BenQ W2000 vs BenQ W1200

darekguma

New member
Bez reklam
1. Od początku miałem koncepcję, żeby we wskazanym miejscu powiesić ekran projektora. Nigdy nie planowałem kupna TV.
2. Jakbym w miejscu stołu postawił narożnik i głośniki podłogowe to bym się o nie zabijał wchodząc do pokoju. Nie mówiąc o tym, że trzeba by było zlikwidować drzwi.
Ok, no to musisz trochę po kombinować z ekranem, jak tak to pozostaje ekran 71' o którym pisałeś. Jak chcesz mieć spokój na parę lat to tylko Adeo, KKaabbeerr i Suprema ale tam jest loteria co do powierzchni, sporo o nim jest napisane na forum.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Pamiętaj jeszcze o topie, nie pisałeś nic o wysokości pomieszczenia i na jakiej wysokości ma być dolna krawędź. Za top trzeba dopłacać, weź to pod uwagę.
 

jewgienij

New member
Wysokość tego pomieszczenia to 251 cm. Zarówno Adeo jak i Kkaauberr umożliwiają zamówienie górnego topu w wymiarze od 5 do 45 cm. Jak powinienem dobrać optymalną długość dla siebie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zamawiaj maksymalną i na żywo samo dopasujesz wysokość.
45cm. to minimum, a przy małej przekątnej to i tak nie wiele.
 

jewgienij

New member
Ekran mam zamiar rozwijać za pomocą triggera 12v. Czy jeśli zamówię zbyt długi top, to będę mógł ograniczyć maksymalną wysuwaną długość topu? Jeśli tak, to faktycznie zamówię najdłuższy jaki się da :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ekran mam zamiar rozwijać za pomocą triggera 12v. Czy jeśli zamówię zbyt długi top, to będę mógł ograniczyć maksymalną wysuwaną długość topu? Jeśli tak, to faktycznie zamówię najdłuższy jaki się da :)
Bez problemu, ekrany te mają wyłączniki krańcowe które umożliwiają ustawienie ekranu w dowolnym miejscu w zakresie topu
 

jewgienij

New member
No to super. To w kwestii ekranu teraz tylko decyzja czy najmniejszy napinany Adeo czy najmniejszy napinany Kaauber ;) Oba z powierzchnią Grey oczywiście.

A doradzicie coś w sprawie BenQ W1200 vs W2000? Z tego co czytałem, to W1200 nie ma lens shifta, ale ma spory offset, więc jego montaż może być nieco utrudniony...
 

darekguma

New member
Bez reklam
No to super. To w kwestii ekranu teraz tylko decyzja czy najmniejszy napinany Adeo czy najmniejszy napinany Kaauber ;) Oba z powierzchnią Grey oczywiście.

A doradzicie coś w sprawie BenQ W1200 vs W2000? Z tego co czytałem, to W1200 nie ma lens shifta, ale ma spory offset, więc jego montaż może być nieco utrudniony...
Jeżeli wypór padł na te dwa projki, to odpowiedziałeś sobie sam, W2000 będzie lepszy w twoim wypadku przy maksymalnym topie jaki planujesz, będzie bardziaj uniwersalny. Miałem proja bez LS z sporym offsetem i musiałem wspomagać się kaystonem co wpływało lekko na obraz. Jeszcze jedno mi się przypomniało, co do ekranów Adeo RG, ktoś z forumowiczów tutaj testował te ekrany i adeo miał problem z przebijaniem swiatła np z okna które znajdowało sie za ekranem, nie wiem czy u Ciebie nie ma okna w kuchni za ekranem, zwróć na to uwagę. Porównanie znajdziesz w tym dziale.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Widzę , że kupiłeś Benka 2000 . Sam przekonasz się , że jest dość głośny , a brak interpelacji klatek może być uciążliwy . A , Optoma 83 wisi na All...
Nie wyświetla mi Twój obrazek :(

Napisz kilka słów jak się już uporasz z instalacją .

Pozdrawiam .
 

jewgienij

New member
Raczej: nie zdążyłem kupić... :(

A aukcja Optomy zakończyła się po północy (koniec aukcji, bez kupna). Szkoda, że wcześniej nie napisałeś, bo bardzo fajny sprzęt i może faktycznie na niego się skuszę, jeśli zostanie ponownie wystawiona. Z tych Sony, co wspominałeś, to niestety nie ma żadnego na All...
 

jewgienij

New member
Może tak się uda -
20uq4xt.jpg
 

darekguma

New member
Bez reklam
Raczej: nie zdążyłem kupić... :(

A aukcja Optomy zakończyła się po północy (koniec aukcji, bez kupna). Szkoda, że wcześniej nie napisałeś, bo bardzo fajny sprzęt i może faktycznie na niego się skuszę, jeśli zostanie ponownie wystawiona. Z tych Sony, co wspominałeś, to niestety nie ma żadnego na All...
Przez ostatnie miesiące na allegro był tylko jeden Sony 55 w cenie 6000zł po kalibracji przez MK i przepracowane ponad 1000 godzin, jeszcze na gwarancji. zastanawiałem się i też nie zdążyłem kupić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie sprowadzany, warto zapytać i porozmawiać z gościem.
Gdyby opuścił do 6000-6500zł, to jak najbardziej bym się zainteresował.
Chyba, że ktoś bierze na firmie i ma możliwość odliczenia vatu, w tym wypadku już się nie opłaca.
 

jewgienij

New member
Chyba się zdecyduję na droższy projektor niż pierwotnie zakładałem :) Lepiej będzie wziąć tę Optomę HD83 czy Sony 55?

I jeszcze jedno pytanie: w tańszych projektorach z reguły jest jakieś wyjście audio out, a w tych droższych go nie ma. Jak w takim wypadku przesłać dźwięk do amplitunera stereo?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Chyba się zdecyduję na droższy projektor niż pierwotnie zakładałem :) Lepiej będzie wziąć tę Optomę HD83 czy Sony 55?

I jeszcze jedno pytanie: w tańszych projektorach z reguły jest jakieś wyjście audio out, a w tych droższych go nie ma. Jak w takim wypadku przesłać dźwięk do amplitunera stereo?
Kiedyś pisałem z gościem który posiadał jeden i drógi projektor, zapytałem który daje lepszy obraz, i tak, do 100' lepszy obraz, głębia, plastyczność obrazu, czerń Optoma a to dla tego do 100' bo to ciemniejszy projektor i do większej przekontnej sie za bardzo nie nadaje, ktoś woli jaśniejszy i większy obraz to Sony będzie bardziej uniwersalny. Pomijam efekt tęczy w dlp lecz podobno w tej Optomie jest bardzo minimalny. Ja nie widziałem tych projektorów tylko powtarzam słowa osoby trzeciej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry