BD player ASUS BDS 700 / 500

bananesz

New member
Herman,
Tak kupiłem za 440zł (płatność przy odbiorze).
Z tego co potestowałem wczoraj to wszystko śmiga wyśmienicie.
Jedynie wysypał się przy pliku .MOV, nagrywanym starym aparatem Lumix.
Nie sprawdzałem jak z DLNA, bo nie mam zamiaru używać.
Kolekcja Poirot z DVD - poszła, płyty nagrywane w różnych formatach - poszły.
Po USB bardzo płynnie przechodzi pomiędzy katalogami. Ale..... wydaje mi się że film bezpośrednio odtwarzany z USB na TV(42PFL7008K) wygląda lepiej niż puszczony przez Asusa. Dość mocno się grzeje przy oglądaniu filmów z USB. Bardzo fajna funkcja powiększania czcionki w filmach. To chyba wszystko co do tej pory zauważyłem Jak masz jakieś pytania to śmiało.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
No coś Ty?
A co to za zestawienie? I po co czekać?

A nie masz swojej własnej opinii po tylu godzinach czytania o tych playerach w necie
Toż stawiam w ciemno na Pionka 450.

Co do Panasa bdt330 :
Panasonic DMP-BDT330 + film 3D "Kot w Butach" - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Facet dobrze napisał;"sprawa krótka! !

Samsung jest już ciekawszy, głównie dlatego, że ma procek dwurdzeniowy, ale dalej to już robienie wody z mózgu!

Co to właściwie jest?
Tuner telewizyjny z nagrywarką zresztą bardzo kiepską? Ograniczona i marna przeglądarka internetu,
czy BD-player?
Wszystko w jednym?
Czyli nic.
To tak jak lekarstwo na wszystko - od razu wiadomo , że na nic.
Kup sobie w aptece np. taki Amoll i wysmaruj się nim, albo wypij i zobacz, z czego Cię wyleczy.
To samo z tym Samsungiem.
Nie odtwarza ani SACD, ani DVD-Audio.
Ba, nic nie słychać nawet o odtwarzaniu plików flac, nie mówiąc o gęstych formatach

OK, zakładam nowy wątek, bo w wątku o Asusie nie sposób już dalej dyskutować o innych playerach.


Po to żeby poczytać i zobaczyć jak te playery przejdą benchmark na planszach testowych i jak rozpoznają materiały pull-downy z płyt testowych Spears&Munsil bo ztym dużo markowych odtwarzaczy sobie nie radzi
 

Hermann

New member
Herman,
Tak kupiłem za 440zł (płatność przy odbiorze).
Z tego co potestowałem wczoraj to wszystko śmiga wyśmienicie.
Jedynie wysypał się przy pliku .MOV, nagrywanym starym aparatem Lumix.
Nie sprawdzałem jak z DLNA, bo nie mam zamiaru używać.
Kolekcja Poirot z DVD - poszła, płyty nagrywane w różnych formatach - poszły.
Po USB bardzo płynnie przechodzi pomiędzy katalogami. Ale..... wydaje mi się że film bezpośrednio odtwarzany z USB na TV(42PFL7008K) wygląda lepiej niż puszczony przez Asusa. Dość mocno się grzeje przy oglądaniu filmów z USB. Bardzo fajna funkcja powiększania czcionki w filmach. To chyba wszystko co do tej pory zauważyłem Jak masz jakieś pytania to śmiało.

Trochę już pytałem - powyżej - jak z plikami flac i ape zwłaszcza w wysokiej rozdzielczości.
Mógłbyś to sprawdzić?
Co do tego filmu co to za rodzaj filmu, który wygląda gorzej z Asusa?
Czy sprawdzałeś w ustawieniach np. ustawienia kontrastu, nasycenia itp? może coś da się zrobić?

Jak wypadają filmy DVD?

A co się grzeje mocno przy oglądaniu filmów z USB, Dysk USB, czy Asus?
Jakich filmów to dotyczy i czy jak odtwarzasz to z płytki to też się nie grzeje?

Czy grzeje się także przy odtwarzaniu innych plików (np muzycznych)?

Czy napęd jest cichy, czy wydaje jakieś piszczenia albo inne dźwięki? Czy nie wpada w wibracje?

Czy jesteś pewien, że aktualizacja firmware nie dowaliła jednocześnie Cinavii?
Jaka to wersja Firmware, i skąd ją ściągnąłeś? A jaka była oryginalnie?

Jak długo masz już tego Asusa, i czy jesteś z niego zadowolony?
 

bananesz

New member
Hermann,
Flaki wzorowe, ape nie posiadam.
Film to - 1,45GB, 720x304, szybkość danych 981kb/s, całkowita szybkość 1429kb/s.
Tak pobawiłem się ustawieniami ale wyświetlane kostki były bardziej widoczne przy odtwarzaniu na Asusie. Filmy DVD "Poirot" z gazety bardzo fajny.
Sprzęt grzeje się przy odtwarzaniu filmów z dysku, przy muzyce zimny. Rozgrzewa się w tylnej części, nie gorący ale mocno ciepły.
Przy odtwarzaniu płyt słychać że się coś kręci ale określił bym to raczej jako lekki szum który może przeszkadzać przy bardzo cichym słuchaniu muzyki.
Nie wiem co to Cinavi, Asus aktualizował się VIA internet z strony asusa. Nie mam pojęcia jaki był wcześniej zainstalowany soft i nie wiem jaki jest teraz. Jedynie mogę powiedzieć że z tyłu jest opis regionów i dla DVD jest 5, dla BD jest 3.
Sprzęt mam tydzień, jak na razie jestem zadowolony.
 

JanekM

New member
Wychodzi na to, że po tych wszystkich aktualizacjach softu ten Asus stał się wart swojej ceny (tej około 500zł w necie). Alternatywą dla mnie był pionek 160, ale chyba wybiorę Asusa.
A jeszcze jedno: może ktoś z użytkowników powiedzieć mi, czy front tego asusa jest w kolorze czarnym czy grafitowym?
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Wychodzi na to, że po tych wszystkich aktualizacjach softu ten Asus stał się wart swojej ceny (tej około 500zł w necie). Alternatywą dla mnie był pionek 160, ale chyba wybiorę Asusa.
A jeszcze jedno: może ktoś z użytkowników powiedzieć mi, czy front tego asusa jest w kolorze czarnym czy grafitowym?

Raczej trzeba sprawdzić, czy po tych aktualizacjach nie wlepiono Asusowi Cinavii.
I to dobrze sprawdzić.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Po jakich aktualizacjach?
Asus ma oststni soft chyba z 2012r. I on jest aktualny. I żadnej Cinavii nie ma.
 

bananesz

New member
Mi nie działa YouTube. Nie korzystam ale jak jest to fajnie by było jak by działało. Wyświetla listę pozycji do odtworzenia ale po wybraniu wyskakuje błąd sieci. Połączenie na bank jest bo aktualizowałem soft po necie. Kolejny fakt jaki mi nie odpowiada to że nie pokazuje na wyświetlaczy bieżącej pozycji na przeszukiwanym dysku. Żeby poruszać się po nośniku USB trzeba mieć załączony TV. Więc jak będzie ktoś chciał posłuchać muzyki z USB to niestety będzie musiał poświecić kineskopem.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Testowałem go nie za długo głownie chodziło mi o odczyt flac bo moj stary bd odtwarza tylko wave i nie zgrywa sie do konca z dac-iem jest trzask przy zmianie utworu w asusie ok i na tym koniec:grin: Zawiechy na filmach 1na 10 czytał napisy wszystkie oczywiscie w srt avatar i szeregowiec po 20 gb mozna zapomniec hobbit 14 gb tez kilka innych o zwykłych parametrach poszło , obraz mnie nie powalił qdeo? dzwiek 115 db tez nic specjalnego - dalej juz nie miałem siły sprawdzac wi fi iso itd.Najlepsze z tego ze porównanie tych wszystkich dla mnie podstawowych rzeczy zrobiłem z moim 4 letnim najtanszym lg 550 i on to wszystko ogarnia bez flac oczywiscie , załamka-zwrociłem.Pozdro
 

Hermann

New member
Testowałem go nie za długo głownie chodziło mi o odczyt flac bo moj stary bd odtwarza tylko wave i nie zgrywa sie do konca z dac-iem jest trzask przy zmianie utworu w asusie ok i na tym koniec:grin: Zawiechy na filmach 1na 10 czytał napisy wszystkie oczywiscie w srt avatar i szeregowiec po 20 gb mozna zapomniec hobbit 14 gb tez kilka innych o zwykłych parametrach poszło , obraz mnie nie powalił qdeo? dzwiek 115 db tez nic specjalnego - dalej juz nie miałem siły sprawdzac wi fi iso itd.Najlepsze z tego ze porównanie tych wszystkich dla mnie podstawowych rzeczy zrobiłem z moim 4 letnim najtanszym lg 550 i on to wszystko ogarnia bez flac oczywiscie , załamka-zwrociłem.Pozdro

Dzięki za informację.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Testowałem go nie za długo głownie chodziło mi o odczyt flac bo moj stary bd odtwarza tylko wave i nie zgrywa sie do konca z dac-iem jest trzask przy zmianie utworu w asusie ok i na tym koniec:grin: Zawiechy na filmach 1na 10 czytał napisy wszystkie oczywiscie w srt avatar i szeregowiec po 20 gb mozna zapomniec hobbit 14 gb tez kilka innych o zwykłych parametrach poszło , obraz mnie nie powalił qdeo? dzwiek 115 db tez nic specjalnego - dalej juz nie miałem siły sprawdzac wi fi iso itd.Najlepsze z tego ze porównanie tych wszystkich dla mnie podstawowych rzeczy zrobiłem z moim 4 letnim najtanszym lg 550 i on to wszystko ogarnia bez flac oczywiscie , załamka-zwrociłem.Pozdro
Wielkie dzięki, a tak bardzo chciałem go kupić. Tylko za wygląd. Dobrze że tego nie zrobiłem. :popcorn:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Testowałem go nie za długo głownie chodziło mi o odczyt flac bo moj stary bd odtwarza tylko wave i nie zgrywa sie do konca z dac-iem jest trzask przy zmianie utworu w asusie ok i na tym koniec:grin: Zawiechy na filmach 1na 10 czytał napisy wszystkie oczywiscie w srt avatar i szeregowiec po 20 gb mozna zapomniec hobbit 14 gb tez kilka innych o zwykłych parametrach poszło , obraz mnie nie powalił qdeo? dzwiek 115 db tez nic specjalnego - dalej juz nie miałem siły sprawdzac wi fi iso itd.Najlepsze z tego ze porównanie tych wszystkich dla mnie podstawowych rzeczy zrobiłem z moim 4 letnim najtanszym lg 550 i on to wszystko ogarnia bez flac oczywiscie , załamka-zwrociłem.Pozdro
No ja mam zupełnie inne doświadczenia z tym odtwarzaczem.
Nie używam go do muzyki. Pracuje tylko jako odtwarzacz BD i odtwarzacz plików z dysku twardego.
Stereo mam w innym pokoju, więc tutaj te funkcje są mi obojętne.
Spokojnie ten odtwarzacz czyta ciężkie pliki. 15-20 Gb to nie jest żaden problem. Robi to płynnie. Podobnie napisy w srt czyta swobodnie z plików zewnętrznych. Dodatkowo można zmieniać ich wielkość i miejsce wyświetlania.Obraz jest naprawdę dobry.
Nie widzę na rynku obecnie podobnie funkcjonalnego odtwarzacza BD w tej cenie. Może te powyżej tysiące są jeszcze lepsze, ale za 400-500zł jest poza konkurencją.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mam rozumiec ze to co napisałem to bzdura:hihi: u mnie nie dał rady i tyle jesli u Ciebie daje to gratulacje i miłego uzytkowania.Pozdro
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam rozumiec ze to co napisałem to bzdura:hihi: u mnie nie dał rady i tyle jesli u Ciebie daje to gratulacje i miłego uzytkowania.Pozdro
Nigdzie nie napisałem, że to co piszesz to bzdury.
Napisałem tylko co działa u mnie. I jest w każdej chwili do sprawdzenia. Nigdy nie piszę gołosłownie.
Jak masz ochotę to zapraszam z Twoim twardzielem do mnie. Potestujemy.
Ja mam np. Hobbita 21.3Gb. Nie zauważyłem podczas projekcji jakichś problemów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nigdzie nie napisałem, że to co piszesz to bzdury.
Napisałem tylko co działa u mnie. I jest w każdej chwili do sprawdzenia. Nigdy nie piszę gołosłownie.
Jak masz ochotę to zapraszam z Twoim twardzielem do mnie. Potestujemy.
Ja mam np. Hobbita 21.3Gb. Nie zauważyłem podczas projekcji jakichś problemów.
No nie napisałes , ale pisze w swoim poscie ze u mnie nie poszły wiec gołosłowny:grin: chyba tez nie jestem:eek:k:.Pozdrowienia - a gdzie niby miałbym Cie odwiedzic:lol:?
 
D

Deleted member 121090

Guest
No nie napisałes , ale pisze w swoim poscie ze u mnie nie poszły wiec gołosłowny:grin: chyba tez nie jestem:eek:k:.Pozdrowienia - a gdzie niby miałbym Cie odwiedzic:lol:?
W Cieszynie.
Jak ktoś ma ochotę potestować Asusa to zapraszam z ciężkimi plikami.
U mnie tylko nie łyknął 48fps.
 
Do góry