BD-80 nie chce czytać AVCHD z płyty DVD

MarkosPL

New member
Witam wszystkich.

Od kilku tygodniu szukam po sieci, próbuję różnych programów i wciąż nie udaje mi się tak nagrać płyty DVD (używam DVD+R) jako AVCHD tak by można było obejrzeć materiał HD w moim BD-80. Firmware w BD-80 mam najaktualniejszy z możliwych.

Pliki *ts i *mkv udaje mi się np. w programie multiAVCHD nagrać do odczytu z karty SD. Odtwarzacz czyta te nagrania z karty aż miło. Jednak gdy wybieram opcję nagrywania AVCHD w wersji na płytę DVD, a następnie nagrywam materiał na płytę za pomocą Nero 7, BD-80 nie chce odtwarzać płyty. A konkretnie gdy włożę płytę odtwarzacz zaczyna czytać zawartość, na moment znika niebieski systemowy ekran i pokazuje się czarny ekran i po chwili odtwarzacz wraca do swojego niebieskiego ekranu powitalnego. Gdy przez klawisz Functions wchodzę do menu, mam info że włożona jest płyta +R(AVCHD).

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak nagrywać AVCHD na DVD aby BD-80 to odtwarzał?
 

Zibi W

Member
Możliwe , że nie czyta używanych przez Ciebie płyt. Może nagraj na innej marce płyt.Mój bd60 czytał zrobione na Nero9 AVCHD oraz na multiAVCHD. Czasami jednak miał swoje grymasy i np nie działało menu. Dlatego go po 3 miesiącach oddałem do sklepu mimo, że był technicznie sprawny (powołałem się na ustawę z powodu obniżonej funkcjonalności). Teraz mam LG który czyta te płyty których Panas nie mógł i jestem bardzo zadowolony.
 

MarkosPL

New member
Możliwe , że nie czyta używanych przez Ciebie płyt. Może nagraj na innej marce płyt.Mój bd60 czytał zrobione na Nero9 AVCHD oraz na multiAVCHD. Czasami jednak miał swoje grymasy i np nie działało menu. Dlatego go po 3 miesiącach oddałem do sklepu mimo, że był technicznie sprawny (powołałem się na ustawę z powodu obniżonej funkcjonalności). Teraz mam LG który czyta te płyty których Panas nie mógł i jestem bardzo zadowolony.

Dzięki za odpowiedź... Kupię dziś płytki DVD-R i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Ciekawe czy mógłbym wykonać taki sam numer jak Ty, skoro odtwarzacz kupiłem w styczniu? Może z BD-85 jest pod tym względem lepiej?
 

Zibi W

Member
Nie wiem jak z BD85 ale po specyfikacji to chyba jest tak samo. Natomiast zwrot do sklepu to nie żaden numer tylko przewidziana prawem procedura gdy towar jest niezgodny z umową bo np nie odtwarza tego co powinien. Można to zrobić w ciągu dwóch lat od zakupu. Ludzie o tym nie wiedzą albo są chyba za mało odważni a przecież nie powinni dawać się traktować jak bydełko które ma tylko dostarczać ciężkie nieraz pieniądze różnym firmom w zamian otrzymując buble. Mój BD60 płyty ze sklepu odtwarzał choć np. jego ponoć b. dobre skalowanie DVD nie potwierdziło się. Lepiej wyglądało DVD u mnie z komputera po HDMI co mnie zdziwiło. Najbardziej zależało mi jednak na nagrywalnych płytach z materiałem FullHD a tu była porażka.
 

sontario

New member
MarkosPL, spróbuj zrobić sam materiał bez menu i zobacz czy to ci pociągnie. U mnie też jest taki problem, ale w przypadku płyt Blue-Ray.
 

MarkosPL

New member
... Najbardziej zależało mi jednak na nagrywalnych płytach z materiałem FullHD a tu była porażka.

Mniej więcej o to samo i mnie chodziło :) Na razie pliki w HD oglądam tylko z karty SD badź USB. Niestety dziś nie kupiłem płyty -R więc nie mogłem sprawdzić czy zmiana typu nośnika coś pomoże...

A wracając do sprawy zwrotu sprzętu. Przygotowałeś jakieś pismo, powoływałeś się na konkretne paragrafy, czy też na żywca sprawę załatwiłeś, czyli wziąłeś odtwarzacz pod pachę i przyniosłeś do sklepu?
 

MarkosPL

New member
MarkosPL, spróbuj zrobić sam materiał bez menu i zobacz czy to ci pociągnie. U mnie też jest taki problem, ale w przypadku płyt Blue-Ray.

Czyli z których folderów bądź plików zrezygnować?

Program generuje do folderu AVCHD następujące foldery:

AVCHDTN
BDMV
HDAVCTN
IISVPL

oraz trzy pliki: details.txt, multiAVCHD.log, multiAVCHD.mpf.

Rzecz jasna te cztery foldery w AVCHD mają swoje pliki i podfoldery, ale nie wymieniam ich tu ;)
 

sontario

New member
W multiAVCHD po prostu odznacz fistaszka na menu, żeby go w ogóle nie tworzył. Pliki details.txt, multiAVCHD.log, multiAVCHD.mpf możesz sobie darować.
 

MarkosPL

New member
Na razie zrobiłem trzy próby nagrywania w formacie DVD UDF (2,60) (takie zalecenie wyczytałem w kilku miejscach...

Raz nagrałem dwa foldery wygenerowane przez tsMuxeR na głownej ścieżce płyty, później do folderu AVCHD i za trzecim razem do folderu PRIVATE/AVCHD. We wszystkich trzech przypadkach DB-80 pisał że płyta jest niekompatybilna.

Później nagrałem to jako DVD ISO i też kompunikat, że dysk niekompatybilny.

Wrócę zatem do folderów wygenerowanych przez multiAVCHD i spróbuję nagrać "sam materiał" za radą sontario.
 

Zibi W

Member
Wracając do zwrotu odtwarzacza i pytania MarkosPL. Skorzystałem z ustawy a nie gwarancji i zwróciłem się o odstąpienie od umowy kupna bo jest taka możliwość (jeśli sprzęt nie spełnia warunków umowy czyli jak pisałem np nie odtwarza tego co powinien). W necie o tym pisze jak z tym jest. Podeślę Ci co napisałem.
 

sontario

New member
MarkosPL, sprawdź jeszcze te płytki na innych odtwarzaczach albo Sonce PS3. Jeśli tam pójdzie to potwierdzi się moja teoria, że Panas wypuścił na rynek wielki shit. A jeśli również nie pójdzie,to spróbuj wypalić materiał na innej nagrywarce.
 

sontario

New member
Wrócę zatem do folderów wygenerowanych przez multiAVCHD i spróbuję nagrać "sam materiał" za radą sontario.
W zakładce "Author" w opcjach "Menu style and options" poodznaczaj wszystko. multiAVCHD utworzy ci tylko 2 katalogi bez menu, tak jak tsMuxer. Spróbuj w opcjach końcowych gdzie wybierasz typ docelowego medium kliknąć na "For all Blu-ray player". No ciekawe czy ci pójdzie czysty materiał bez menu... U mnie na BD60 działa, problemy są tylko jak dodam menu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki... Powodzenia.


Aaaa i jeszcze jedno. Spróbuj wymusić w multiAVCHD wypalanie przez imgBurn. W zakładce "Settings" zaznacz "Use imgBurn with DVD/BD-R output". Program sam poustawia ci właściwy system plików oraz prawidłową strukturę katalogów do wypalenia na płycie.
 
Ostatnia edycja:

MarkosPL

New member
MarkosPL, sprawdź jeszcze te płytki na innych odtwarzaczach albo Sonce PS3. Jeśli tam pójdzie to potwierdzi się moja teoria, że Panas wypuścił na rynek wielki shit. A jeśli również nie pójdzie,to spróbuj wypalić materiał na innej nagrywarce.

Próbowałem na dwóch różnych nagrywarkach. Mam znajomego z PS3, to dziś wieczorem sprawdzę.
 

MarkosPL

New member
W zakładce "Author" w opcjach "Menu style and options" poodznaczaj wszystko. multiAVCHD utworzy ci tylko 2 katalogi bez menu, tak jak tsMuxer. Spróbuj w opcjach końcowych gdzie wybierasz typ docelowego medium kliknąć na "For all Blu-ray player". No ciekawe czy ci pójdzie czysty materiał bez menu... U mnie na BD60 działa, problemy są tylko jak dodam menu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki... Powodzenia.


Aaaa i jeszcze jedno. Spróbuj wymusić w multiAVCHD wypalanie przez imgBurn. W zakładce "Settings" zaznacz "Use imgBurn with DVD/BD-R output". Program sam poustawia ci właściwy system plików oraz prawidłową strukturę katalogów do wypalenia na płycie.

Żeby było ciekawiej, to od początku nie mam zaznaczonego żadnego pola w opcjach "Menu style and options". Użycie imgBurn nic nie zmieniło.
 
Ostatnia edycja:

deank

New member
You need to use the output button [AVCHD strict] and burn the BDMV folder to the DVD. It will work.
 

MarkosPL

New member
You need to use the output button [AVCHD strict] and burn the BDMV folder to the DVD. It will work.

Hi!
Since 10 minutes I have the latest build 753. I'll try one more time tomorrow ;)


Today I've tested some disc in PSP3 - they were OK. So, it looks for me that the problem is rather "inside" Panasonc BD-80 than with multi AVCHD options.

Regard
Markos
 

MarkosPL

New member
MarkosPL, sprawdź jeszcze te płytki na innych odtwarzaczach albo Sonce PS3. Jeśli tam pójdzie to potwierdzi się moja teoria, że Panas wypuścił na rynek wielki shit. A jeśli również nie pójdzie,to spróbuj wypalić materiał na innej nagrywarce.

Tak jak napisałem Deanowi, na PSP3 płyty są odtwarzane, na BD-80 nie, choć w menu Functions płyta rozpoznawana jest jako +R(AVCHD)
 
Do góry