BD player ASUS BDS 700 / 500

bluray

Banned
Zapuszczam pierwsze na świecie screeny zmiany strefy BD oraz regionu DVD;
Opcja unikalna !!!
Posiadacze ASUS BDS-700 mogą więc kupować BD / DVD nie dopuszczone do sprzedaży w EU !
Fotka po wgraniu najnowszego fw !
Właściciele OPPO ślinią się. Tego nie mają i wydali 4 000 pln więcej.
Właściciele OPPO przestali odtwarzać pliki ISO. ASUS to łyka , że poko.
Także 3D.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Czy ktoś zobaczy we wtorek (jutro - wtorwek) BluRay płytkę z koncertem OVERTIME Lee Ritenauera.
Wydawca EAGLE ROCKS.
Stały dostawca MediaMarkt / SATURN.
Dajcie cynk. Ruszę tyłek i pojadę do stolicy.
 

bluray

Banned
- Nie mam lutownicy i nie chcę tracić gwarancji,
- Za 5K to OPPO dziękujemy,
- ISO Oppo już nie czyta.

Wystarczy Stefanie ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kupiłem ten odtwarzacz. Są tu na forum jacyś użytkownicy którzy znają dobrze to urządzenie? Może jakieś uwagi macie co do użytkowania tego klocka?
Podobno oprogramowanie i funkcjonalność sporo się zmieniła przez te dwa lata.
 

Hermann

New member
Kupiłem ten odtwarzacz. Są tu na forum jacyś użytkownicy którzy znają dobrze to urządzenie? Może jakieś uwagi macie co do użytkowania tego klocka?
Podobno oprogramowanie i funkcjonalność sporo się zmieniła przez te dwa lata.

To MKV do 4.1 już mi się nie podoba.
Prawdopodobnie nie będzie czytał mkv z DTS 5+1/7+1...:(

Ciekawe do której wersji czyta flac?

A co z płytkami SACD i DVD-Audio?
Jakoś nic nie słychać na ten temat.
 
D

Deleted member 121090

Guest
SACD na pewno nie czyta. Tego akurat nie potrzebuję.
Może jutro dojdzie to go wypróbuję.
 

Hermann

New member
SACD na pewno nie czyta. Tego akurat nie potrzebuję.
Może jutro dojdzie to go wypróbuję.

Noo...
Próbuj.
Bardzo jestem ciekaw, co tam wypróbujesz.

Wiadomo już, że nie czyta ani SACD Ani DVD-Audio.
No jest to w sam raz do odtwarzania audio, jak ktoś napisał..

WIFI podobno też ma do bani, bo rwie i nie widzi komputerów...


A tu kubełek zimnej wody, czyli cytat z jednej z opinii..

"i uzytkowanie zaczyna sie od upgrade'u firmware'u, ktory to usuwapare bugow, jednoczesnie wprowadzajac nowe. BDS 700 to taki wlasnie produkt... kompletna masakra jednym slowem. jest wolny juz w menu, zrywa polaczenie z siecia, "rwie" filmy i nie odtwarza wszystkiego choc powinien (mialem problemy z niektorymi avi, niektorych plikow wcale nie widzialjako video, 1080p z DTS-HD MA sie "rwie" tak ze nie ma mozliwosci ogladania). a na deser sprobujcie sobie odpalic Youtube'a... tzn. zalogowac sie do konta, znalezc film i odpalic powiedzmy 45 min material, ktory zerwie sie po 30 min... w ASUS'ie uznali funkcje przewijania/przeskakiwania w aplikacji Youtube za zbedna, podobnie jak zapamietywanie logowania, a klawiatura pojawia sie na ekranie i obsluguje sie ja strzelakami na pilocie;) fajnie prawda, a przeczytalem gdzies test tego g.... wychwalajacy pod niebiosa. szczerze odradzam."
( błędy w tekście, są , to jest kopiuj-wklej.)

Ech..., to już chyba wolałbym Pioneer BDP 450....
 
D

Deleted member 121090

Guest
U mnie ten Asus ma zastąpić Sony BDP 560. Z Wifi nie będe korzystał.Nie mam takiej potrzeby.
Ma być niezły w odczycie płyt BD i radzić sobie z plikami zapodanymi z podłączonego dysku twardego. Jak będzie miał lepszą funkcjonalność, niż odtwarzacz mediów jaki mam wbudowny w moim 55VT30, to pełny sukces, bo o to chodziło.
Audio z tego odtwarzacza w ogóle mnie nie interesuje. Stereo mam w innym pokoju. Asus ma być źródłem tylko w pokoju kinowym.
A dałem za niego 600zł, za dwumiesięczny z gwarancją. Jak mi nie podejdzie, to za tyle go odsprzedam.
Opinia którą cytujesz pochodzi sprzed nowego softu do tego odtwarzacza. Czytałem opinie osób które go bardzo ganiły po zakupie a teraz po zmianie oprogramowania bardzo go chwalą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hermann

New member
U mnie ten Asus ma zastąpić Sony BDS 560. Z Wifi nie będe korzystał.Nie mam takiej potrzeby.
Ma być niezły w odczycie płyt BD i radzić sobie z plikami zapodanymi z podłączonego dysku twardego. Jak będzie miał lepszą funkcjonalność, niż odtwarzacz mediów jaki mam wbudowny w moim 55VT30, to pełny sukces, bo o to chodziło.
Audio z tego odtwarzacza w ogóle mnie nie interesuje. Stereo mam w innym pokoju. Asus ma być źródłem tylko w pokoju kinowym.
A dałem za niego 600zł, za dwumiesięczny z gwarancją. Jak mi nie podejdzie, to za tyle go odsprzedam.
Opinia którą cytujesz pochodzi sprzed nowego softu do tego odtwarzacza. Czytałem opinie osób które go bardzo ganiły po zakupie a teraz po zmianie oprogramowania bardzo go chwalą.

Jeśli nie interesuje Cię audio i odtwarzanie przez WIFI, czy sieć LAN, a do tego niedrogo kupiłeś , no to zgoda.
Mnie natomiast audio bardzo interesuje, a jeśli mam zrezygnować z kiepsko działających połączeń sieciowych ( w tym przez LAN!), do tego cena już 750 to naprawdę wolę Pioneer 450, który już mozna dostać za 930 zł (w 450 przynajmniej LAN działa dobrze)

jeszcze jedna recenzja:

https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14558
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tak jak pisałem. Te recenzje są sprzed zmiany oprogramowania. Teraz podobno dużo się zmieniło.
Na plus Asusa przemawia jeszcze to, że nie ma Cinavii , czyta ISO BD i BD3D z dysku, z pełnym MENU - a tego nie zapewnia żaden (!) player ...
Ten Pioneer chyba nie czyta ISO.
Z recenzji konkurencji o Asusie po zmianie softu:
- Fix A/V asynchronous problem caused by compatibility with certain AV receivers.
- Add Windows 1250/1251/1252, iso8859-2 encoding support.
- Added Portuguese,Polish,Turkish,Swedish and Finnish for OSD language support.
- Changed default value of video/1080p24Hz from off to auto.
- Fixed a bug for music playback mode setting.
- Added a message for online upgrade notification.
- Improve MKV playback compatiblity.
- Added Hungarian OSD language support.
- Fix the non-playback problem of large files(>2G) via DLNA.
- Fix the YouTube "network error" problem caused by YouTube API change.
Więc może z tym DLNA I TouTube też się coś zmieniło?
No i jest polskie Menu.
A już znalazłem ten Pioneer 450 może czytać obrazy ISO płyt BD i ISO BD3D ale to kosztuje dodatkowo 100USD. No to robi się poważna kwota. W Asusie gratis jest:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Asus uruchomiony. Jakość obrazu z plików REWELACYJNA. Tu naprawdę jest przepaść pomiędzy odtwarzaczem jaki mam w 55VT30 a tym Asusem. Żona skomentowała to że teraz obraz jest jakby trójwymiarowy, ma większą głębię. Mnie cieszy lepsze skalowanie obrazu, świetne oddanie kolorów i płynność obrazu. Samo urządzenie słusznych gabarytów i bardzo dobrze wykonane. Pilot poręczny, podświetlany. Menu działa sprawnie, w miarę szybko. Sam odtwarzacz uruchamia się bardzo szybko i bezgłośnie.
Mam natomiast jeden problem. Asus-a mam wpiętego do Onkyo 905. Jeśli najpier włączę amplituner i potem Asusa, to na ekranie TV zaczyna mi sie otwierać strona z menu ale naraz pojawia się na Onkyo napis brak sygnału poprzedzony odgłosem przekaźnika i potem już obraz sam nie chce wskoczyć. Jak najpier uruchomie Asusa a dopiero potem Onkyo problem nie istnieje. jakby podczas uruchamiania odtwarzacza następowała jakas przerwa w nadawaniu sygnału i amp to widzi. Tylko nie wiem czemu potem sam się dalej nie uruchamia jak już ten sygnał jest?
Macie jakieś rady?
 

bojeq

New member
Pełne wyłączenie i włączenie sprzętów było ? Pewnie tak ale nie zawadzi spytać ;-)

Może jakaś opcja auto w Asusie w zakresie obrazu jest włączona i nie gada jak powinna...

Przy okazji mamy pytanie jak radzi sobie z ISO płyt BD i ISO BD3D z NAS (o ile masz możliwość)
 
D

Deleted member 121090

Guest
No tak jakby się podczas włączanie nie mogły na moment dogadać. Musze się z tym pobawić.
ISO płyt BD i ISO BD3D idzie podobno bardzo gładko łącznie z napisami. Ja nie mam takich plków. Z podpiętego dysku po USB. Problemy pojawiają sie z DLNA w przypadków cięższego materiału.
 
D

Deleted member 121090

Guest
kolega napisze jak radzi sobie z plikami txt czy jest regulacja wielkości napisów i zmiana kolorów
Nie wiem.
Na razie nie znalazłem pliku którego by mi nie otworzył, albo miał problemy z napisami.
Na pewno ma mozliwośc zmiany wielkości napisów i ich umiejscowienia. Co do koloru nie wiem. Sprawdzę.
 

bojeq

New member
No tak jakby się podczas włączanie nie mogły na moment dogadać. Musze się z tym pobawić.
ISO płyt BD i ISO BD3D idzie podobno bardzo gładko łącznie z napisami. Ja nie mam takich plków. Z podpiętego dysku po USB. Problemy pojawiają sie z DLNA w przypadków cięższego materiału.
Kiedyś miałem podobnie przy ustawieniach auto - jedno z urządzeń głupiało. Ustawienie na fix zakończyło problem.

Jak zrozumiałem Twoją odpowiedź to testowałeś tylko dysk USB. Sieciowo (SMB/NFS) nie.
Tak?
DLNA - nie dla mnie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry