BD-80 nie chce czytać AVCHD z płyty DVD

sontario

New member
Wiem Markos, zrozumiałem :) Przeczytaj mój wątek w tym samym dziale o problemach z BD60. Mamy ten sam problem. Panasonic zagrał sobie w balona z klientami. Kupiłeś merca, który jeździ tylko do tyłu. Ja zresztą też...
 

sontario

New member
Deank, why "AVCHD for optical media" output is not respected by Panasonic players? My BD60 does not recognize this format but you have just written: "Suitable for Panasonic players and DVD media". I don't understand that.... Help us, please.
 

MarkosPL

New member
Ladies nad Gentleman!

multiAVCHD (build 753) and Panasonic BD-80 are working together J
For the first time my BD-80 is playing a DVD with AVCHD now!


Dean, thanks for new version of multiAVCHD. But tell us what was wrong? ;)
 

sontario

New member
MarkosPL, za wcześnie na radość. Mój BD60 też chwyta płyty bez menu ;-) Zrób coś małego na szybko i przekonasz się, że dopiero teraz zaczną się prawdziwe schody. Co mi po surowym materiale wrzucanym żywcem na płytę? Ja chcę jakoś posegregować to, żeby potem przez lata wiedzieć kiedy i gdzie było wszystko nagrywane.
 

MarkosPL

New member
MarkosPL, za wcześnie na radość. Mój BD60 też chwyta płyty bez menu ;-) Zrób coś małego na szybko i przekonasz się, że dopiero teraz zaczną się prawdziwe schody. Co mi po surowym materiale wrzucanym żywcem na płytę? Ja chcę jakoś posegregować to, żeby potem przez lata wiedzieć kiedy i gdzie było wszystko nagrywane.

Zgadzam się z Tobą całkowicie - dziś po pracy będę walczył.

Ale z drugiej strony jak tu się nie ucieszyć, skoro od wczoraj, ale dopiero po aktualizacji multiAVCHD przez Deana Panasonic wreszcie odtwarza płyty AVCHD, a przedtem nic nie chciał odtworzyć? ;) Choć rzeczywiście martwi, to że Panasonic wymaga "specjalnego traktowania" przy nagrywaniu płyt AVCHD, który w końcu jest przyjętym standardem, a nie domorosłym "patentem" grupy entuzjastów.

Aczkolwiek wkurzejąca jest kupka kilkunastu płyt, którch w BD-80 za żadneskarby nie idzie odtworzyć, a które są czytane automatycznie przez PSP3 bądź umożliwiają nawigację po strukturze katalogów i ręczne uruchomienie strumienia...
 

sontario

New member
MarkosPL, kiedy popsułem 3 płyty BD-R a tym samym 45 zł poszło w błoto - postanowiłem zaopatrzyć się w końcu w BD-RE. Teraz kombinuję z różnymi ustawieniami aż wceluję we właściwy format danych do nagrania...
 

MarkosPL

New member
Skorzystałem z tego, że jestem dziennikarzem i jestemw trakcie wymiany koresopndencji z Panasonicem w kwestii słabej osbługi płyt DVD z AVCHD przez BD-80 oraz wprowadzających użytkowników w błąd informacji jakie podają w instrukcji oraz na WWW.

Na razie powiem, że na pytanie dlaczego w instrukcji nie podano szczegółowej procedury tworzenia płyt AVCHD oraz nie wymieniono programów, które tworzą płyty "zrozumiałe" dla Panasonica, dostałem odpowiedź, że "takich płyt nie robi się metodą kopiuj i wklej (choć im pisałem, że posługiwałem się narzędziami do tworzenia płyt AVCHD!)" a zalecanym programem jest ten, który dostają nabywcy kamer AVCHD... Ponieważ takie odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują, wysłałem kolejnego maila z pytaniami, m.in. dlaczego w instrukcji BD-80 nie napisali czego ś w rodzaju, że "działające w BD-80 płyty AVCHD można tworzyć specjalnym programem Panasonica, który bezpłatnie dostaje się przy zakupie kamery AVCHD Panasonica" :) Czekam teraz na odpowiedź Panasonica.
 

Horhe Ortega

New member
Wiesz , multi to był już dawno "strzał w dziesiątkę" (też dla właścicieli kamer) a Panasy to czytały.Paradoks polega na tym,że playery z logo AVCHD podobnie jak i te bez niego-dają się oszukać i odtwarzają strukturę BDMV/Certyficate z nośnika DVD, podczas gdy ptaszek przy -AVCHD strict w multi nie wróży powodzenia.To jest authoring HD i pomyśl o takim właścicielu kamerki HD (np. Panasonica za ~10000PLN) i dedykowanym sofcie.W praktyce paru może do dziś obrabia zwalając swój często profesjonalny mat. do SD.Nie stać ich na cyrki z niedopracowanym dedykowanym softem.To zgroza.
 
Ostatnia edycja:

staceb

New member
Po długich zmaganiach z multiAVCHD i moim BD 60 dałem za wygraną i podjąłem próby z Corel Video Studio Pro X2 i materiał AVCHD nagrany na płytę DVD pięknie odtwarza !!!
 

sontario

New member
Powiem w ten sposób: wszystko już jest OK, BD60 odtwarza materiał AVCHD nagrany na Blue-Ray jak i DVD. Problemem było nieprawidłowe nagrywanie struktury katalogów na płytę. Do tej pory wypalałem katalog BDMV w głównym a należało go uczynić głównym i jego zawartość wrzucić na /root płyty. Zmyliło mnie w tym to, że innym odtwarzaczom to nie przeszkadzało a Panas okazał się być wybredny...
Materiał zrobiony przez multiAVCHD czy Nero Vision bez problemu już idzie. Jednak w multiAVCHD należy płytę przygotować opcją "AVCHD Strict", bo "AVCHD Relaxed" nie idzie faktycznie. Jednak rozczarowało mnie multiAVCHD, w którym pokrywałem nadzieję na budowanie menu. Chodzi o łączenie tytułów w 1 większy. Niestety, rozjeżdża się dźwięk z obrazem, co jest niedopuszczalne i dyskwalifikuje tak przygotowaną strukturę. txMuxer do tego wykorzystany nie łączy plików m2ts prawidłowo. Nie wiem czym są spowodowane te przesunięcia. Za to Nero Vision pięknie sobie radzi i na razie tą aplikacją się postanowiłem bawić.
 

Zibi W

Member
Dawno się nie bawiłem multi wiec nie pamiętam szczegółów ale jak łączyłem pliki TSSpliterem i tsMuxerem to nic mi się nie rozjeżdżało. poczytaj wątek o łączeniu plików m2ts w dziale kamery.
 

sontario

New member
Poczytałem, ale przy kilkudziesięciu plikach, które dają 1 wynikowy 12 GB niestety w końcówce tytułu rozjazd jest żenujący... Nero Vision nie ma z tym żadnych problemów.
 

staceb

New member
sontario,proszę o odpowiedzi na pytania:
1.Jakim programem wypalasz DVD
2.Jaki system plików wybierasz
3.Które foldery wrzucasz
4.Czy wpisujesz nazwę płyty
 

sontario

New member
1) ImgBurn (niezależnie czy jest to płyta DVD czy BD-R)
2) UDF 2.50
3) Wrzucam tylko zawartość folderu BDMV do głównego projektu płyty
4) Wpisuję jakąś krótką, bo jak nic nie wpiszę, to ImgBurn i tak to wymusza i proponuje AVCHD.
 

sontario

New member
Ja też jestem zadowolony, że w końcu udało się "rozpracować" Panasonica, bo to naprawdę fajnym odtwarzaczem się okazał :) Dla mnie bardzo cenne jest posiadanie w nim gniazda na karty SDHC. Dzięki temu można szybko, bezproblemowo i bez dodatkowych kabli wrzucić kartę z kamerki i przejrzeć na szybko nagrany materiał. Jest to wielka wygoda jak dla mnie. Cieszę się niezmiernie też z faktu, że wreszcie mogę zacząć robić płytki BD-R z pełnym menu. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem.
 

MarkosPL

New member
Panowie, a czy ktoś z Was ma doświadczenie z "naprawianiem" plików AVI? Mam 3 pliki w fullHD i chciałem je za pomocą multiAVCHD wypalić na płycie. Niestety pojawia się błąd. Podobnie nie radzi sobie z nimi np. AVI2DVD (dodaje plik do "kolejki" ale dalej nic nie robi, bo ścieżki dźwiękowej nie znajduje), a tsMuxeR daje info: Can't detect stream type... Jedynie programem TotalVideoConverter udało mi się "przerobić" te pliki AVI - akurat wypaliłem z tego DVD, ale było po pierwsze ze znakiem wodnym (program w wersji testowej) a obraz niestety skakał, nie był płynny. Dlatego właśnie postanowiłem nie kupować tegoprogramu. Macie jakieś doświadczenia w tek kwestii? Daw z trzech plików AVI (po 300 MB każdy) o których mówię mam na FTP więc zainteresowanym "sprawzdzeniem" w czym problem mogę podać link ;)

A co do BD80 i płyt AVI, to w sumie z Panasonica dostałem żałosne, typowe dla wielkiej korporacji bełkotliwe odpowiedzi. Muszę jeszcze pomyśleć, czy przypadkiem nie napiszę o tym tekstu :)
 

Zibi W

Member
Obraz skakał bo prawdopodobnie coś musisz jeszcze zmienić w ustawieniach- też kiedyś tak miałem tylko chyba w Xilisoft Video Converter.
 

shado

New member
Spędziłem dziś dużo czasu z kinem domowym Panasonica i to jest przegięcie jak oni muszą się stricte trzymać wszystkich specyfikacji - AVCHD tylko "stricte", a DLNA też nie działa z praktycznie żadnym serwerem oprócz tego wbudowanego w Windows 7
 
Ostatnia edycja:
Do góry