuchaj przyjacielu Creeka z czystej ciekawości.

Przy okazji wezmę do domu na testy, lecz obecnie jestem mega zadowolony, problem jest taki ze na drugiego klocka Naima już mnie nie stać :);)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy okazji wezmę do domu na testy
Ty już wiesz co ;)
Jak mawiali starożytni Rzymianie i amerykańscy uczeni- daj spokój, nie prowokuj... bo się zacznie ;)

Rabit, jak wczoraj pisaliśmy - prima sort,
jeszcze jakieś fajne źródło i będzie git.
Swoją drogą, kolejny co bez "naleśników" nie może się obejść :D
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ikar dzięki, ale wiesz jak to jest... mi podpasował, tobie może niekoniecznie. Trzeba posłuchać. ;) Dla mnie Creek 50A w swojej cenie, grał bardzo dobrze. Tobie wiem że coś nie pasowało. Dlatego z Naimem może być tak samo i Twój Atoll może dla Ciebie grać lepiej. Szczególnie że Atoll 200 to "już chyba też coś". ;)

Borixonie, właśnie popatrzyłem na cenę cd z którego wczoraj grałem... 13000zł. :) :) :) Nie, nie, dziękuję. Tak jak wczoraj rozmawialiśmy, jakiś streamer i koniec z bieganiem po płyty na poddasze (w salonie za bardzo nie ma gdzie i w czym ich trzymać).

Henry, chyba byłem jednym z pierwszych "naleśnikowych braci" na tym forum. :) Fajnie prezentują się duże klocki, niestety, te mniejsze w tych pieniądzach dla mnie grają lepiej. Na źródło będzie trzeba poczekać. Na razie CA i Pro-ject musi wystarczyć. ;)

Dziękować Lolku... Widziałeś co stało obok testowanych sprzętów? Niestety Accuphase E-470 nie był gotowy aby zaprezentować swoje możliwości, bo wkładali do niego jakieś dodatki czy coś. Zresztą z Ariami byłoby to przegięcie. :)
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Rabit posłuchaj N-70AE - ja jestem mega zadowolony - Tidal Master brzmi genialnie z niego :eek:k: - wg mnie wart swojej ceny.
Mam podpięty HD pod niego z plikami FLAC ale nie mają one startu do Tidal - poważnie - szczególnie w niektórych utworach słychać przepaść - no chyba że ten FLAC to też jakiś oszukany :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ikar dzięki, ale wiesz jak to jest... mi podpasował, tobie może niekoniecznie. Trzeba posłuchać. ;) Dla mnie Creek 50A w swojej cenie, grał bardzo dobrze. Tobie wiem że coś nie pasowało. Dlatego z Naimem może być tak samo i Twój Atoll może dla Ciebie grać lepiej. Szczególnie że Atoll 200 to "już chyba też coś". ;)

Borixonie, właśnie popatrzyłem na cenę cd z którego wczoraj grałem... 13000zł. :) :) :) Nie, nie, dziękuję. Tak jak wczoraj rozmawialiśmy, jakiś streamer i koniec z bieganiem po płyty na poddasze (w salonie za bardzo nie ma gdzie i w czym ich trzymać).

Henry, chyba byłem jednym z pierwszych "naleśnikowych braci" na tym forum. :) Fajnie prezentują się duże klocki, niestety, te mniejsze w tych pieniądzach dla mnie grają lepiej. Na źródło będzie trzeba poczekać. Na razie CA i Pro-ject musi wystarczyć. ;)

Dziękować Lolku... Widziałeś co stało obok testowanych sprzętów? Niestety Accuphase E-470 nie był gotowy aby zaprezentować swoje możliwości, bo wkładali do niego jakieś dodatki czy coś. Zresztą z Ariami byłoby to przegięcie. :)

Widziałem, moje oczy Accu zawsze wypatrzą :) Podobne mam zdanie, że szkoda by było czasu aby słuchać tej integra z tymi kolumnami. Tego typu rzeczy to są dla innych kolumn..ostatnio był teścik u kogoś kto ma 470 i pomyślał sobie aby przetestować dwie końcówki i dwa przedwzmacniacz od Maca w kontrze do 470... kolumny też focale tyle że utopie ..efekt taki, że nie we wszystkim Mac był lepszy względem integry, a w niektórych aspektach bardzo Mak nie podpalił.. Kolega zaprosił do siebie najnowsze dziecko 480..po tym zabiegu efekt był taki, że Maki pojechały do sklepach 470 została sprzedana (sprzedawała się dwa dni) a kolega kupił właśnie 480 :) chociaż na Maka dzielonke był napalony na maksa...

Ja 480 tej słuchałem z dynkami nowymi, ale to nie były kolumny dla tej integry ..co nie zmienia faktu, że Japończycy zrobili postęp, co kilka osób mi znanych już ten fakt zauważyli. A jeden z nich jest od kilku dni szczęśliwym posiadaczem.
Ja czekam ażpojawią się nowe confidensy i wtedy dam czadu 480 aby przekonać się samemu o ile jest lepiej i jak sprawią się nowe confidensy.

Jeszcze raz gratuluję zakupu ...
 

rabit

Active member
Bez reklam
Wczoraj właśnie gość w salonie proponował mi go do kompletu. :) Wydawało mi się, że to będzie podobne granie do pięćdziesiątki, ale mówił że gra 30% lepiej. Borixon to samo wczoraj mówił. ;) Ja bym się chyba bardziej skłaniał do CXN, ponieważ mam już CXU i by pasował do kompletu, ale jeżeli Pinokio zagra lepiej, to co mi będzie począć... :) Ale to może w przyszłym roku. Co do Tidala, to dla mnie taka jakość jest wystarczająca a jak chcę coś mieć, to kupuję na winylu.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No fakt do kompletu ten CXN by pasował ale nie ma on startu do Pinokia 70ki
Można go zestawić vs. właśnie 50ka
 
Do góry