Benq W-600

jarzabek222

New member
...no wlasnie - cisza na ten temat - prosze znawcow tematu o wypowiedz. Dla mnie bylby to pierwszy projektor do zastosowan multimedialnych - po parametrach bomba dla mnie - ktos pomoze ??
 

mickmat

New member
Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post :D
Od wczoraj jestem posiadaczem Benq w600, jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem
 

sonal

New member
Opisz po prostu swoje wrażenia - napisz czy masz doświadczenia z projektorami do kd, sprawdz czy widzisz L E G E N D A R N Y efekt tęczy, oceń głośność wentylatora itp.
Mnie generalnie interesuje czy ten projektor nadaje się do oglądania filmów, czy dedykowany jest raczej grom.
 

mickmat

New member
Wrażenia jak najbardziej pozytywne, jeśli chodzi o głośność to bardzo pozytywnie. Niezależnie od trybu proj jest cichy. Jeśli chodzi o doświadczenia to mam porównanie tylko z optomą hd65. W tym zestawieniu Benq jest zdeeeecydowanie jaśniejszy. Poza tym obraz o zbliżonej jakości (może kolory na plus dla benka). Ja widzę tęcze, aczkolwiek nie przeszkadzają mi one w oglądaniu, tzn jak sie na tym skupiam i próbuje doszukiwac to widzę że coś takiego istnieje. Podczas skupienia na filmie nie ma z tym problemów. Ja na nim nie grałem więc nie wiem jak z grami, ale zarówno do kina jak i do HDTV jest ok. Tak na marginesie mam ten proj niejako z przypadku i puszczam go dalej w obieg, ale nie ukrywam że z łezką w oku. To solidny sprzęt:cool:
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli projektor jest z przeznaczniem do filmow, to jak najbardziej rowniez do gier!!! Nie ma podzialu-projektor do filmow, projektor do gier:)
 

mistrztom

New member
Wciąż brak jakichkolwiek recenzji tego sprzętu. mickmat czy jest jakaś zauważalna różnica w szczegółach ciemnych scen pomiędzy tym Benqiem a Optomą?
A tak poza tematem, to właśnie przekonałem się jaka jest wartość 200$ w Polsce. Najtańszy W600 znalazłem za 2699zł, najtańszy W1000 to ok. 4800zł.
Cena w US to odpowiednio: $799 i $999.
Pozostawiam bez komentarza.

Pozdrawiam forumowiczów.
 

mundi21

New member
mickmat
Tylko ta jasność taka jakaś jasna 2600 ANSI Lumens. Czy to aby sprawdza się w kinie w zaciemnionym pokoju, co z kontrastem ?
 

sonal

New member
w euro dostępny w opcji raty 30x0%

mimo opinii kolegi nurtuje mnie podawana w specyfikacji głosnosc w trybie eko - 31 dB :roll:
 

mundi21

New member
Oglądam filmy przy sprzęcie wydającym z siebie 30db, da się wytrzymać, choć w trybie jasnym gdy jest 33db zaczyna to przeszkadzać.
 

sonal

New member
mickmat-> czy usb służy do celów serwisowych, czy może dla użytkownika (wyświetlanie zdjęć)?

pytanie ogólne: czy ekran 120 cali przy projektorze 720p sprawdzi się, czy może to jednak za duży rozmiar dla tej rozdzielczości? (zaznaczam ze mam dość duży pokój)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A wróżka ma nam powiedzieć z jakiej odległości chciałbyś oglądać? Bo to od tego zależy, czy 120" to mało lub wręcz przeciwnie... ;)
 

sonal

New member
z odległości 4,5 m ale chodziło mi o inną rzecz: "czy ekran 120 cali przy projektorze 720p sprawdzi się" tzn. czy taka wielkość nie spowoduje pogorszenia jakości obrazu (np. ostrości), innymi słowy rozchodzi mi się o graniczną sensowną wielkość obrazu dla urządzeń 720p


BTW-> wczoraj już sobie prawie:mrgreen: dograłem parametry (wielkość ekranu, odległości), ustaliłem że w600 będzie sobie ładnie stał na półeczce przymocowanej do ściany na wys. około 230 cm i rzucał obraz na oddalony o 4,5 m ustawiony nieco poniżej (w końcu to dlp) ekran ca 120'... i w pewnym momencie uświadomiłem sobie ze owszem dlp rzuca obraz nieco poniżej osi obiektywu ale... W POZYCJI SUFITOWEJ CZYLI ODWRÓCONEJ! No i jak teraz miałoby to wyglądać? Projektor od spodu podczepiony do półeczki!:( Śmiech na sali kinowej:-D

Strasznie dużo zamieszania z tymi projektorami... to może już lepiej kupie lcd sharp 52' w promocji auchan za 3600zł:roll:
 

Rudeford

New member
Przy 4,5m obraz na 120” w filmach HD będzie ostry, oczywiście z fulla byłby jeszcze bardziej ostry. Jeśli chodzi o kontrast, jasność i dynamikę obrazu to im większy obraz tym gorzej. Benq jest (przynajmniej teoretycznie) piekielnie jasny, więc powinno być OK. Zamiast półki proponuje uchwyt sufitowy i po kłopocie. Z projektorami na początku jest trochę zabawy i może faktycznie lepiej kupić telewizor, choć z 4,5m na 52” zabawa podczas projekcji nie będzie już tak „wielka”:D
 
Ostatnia edycja:

mickmat

New member
Sporo tych pytań się nazbierało...
Ale chyba tylko ja miałem okazję testować tego Benka wiec postaram się wszystkim odp. Co do ścisłości już nie jestem jego posiadaczem, sprzedalem go ale z każdą chwila posiadania go coraz mniej szkoda bylo mi sie z nim rozstawac. Muszę przyznać że testowałem go tylko na ścianie, bez ekranu wiec moje odpowiedzi moga byc nie do konca wiarygodne. Jesli chodzi o glosnosc to spokojnie, siedzac metr od benka nie przeszkadzal mi ani przez moment, a mnie drazni wszystko ;) Jeśli chodzi o tęcze to ten efekt męczył mnie coraz bardziej i to samo dotyczyło mojej dziewczyny (tzn nie w tym sensie że tez mnie coraz bardziej męczy:). Jasność - Nawet w trybie Eco, w tr Cinema było baaaaardzo jasno. Dla typowo kinowej projekcji za jasno. Kolory i kontrast to mocne strony Benka. ale... Pierwszy dzien z Benkiem zrobił na mnie najlepsze wrazenie (wtedy pisałem pierwszy post). Drugiego zacząlem dostrzegac wady a trzeciego patrzyłem raczej przez pryzmat wad. Moja rada - nie kupujcie go w ciemno.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jakiej wielkości obraz i z jakiej odległości oglądałeś? Rozmiar ma wpływ na jasność, o odległość i jasność na postrzegalność efektu tęczy.
 

mickmat

New member
Tak, wiem. Projekcja z około 3,80 metra. a ja oglądałem z +- 4.30. A co do jasności to wiem że ma wpływ i na optomie hd65 ten efekt tęczy mnie tak nie męczył...
 

walher

New member
Benq W600 cz Optoma HD65

Z twojego opisu przypuszczam, że jesteś bardziej za Optomą HD65 - mniej widoczny efekt tęczy ze względu na mniejszą jasność ( czy tak???)
 
Do góry