BENQ - ciekawostka... BenQ DV3750 full hd

krytyk

New member
a za co wyrocznio?
gad7 to zaczał, wypisywac pod moim adresem kawałki,
jakbys nie czytał
nie da sie podyskutowac na dany temat, jak masz inne zdanie to spaduwa, bardzo obiektywne forum,
 

tuptus55

New member
Panowie tylko spokój nas uratuje. BenQ jest ciekawymn TV jeśli chodzi o parametry. Sam deklarowałem jego zakup. BenQ niestety ma tez wady. Design, jest tylko w kolorze srebrnym. Mimo to jest to NAJTAŃSZY NA ŚWIECIECIE LCD TV o rozdzielczości natywnej 1920x1080!! Czy to ktoś kwestionuje???
Dobra, a ile osób z forum go zakupiło?? Jedna.
Hmm... Czy ten TV ma ptasią grypę, AIDS? Jest dystrybutor na Polskę, faktury VAT o co chodzi?? BenQ przespał kwartał sprzedaży. 4 kwartał 2005 roku. Wiele osób chciało go zakupić w zeszłym roku. Ale świat nie stoi w miejscu i inne firmy też ostro pracją nad TV LCD w rozdzielczości 1920x1080 i dziś BenQ nie jest jedyny choć nadal najtańszy.
 

gad7

New member
Gosciu jak bys dokladnie cos poczytal i moze rozumial a na pewno zapamietal to kolo kupil go za 5993 bez glosnikow! A tak na marginesie jestem germanista i czytac po niemiecku umiem a przedewszystkim w przeciwienstwie do ciebie rozumiem co czytam!
 

krytyk

New member
tuptu55 dziekuję
zgadzam sie z tobą, niczego nie kwestionuję, tylko mam prawo wątpić w tak niską cenę, oby oferta była prawdziwa i ustawiła sie kolejka forumiarzy po benq, ale znam bardzo dobrze rynek niemiecki, i jedna z najwiekszych firm dystrybucyjnych w niemczech, prawdzimy gigant ma cene zakupu tego Benq od Benq na poziomie 1,35 k euro bez speakerów i tunera, z nimi okolo 1,6k, wiem bo moj kolega tam pracuje jako manager IT, dlatego dziwi mnie ze firma z PL nawet nie mala, ma lepsza cene? Oby, naprawde oby, ale jesli ktos mysli to wie ze niestety ceny za odra sa nizsze niz u nas, to bylby ewenement, a wspominiane przez gad7 oferty w wiekszosc nie zawieraja pelnej oferty, lub jset to zwykly marketing, gdzie daje sie bardzo niska oferte na produkt, by pozyskac internautow na swoja witryne, co by cos innego tez kupili, pogoladali banery, za to inne firmy niemalo placa, choc danego towaru moga wogole nie posiadac, jesli ktos nawet zamowi to termin realizacji bedzie tak odlegly ze zrzygnuje, albo nawet dostarcza towar ponizej kosztow, ale w sumie moze im sie to oplacac, bo np 1,5 mln osob przejrzalo banery przy okazji....itd
od lat zajmuje sie zawodowo marketingiem w PL jak i w DE, i wiem o czym pisze

poza tym cieszę sie ze jest miedzy nami poliglota gad7, bo ja znam tylko chiński
 

tuptus55

New member
Mam wrażenie, że nie tylko ja sobie chlapnąłem :p . Jest piątek, weekend, można wyluzować. Każdy ma swoje zdanie. To że inni maja inne od naszego. No cóż taki life. Ale to nie powód aby napadać. Niestety (albo stety) Krytyk ma rację. WSZĘDZIE JEST MARKETING. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wątpi w marketing w dużych sieciach suprmarketów? Podają supercenę na jeden, dwa produkty, a pozostałe sa droższe niż gdzie indziej?
Czy szanowni forumowicze myślą, że w świecie wirtualnym jest inaczej?
Dlatego. Chcesz sobie kupić TV do domu ZAMÓW 2 LUB 3 WYBRANE MODELE (od dowolnego dostawcy) i zobacz u siebie w domu jak to gra. Niestety LCD/PDP/DLP/ i inne TRZEBA WYPRÓBOWAĆ U SIEBIE W DOMU. Sudiuję jako uzupełnienie wykształcenia (jestm mgr inż elektronikiem) zarządzanie i marketing. I z przerażeniem stwierdzam, ża na każdym kroku jesteśmy otumaniani przez działy marketingu różnych firm. To co pisze krytyk to niestey ale jest prawdą. Jesli ktoś uważa inaczej no to mi jest szkoda tej osoby i mogę jej współczuć.
Nie jestem psychologiem/psychoanalitykiem i nie zamierzam nikogo zmieniać. Poza tym "ratownik" naraża się obydwu stronom.
A jeszcze Gad7. Jeśli uważasz, że BenQ jest taki dobry no to nikt tu nie kwestionuje Twojego wyboru. W Pronoxie można go kupić na fakturę VAT. My nie polemizujemy z twoim gustem.
Mam tylko jedna prośbę. Jak już zakupisz, napisz proszę jak się ten BenQ sprawuje z różnymi sprzętami (DVD, PC) bo możesz być nie jedyny, który chciałby BenQ zakupić.
 

krytyk

New member
roznica pomiedzy 3rv a 4rv

dziękuję tuptu55, to straszna prawda
chwyty stosuje sie wszędzie, taki jest biznes, np
wpisanie na tym forum ceny 5993 pln i podanie nazwy firmy, spowodowalo ze napewno na strone tej firmy weszlo kilkarazy wiecej osob w ciagu jednego dnia niz np prze caly tydzien, wiekszosc osob dowiedziala sie ze taka firma wogole istnieje, czesc z nich zatrzymala sie tylko na ofercie benq, ale czesc poszla dalej, obejrzala reszte oferty, kliknela kilka banerow...itd
choc moze podanie ceny i linku bylo ogromna przysluga forumiarza wobec innych szukaczy Benq, ale dala niespotykany marketing firmie oferujace benq...nie ma w tym nic zlego jesli tylko ta firma sprosta temu, gorzej jesli to byl wlasnie ten haczyk na nas
 

tuptus55

New member
Plazma vs LCD - pomoc w wyborze

Krytyk chyba lepiej jest jak się o tym wszystkim nie wie. Człowiek zyje w błogiej nieświadomości.
Co do wskazywania firm. Hmm Zawsze mam problem jak piszę newsa i zastanawiam się czy to jest news czy reklama.
Z drugiej strony forum jest po to aby wymieniać się doświadczeniami, tymi pozytywnymi i negatywnymi. Czasami ktoś zareklamuje jakąś firmę, a inny opowie o naciągaczach i oszustach.
Moim zdaniem lepiej jak się idzie do sklepu wiedząc na co zwrócić uwagę przy zakupie i gdzie kupowac, a gdzie tego nie robić.
To się nazywa rynek doskonale przejrzysty (Mikroekonomia)
 

bluezeum

New member
Szanowni Państwo,

Aby rozwiać wątpliwości niedowiarków oswiadczam że kupiłem ten telewizor za pośrednictwem bezpośredniego importera BENQ na Polskę. Ponieważ były problemy z dostawą uzgadniałem szczegóły z BENQ Austria która jest odpowiedzalna za region polski i chyba jest zorientowana kto jest jej przedstawicielem na tym rynku. Firma pronox w tej traksakcji była pośrednikiem organizującym fizyczne przekazanie towaru.

Telewizor zamówiłem bez głosników (mam swoje HI-FI)
Telewizor jest z podstawą i tunerem TV!!!

W weekend troszkę się już nim pobawiłem i O RETY!!!...........
Mam go podłączonego SCART'em do cyfry i jakość obrazu jest super. Bez szumów, duszków itp. Z bardzo dobrą ostrością i soczystością obrazu. Wadą natomiast jest że na niektórych krawędziach obrazu TV widać ząbki pixeli.
Inna bajka zaczęła się po podłączeniu go do compa i puszczeniu materiału HD. Szczęka opada!!!! Obraz porównywalny tylko z IMAX'em. Niestety LCD przyjmuje obraz z komputera w maxymalnej rozdzielczości 1280x1024 ale i w tym formacie obraz jest powalający.
Niesamowity efekt jest rownież po puszczeniu z komputera zdjęć robionych aparatem cyfrowym z matrycą 4 mln pix. Nie zdawałem sobie do tej pory sprawy jakiej naprawdę jakości są te zdjęcia.

Jeśli życzycie sobie jakieś szczegółowe informacje na temat tego telewizora to proszę o prezycyjne zapytania. W miarę możliowści odpowiem.


P.S.
Wielkie dzięki wszystkim którzy zapoczątkowali temat BENQ na tym forum. Dzieki nim kupiłem ten telewizor i mam wrażenie że była to doskonała inwestycja.

Pozdrawiam i do usług.
Bluezeum
 

dvd-r

New member
no to z tym Full HD to lekka "ściema" bo jeśli nie przyjmuje z komputera 1920x1080 natywnie...

Full HD to są sprzęty typu:

http://sklep.komputronik.pl/szukanieproste.php?ss=1920x1200&sg=0&sa=&szukaj=1

Pozdrawiam

Poza tym wkurza mnie to całe HD ostatnio, HD-playery, tunery HD, DVD z hdmi, i co z tego jak już niebawem trzeba to wyrzucić bo BlueRay i Hd-DVD wejdą - po co wtedy szukanie filmów na necie jak będą w sklepie, a co do sat. HD to na razie tylko 1 program a jak będą inne to i tak kodowane :( poza tym zaczną nadawać w MPEG4 - a Quali trzeba będzie wyrzucić

Artur
 

Piopio

New member
Właśnie sobie zamówiłem - dziś/jutro odbieram.
Ale jeszcze mam pytanka zanim kupię:
Ma jakis wentylator czy coś takiego ???
Przyjmuje obraz z PC 4:3 ... obraz wypełnia cały ekran czy są czarne pasy po bokach ?
Podłączałeś kompa przez DVI czy DSUB ?
Podłączyłeś do niego jakieś DVD z progressive scan ??? Jak tak to jak to wygląda ?

pozdrawiam
Piopio
 

szymonunion

New member
Witam,

wszystko cacy tylko, ze nie ma HDMI...
A chce kupic 37" LCD z HDMI i juz nie wiem co...chcialoby by sie 1080p (Amoi lub inne), ale... zobaczymy co mi moga w Avansie zalatwic, bo tam kupuje niedlugo pare innych rzeczy...

Ogladac bede obraz z 2-2,5m, DVD + kablowka ASTER (obraz b. dobrej jakosci, przelacznica swiatlodowowa w piwnicy), czasem laptop.


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

bluezeum

New member
krytyk napisał:
rozmiem ze karta w PC nie obsluguje 1920x1080, i wyświetla z max swoija rozdziałką, bo chyba benQ napewno

Wybaczcie ale jestem specjalistą z innej branży wiec mogę trochę nieprecyzyjnie się wyrażać.

W instrukcji jest wyraźnie napisane że przy połączeniach z PC maxymalna rozdzielczość to 1280x1024. Myslę że przy podłączeniu odtwarzacza DVD będzie to 1920x1080. Zgaduję że jest to pewnie w jakiś sztuczny sposób ograniczone aby chronic prawa autorskie (a może się myle).

Bluezeum
 

krytyk

New member
lupus , bardzo dobry wybór, uważam, a to ze ma 16ms? znam model ktore maja 12, 8 i nie radza sobie z sygnalem należycie, a znam tez np 16ms i jest ok, wszystko zalezy od reszty organów w środku, a acer naprawde imponuje specyfikacją,
 

Lupus

New member
Oj imponuje. Przed chwilą znalazłem go w cenie 7680 zł. dostępny od ręki gwarancja 3 lata. Myślę że w tej cenie nie kupi się nic lepszego.
 

szarp

New member
zasadniczo podłączając przez DVI i dając prze kartę PC sygnał 1920x1080 w 30Hz z przeplotem to powinien spoko chodzic. Pytanie tylko jak wtedy wygląda. Jak masz GF 6xxx lub wyżej to one mają jeszcze wyjścia TV HDTV przez komponent i tu też można sprawdzić.
 
Do góry