Benq Optoma Czy Epson ?

ThoR_82

New member
Witam

Trochę późno się przyłączam tematu ale lepiej późno niż wcale :) Posiadam Epsona EH-TW 6600 od kwietnia, miał docelowo wisieć w barze ale z kilku powodów niezależnych ode mnie został w domu. Pomimo iż warunki do projekcji mam żadne... tj jasne żółte ściany i biały sufit, a obraz rzucany jest bezpośrednio na ścianę z lekką strukturą od wałka, jakość/ostrość obrazu jest naprawdę wysoka prawie identyczna jak w moim 50' TV Samsung H6400 podobnie z kolorami, pobawiłem się trochę ustawieniami i jest prawie to samo co na tv. Przy puszczaniu filmów mkv z laptopa przez micro HDMI jest super! obraz bardzo wyraźny, ostry i płynny a film blu ray w wersji oryginalnej(sprawdziłem tylko Mad Maxa nowego 42GB) wygląda obłędnie :D widać najmniejsze szczegóły :) Jeżeli chodzi o 3D sprawdzałem właśnie wspomniany Mad Max i miałem problem z ustawieniem 3D a jak w końcu ustawiłem to efekt był średni :/ Nie wiem jak te oryginalne wersje ustawić... niektóre filmy na yt lepiej wyglądają więc coś na pewno robiłem nie tak. Odnośnie filmów 3D z yt i online, na yt można znaleźć masę fajnych dem z dobrymi efektami np "Under the sea 3D" :) a jeśli chodzi o filmy online SBS(pogorszona jakość) to chyba większość nie ma efektu wychodzenia z ekranu tylko efekt akwarium i w niektórych przypadkach nawet taki efekt fajnie daje głębie sceny itd i generalnie się sprawdza ale w niektórych filmach nie... i zdecydowanie lepiej obejrzeć w normalnej formie 2D. To by było tyle odnośnie moich wrażeń z tym projektorem :) Przeglądałem też ekrany szmaciane i sztywne, farby projekcyjne na rozmiar min 100/130" i na chwilę obecną nie mam pieniędzy na takie wydatki i zostanę przy ścianie :p z tym że na początku roku wyszlifuję miejsce pod ekran na lustro i będę testować pistoletem i wałkami ze zwykłymi matowymi farbami i odcieniami szarości bo biała raczej na pewno odpada a resztę ścian przemaluję na w miarę ciemny kolor. Zdaję sobie sprawę, że to też nie będzie hi end :D ale jak na tej żółtej ścianie jest "nieźle" :p to może być już tylko lepiej hehe :) Jeżeli ktoś się zastanawiał nad tym projektorem i miał wątpliwości co do jasności/ostrości/ i ogólnie jakości obrazu to z czystym sumieniem mogę go polecić bo robi wrażenie :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ale jaki kolor ma sciana, na ktora rzucasz obraz z projka? Czarne bordery namalowales walkiem?
 
Ostatnia edycja:

ThoR_82

New member
kolor bardzo jasny żółty coś jak wyblakły(nie ja wybierałem)z duluxa nie mam pojęcia jak się nazywał, bo to było dobrych parę lat temu i nie malowałem "borderów" po prostu zwykła ściana... dopiero jak wyszło, że projektor na pewno zostanie w domu to zacząłem się rozglądać za ekranami i farbami ale niestety na razie nie mam możliwości kupna więc zrobię ekran własnymi metodami z borderami czarnymi 100/130" przy okazji remontu pokoju i nie mam jakiegoś wielkiego parcia na to, ot film w nocy raz kiedyś, więc proszę o luźne podejście do mnie i moich metod ;)
 
Do góry