BenQ W500

tomek67

New member
lobo77 napisał:
sa one wyraznie wieksze od benka ale za to duuuuuzo cichsze
Hmmm czyli mamy pierwsze porównie głośności Epson, Sanyo kontra Benq.
A jeśli chodzi o firmę Prono to miałem takie same wrażenia.
Mają dużo towaru, dobre ceny,można zobaczyć projektory w akcji ,aczkolwiek to nie jest sklep, gdzie można dokłądnie te projektory obejrzeć.
Nie mają zbyt dobrych warunków do projekcji.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
paruva napisał:
Witam,
A ja mam pytanie odnośnie tej legendarnej głośności w500. Jedni mówią bardzo głośny, inni znośny, a jeszcze inni, że to przesada lub, że nie przeszkadza w ogóle. Jak to jest i najważniejsze do czego ten dzwięk może porównać, głosność jakich urządzeń lub czynności. W jakiej ogległości siedzicie i czy podczas projekcji bardzo to przeszkadza. Jeszcze jedna sprawa, jak wygląda jakość z n-box, ale nie programów hd, tylko zwykłych. Np. meczy z Polsatu, albo TVP.
Z góry dzięki

Ogólnie przypomina to pracę komputera. Z odległości 1,5-2,0 m już większość projektorów jest akceptowalna, jeżeli chodzi o hałas.
 

paruva

New member
Witam,
Czyli wcale nie tak strasznie, może paprykarz18 ma poprostu coś nie tak z swoim. Ja od jakiegoś czasu śledze ten wątek. Na dniach chce kupić w500, względy finansowe i początek zabawy z projektorami w moim kinie nie pozwalają mi na nic lepszego.

Meloman69 powiedz wprost warto wydać na ten sprzęt 2800 czy mogę kupić coś lepszego do max 3000, oczywiście z HD ready, bo przeczytałem ten wątek już cały kilka razy i widze, że ładnych pare lat siedzisz w temacie, ja dopiero stracje "projektorowe dziewictwo". Ten w500 bardzo mi sie podoba, tylko te skrajne opinie o głośności budza mój lęk. Mi osobiscie dzwię kompa, nie przeszkadza w ogole, więc powinno być dobrze, a bede siedział jakieś 2m od ekranu. Pokój bede robił dopiero w sierpniu, adaptował na kino. Pokój 3,8 x 5m. Projektor chciałbym jednak już teraz, ponieważ w czerwcu ME w piłe, i pewnie nie jeden wieczór bedzie u mnie komplet w domu.

Oglądał ktoś mecze z polsatu cyfrowego na w500. Jak sie ma jakosć i jak wrażenie. Ja mam 29" kineskopowy Phillips, ale mimo, że projektor nie jest dedykowany do oglądania TV, to chyba efekt i tak bedzie lepszy jak w normalnym TV? Bo jeśli nie ma to sensu, to poczekm i kupie coś innego we wrześniu, jak pokój bedzie typowo przystowany. Chociaż sprzet po max 2 latach planuje wymienić, a wiadomo jak jest z czekaniem, ciagle coś nowego... więc sam nie wiem.KRÓTKA PIŁKA Mecz na projektorze z cyfrowego dekodera, WARTO??
 

lobo77

Member
Co do głośności to tak jak napisał Meloman z odległości ok 1,5-2m szum nie przeszkadza dopiero jak blizej podszedłem do w500 to był on denerwujący(szum oczywiście)
 

Pit80

New member
Używam Benqa w trybie lampy eco. Wisi 1,5m nad moją głową. Xbox360 stoi na półce pod ekranem, około 3,8m od oglądającego i powiem Ci że konsola zagłusza projektor. Po jakimś czasie nie będzie Ci to wogóle przeszkadzać, nie będziesz na to zwracał uwagi.
Myślę że jeżeli zaczynasz przygodę z projektorami i nie jesteś skrajnie wymagający to będziesz z Benqa bardzo zadowolony. Zaoszczędzone pieniądze dołóż do ekranu i ciesz się ładnym obrazem.
Za jakiś czas będziemy wymieniać nasze zabawki na full HD więc na początek Benek mnie w pełni zadowala.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
paruva napisał:
Witam,
Czyli wcale nie tak strasznie, może paprykarz18 ma poprostu coś nie tak z swoim. Ja od jakiegoś czasu śledze ten wątek. Na dniach chce kupić w500, względy finansowe i początek zabawy z projektorami w moim kinie nie pozwalają mi na nic lepszego.

Meloman69 powiedz wprost warto wydać na ten sprzęt 2800 czy mogę kupić coś lepszego do max 3000, oczywiście z HD ready, bo przeczytałem ten wątek już cały kilka razy i widze, że ładnych pare lat siedzisz w temacie, ja dopiero stracje "projektorowe dziewictwo". Ten w500 bardzo mi sie podoba, tylko te skrajne opinie o głośności budza mój lęk. Mi osobiscie dzwię kompa, nie przeszkadza w ogole, więc powinno być dobrze, a bede siedział jakieś 2m od ekranu. Pokój bede robił dopiero w sierpniu, adaptował na kino. Pokój 3,8 x 5m. Projektor chciałbym jednak już teraz, ponieważ w czerwcu ME w piłe, i pewnie nie jeden wieczór bedzie u mnie komplet w domu.

Oglądał ktoś mecze z polsatu cyfrowego na w500. Jak sie ma jakosć i jak wrażenie. Ja mam 29" kineskopowy Phillips, ale mimo, że projektor nie jest dedykowany do oglądania TV, to chyba efekt i tak bedzie lepszy jak w normalnym TV? Bo jeśli nie ma to sensu, to poczekm i kupie coś innego we wrześniu, jak pokój bedzie typowo przystowany. Chociaż sprzet po max 2 latach planuje wymienić, a wiadomo jak jest z czekaniem, ciagle coś nowego... więc sam nie wiem.KRÓTKA PIŁKA Mecz na projektorze z cyfrowego dekodera, WARTO??
Trzeba było brać Optomę HD65 jak była promocja za 2800 zł. Teraz kosztuja 500 zł drożej.
A już za 3 tys. ma Mitsubishi HC1100 - jeden z najlepszych budżetowych DLP na rynku.
http://www.cine4home.com/reviews/projectors/MitsuHC3100-1100/HC3100-1100Review.htm
 
Ostatnia edycja:

owain

New member
paruva napisał:
Witam,
Oglądał ktoś mecze z polsatu cyfrowego na w500. Jak sie ma jakosć i jak wrażenie. Ja mam 29" kineskopowy Phillips, ale mimo, że projektor nie jest dedykowany do oglądania TV, to chyba efekt i tak bedzie lepszy jak w normalnym TV? Bo jeśli nie ma to sensu, to poczekm i kupie coś innego we wrześniu, jak pokój bedzie typowo przystowany. Chociaż sprzet po max 2 latach planuje wymienić, a wiadomo jak jest z czekaniem, ciagle coś nowego... więc sam nie wiem.KRÓTKA PIŁKA Mecz na projektorze z cyfrowego dekodera, WARTO??

Witaj, chyba mamy podobny problem... ja jednak zdecydowałem sie na Sanyo Z5 (dalem 300 zl wiecej niz dalbym za w500), nie wiem jeszcze jakie beda wrazenia, mam nadzieje ze niezłe. Co do glosnosci projektora, to mi nieco przeszkadza obecnie uzytkowany pozyczonyz pracy TOSHIBA T90 ale on ma chyba ze 35 lub lepiej dB, poza tym oczy mnie bolą od efektu teczy, na poczatku wydaje sie super ale jak szybko poruszasz wzrokiem po ekranie to masakra (jakbys byl na jakis dragach). Co do polsatu cyfrowego mam podobny problem, nie tylko ME2008 ale i siatka i formuła 1 jest na kaszaniastym polsacie (juz dawno zmienilbym na N-kę), niestety, nie spodziewałbym sie cudów, u mnie polskat super widac na kineskopowym philipsie 32'' ale juz na monitorze LCD LG 17'' kisiasto (nie jet to kwestia karty tv bo mam raczej bardzo dobrą, ale po prostu tego ze na LCD widac niedorobki zwyklego PAL bardziej, poza tym np tvn jest w miare ale tvp1 polsat daje w tragicznej jakosci. No ale ogladac sie da. W innym miejscu tego dzialu zamiescilem temat co do tego czy przez nowy dekoder PC (samsung HD) bedzie mozna rzucic programy SD przez HDMI ale nie do konca mam pewnosc, bo ponoc ci od polsatu cos mowia (moze to kit) ze SD lepiej przez SD bo przez HDMI to tylko ich jedyny Polsat Sport HD. Poza tym polsat nie preferuje swych klientow przy przejsciu na dekoder HD i sa jakies jaja. Sam chce rzucuc ME 2008 na projektor ale pewnie tylko dlatego ze bedzie pare osób na meczach u mnie, jak dla mnie to lepiej widac na kineskopie
 

paprykarz18

New member
paruva napisał:
Witam,
Oglądał ktoś mecze z polsatu cyfrowego na w500. Jak sie ma jakosć i jak wrażenie. Ja mam 29" kineskopowy Phillips, ale mimo, że projektor nie jest dedykowany do oglądania TV, to chyba efekt i tak bedzie lepszy jak w normalnym TV? Bo jeśli nie ma to sensu, to poczekm i kupie coś innego we wrześniu, jak pokój bedzie typowo przystowany. Chociaż sprzet po max 2 latach planuje wymienić, a wiadomo jak jest z czekaniem, ciagle coś nowego... więc sam nie wiem.KRÓTKA PIŁKA Mecz na projektorze z cyfrowego dekodera, WARTO??

Ja oglądałem. Ale to nie był dekoder HD tylko zwykły Samsung SD podłączony przez jedną czincze, bo inaczej się nie dało. Jakość jak z DivX-a. ;)
Jeżeli masz Polsat Sport HD i dekoder z HDMI to warto, bo wrażenia kapitalne.

A ja siedzę z głową metr od projektora stąd moje niezadowolenie z głośności pracy W500. Ale ja po prostu lubię oglądać w zupełnej ciszy i gdyby BenQ był cichszy to narzekałbym na głośność komputera stojącego obok.
 

Bambolo82

Banned
Ja się jeszce ciagle nie moge zdecydowac...czy w500 (kilka setek w kieszeni)...czy tw-680 (zoom 1,5, jasniejszy i matryca D5+/D6 szóstej generacji-lepszy kontrast). Byle zdazyc do Euro2008!!!
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Ja się jeszce ciagle nie moge zdecydowac...czy w500 (kilka setek w kieszeni)...czy tw-680 (zoom 1,5, jasniejszy i matryca D5+/D6 szóstej generacji-lepszy kontrast). Byle zdazyc do Euro2008!!!

TW-680 ma matrycę D5. Matryce D6 są nieorganiczne i 1080p.
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
TW-680 ma matrycę D5. Matryce D6 są nieorganiczne i 1080p.

Tidus, nie był bym taki pewien...mysle że generacja matrycy LCD nie wiąże sie beżsposrednio z jej rozdzielczoscią. Eksperci PC WORLD KOMPUTER opublikowali test porównaczy m.in. Epsona Tw-700 i tw-1000, przy czy wyraznie wypunktowali róznice. Z ich tektu wynika, iż oba projektory mają zamontowaną matrycę D6, a drobna różnica w kontrascie na korzysć tw-1000 wynika z elektronicznego ukladu o nazwie C2Fine.

tu masz link: http://hdtv.idg.pl/artykuly/55960_4.html
 

Bambolo82

Banned
wydaje się zatem iż wszystkie nowsze epsony, ktore producent reklamuje jako sprzęt o kontrascie 10000:1 i wiecej (a zatem cala seria 600 - poza tw-620, ktory ma "tylko" 5000:1 -, seria 700, seria 1000, seria 2000 ma już matrycę D7) mają matryce LCD D6, która własnie pozwolila podbic kontrast, zużywa ok 1/10 mniej energii i oferuje nieco mniejszy screendoor.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Tidus, nie był bym taki pewien...mysle że generacja matrycy LCD nie wiąże sie beżsposrednio z jej rozdzielczoscią. Eksperci PC WORLD KOMPUTER opublikowali test porównaczy m.in. Epsona Tw-700 i tw-1000, przy czy wyraznie wypunktowali róznice. Z ich tektu wynika, iż oba projektory mają zamontowaną matrycę D6, a drobna różnica w kontrascie na korzysć tw-1000 wynika z elektronicznego ukladu o nazwie C2Fine.

tu masz link: http://hdtv.idg.pl/artykuly/55960_4.html

PROJECTION SYSTEM D5 Liquid Crystal Display
http://www.epson.co.nz/products/projector/emptw700_specs.asp

Matryce D6 są tylko 1080p (ma ją m.in. mój Mitsubishi HC4900).
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Z projektorami to jest dizwna sprawa.
Nie jest tak, że lepszy model świeci zawsze lepiej. Mam bezpośrednie porównanie TW1000 i TW2000 sprawdzane na serii Gwiezdnych Wojen.
Są sceny, której różnice naprawdę są minimalne.
Ale wystarczy ptzetestować początek III części (Zemsta Sithów). Drametycznie lepszy obraz widać zwłaszcza podczas powitania kancelarza po jego odbicu przez rycerzy Jedi (po awaryjnym lądowaniu). Na TW1000 część scen wyglądała bez dynamiki, zamglona, bez wyrazu. Na TW2000 nie dość, że jest kontrast, to także głębia obrazu. W tym przypadku te projektory dzieli przepaść.
Sama początkowa bitwa - czarne, wręcz atramentowe niebo, a przy kontrastowy obraz staków, wybuchów.
Z kolei - Nowa nadzieja, np. wejście sił Imperium na rebeliancki statek. Tutaj różnice już nie są takie duże...
 

autorus

New member
Sorki ze nie na temat ale kolega Meloman69 ma zapchaną skrzynkę i nie można do niego napisać :( Chyba trzeb byłoby pokasować trochę postów.

Autorus
 

Bambolo82

Banned
Dzisiaj wieczorem pierwszy raz bawiłem się z projektorem w500 na...pomarańczowej ścianie. Teraz szukam ekranu 92".
pomimo kolorowej ściany miałem mase frajdy z oglądania Blade Runnera na 2cd (xvid) i super grało się w Virtua Tennis na 92".

Te trzy kafle za w500 to najfajniej przepuszczona kasa od zakonczenia studiow - masa frajdy!!!!!

Nie wiem jaki obraz dają projektory za kilkanaście tys. ale Benq za 3 kafle daje naprawdę dużo satysfakcji :)

Obejrzałem też kawałek walki bokserskiej na Polsat Sport (SD) i było naprawdę ok - obraz z analogowego tunera za 100 zł podłaczonego pod laptopa był naprawdę ok na 90" i wygładał znacznie lepiej niz na ekranie laptopa (bardzo mnie to pozytywnie zaskoczyło). Żużel tez sie fajnie oglądało. Musze powiedzieć że HQV naprawdę działa i obraz tv jest ładnie wygladzony i odszumiony.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
W poniedziałek odbieram W500.

Z ekranem wstrzymam się do chwili aż ustawie sobie projektor w pokoju (zmierzę sobie jaki obraz bedzie najlepszy ma scianie itd.)

Ma ktos polecić gdzie moge kupic tanio ekran? Planuje 92"

Co sądzicie o tym:
http://allegro.pl/item341286160_ekran_reczny_kauber_200x117_mw_sklep_wawa.html

około 90" 16:9 Matt White gain 1.0 za 469 zł

Dlaczego tak mały ekran? W500 świeci bardzo mocno i można wybierać swobodnie wielkość ekranu.
 
Do góry