Benq W500, Mitsubishi HC1100 czy Optoma HD70?

macek2000

New member
jutro kupuje ps3 :)

uwaga innej natury: mam mieszane uczucia co do lens shift - chodzi o to ze jak przesuwam sobie nieco wyzej i w prawo ekran to nie jest on idealnie proporcjonalny porownujac do pozycji optymalnej czyli na wprost od projektora - krotko mowiac da sie ogladac po wygibasach lens shiftem ale ekran jest daleki od idealnie proporcjonalnego (szczegolnie rogi)

uwaga 2: wracajac do mojego tematu: natywna 1024x720 czy wyzsza 1440xcos tam (interpolowana niewazne), stwierdzam dodatkowo ze obraz przy 1024x720 jest uciety tzn. czegokolwiek bym nie probowal nie widze calego pulpitu windowsa - katalogi skrajnie po prawo i po lewo sa uciete i tym samym obraz filmu (co jednak nie przeszkadza mi w ogladaniu)
 

lipa_ml

New member
macek2000 napisał:
jutro kupuje ps3 :)

uwaga innej natury: mam mieszane uczucia co do lens shift - chodzi o to ze jak przesuwam sobie nieco wyzej i w prawo ekran to nie jest on idealnie proporcjonalny porownujac do pozycji optymalnej czyli na wprost od projektora - krotko mowiac da sie ogladac po wygibasach lens shiftem ale ekran jest daleki od idealnie proporcjonalnego (szczegolnie rogi)

uwaga 2: wracajac do mojego tematu: natywna 1024x720 czy wyzsza 1440xcos tam (interpolowana niewazne), stwierdzam dodatkowo ze obraz przy 1024x720 jest uciety tzn. czegokolwiek bym nie probowal nie widze calego pulpitu windowsa - katalogi skrajnie po prawo i po lewo sa uciete i tym samym obraz filmu (co jednak nie przeszkadza mi w ogladaniu)
natywna 720p to 1280x720 a nie 1024x720 moze dlatego jest obcięty pulpit , co do lens shift to dziwne ze sa zniekształcenia bo nie powinno byc
 

macek2000

New member
tak 1280x720, pomylilem sie w poprzednim poscie. mam obicety pulipit przy tej rozdzialce. pomimo to zaczalem ogladac filmy w tej wlasnie, bo sobie wmawiam ze tak powinno byc (a nie wyzsza)

inne pytanie z tej serii: w ps3 mam mozliwosc ustawienia trzech: 720p, 1080i, 1080p. najlepiej wyglada obraz na 1080i i wtedy w info projektora (w menu) mam informacje ze jest rozdzialka ustawiona 1920x1080 czyli full hd (wiec skalowana, interpolowana...) ale wiadomo projektor jest 720p wiec powinienem w 720p.

wiec dlaczego w 1080i (1920x1080) jest lepiej jak powinno byc gorzej??

ps czym sie rozni 1080i od 1080p?

ps2 jestem bardzo zadowolony z tw-680 ale jednak moglem dolozyc pare groszy zeby miec sanyo-z5 ale tylko ze wzgledu na zamykany automatycznie obiektyw bo jest to meczace za kazdym razym zamykac po skonczeniu ogladania filmu/grania.

ps 3 nie mam telewizora takze gram/ogladam non-stop na projektorze. po 2 tygodniach 100h zuzycia lampy. wiekszosc na mode:natural (bo jednak ten jest najlepszy), ale troche (ok. 20 % ) na theatre black 1 (econo)

pytanie: projektor mierzy total czas zuzycia lamp. lampa ma dlugosc zycia 1700 godzin (3000 econo). w jaki sposob pozniej dojsc do tego ile bylo na czym? czy po prostu jak bedzie kiepsko widac to wymieniac??

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
macek2000 napisał:
tak 1280x720, pomylilem sie w poprzednim poscie. mam obicety pulipit przy tej rozdzialce. pomimo to zaczalem ogladac filmy w tej wlasnie, bo sobie wmawiam ze tak powinno byc (a nie wyzsza)

inne pytanie z tej serii: w ps3 mam mozliwosc ustawienia trzech: 720p, 1080i, 1080p. najlepiej wyglada obraz na 1080i i wtedy w info projektora (w menu) mam informacje ze jest rozdzialka ustawiona 1920x1080 czyli full hd (wiec skalowana, interpolowana...) ale wiadomo projektor jest 720p wiec powinienem w 720p.

wiec dlaczego w 1080i (1920x1080) jest lepiej jak powinno byc gorzej??

ps czym sie rozni 1080i od 1080p?

ps2 jestem bardzo zadowolony z tw-680 ale jednak moglem dolozyc pare groszy zeby miec sanyo-z5 ale tylko ze wzgledu na zamykany automatycznie obiektyw bo jest to meczace za kazdym razym zamykac po skonczeniu ogladania filmu/grania.

ps 3 nie mam telewizora takze gram/ogladam non-stop na projektorze. po 2 tygodniach 100h zuzycia lampy. wiekszosc na mode:natural (bo jednak ten jest najlepszy), ale troche (ok. 20 % ) na theatre black 1 (econo)

pytanie: projektor mierzy total czas zuzycia lamp. lampa ma dlugosc zycia 1700 godzin (3000 econo). w jaki sposob pozniej dojsc do tego ile bylo na czym? czy po prostu jak bedzie kiepsko widac to wymieniac??

pozdrawiam

Masz obcięty obraz, bo masz włączony overscan.
Projektor informuje o sygnale, który dochodzi ze źródła - stąd te 1980x1080. Nie ma nic wspólnego z matrycą urządzenia. To dobrze, że Twój projektor "rozumie" sygnał FullHD.
1080i może wyglądać lepiej niż 720p.
1080i - interlaced, czyli obraz z przeplotem (wyświetlana jest naprzemiennie co druga linia - to tak w błyskawicznym skrócie).
1080p - progresive, czyli obraz bez przeplotu (wyświetlany jest w jednym trybie cały obraz).
Żartujesz, że zakładanie dekielka na obiektyw jest takie męczące? Wybrałeś dobrze, bo Sanyo jest ciut gorszym projektorem.
100 h po 2 tygodniach? Nooo, gratulacje. Wychodzi po kilka godzin dziennie. Bezrobotny czy student? :p Jak tak dalej pójdzie, za kilka miesięcy wymiana lampy gwarantowana. A chyba w Sanyo dawali drugą gratis. :D
Projektor nie zlicza lampy z podziałem eco/normal. Wymieniasz lampę, kiedy ta wyraźnie słabiej świeci. Niektóre modele informują o potrzebie wymiany lampy.
Do filmów to tylko Theater black 1 lub 2.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
do 22BoX22

zadałeś to samo swoje pytanie już w 5-ciu różnych wątkach !!!
łamiesz w ten sposób regulamin forum!
gdzie jest Admin? obudźcie Go :p
 

macek2000

New member
Meloman69 napisał:
Masz obcięty obraz, bo masz włączony overscan.
Projektor informuje o sygnale, który dochodzi ze źródła - stąd te 1980x1080. Nie ma nic wspólnego z matrycą urządzenia. To dobrze, że Twój projektor "rozumie" sygnał FullHD.
1080i może wyglądać lepiej niż 720p.
1080i - interlaced, czyli obraz z przeplotem (wyświetlana jest naprzemiennie co druga linia - to tak w błyskawicznym skrócie).
1080p - progresive, czyli obraz bez przeplotu (wyświetlany jest w jednym trybie cały obraz).
Żartujesz, że zakładanie dekielka na obiektyw jest takie męczące? Wybrałeś dobrze, bo Sanyo jest ciut gorszym projektorem.
100 h po 2 tygodniach? Nooo, gratulacje. Wychodzi po kilka godzin dziennie. Bezrobotny czy student? :p Jak tak dalej pójdzie, za kilka miesięcy wymiana lampy gwarantowana. A chyba w Sanyo dawali drugą gratis. :D
Projektor nie zlicza lampy z podziałem eco/normal. Wymieniasz lampę, kiedy ta wyraźnie słabiej świeci. Niektóre modele informują o potrzebie wymiany lampy.
Do filmów to tylko Theater black 1 lub 2.

gdzie sie wlacza/wylacza overscan? jak masz ustawienione u siebie opcje: EPSON Super White, Output Scaling, DVI-Video Level? :confused:

Czym sie rozni wg Ciebie theatre black 1 od 2? (bo ja nie widze roznicy) czy obydwa sa trybami econo? po 100h stwierdzam oczywistą oczywistość że najlepszy jest tryb natural, black 1 wlaczam jak chce przyoszczędzić na kiepskim filmie ;) a przy okazji jest duzo ciszej

jaki tryb byś wybrał do ps3? 720p, 1080i czy 1080p? :confused:

ps zakladanie klapki jednak mnie troche meczy, czesto zapominam i obiektyw sie kurzy :eek:

ps2 ani bezrobotny ani student, pracownik 8h tam a potem kinoman/gracz 8h at home :-D

ps3 co ile trzeba wymieniac w praktyce filtr powietrza? gdzie najlepiej go kupic?

ps4 ja slyszalem ze najlepszy jest tw-700, ale cenowo juz mi brakowalo, a sanyo z-5 tez niezly, a szczegolnie ta zamykana klapka...
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
macek2000 napisał:
gdzie sie wlacza/wylacza overscan? jak masz ustawienione u siebie opcje: EPSON Super White, Output Scaling, DVI-Video Level? :confused:
Overscan wyłącza się w menu projektora. Być może u Ciebie jest to Output Scaling. Ustaw na off lub 100%. Jeżeli nie pomoże poszukaj w menu pozycji Overscan - musi być coś takiego.
Ja mam inny model niż Ty, więc moje ustawienia na niewiele Ci się przydadzą. Osobiście uważam, że Super White obniża dynamikę obrazu, choć rzeczywiście - obraz nabiera nieco kinowego charakteru. Rzecz gustu - ja nie używam.
DVI-Video Level - musisz ustawić w zależności od źródła. To bardzo WAŻNA opcja, bo źle ustawiona powoduje ucięcie skrajnych kolorów (czarnego i białego) lub ich niedobór. Ogólnie dla PC 0-255, dla TV 16-235 (czasami to się nazywa enchanded i normal).

macek2000 napisał:
Czym sie rozni wg Ciebie theatre black 1 od 2? (bo ja nie widze roznicy) czy obydwa sa trybami econo? po 100h stwierdzam oczywistą oczywistość że najlepszy jest tryb natural, black 1 wlaczam jak chce przyoszczędzić na kiepskim filmie ;) a przy okazji jest duzo ciszej
Wszystkie tryby różnia się rozkładem składowych RGB (zakres IRE 0-100) w stosunku do temepratury. Obraz wzorcowy, to przebieg linii RGB idealnie w zakresie 6500K. Aby to uzyskać projektor należy skalibrować.
Bez kalibracji najbliższy wzorca jest wg mnie jest TB. Osobiście uważam, że filmy najlepiej wyglądają właśnie w tym trybie. Jeżeli nie zależy Ci na wzorcowym obrazie - wybór trybu to rzecz gustu. Nie będę dyskutował.

macek2000 napisał:
jaki tryb byś wybrał do ps3? 720p, 1080i czy 1080p? :confused:
1080p

macek2000 napisał:
ps zakladanie klapki jednak mnie troche meczy, czesto zapominam i obiektyw sie kurzy :eek:
Pomyśl, że Infocus w ogóle sprzedaje swoje projektory bez klapki!

macek2000 napisał:
ps2 ani bezrobotny ani student, pracownik 8h tam a potem kinoman/gracz 8h at home :-D
To był z mojej strony niewybredny żarcik. Gratuluję tyleee wolnego czasu!

macek2000 napisał:
ps3 co ile trzeba wymieniac w praktyce filtr powietrza? gdzie najlepiej go kupic?
Filtr się czyści, nie wymiena. Zajrzyj do instrukcji. W moim Epsonie max. co 3 miesiące użytkowania. Jeżeli pomieszczenie jest podatne na zanieczyszczenie to częściej.

ps4 ja slyszalem ze najlepszy jest tw-700, ale cenowo juz mi brakowalo, a sanyo z-5 tez niezly, a szczegolnie ta zamykana klapka...[/quote]
Podobno TW700 jest lepszy, ale nie sądzę, żeby różnica była dramatyczna. Sanyo ma bardzo słabą jasność. Ten projektor w ogóle nie ma dynamiki obrazu. Dobrze wybrałeś!
 

macek2000

New member
Meloman69 napisał:
moze i sluszne ale w jaki sposob to uzasadniasz? dlaczego jesli projektor jest 720p, najlepszym trybem jest 1080p?
Meloman69 napisał:
theatre black 1 najlepszy trybem z dostepnych "defualt"
nie moge sie z tym z tym zgodzic. obraz jest za ciemny. poza tym jest to tryb econo (wylaczaja sie dodatkowe wiatraki), i z zasady chocby przez to, nie moze byc trybem wzorcowym. pelne mozliwosci projektora widac tylko przy natural. ale ten temat juz zostawmy, myslalem ze najlepszy tryb projekcji to obiektywne odczucie, ale jednak tak nie jest.

ps co do klapki mam wrazenie ze jak zakladam(szczegolnie po ciemku) to zawsze jest mozliwosc zarysowania szybki obiektywu i z tego tez powodu nie przepadam za tym rozwiazaniem

co do reszty, dzieki za wyczerpujace info. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pit80

New member
Ja w Benq też klapki wogóle nie zakładam. Optyka jest dość głęboko i nie porysowałbym szkła ale przestawia mi się obiektyw.
Jak się nakurzy to dmuchnę powietrzem i już :eek:k:
 

macek2000

New member
Meloman69 napisał:
Filtr się czyści, nie wymiena. Zajrzyj do instrukcji. W moim Epsonie max. co 3 miesiące użytkowania. Jeżeli pomieszczenie jest podatne na zanieczyszczenie to częściej

no wlasnie zajrzalem i widze ze zestaw filtrow sie kupuje a nie czysci!

Filtr powietrza ELPAF09​
(1 filtr powietrza)​
S
łuży do wymiany zużytych filtrów powietrza.
 
Do góry