BenQ W500

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
Dlaczego tak mały ekran? W500 świeci bardzo mocno i można wybierać swobodnie wielkość ekranu.
Wczoraj jak zamontowałem pierwszy raz projektor w moim pokoju to sie okazało że minim alnie mogę miec 88" a maksymalnie ok 106" (rzycam z odleglosci 3.49 cm od sciany), dlatego w rachube wchodzą ekrany 16:9: 90", 92" lub lub 100" (takie są w ofercie). moj pokoj jest mały i ogladam obraz z projektora z kanapy oddalonej o 2.90 cm od obrazu. Testowałem jak sie oglada z takiej odleglosci 92" i 100" i doszedlem do wniosku że 90"-92" jest ok a te 100" cali jest jeszcze bardziej bajeranckie ale juz troche przytłaczało w trakcie filmu i gier komputerowych.

Tidus masz rację, Benq bez problemu wyświetlil jasny i kontrastowy obraz na 100" wieczorem.

Zastanawiam się czy 100" ekran to jednak nie za duzo - musze to przemyslec i dziś wieczorem zamowie Kaubera o ktorym pisalem.
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
Bambolo82 napisał:
Wczoraj jak zamontowałem pierwszy raz projektor w moim pokoju to sie okazało że minim alnie mogę miec 88" a maksymalnie ok 106" (rzycam z odleglosci 3.49 cm od sciany), dlatego w rachube wchodzą ekrany 16:9: 90", 92" lub lub 100" (takie są w ofercie). moj pokoj jest mały i ogladam obraz z projektora z kanapy oddalonej o 2.90 cm od obrazu. Testowałem jak sie oglada z takiej odleglosci 92" i 100" i doszedlem do wniosku że 90"-92" jest ok a te 100" cali jest jeszcze bardziej bajeranckie ale juz troche przytłaczało w trakcie filmu i gier komputerowych.

Tidus masz rację, Benq bez problemu wyświetlil jasny i kontrastowy obraz na 100" wieczorem.

Zastanawiam się czy 100" ekran to jednak nie za duzo - musze to przemyslec i dziś wieczorem zamowie Kaubera o ktorym pisalem.


Ja też oglądam z 2,9 metra obraz z BenQ.
Moim zdaniem 60" cali jest idealne. No, góra 70".
Właśnie robię nowy ekran o szarej powierzchni. Obraz będzie miał 62". Poprzednio miałem dokładnie 57".
 

lopez28

New member
Mam pytanko , czy Benq W500 ma podobnie jak inne modele tej firmy korekcję koloru tla prezentacji, czyli korekcję koloru ściany na ktorej jest wyświetlany( modele 511;512;522 ...722..mają taką mozliwosc) ??pozdr.lopez28
 

Bambolo82

Banned
lopez28 napisał:
Mam pytanko , czy Benq W500 ma podobnie jak inne modele tej firmy korekcję koloru tla prezentacji, czyli korekcję koloru ściany na ktorej jest wyświetlany( modele 511;512;522 ...722..mają taką mozliwosc) ??pozdr.lopez28
Nie zauważyłem takiej opcji w menu W500. Mysle że jej tam nie ma, zresztą brak jej w każdym projektorze dedykowanym do kina domowego, natomaiast jest standardem w projektorach do prezentacji.

Ja akurat jestem w fazie poszukiwań najlepszej oferty ekranu, ale bardzo mnie zaskoczylo że fajnie się oglada w500 bez ekranu na pastelowej pomaranczowej scianie (kolor bualy lekko wpada w czerwień i całość jest troche ciepla ale oglada sie i tak fajnie - bardzo mnie to zaskoczylo)

Mi sie 90'' z 3 metrow bardzo podoba (czuje się jak kinie), naprawdę fajna sprawa z tym projektorem:)

Paprykarz, te 70" też jest git :) kwestia gustu
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Bambolo82Ja akurat jestem w fazie poszukiwań najlepszej oferty ekranu napisał:
He, he... Złapałeś bakcyla :)
Ja 10 lat temu kupiłem Sony HS-1 też wydawało mi się, że obraz jest jak marzenia. Nie interesowały mnie wtedy kontrasty ANSI, poziomy głębi czerni, kalibracja... Jednak - jak to w życiu. Apetyty rośnie w miarę jedzenia. Potem przyszła zmiana na AE900 (znowu było lepiej), potem na TW1000, teraz na TW2000. Za każdym razem przeskok w jakości był odczuwalny....
A przecież ponad TW2000 są np. Sim2-y... Zawsze może być lepiej!
 

Review

New member
Na jakiej wysokości od sufitu należy powiesić Benq W500 aby światło padające z projektora nie oświetlało sufitu? (odległość 4m; ok 100''; obraz wyswietlany ok. 20cm ponizej krawedzi sufitu)
Zastanawiam się bowiem nad zakupem wieszaka... a chcem zamówic jednoczesnie z projektorkiem -nawet w tym tygodniu
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Review napisał:
Na jakiej wysokości od sufitu należy powiesić Benq W500 aby światło padające z projektora nie oświetlało sufitu? (odległość 4m; ok 100''; obraz wyswietlany ok. 20cm ponizej krawedzi sufitu)
Zastanawiam się bowiem nad zakupem wieszaka... a chcem zamówic jednoczesnie z projektorkiem -nawet w tym tygodniu

Tutaj jest dokładny kalkulator projekcji.
 

Review

New member
Wygląda na to że powinienem powiesić projektor prawie pod samym sufitem, ale czy nie będzie świecić się biały sufit? Na pewno macie te próby już za sobą więc proszę o info.
 

Pit80

New member
Na pewno będzie się odbijać od sufitu i nic nie zrobisz.
Mój wisi na wieszaku 20cm a ekran zaczyna się ok 30cm od sufitu.
Odbicia są ale nie mogę już niżej opuścić ekranu (niski strop) ani pomalować sufitu na czarno.
Kiedyś widziałem taką czarną roletę umocowaną nad ekranem, rozwijaną na ok2m. Dobrze pochłaniała odbicia od sufitu a po projekcji, zwinięta nie szpeciła pokoju.
Nie ma to jak dedykowane pomieszczenie ;)
 

paruva

New member
Wreszcie w tym tygodniu dotrze długo oczekiwane W500 i Ekran. Bede robił pomieszczenie dedykowane, ale dopiero w wakacje. Nie jest za duże bo 4,5x3,5m, ale jednak bedzie dedykowane, wiec powinno być dobre. :) Teraz pora porozglądać, sie za jakimś zestawem kina, ale nie wiecej niż do 2000 z subu. Co byście polecili? I co myślicie o takim małym dedykowanym pokoju? Co byście jeszcze doradzili? Już nie moge sie doczekać:]
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
paruva napisał:
Wreszcie w tym tygodniu dotrze długo oczekiwane W500 i Ekran. Bede robił pomieszczenie dedykowane, ale dopiero w wakacje. Nie jest za duże bo 4,5x3,5m, ale jednak bedzie dedykowane, wiec powinno być dobre. :) Teraz pora porozglądać, sie za jakimś zestawem kina, ale nie wiecej niż do 2000 z subu. Co byście polecili? I co myślicie o takim małym dedykowanym pokoju? Co byście jeszcze doradzili? Już nie moge sie doczekać:]
Jak możesz wrzuć jakieś fotki jak to urządzasz. Ściany, ekran itd. Ewentualnie opisz chociaż jaki masz zamysł.
 
Ostatnia edycja:

rtx2

New member
Kupilem niedawno Benq W500 i musze powiedziec, ze po przeczytaniu na tym i innych forach opini o nim mialem obawy co do glosnosci, ale jak sie okazalo zupelnie nie potrzebnie. Jak dla mnie proja wogole nie slychac. Czy to w trybie Eko czy normalnym. A powiem Wam ze na razie ogladalem filmy divx z laptopa. Dzwiek tez z laptopa. Wogole go nie slychac. Jezeli komus sie tlucze tzn ze albo ma bardzo dobry i wyczulony sluch, abo wadliwywentylator. Obraz nawet z marnych divx wyglada dobrze. Umowmy sie ze slabego zrodla ciezko osiagnac obraz HD. Nie ma zadnej pikselozy, te linie siatki z paneli LCD o ktorych ludzie pisza widac z odleglosci 30cm. W projektorze mozna ustawic cyfrowe powiekszenie obrazu. Nie wiem jak w innych projektorach zle w Benqu dziala to rewelacyjnie. Ekran zrobilem sobie z plyty PCV zakupionej w TUPLEX'ie. Najlepsza jest taka zabezpieczona rózowa folia, bodajze produkowana przez Anwil, czy jakos ta. Ma gladka powierzchnie. Jedyne co jest troche za slabe to kontrast, ale to raczej problem wiekszosci projektorow LCD z tej polki cenowej. Mozna to troche zniwelowac odpowiednimi ustawieniami. Napoczatku wyswietlalem obraz na przescieradle. Powiem ze calkiem niezle. Jak w kinach z lat 80. Jak na razie jestem zadowolony :D Zobaczymy co bedzie dalej. Ja swoj kupilem za 2840zl w sklepie wysylkowym z gdanska. Wplacilem pieniadze w jeden dzien i w drugi dostalem co chcialem. :)
 

Pit80

New member
Będzie pasował. Ja też odrazu wymieniłem na 5m.
Swoją drogą to bez sensu, że sprzedają w zestawie 2m, jakby był 3m to myślę już by załatwiło sprawę w większości przypadków przy montarzu sufitowym.
 

Review

New member
Dzięki za info. Już zamówiłem przewód zasilający.
Kolejne pytanie :czy jest duża różnica w jakości obrazu pomiędzy projekcją na ścianie a projekcją na najtańszym sterowanym elektrycznie ekranie projekcyjnym?
Zapewne jakość obrazu na najtańszym ekranie projekcyjnym 100'' sterowanym elektrycznie z pilotem za 1200 zł na allegro (do tego ewentualny rabat 10% ) odpowiada najtańszemu ekranowi bez sterowania za kilkaset zł.
 

Bambolo82

Banned

Meloman69

New member
Bez reklam

Bambolo82

Banned
Meloman69 napisał:
Nie chcę przypominać, kto zachwycał się obrazem puszczanym na ścianę. :p
Ja zawsze do tego typu opinii podchodzę z dużym dystansem.
Po prostu projektor tylko z ekranem.
Błagam o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy. Do wszystkiego dojdę z czasem. Zawsze staram sie jak najlepiej doradzić. Moje wcześniejsze brednie na temat oglądania projektora na ścianie potraktujmy jako przypadłość wieku dziecięcego w tej branży.

Powyższym składam samokrytykę przed kolektywem!
 
Do góry