Benq W-600

Penter13

New member
Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie projektora BenQ W600 do ich posiadaczy:
Czy może ktoś wystawić jakieś fotki w czasie wyświetlania filmu tego projektor ?
Jak oceniacie czerń oraz efekt tęczy czy często pojawia się itd. ?
Jak przebiega kalibracja, a mianowicie czy jest możliwe uzyskanie znacznie lepszej czerni oraz kolorów ?

Proszę o odpowiedz:popcorn:
 

Penter13

New member
Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie projektora BenQ W600 do ich posiadaczy:
Czy może ktoś wystawić jakieś fotki w czasie wyświetlania filmu tego projektor ?
Jak oceniacie czerń oraz efekt tęczy czy często pojawia się itd. ?
Jak przebiega kalibracja, a mianowicie czy jest możliwe uzyskanie znacznie lepszej czerni oraz kolorów ?

Proszę o odpowiedz
 

Dztka

New member
Efekt teczy ponownie...

Rozpisywalem sie o nim juz w kilku watkach... ja i moi widzowie go nie spostrzegli.
Mozliwosci kalibracji jest naprawde multum. Mozna naprawde dopracowac wyswietlany material wykorzystaniem szerokiej opcji kalibracji.

Zdjecia wkrotce...

Czern zadowalajaca za te pieniadze...
 

driver1980

New member
Efekt teczy ponownie...

Rozpisywalem sie o nim juz w kilku watkach... ja i moi widzowie go nie spostrzegli.
Mozliwosci kalibracji jest naprawde multum. Mozna naprawde dopracowac wyswietlany material wykorzystaniem szerokiej opcji kalibracji.

Zdjecia wkrotce...

Czern zadowalajaca za te pieniadze...
lepsza niz w benq w500?? bo miałem i była słaba
 

sonal

New member
cytuję:
"W projektorach kupionych po 1 lutego 2010 roku, gwarancja na lampę zostaje wydłużona do 12 miesięcy lub 2000 godzin pracy (zależnie co nastąpi wcześniej). Gwarancja na wszystkie sprzedawane w Polsce projektory BenQ wynosi, tak jak poprzednio - 36 miesięcy.
Dotychczas gwarancja na lampę w projektorach BenQ opiewała na 6 miesięcy lub 1000 godzin.
Nowe warunki gwarancji dotyczą zarówno lamp zainstalowanych w kupowanych nowych projektorach jak i lamp kupowanych jako części zapasowe – szczegółowych informacji udziela serwis firmy w Polsce."

jesli ktoś kupił benq w styczniu, to - używając nomenklatury rodem z Pudelka - "przegrał życie" :razz:
 

prez8s

New member
Oglądałem dzisiaj z ojcem w mediamarkt benq w600, wprawdzie krótko, ale wystarczająco by wyrazić swoją negatywną opinię. A mianowicie projektor ten ma okropny efekt tęczy, widać ją dosłownie wszędzie. Mnie zaczęły boleć oczy i miałem lekki zachwianie równowagi już po kilku minutach oglądania, podobnie mój ojciec, ale on to określił że jakby oczopląsu dostaje i mocno męczy go ten obraz, choć nawet nie wie co to DLP i efekt tęczy to także źle to odczuwał. Ogólnie nie polecam tego projektora, pomijam już jakość obrazu bo tęcza całkowicie ją przyćmiewa i dyskwalifikuje ten projektor, po prostu nie idzie tego oglądać i dziwie się że niektórzy piszą że tego nie widzą. Dla mnie to koszmar.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie ma się co dziwić, bo efekt tęczy jest zauważany raczej przez mniejszość populacji... ;)
Oglądałeś wcześniej jakieś inne DLP?
 

prez8s

New member
Nie ma się co dziwić, bo efekt tęczy jest zauważany raczej przez mniejszość populacji... ;)
Oglądałeś wcześniej jakieś inne DLP?
Nie, był to mój pierwszy DLP, nigdy wcześniej nie oglądałem obrazu z takiego projektora, z LCD i 3LCD owszem ale nie z DLP, no ale wiem już że to technologia kompletnie nie jest dla mnie.
A czy tęcze widać przez mniejszość populacji? Coś mi się wierzyć nie chce. Wcale nie trzeba się specjalnie przyglądać żeby to zobaczyć, nawet na statycznym obrazie to widać, wystarczy przemieścić wzrok w inne miejsce ekranu i wcale elementy obrazu nie muszą ze sobą mocno kontrastować żeby zobaczyć tęczę, ją widać praktycznie na każdej krawędzi elementu. Po za tym ogólnie obraz z tego projektora bardzo szybko męczy wzrok, nie myślałem że będzie aż tak tragicznie, u mnie bardzo szybko powoduje ból gałek w środku, ale to nie jest pieczenie oczu, tylko ból jakby z tyłu oczu i ogólnie jakieś takie zachwiania miałem jak wychodziłem z tamtąd. Mój ojciec też narzekał, może nie aż tak bardzo, ale też się zorientował że coś jest na rzeczy.
 

Dztka

New member
A wczesniej jakiegos wzmacniacza efektu teczy nie spozyles? :cool:

Jak napisalem juz gdzies wczesniej u mnie zaden z ogladajacych nie spostrzegl takowego efektu. I nie pisz ze odradzasz ten projektor bo inny czlowiek moze odbierac obraz z niego jako idealny dla swoich potrzeb.
 

sonal

New member
a ja się zastanawiam czy przypadkiem nie jest tak, że po prostu poszczególne egzemplarze róznią się od siebie własnie pod kątem występowania tzw. efektu tęczy


BTW-> Z tego co wiem w sklepie internetowym Euro można nabyć w600 za 2699 (niedawno za 2599) natomiast wczoraj wpadłem do MM ("nie dla idiotów!") Ostrobramska - rzeczone w600 lezy gdzieś w kącie za ponad 3300!
 
Do góry