Benq Optoma Czy Epson ?

kryptolog

New member
Witam wszystkich,

Na początku chciałbym powiedzieć ze obserwuje forum jakieś 4 lata i w wielu decyzjach jakie podjąłem względem wyboru i zakupu sprzętu było mi bardzo pomocne .
Teraz nadszedł czas by zakupić projektor i znowu stanolem przed problemem wyboru …
Przeszukałem forum i grzebałem w necie lecz nadal się waham , może któryś z kolegów pomoże mi w tym.
Projektor będzie używany wieczorami/nocą w 2 do 3 razy w tygodniu 80 % film 20 % gry, będzie wystawiany na czas projekcji na stole , w odległości ok 3-5m.
Pokój jest w kolorze jasnym ,możliwość odcięcia światła z zewnątrz (żaluzje),ekran projekcyjny to
Avers Contour 27/15 Matt Grey ,elektryczny ,120”

Projektory nad którymi się zastanawiam:
Benq - W 1400,W 1500 ,W 7500
Optoma -HD 83
Epson - , EH-TW6100 /W , EH-TW 6600 / W

Większość modeli jest z funkcja przesyłania obrazu w Benq W1500 nie działa to najlepiej co powiecie na użycie takiego urządzenia możne będzie pracować lepiej niż te zainstalowane w projektorze.
BenQ Wireless Full HD Kit WDP01

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie opinie.
 

kryptolog

New member
Witam serdecznie,
Skupiłem sie nad Epsonem i Benq ,czy któryś z użytkowników forum mógłby mi pomoc w kwestii wyboru projektora czy ktoś widział oba w akcji .
Wiem ze wiele je rożni ,podstawa to DLP w Benq i LCD w Epsonie, tak samo sygnał wideo jest przesyłany różniącymi się technologiami (w przypadku W1500)

Jak wygląda sprawa kalibracji jak to technicznie wygląda ile kosztuje, gdzie znajdę ta usługę na terenie trójmiasta ?
 

medioner

Member
Ja tak samo szukam, czytam i jestem w kropce, już dwa tygodnie jak salon przerobiłem na kino domowe i nie wiem co kupić. Ekran wycięty w ciemnej boazerii wyszedł mi na 154", mam ścianę szpachlowaną, pomalowaną tekkurilą H 499. Interesują mnie te projektory co wymieniłeś.
Umówiłem się na prezentacje do studia u sprzedawcy na demonstrację optomy hd 26 i powiem Tobie że ja się rozczarowałem jakością obrazu , na youtubie lepiej wszystkie prezentacje wyglądają. Obraz był zbyt ziarnisty. Poprosiłem o włączenie epsona TW 6600 i obraz zdecydowanie lepszy,obecnie poszukuję dobrej ceny na tego epsona bo jest stanowczo za drogi.
 

kryptolog

New member
Witam ponownie,

Można powiedzieć zawęziłem swoje zainteresowanie do 3 modeli
Benq-W 1500 ,W 7500
Epson-EH-TW 6600W

Panowie może ktoś z was miał okazje oglądać te projektory w akcji?
Czy możecie coś napisać na ich temat , czy może zakupiliście któryś z powyższych ?
 

medioner

Member
Witam ponownie,

Można powiedzieć zawęziłem swoje zainteresowanie do 3 modeli
Benq-W 1500 ,W 7500
Epson-EH-TW 6600W

Panowie może ktoś z was miał okazje oglądać te projektory w akcji?
Czy możecie coś napisać na ich temat , czy może zakupiliście któryś z powyższych ?

Jakoś nikt nie kwapi się do udzielenia porady a śledzę ten temat z tego samego powodu co Ty .
Czyżby wszyscy na tym forum byli posiadaczami benqa 1070 :grin:.
W takim razie napiszę do czego ja doszedłem a przeczytałem wszystkie polskie fora jak i zagraniczne i wniosek, nie kupuje żadnego z obecnych dostępnych modeli na rynku .
Decyzja padła na nowy model LG PF 1500 którego premiera sprzedaży przewidziano na połowę maja. Wstrzymaj się z decyzją do maja. Ja natychmiast po zakupie napiszę recenzję.
 

kryptolog

New member
Jakoś nikt nie kwapi się do udzielenia porady a śledzę ten temat z tego samego powodu co Ty .
Czyżby wszyscy na tym forum byli posiadaczami benqa 1070 :grin:.
W takim razie napiszę do czego ja doszedłem a przeczytałem wszystkie polskie fora jak i zagraniczne i wniosek, nie kupuje żadnego z obecnych dostępnych modeli na rynku .
Decyzja padła na nowy model LG PF 1500 którego premiera sprzedaży przewidziano na połowę maja. Wstrzymaj się z decyzją do maja. Ja natychmiast po zakupie napiszę recenzję.

Witam,
Ja podjąłem decyzje , będzie to Epson 6600 W.
Zdecydował o tym przede wszystkim
- doświadczenie w firmy w produkowaniu projektorów.
- 3 letnia gwarancja na lampę
- bardzo duży lens shift ( w moim przypadku bardzo przydatny)
- bezprzewodowe przesyłanie sygnału video.
- możliwość podłączenia okularów 3d samsunga ( mam nadzieje ze będą działać :) )

Szczerze liczyłem na większa pomoc w wyborze projektora ze strony kolegów , w pewnym stopniu opierałem się na wcześniejszych postach .

Projektor zamowiony mam nadzieje ze dostane go w tym tyg, z czasem podeśle fotki i jakąś opinie.
 

$eb@

New member
@medioner
Witam, jestem zainteresowany zakupem tego projektora Epson 6600.
Czy Twój już "wisi i pracuje" ?
Jakie masz popmieszczenie i ekran który wybrałeś i ogólnie jakie są Twoje wrażenia?
Będę wdzięczny za kilka zdań o tym sprzęcie!
 

medioner

Member
:shock:
@medioner
Witam, jestem zainteresowany zakupem tego projektora Epson 6600.
Czy Twój już "wisi i pracuje" ?
Jakie masz popmieszczenie i ekran który wybrałeś i ogólnie jakie są Twoje wrażenia?
Będę wdzięczny za kilka zdań o tym sprzęcie!

Witam.

Pytanie twoje skierowane jest raczej do kryptologa, ja czekam na nowy model LG i jak pojawią się w sprzedaży to wystawię swoją opinię.
Epsona 6600 brałem pod uwagę , dlatego jestem bardzo ciekawy opini kol.kryptologa.Podejrzewam
że kol. jest tak zauroczony oglądaniem że nie ma czasu tu zaglądać.:shock:
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja tak samo szukam, czytam i jestem w kropce, już dwa tygodnie jak salon przerobiłem na kino domowe i nie wiem co kupić. Ekran wycięty w ciemnej boazerii wyszedł mi na 154", mam ścianę szpachlowaną, pomalowaną tekkurilą H 499. Interesują mnie te projektory co wymieniłeś.
Umówiłem się na prezentacje do studia u sprzedawcy na demonstrację optomy hd 26 i powiem Tobie że ja się rozczarowałem jakością obrazu , na youtubie lepiej wszystkie prezentacje wyglądają. Obraz był zbyt ziarnisty. Poprosiłem o włączenie epsona TW 6600 i obraz zdecydowanie lepszy,obecnie poszukuję dobrej ceny na tego epsona bo jest stanowczo za drogi.

Rozważ TW6100 , to chyba jego poprzednik i nie powinien być gorszy.

Decyzja padła na nowy model LG PF 1500 którego premiera sprzedaży przewidziano na połowę maja. Wstrzymaj się z decyzją do maja. Ja natychmiast po zakupie napiszę recenzję.

Ten Lg projektor powiem ci że ciekawy jest.Może się okazać hitem tego roku.Czekam na relację i opis twój
 
Ostatnia edycja:

medioner

Member
Czekam z niecierpliwością na projektor,opiszę wrażenia,salon przygotowany;)
 

Attachments

  • P1060526.jpg
    P1060526.jpg
    525,8 KB · Wyś: 135

robertuss

Active member
Bez reklam
Gdzie centralny głośnik masz? Warunki idealne.Wykładzina dywanowa pomyśl w pomieszczeniu , to taki styl amerykański;)
 

kryptolog

New member
Hej czekam na ekran i wtedy opisze moje wrażenia ,kolega złota raczka ma napięte terminy wiec czekam ze sprzętem na instalacje ekranu .

Testowałem go na ścianie jak na razie mogę powiedzieć ze;

- do tej pory oglądałem filmy w opcji eko ( wentylator bardzo cichy ) i wygląda na to ze tylko tej opcji będę używał.
-filmy 3D ,projektor bardzo dobrze sobie z nimi radzi ,jedyny minus to to ze trzeba samemu przełączyć funkcje na pilocie na 3d.
- okulary od samsunga działają :)
- bezprzewodowa transmisja obrazu działa bez problemu, sprawdzałem w odległości 6 m od nadajnika.
 
Do góry