BenQ W2000 vs BenQ W1200

jewgienij

New member
Cześć,

Poszukuję projektora do salonu. Pomieszczenie nieprzystosowane, ściany i sufit białe. Planuję kupić czarną, nieprześwitującą kotarę do zakrywania okien i drzwi balkonowych. Odległość z jakiej oglądane będą filmy to ok. 2.70 m. Projektor chciałbym też powiesić do sufitu nad głowami oglądających (więc mniej więcej ta sama odległość rzutu). Wybieram takie ekrany, których kaseta nie będzie szersza niż 2m (ograniczenia montażowe).

Konfiguracje jakie rozważam, to:
1) używany BenQ W2000 (3000 zł) + nowy ekran bez napinaczy Adeo Motorized Elegance o powierzchni roboczej 190x107 (86") i tkaninie Adeo Reference Grey. Koszt takiego ekranu to ok. 2750.
2) używany BenQ W1200 (2750 zł) + nowy ekran z napinaczami Adeo Elegance Tensio Classic o powierzchni roboczej 152x86 (71") i tkaninie Adeo Reference Grey. Koszt takiego ekranu to ok. 3700.

Różnice w Throw Ratio pomiędzy tymi projektorami sprawiają, że BenQ W2000 w tej konfiguracji nie jest w stanie rzucić obrazu mieszczącego się na ekranie z napinaczami.

Która konfiguracja jest wg was lepsza? BenQ W2000 to nowszy i chyba lepszy projektor, ale boję się, że ekran będzie zbyt duży, a dodatkowo ekrany rozwijane bez napinaczy nie są zbyt polecane...
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jak ma wisieć nad głową ( projektor ) , to żaden . Przerabiałem temat . Tylko nerwy i cudawianki , które nic nie dawały :(
Jaki budżet ? Ekran ramowy wchodzi w grę ?
Sony 55 ( używany ) i Magicscreen . W 10.5k się zmieścisz . Może w 10k .
 

jewgienij

New member
Powinienem był to napisać explicite w pierwszym poście: żaden ekran ramowy nie wchodzi w grę. Nie mam żadnej ściany na której mógłbym go powiesić. Tylko rozwijany.

A dlaczego projektor nie może wisieć nad głową?

Powiedzmy, że 10 tys. to maksimum, które planuję wydać. Projektor będzie odpalany raczej sporadycznie, max 2x/tydzień, więc wydawanie większej kasy to już chyba istna fanaberia...
 
Ostatnia edycja:

Piotr26x

New member
Jeśli rozważasz 71" to lepiej kup 65"-75" TV. Masz białe ściany i niestety żaden z powyższych
ekranów i nawet najdroższy projektor nie da ci dobrego obrazu. Odbicia od ścian będą bardzo
degradować kontrast. W takich warunkach tylko ekran ALR ( MS, Black Diamond itp). Fizyki nie oszukasz.

Jak ma wisieć nad głową ( projektor ) , to żaden . Przerabiałem temat . Tylko nerwy i cudawianki , które nic nie dawały :( .

Możesz rozwinąć co miałeś na myśli pisząc "cudawianki"? Jeśli chodzi o hałas to oczywiście słychać pracę projektora ale tylko gdy oglądasz niemy film. Ja mam podwieszony nad głową i jakoś podczas oglądania filmów nie odczuwam dyskomfortu bo film zagłusza pracę projektora.
 

jewgienij

New member
To jeszcze raz: nie mam możliwości powieszenia ekranu ramowego, nie mam możliwości powieszenia TV. Tylko ekran rozwijany.

Będę kombinował z czarnymi zasłonami na ścianach i suficie, nie ma innej rady...
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Możesz wkleić zdjęcie pokoju ? Na All... są 2 aukcje ekranów Adeo ( rozwijane , małe rozmiary )

Ale , jak masz duże problemy z instalacją i kolorami ( odbicia ) , to jak kolega wyżej wspomniał 65-80" TV
 

jewgienij

New member
Jestem niestety poza domem, a nie mam na komórce żadnych zdjęć. Naszkicowałem plan sytuacyjny pomieszczenia: i m g u r . com/D0KAf2j (musiałem dodać spacje, bo mam mniej niż 5 napisanych wiadomości).

Tak jak pisałem, okna i drzwi balkonowe zasłaniałbym ciemną, nieprzezroczystą kotarą. Mógłbym też podwieszać ciemny materiał na suficie przed ekranem. Zabudowa kuchenna, która byłaby tuż za ekranem po jego bokach jest bardzo ciemna i matowa - ona nie robiłaby problemów.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Niestety, jak widać ze szkicu, zmieści się tylko ekran o szerokości max 200 cm.
Pamiętaj, że ekran z napinaczami potrzebuje więcej miejsca niż bez napinaczy, np. miałem ekran 108' bez napinaczy, to kaseta i dolna belka miała około 250cm, z napinaczami taka sama powierzchnia 108' to już belka i kaseta około 290cm.
 

darekguma

New member
Bez reklam
A co do rysunku, to ekran nie może zjechać między szafkami a kolumnami?, tam już jest więcej miejsca na ekran.
 

darekguma

New member
Bez reklam

jewgienij

New member
Chyba się nie rozumiemy, chodzi mi o to jakiej jest szerokości ta wnęka bez szafek, ekran powiesić przed rozpoczęciem się szafek a za kolumnami patrząc od strony kanapy.
To faktycznie się nie zrozumieliśmy :)

Tylko trochę nie rozumiem tej koncepcji - przybliżyć ekran, tak aby móc wstawić jeszcze większy? To z ok. 230 cm mam oglądać na 100"? :D
 

darekguma

New member
Bez reklam
To faktycznie się nie zrozumieliśmy :)

Tylko trochę nie rozumiem tej koncepcji - przybliżyć ekran, tak aby móc wstawić jeszcze większy? To z ok. 230 cm mam oglądać na 100"? :D
100' to może nie, ale 80,85' jak najbardziej. I wydaje mi się, że będzie to lepiej wyglądało podczas projekcji, odetniesz się od kuchni.
 

jewgienij

New member
OK, tylko wielkości ekranów napinanych Adeo w proporcjach 16:9 to po kolei 71, 94, 117, 139. Wszystkie, za wyjątkiem pierwszego, wydają mi się za duże do mojego pokoju.
 

darekguma

New member
Bez reklam
OK, tylko wielkości ekranów napinanych Adeo w proporcjach 16:9 to po kolei 71, 94, 117, 139. Wszystkie, za wyjątkiem pierwszego, wydają mi się za duże do mojego pokoju.
nie wyląda to ciekawie, 71', a następny 94', duży przeskok, sprawdz jeszcze firmę kkaauubbeerr, muszę tak napisać bo na tym forum ta nazwe wywala, oczywiście wpisz bez podwójnych liter.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie lepiej przy tym budżecie i ograniczonej powierzchni projekcyjnej pomyśleć o jakimś dużym tv?
 

jewgienij

New member
1. Od początku miałem koncepcję, żeby we wskazanym miejscu powiesić ekran projektora. Nigdy nie planowałem kupna TV.
2. Jakbym w miejscu stołu postawił narożnik i głośniki podłogowe to bym się o nie zabijał wchodząc do pokoju. Nie mówiąc o tym, że trzeba by było zlikwidować drzwi.
 
Do góry