BENQ - ciekawostka... BenQ DV3750 full hd

braavoo

New member
Moi drodzy. Ja mam pod komuter z karta GF6800 podlaczonego JVC 32s60 po zlaczach DVI-HDMI.
W komputerze mam ustawiona rozdzielczosc dla jvc 1920x1080 i filmy ida na full ekranie, nawet wylatuja poza ekran.
Dopiero autoskalowanie zmienilo mi rozdzielczosc do 18...x10...
Przy takich ustawieniach dopiero widac caly pulpit.
Nie wiem czy przy telewizorach Full HD nie bedzie tak samo ??
 

Lupus

New member
Troche podzwoniłem po sklepach komputrowych no i w sobotę jestem umówiony na testy tego Acera. Na "spacer" wezmę blaszaka i x360 zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

szymonunion

New member
Witam nocka :)

poczytalem, znalazlem na stronce. Cena Acer Polska to 7139PLN netto - napewno bedzie taniej jak poszukam.

Czyzbym znalazl wreszcie odpowiedni sprzet?

Lupus, daj znac po testach. BTW: mpg-2 "da rade" w 1080i, mpeg4 - 720p, wmv9 tez 720p.

Design ladny. Aha, czas reakcji to 12ms (GTG).


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

Piopio

New member
Poznań - gdzie HDTV?

BENQ DV3750 - pierwsze wrażenia

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w tv.
Zaryzykowałem i kupiłem trochę w ciemno. Dostałem extra cenę: 5795.
TV jest bez głośniczków, ma tuner TV. Ma wyjście na subwoofer więc można bez problemów podpiąć jakieś lepsze głośniczki komputerowe - dla żony wystarczy ;-)
TV będzie używany głównie przez żonę i dzieciaki do kablówki.
Największym moim zmartwieniem przed zakupnem była jakość odbioru z kablówki (UPC) - na szczęście miło się rozczarowałem :)
Jakość zależy oczywiście od kanału - są złe ale większość odbierana jest dobrze.
Nie ma zupełnie porównania do mojego starego Philipsa 25".
To jest zupełnie nowa jakość ! Bajki wyglądają extra - dzieciaki jak zobaczyły swoje ulubione bajki na ogromnym TV to im aż buzie się otwarły i zamarły z wrażenia.
Żona oczywiscie kręciła nosem na początku - że bydlę, że zwariowałem. że go kupiłem , że teraz to można TV u nas oglądać z sąsiedniego bloku. Ale jak zaczął się proces strojenia wszelkie komentarze się skończyły. Benq ma więc wysoki WAF.
Przy okazji przekonałem się jak wielkie mają zanczenie kable ...
Pierwszy test z DVD na zwykłym SCART - aż chciało się płakać. Obraz z szumami, kontrast tragiczny, kolory do niczego- gorzej niż na zwykłym TV. Potem SCART z wyższej półki - o niebo lepiej. Następnie component - i to już było to !!! Pojawiły się szczegóły, drugi plan zaczał żyć a nie był niewyraźną plama.
Następnie przełączyłem DVD na 576p i 720 p - miodzio. Choć subiektywnie lepiej na 576p.
Potem puściłem sobie DIVX - nie spodziewałem się za wiele - i znów miła niespodzianka - filmy ozyły, artefakty zniknęły (z odległośći 2,5m - bliżej zniekształcenia są widoczne). Nie wiem czy to zaleta TV czy progressive scan. W każdym razie ogląda się extra.
TV bardzo ładnie współpracuje z kablówką - kanały przełączja się szybko i nawet nie widać zniekształceń przy konwersji obrazu 4:3 na 16:9 - myślałem, że będzie dużo, dużo gorzej.
Kompa jeszcze nie podłączałem.
TV nie ma wentylatora, pracuje cicho, nic nie strzela czy coś podobnego.
Wada to nienajczarniejsza czerń - ale na to cierpią wszystkie LCD - wolę już to niz plazmę i wypalone loga.
Podsumowując:
1. za te pieniądze nie da się kupić nic lepszego w rozmiarze 37"
2. odbiór z kablówki bardzo dobry
3. Obraz 576p z DVD piękny
4. ostrość, kontrast, kolory znakomite - oglądałem mnóstwo LCD i plazm w MM i Saturnie i na ogół było coś nie tak (poza drogimi plazmami, drogimi lcd philipsa, samsunga i LG), w przypadku benq kolory od razu były ok
5. kąty widzenia znakomite - deklarowne 170' odpowiada prawdzie
6. dopiero ekrany powyżej 37" to jest kino domowe - wreszcie oglądam filmy a nie telewizor - efekt jak w kinie - istnieje tylko film i nic więcej

PS

większa ilość benq-ów pojawi się w Polsce za 1-2 miesiace w cenie 5300-5500 brutto (cena hurtowa na fakturę)
 

szymonunion

New member
Witam,

Lupus - mowiles, ze ten Acer od reki jest?
Dostalem dzis info z Acer Polska:

"Telewizory te obcnie są w drodze do Polski, powinny się pojawić za ok. 3 tygodnie".

Czekam z niecierpliwoscia - musze zrobic zakup przed 11.02.


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

Piopio

New member
LCD SHARP 37GA6 - opinie i wnioski

O w morde !
Ten Acer to TV z odtwarzaczem HD i DIVX wbudowanym ...
Niezłe. Ładny wypas. Choć drogi ...
To ja chcę golarkę z Linuxem !!! i to podłączaną do internetu najlepiej :lol:
 

szymonunion

New member
plazma panasonic TH-37PV500 opinie

Witam,

tv is nice :) Ja wiem czy drogi za to co oferuje??? Ja jestem na 95% zdecydowany.

A z golarek to Braun - i nie potrzebuje tam Linuxa :) I tak widze kiedy sie konczy bateria ;)

No, ale koniec tych off'ow - a wogole to o tym Acerze nie ma watku osobnego? Szukalem w SZUKAJ, ale dziwnie dziala...


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

Lupus

New member
gdzie kupić w trójmieście ?

szymonunion napisał:
Witam,

Lupus - mowiles, ze ten Acer od reki jest?
Dostalem dzis info z Acer Polska:

"Telewizory te obcnie są w drodze do Polski, powinny się pojawić za ok. 3 tygodnie".

Czekam z niecierpliwoscia - musze zrobic zakup przed 11.02.


Pozdrawiam,

--
SzYmOn

Dzwonilem do sklepu czy napewno bedzie, gość mówi że jak najbardziej zacytowałem mu to co napisał Ci Acer i gościu powiedział że od ręki tv jest dostępny dlatego, że ktoś zamówił i się niestawił. Normalnie jest to towar sprowadzany na zamówienie, czas dostawy wynosi około 14 dni. Widać szczęście miałem.
 

szymonunion

New member
Lupus,

to rzeczywiscie byl to Twoj 'lucky day' :)
Testy w sobote aktualne - pisales w tym watku, ze bierzesz PC i X360 i bedziesz testowal? Daj znac ASAP!


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

szymonunion

New member
lcd z ekspozycji kupic czy nie kupic oto jest pytanie

Witam,

w cenniku Acer Polska z 17/01/06 jest podana cena dla klienta koncowego (bez VAT''u) w wysokosci 6869 PLN. Zobaczymy ile bedzie dla mnie - moze juz jutro bede wiedzial.


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

toma001

New member
2 pytanka:

1.no i jak wyglada sprawa z tym Acerem? czy ktos go juz testowal/zakupil?
2.jak wyglada sprawa z polaczenie BENQ do kompa? jak obraz?
 

szymonunion

New member
Witam,

Lupus zakupil, ale nie ma zamiaru narazie podzielic sie testami, bo pewnie zbiera zeby caly czas z podlogi - jak wlozy to mu zaraz wypadaja i tak w kolko.

A ja ciagle nie wiem co kupic (Acer/Amoi). :confused:

Kto jest importerem AMOI na Polske? Jak napisalem do Niemiec to tej jednej firmy o ktorej gdzies byla mowa (Krytyk pisal chyba) to do dzis nie odpisali. Widac angielskiego nie kumaja.


Pozdrawiam,
 

tuptus55

New member
szymonunion napisał:
Kto jest importerem AMOI na Polske? Jak napisalem do Niemiec to tej jednej firmy o ktorej gdzies byla mowa (Krytyk pisal chyba) to do dzis nie odpisali. Widac angielskiego nie kumaja.
Pozdrawiam,
Spróbuj z Digitalo ja od nich zamówiłem.
 

tuptus55

New member
Potwierdzili dostawę na sobotę. Zamówiłem dawno (3 tygodnie temu) ale chciałem aby przywieźli go w sobotę i zawsze mi coś wypadało. W tą sobotę też mi nie specjalnie pasuje ale jestem we Wrocławiu, a telewizor przywiozą rano koło 8 to mi akurat pasuje. Ale pobawię się nim dopiero wieczorem lub w niedzielę. Dali 24 miesięce gwarancji i 6 miesięcy na zwrot bez utraty wartości. Jak Krytyk o tym pisał to myślałem, że mnie bajeruje. No ale mam na piśmie od Digitalo więc śpię spokojnie
Sprawiali wrażenie kompetentnych i nawet specjalnie dla mnie sprowadzają iScan VP30 KLIK Jak ten skaner będzie grał tak jak jest napisane w dokumentacji to go zakupię. Jak nie to będą mieli fajną zabawkę.
 

rees

Member
jak to jest z tym Benq?
Chodzi mi o scpecyfikacje, a dokladniej matrcye 1920 x 1080. Na logike, jesli ten lcd "szczyci" sie taka rozdzialka natywna, to powinien chyba moc wyswietlic obraz w 1080p, right?
Przejrzalem inne forumy, sciagnalem manuala ze strony benq i szok - w trybach wyswietlania pisza tylko standardowe 480i/480/576p/720p/1080i .
Nic nigdzie nie ma o mozliwosci wyswietlania 1080p. To jakas sciema jest czy co? Przyznam ze chetnie bym kupil ten tv bo cena jest atrakcyjna jak za panel 37", ale gnebi mnie brak mozliwosci wyswietlania pelnego HD.
Ktos moze robil jakies testy?
 
Do góry