BD-D5300 - opinie

Masownik

New member
Mam takie pytanie, mam tego BD i takie pytanie da radę jakos na nim odpalić pliki muzyczne Flac?
Oraz drugie pytanie
Mam BD ripy tzw customy z 2 audio Pl i audio DTS i napisy srt wbudowane w filmie z audio nie ma problemu ale czemu jak daje na przycisk napisy to pisze niedostepne i nie odczytuje mi ich. Musze miec osobny plik .srt z nimi zeby mi odczytał
 

zbyszek35

New member
"brak połączenia z siecią" , wczoraj do południa było Ok, wieczorem już tylko taki komunikat , ani automatyczne czy ręczne nie działa, nie ma połączenia między routerem a odbiornikiem (przekreślone) , sprawdzany przewód na laptopie i połączenie jest OK,...po pół roku chyba się zepsuł.......
 

darkman89

New member
Miałem to samo. Musiałem odciąć całkowicie prąd z BR na chwilę i po ponownym włączeniu już działało. Od czasu do czasu to występuje.
 

wiecho65

New member
Najnowsza?? 1030 juz jest chyba od pazdziernika. Chyba ze masz inna?? Jakas nowsza na mysli to prosze o linka. Panowie co z tymi dyskami?? 3tb powinien widziec?? Pozdr
 

darkman89

New member
No właśnie. Jest jakaś nowsza aktualizacja? Z tego co wiem, w DLNA dało się przesuwać film, dzięki goto, ale przewijać to się dalej nie da. Wyskakuje napis "niedostępne".
 

raziel78

New member
Ok. Miałem p3600 ale właśnie zaliczył zgon. Padła płyta główna, koszt naprawy - 400zł. Rozglądając się za nowym blu trafiłem na d5300. Główny argument za zakupem tego modelu to cena, na stronie avansu na dzień dzisiejszy kosztuje niecałe 155zł. Ale po przeczytaniu tego forum mam kilka pytań do użytkowników tego modelu. A mianowicie jak to jest z tym dźwiękiem dts (audio-video rozjeżdżają się) no i z tą cinavią. Ma kilkanaście płyt mkv ze ścieżką dts i nie chciałbym dostawać białej gorączki jeżeli oglądając będzie mi się rozłaził dźwięk albo co kilkanaście minut wyskakiwała cinavia. Pozdrawiam
 

GustoB

New member
DTS się przytyka, co chwila są zacinki bez względu na wielkość pliku. Niestety nie jest to model do otwarzania takiego formatu audio. Ale do innych zastosowań jest super. Co do cinavia - jeszcze się nie spotkałem przez rok użytkowania. Oglądam na nim w sumie tylko mkv, raz może był BR.
 

raziel78

New member
Mam jeszcze pytanie. Czy na ten problem z rozjeżdżaniem się dźwięku dts nie pomaga przemuxowanie pliku przez mkvmerge lub gdsmux? Poprzedni odtwarzacz miałem podłączony do starego kina philipsa z obsługą dts. Czasami na niektórych filmach dźwięk dts "skakał", na wyświetlaczu kina pojawiał się i znikał lub wyświetlał cały czas znak dts. Pomagało właśnie przemuxowanie filmów w/w programami. Jak myślicie, coś by to dało? Czy po prostu ten model już tak ma i nic się z tym nie da zrobić?
 

darkman89

New member
Mało kiedy oglądam jakiś film z DTS, ale mogę pomóc jeśli chodzi o niekompatybilność niektórych filmów MKV, avi. Efekt jest taki, że jak film nie jest odpowiednio skompilowany pod nasz player, to przy ładowaniu filmu się zacina i to kółko ładowania wraz z napisem ładowanie zaczyna migać, po czym po dłuższej chwili wyświetla komunikat, że ma problem z kodekiem audio lub nic nie da się zrobić i trzeba restartować BD. Ostatnio spotyka to coraz więcej filmów z różnych grup. Niestety samo przemuxowanie nic nie daje, trzeba trochę się pobawić :)
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Biorąc pod uwage że jakieś 80% releasów MKV jest z DTSem to wszystke konwertujesz czy oglądasz nieme ? ;)
 

darkman89

New member
Nie wiem skąd masz filmy, ale ja mam w 90 % właśnie z dźwiękiem AC3, bo takich relasów jest jednak więcej, być może dlatego, że mniej ważą. A co do samego DTS, to nie mam problemu z spóźnionym dźwiękiem itd. U mnie DTS działa normalnie, lecz filmy mają rozdzielczość 720p. Może przy full HD, takie coś występuje (zarywanie dźwięku, spóźnianie w DTS). Jedynym moim/byłym problem są niektóre filmy, które przy odpalaniu zawieszają odtwarzacz. Z tego co udało mi się wywnioskować, jest to na pewno spowodowane kodekiem audio, ale wystarczą 3 min i film się odpala, nie tracąc na jakości dźwięku i video ;)

Wiadomo, że ten sprzęt już nie jest nowy i przydał by się lepszy, ale jeśli można na nim odpalić wszystkie mkv i avi w wysokiej rozdzielczości (czasem nawet "marnując" te 3 min :) ), to poczekam aż skończy swój żywot ;)
 

dragon79

Member
Miałem to samo. Musiałem odciąć całkowicie prąd z BR na chwilę i po ponownym włączeniu już działało. Od czasu do czasu to występuje.

Potwierdzam ten feler. Ja już kilkakrotnie musiałem odłączać wtyczkę z gniazda sieciowego z powodu tego problemu. Przydałby się włącznik na tyle urządzenia - byłoby łatwiej niż wyciągać wtyczkę z listwy schowanej gdzieś pod szafką ;)
Swoją drogą ciekawe skąd to się bierze, że karta sieciowa urządzenia przestaje prawidłowo działać i "widzieć" połączenie z internetem nawet jak ma ustawione na stałe parametry połączenia... Jest tak, jakby się zawieszała, tylko pytanie z jakiego powodu?
 

darkman89

New member
Jak ktoś ma jeszcze stary firmware i się zastanawia czy aktualizować, to lepiej tego nie robić. W ostatnich aktualizacjach dodano gówno zwane CINAVIA. Nie wiedziałem o tym aż do dziś. W najnowszym filmie "Parker" po 20 min. wywaliło komunikat i wyciszyło dźwięk.

Można to wywalić wgrywając starszy firmware, ale jak na razie downgrade z 1031 na starszy firmware z samygo się nie udaje :/ Może w przyszłości..
 

Frog_PL

New member
Panowie krotkie pytanie. Chce kupic ten odtwarzacz rodzicom. Glownie zalezy mi aby mial jaknajwieksza kompatybilnosc z MKVami. by mozna bylo je odczytywac z pendriva lub dysku zew USB gdyz czesto podrzucam tak filmy rodzicom do ogladania. Bajery internetowe w sumie zbyteczne. No i zeby sobie dobrze radzil z orginalnymi plytami bd i dvd. Jesli bylaby jeszcze opcja regulacji wielkosci napisow to juz w ogole byloby super... Czy ten model sie nada czy moze lepiej kupic LG BD550 lub LG LG BP220 bo to podobna cena w okoklicy 200zl jaka chce przeznaczyc.. Mo BP220 to juz 250zl :/
Problem z DTS tez mnie nie interesuje bo 95% filmow mkv mam z ac3 wiec byleby mial jaknajlepsza kompatybilnosc z mkv+ac3 (DD)..
Z gory dzieki za wszelkie info.
 
Ostatnia edycja:
Do góry