BenQ W500

Meloman69

New member
Bez reklam
Review napisał:
Martwi mnie że ostatnio ceny się zatrzymały, czyżby następnym krokiem bedzie wycofanie projektorów z produkcji a więc i sprzedaży?

To normalne. Rynek projektorów rozwija się tak dynamicznie, że co rok następuje zmiana warty. Modele z reguły po 2-3 latach są wycofywane z produkcji...
 

lipa_ml

New member
Review napisał:
Znalazłem w końcu w necie instrukcję obsługi do Benq W500, co prawda jest po angielsku ale jak dla mnie może być :)
Link: http://www.projectorreviews.com/pdfdocuments/benq_w500manual.pdf

Martwi mnie że ostatnio ceny się zatrzymały, czyżby następnym krokiem bedzie wycofanie projektorów z produkcji a więc i sprzedaży?

a co myslałes ze beda taniec w nieskonczonosc? ceny na poziomie 3 tys wydają mi sie rozsądne w porównaniu do tv za taki produkt
 

Review

New member
lipa_ml napisał:
a co myslałes ze beda taniec w nieskonczonosc? ceny na poziomie 3 tys wydają mi sie rozsądne w porównaniu do tv za taki produkt

Wiem że nie będą tanieć w nieskończoność, po prostu się zmartwiłem bo zamierzam w ciagu miesiaca kupic projektor, ale wiedzac ze przegapilem cene za 2650zl (jakis miesiac temu) za W500 jakoś ciezko mi zdecydowac sie na zakup za ponad 2800.
 

lipa_ml

New member
Review napisał:
Wiem że nie będą tanieć w nieskończoność, po prostu się zmartwiłem bo zamierzam w ciagu miesiaca kupic projektor, ale wiedzac ze przegapilem cene za 2650zl (jakis miesiac temu) za W500 jakoś ciezko mi zdecydowac sie na zakup za ponad 2800.
wiadomo ciezej wydac teraz wiecej jak było mniej ale wydaje mi sie ze 2800 zł warto za niego dac bo obraz jest niezłej jakosci , jeszcze nie testowałem zwtykłej tv bo jakosc brak czasu i z kablami kombinuje, ale naprawde zajefajnie sie ogląda ja ogladam z odległosci 2,8 metra na projecta 200x117 mam ok 85" jakosc 190x... obraz z tej odległosci wydaje sie gigantyczny. Nie zastanawiaj sie czy wyjdzie cos nowego czy jeszcze stanieje tylko kupuj i ogladaj :)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Review napisał:
Wiem że nie będą tanieć w nieskończoność, po prostu się zmartwiłem bo zamierzam w ciagu miesiaca kupic projektor, ale wiedzac ze przegapilem cene za 2650zl (jakis miesiac temu) za W500 jakoś ciezko mi zdecydowac sie na zakup za ponad 2800.

Kupuj kolego! Szkoda życia...
 

lobo77

Member
Tw 680

Wczoraj miałem okazję porównać 3 projektory epson tw680,sanyo plv z5 oraz benq w500.Dwa pierwsze bardzo mi sie podobały obraz był czysty ,wyrażny,ostry z dobrymi kolorami.Benq na ich tle wypadł mizerne zresztą sama jakosć jego wykonania nieco odstaje od epsona czy sanyo.Dla siebie wybrałem tw 680 kupiłem go za 3350 sanyo kosztował ok 3750 zaś benq 2800.Sprzęt będę miał w domu we wtorek lub srodę także wrażenia z projekcji opisze w przyszłym tygodniu Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie;)
 

Bambolo82

Banned
lobo77 napisał:
Wczoraj miałem okazję porównać 3 projektory epson tw680,sanyo plv z5 oraz benq w500.Dwa pierwsze bardzo mi sie podobały obraz był czysty ,wyrażny,ostry z dobrymi kolorami.Benq na ich tle wypadł mizerne zresztą sama jakosć jego wykonania nieco odstaje od epsona czy sanyo.Dla siebie wybrałem tw 680 kupiłem go za 3350 sanyo kosztował ok 3750 zaś benq 2800.Sprzęt będę miał w domu we wtorek lub srodę także wrażenia z projekcji opisze w przyszłym tygodniu Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie;)

Lobbo, a gdzie widziales te projektory w akcji 3 na raz? Podaj adres sklepu prosze. No i jakie konkretnie wady dostrzegles w obrazie w500? Czy tw-680 rzeczywiscie był duzo jasniejszym projektorem niż w500 i z czego wynikała jego przewaga. Tylko prosze nie rzucaj liczbami z pudelka czy ulotek reklamowych - chodzi mi o to co widziały ponoc twoje oczy.
 

lipa_ml

New member
lobo77 napisał:
Wczoraj miałem okazję porównać 3 projektory epson tw680,sanyo plv z5 oraz benq w500.Dwa pierwsze bardzo mi sie podobały obraz był czysty ,wyrażny,ostry z dobrymi kolorami.Benq na ich tle wypadł mizerne zresztą sama jakosć jego wykonania nieco odstaje od epsona czy sanyo.Dla siebie wybrałem tw 680 kupiłem go za 3350 sanyo kosztował ok 3750 zaś benq 2800.Sprzęt będę miał w domu we wtorek lub srodę także wrażenia z projekcji opisze w przyszłym tygodniu Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie;)
wymien te róznice w wykonianiu , w czym jest lepiej wykonany sanyo i epson od benq? bo miałem w rece epsona i sanyo tez i jakos skórą obszyte nie były , nie mowie tu o wyglądzie zewnętrznym bo to subiektywna ocena
 

tomek67

New member
lobo77 napisał:
Wczoraj miałem okazję porównać 3 projektory epson tw680,sanyo plv z5 oraz benq w500.Dwa pierwsze bardzo mi sie podobały obraz był czysty ,wyrażny,ostry z dobrymi kolorami.Benq na ich tle wypadł mizerne zresztą sama jakosć jego wykonania nieco odstaje od epsona czy sanyo.Dla siebie wybrałem ;)
No wreszcie ktoś widział te trzy zabawki na raz.
Do tej pory było na forum mnóstwo teoretycznych porównań ;)
 

lobo77

Member
epson tw680

Projektory widziałem w Warszawie w sklepie Prono(www.prono.pl), a na allegro maja nick o nazwie albertix11.Co prawda to mały sklepik ale duży wybór maja i bez problemu mogą włączyć każde urządzenie jakie posiadają ceny też moim zdaniem mają dobre.Co do wykonania to jest to ocena subiektywna i dosyć pobieżna ale plastiki w epsonie czy sanyo robiły wrazenie lepszych jakościowo no a przede wszystkim dizajn ww projektorów uważam za bardziej gustowny sa one wyraznie wieksze od benka ale za to duuuuuzo cichsze no i benq swieci moim zdaniem mocno w dół takze trzeba go albo wyżej postawic ew. podwiesic albo podłożyc cos pod przód i skorygowac pózniej obraz.Za dużo to ja znowu nie naoglądałem bo i warunki w tym sklepie do oglądania nie sa znowu takie najlepsze .Obraz z benq był jakiś mało wyrazny i ziarnisty ale może to kwestia odpowiedniej kalibracji nie wiem Byłem tam z kolega i obraz z benq też mu sie nie podobał:???: pozdrawim Przemek
 

Bambolo82

Banned
lobo77 napisał:
Projektory widziałem w Warszawie w sklepie Prono(www.prono.pl), a na allegro maja nick o nazwie albertix11.Co prawda to mały sklepik ale duży wybór maja i bez problemu mogą włączyć każde urządzenie jakie posiadają ceny też moim zdaniem mają dobre.Co do wykonania to jest to ocena subiektywna i dosyć pobieżna ale plastiki w epsonie czy sanyo robiły wrazenie lepszych jakościowo no a przede wszystkim dizajn ww projektorów uważam za bardziej gustowny sa one wyraznie wieksze od benka ale za to duuuuuzo cichsze no i benq swieci moim zdaniem mocno w dół takze trzeba go albo wyżej postawic ew. podwiesic albo podłożyc cos pod przód i skorygowac pózniej obraz.Za dużo to ja znowu nie naoglądałem bo i warunki w tym sklepie do oglądania nie sa znowu takie najlepsze .Obraz z benq był jakiś mało wyrazny i ziarnisty ale może to kwestia odpowiedniej kalibracji nie wiem Byłem tam z kolega i obraz z benq też mu sie nie podobał:???: pozdrawim Przemek

szkoda ze mieszkam w Gdyni, bo u nas w trojmiescie to musisz kupowac projektor w ciemno
 

lobo77

Member
tw 680

Ja jestem z Augustowa 5 godzin jazdy pekasem w jedna strone:D ale warto było sie przejechac bo w Augustowie mogą sklepy sciagnac ale chca za to ok 1000 zł więcej macie pojecie?!!!;) Pozdrawiam Przemek.
 

Bambolo82

Banned
lobo77 napisał:
Ja jestem z Augustowa 5 godzin jazdy pekasem w jedna strone:D ale warto było sie przejechac bo w Augustowie mogą sklepy sciagnac ale chca za to ok 1000 zł więcej macie pojecie?!!!;) Pozdrawiam Przemek.

ciekawy ten sprzedawca na allegro ktorego podales, ma niezle ceny i ofertę, zwlaszcza ekrany 16:9 90' za ok 500 zł, dzieki lobo
 

paruva

New member
Witam,
A ja mam pytanie odnośnie tej legendarnej głośności w500. Jedni mówią bardzo głośny, inni znośny, a jeszcze inni, że to przesada lub, że nie przeszkadza w ogóle. Jak to jest i najważniejsze do czego ten dzwięk może porównać, głosność jakich urządzeń lub czynności. W jakiej ogległości siedzicie i czy podczas projekcji bardzo to przeszkadza. Jeszcze jedna sprawa, jak wygląda jakość z n-box, ale nie programów hd, tylko zwykłych. Np. meczy z Polsatu, albo TVP.
Z góry dzięki
 
Do góry