BD player ASUS BDS 700 / 500

D

Deleted member 121090

Guest
ta brak towaru a znając życie to przed sprowadzenie dostaniesz emaila ze zmianą ceny już to znam.co to panasa 700 kosztować ma 600dolców u nas jak zwykle na poczatku będzie trochę wiecej znając nowość plasuje że cena będzie 2000-2200zł od sklepów
No i w tym kontekście ceny , Asus jest poza wszelką konkurenacją. Jest trzy razy tańszy!
A różnice w jakości obrazu będą niewielkie i do zobaczenia tylko na dużych przekątnych. O ile w ogóle.
A jak jest z Cinavią w tych innych playerach?
Asus jej nie ma:)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
500 miała więc teoretycznie 700 też ją odziedziczy.No nie wiem jak by porównał twojego asusa z oppo chociaż 93eu czy nie było by dużej różnicy w skalowaniu już nie mówię o 103,105 marvela z darbee.Nie wiem dla czego u nas na początku jak coś się poiawij to ceny są zawsze zawyżone niż zagranicą dziwny nasz kraj jest.pionek 450 jak nie miał pamięć nie myli nie miał też blokady.Też wieź pod uwagę że nowe konstrukcje będą dwu rdzeniowe
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Nie, no oppo pewnie będzie jednak lepsze.W to nie wątpię.
Ale 6000zł a ja dałem 600. Bez przesady z takimi porównaniami.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
103 można dostać już za 3600zł:D ciekawy był by test z 450 z twojm asusem w przedziale do 1000zł
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No to w dalszym ciągu sprzęt SZEŚĆ RAZY DROŻSZY.
I ma cinavię. Ma możliwość odtworzenia plików ISO 3D?
Z tymi propozycjami oppo w zamian za taniutkiego Asusa, to tak jakby ktoś pytał o TV do 10tzł a dostał by propozycje lepszych TV ale za 60000-100000zł.:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
A do Asusa możesz dokupić procesor Darblet i masz świetną zabawkę, niezwykle funkcjonalną za 1700zł. Bez cinavii.
 

Hermann

New member
A do Asusa możesz dokupić procesor Darblet i masz świetną zabawkę, niezwykle funkcjonalną za 1700zł. Bez cinavii.

No własnie.
Ten procesor możesz podłączyć do wszystkiego, prawdopodobnie nawet do laptopa. który ma wyjście HDMI.
Mój ma...:)
I po co mi do tego Asus?

Ten procek nie jest w końcu wcale lekarstwem na wszystko.

Darbee może wykazać "niezgodność obszarów kolorystycznych" z niektórymi urządzeniami.
Nie wiadomo z którymi, dopóki się nie wypróbuje. Z Oppo akurat pewnie się zgadza.

Może się okazać, że z jakimś laptopem lepiej współpracuje niż z Asusem 700.
I też bez Cinavii...:)

Nawet jak jest zgodny z konkretnym urządzeniem, to często daje nienaturalny wygląd jak i błędy chromatyczne.

Są recenzenci , patrzący bez emocji na ten procek, i oceniają go dosyć krytycznie:

DarbeeVision Visual Presence (DVP 5000) Video Enhancement Device Review | AVForums
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ten procek ma 5 pozycji do wyboru nadaje sie tylko do starszej albo gorszej jakości nagrań w HD i filmach BD nic nie daje nie pogarsza i nie polepsza tworzony był przez gościa który zmarł w pod koniec tamtego roku od lat 60 nadaje się głownie do materiałów SD albo naprawde słabo zremastrowanych
 

Hermann

New member
I jeszcze jedno; Darbee faktycznie wyostrza obraz.
Równo jak leci.
Tyle, że nie zawsze jest to potrzebne, gdyż czasem daje to efekt nadnaturalny, jak w starszych kartach graficznych.
Z tego co wiem całe generacje nowych kart graficznych wprowadzały celowo pewne rozmycie ostrość. Soróbujcie sobie wyobrazić np płonące ognisko, czy dym, gdzie wszystko widać nienaturalnie ostro.

Popatrzcie tu:
Darbee Darblet Video Processor Comparison Video - YouTube
 

spinacz66

New member
Bez reklam
masz racje wyostrza się i nadaję się do słabo jakościowych nagrań czytałem o nim opszery artykół w audio video oparty na oppo103D w orginalnych nagraniach BD filmach ten zmyślny procek się nie uaktywnia jak pisali żeby nie pogarszać materiału w DVD wyśmienicie się sprawuje.ta firma z kalifornii współparacuje z oppo chcieli żeby ich procki wykorzystywali inni producenci no ale wiadomo każdy ma swój patent i będzie go bronił.Derbee głównie był myślany jako ulepszacz do TV nie odtwarzaczy
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czyli kolejny argument za zakupem drogiego oppo odpadł.
Coraz bardziej się cieszę z wyboru.
Bo skoro ten procek aż tak cudowny nie jest to tym bardziej jakość Asusa za marne 7 stówek jest godna pozazdroszczenia.
Oczywiście można w kinie domowym używać i lapka. Czemu nie?
Za 700zł będzie full wypas. Łącznie z odtwarzaczem BD i dwoma wyjściami HDMI.
Ja niestety mam w lapku tylko jedno. Ale za to mam nagrywarkę BD!
Tylko jeszcze nigdy jej nie użyłem w tym celu:-(
Ale od tego są inne tematy. Tu jak byk widzę dyskusję o Asusie i chętnie bym poczytał uwagi i spostrzeżenia użytkowników tej zabawki. Tak jak ma to miejsce w innych tematach.
Bo jak na razie to widzę tu tylko uwagi osób które go nie miały i piszą że za 6-10 razy tyle da się kupić coś lepszego.
Nie zamierzam z tym polemizować:) Na 100% mają rację.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spinacz66

New member
Bez reklam
HQ to nie uwagi ale porównanie do pionka 450 a twojm asusem do oppo piszemy tylko o procku derbeee nie porównujemy go do asusa źle to odbierasz to nie ta półka cenowa
 

Hermann

New member
A jednak będzie!

A jednak będzie wyższy model Pioneer'a !!

Pojawiły się już zapowiedzi w necie, włącznie ze zdjęciem.

Będzie to..TADAM....TADAM... : Pioneer BDP-LX58 !!

Ma być już w drugim kwartale, i nadal będzie podtrzymywał zarówno SACD jak i DVD-Audio.
( to już chyba ostatnia firma, która podtrzymuje oba te formaty w swoich playerach)

Niestety cena...:( Szacują na 600/700 €...:(

Pioneer BDP-LX58 : lecteur Blu-ray 3D, upscaling 4K/60 Hz, 2xHDMI 2.0, Marvell Qdeo | HDfever
 

Hermann

New member
A jednak będzie wyższy model Pioneer'a !!

Pojawiły się już zapowiedzi w necie, włącznie ze zdjęciem.

Będzie to..TADAM....TADAM... : Pioneer BDP-LX58 !!

Ma być już w drugim kwartale, i nadal będzie podtrzymywał zarówno SACD jak i DVD-Audio.
( to już chyba ostatnia firma, która podtrzymuje oba te formaty w swoich playerach)

Niestety cena...:( Szacują na 600/700 €...:(

Pioneer BDP-LX58 : lecteur Blu-ray 3D, upscaling 4K/60 Hz, 2xHDMI 2.0, Marvell Qdeo | HDfever

Aha, ma być też jeszcze droższa wersja BDP-LX88.

Ale cena ..~1500 €...:-(
To już Opp0103 będzie tańsze :-(

Pioneer BDP-LX58/88 con HDMI 2.0 | AV Magazine
 

Hermann

New member
A wracając do tematu tego wątku...

Zaglądam czasem do tego sklepu internetowego, w którym sprzedają Asusa BDS 700 za 408 zł (adres podałem gdzieś wyżej) i wygląda, że czasem ten player pojawia się jako dostępny.
Myślę, że można go tam upolować w tej cenie.

Tu trzeba się zgodzić z kolegą HQ150, że jednak stosunek ceny do możliwości to ważny argument.
W tej cenie Asus jest konkurencyjna zarówno dla Pionka 160, jak i 450.

Prawdę mówiąc, przy tej cenie, w zestawieni z pionkiem 160, Asus raczej wypada lepiej.
Ma aż 3 niezaprzeczalne argumenty; Qdeo, brak Cinavii, i odtwarzanie BD.iso
Pionek 160 ma właściwie jedną przewagę - odtwarza płytki SACD.
Byś może - sam nie słuchałem, ale tak można wywnioskować z opinii o nim - ma trochę ciekawszy dźwięk z wyjść analogowych RCA.
W sumie jakość wyjść RCA w obydwu tych playerach, zwłaszcza przy odsłuchu plików muzycznych w gęstszych formatach, nastraja raczej do słuchania muzyki przez wyjścia cyfrowe, ale tu także Asus przebija Pionka 160 bo ma zarówno coaxial jak i optyczne.

( w aspekcie Pionka 450 jest to także punkt do przemyśleń, czy w tych budżetowych odtwarzaczach wyjście analogowe RCA jest faktycznie potrzebne.)

No i ciągle biję się z myślą o kupnie tego Asusa za 408 zł, bo za taką cenę to faktycznie nic ciekawszego nie ma. Natomiast jeśli miałbym go kupować za 750 zł, to już wole Pionka 450.
Wprawdzie Pionek 450 ma Cinavię, ale za to można na nim odtworzyć wszystko, co jest nagrane na płytkach, przynajmniej tych oryginalnych

Dlatego chętnie usłyszę od posiadaczy Asusa 700, jak wyglądają ich dalsze doświadczenia z tym playerem.
Szczególnie interesuje mnie odtwarzanie plików .flac i . ape, zarówno nagranych na dysku zewnętrznym jak i płytkach CD/DVD. Czy ktoś już to sprawdzał?
Interesują mnie szczególnie te pliki w gęstych formatach ( do 24/192 )

PS.
Co do odtwarzaczy innych marek, zwłaszcza zapowiadanych na 2014 rok, warto by założyć nowy wątek, bo sprawa jest ciekawa i jednocześnie dyskusyjna.
Trudno to ciągnąc w wątku o Asusie BDS 799
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Ja poczekam na test grupowy panasonic bdt-330,pioneer dbp-450 i samsunga bd-f8500 za miesiąc będzie w magazynie audio- viedo też mam chrapke na tego pionka
 

Hermann

New member
Ja poczekam na test grupowy panasonic bdt-330,pioneer dbp-450 i samsunga bd-f8500 za miesiąc będzie w magazynie audio- viedo też mam chrapke na tego pionka

No coś Ty?
A co to za zestawienie? I po co czekać?

A nie masz swojej własnej opinii po tylu godzinach czytania o tych playerach w necie
Toż stawiam w ciemno na Pionka 450.

Co do Panasa bdt330 :
Panasonic DMP-BDT330 + film 3D "Kot w Butach" - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Facet dobrze napisał;"sprawa krótka! !

Samsung jest już ciekawszy, głównie dlatego, że ma procek dwurdzeniowy, ale dalej to już robienie wody z mózgu!

Co to właściwie jest?
Tuner telewizyjny z nagrywarką zresztą bardzo kiepską? Ograniczona i marna przeglądarka internetu,
czy BD-player?
Wszystko w jednym?
Czyli nic.
To tak jak lekarstwo na wszystko - od razu wiadomo , że na nic.
Kup sobie w aptece np. taki Amoll i wysmaruj się nim, albo wypij i zobacz, z czego Cię wyleczy.
To samo z tym Samsungiem.
Nie odtwarza ani SACD, ani DVD-Audio.
Ba, nic nie słychać nawet o odtwarzaniu plików flac, nie mówiąc o gęstych formatach

OK, zakładam nowy wątek, bo w wątku o Asusie nie sposób już dalej dyskutować o innych playerach.
 

bananesz

New member
Ta propozycja to fake.
A ten sklep to.....
Nie będę się wyrażał. Przeczytaj opinie.

Ja zakupiłem Asusa od tego sprzedawcy "HITECH M. Żwirko F. Żwirko sp.j."
Pani z BOK w pierwszy mailu ostrzegła mnie że towar jest z dystrybucji "nie europejskiej".
Jak łatwo się było domyśleć towar jest z Rosji (lub Ukrainy), po kilku pytaniach zdecydowałem się na zakup. Sprzęt dotarł do mnie w oryginalnie zamkniętym opakowaniu. Po podłączeniu nie było możliwości wyboru polskiego OSD, lecz po aktualizacji takowa możliwość już się pojawiła. Sprzęt działa, w razie awarii gwarancja jest realizowana przez sprzedawcę.
 

Hermann

New member
bananesz, a możesz coś powiedzieć jak się sprawuje sprzęt po aktualizacji?

Nie interesują mnie jakieś p... serwisy , czy radia internetowe, ale np. czy nie przycinają się filmy,
zwłaszcza bd.iso, 3 D, jak i filmy z .m2ts, i to dotyczy wszystkich żródeł ( płyta, USB, sieć wifi).

Fo samo dotyczy plików muzycznych - czy czyta ci pliki .flac i .ape, a zwłaszcza w gęstych formatach?
I to samo czy czyta równo ze wszystkich źródeł bez przycinania się?

Jak jest z odczytem Płytek CD-R i DVD+_R, czyli wypalonych samodzielnie w domu?
Ktoś pisał, że nie czyta, a do tego rysuje płytki, więc jak to jest?

PS.
rozumiem że kupiłeś go w cenie `400zł, tak?
 
Do góry