BBC Planet Earth - Planeta Ziemia BlueRay

mismo

New member
W jednym z dużych sklepów widziałem 3-płytowe wydanie w cenie 258 zł i tuż obok leżały też pojedyńcze polskie wydania (1 płytowe) tej serii w cenie po 68 zł każda z płyt - ciekawe gdzie jest haczyk
 

P_M_

New member
Daje rade

1080i/25fps troche rozczarowuje, szczegolnie przy ujeciach z 'lotu ptaka', ktorych sporo jest. Generalnie jednak jest niezle i wrazenia wciaz dobre.
Odstrasza troche cena. Zestaw to 5 plyt (mam brytjskie wydanie) nie powinien az tyle kosztowac. Swoje kupilem za niecale 30 funtow.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Boxa się nie opłaca kupować. Lepiej kupić oddzielnie odcinki (po 4 odcinki na płycie) Planety Ziemi za około 60 zł sztuka ;)
 

vert0

New member
Z tego co slyszalem, do wersji box dodaja jakis album ze zdjeciami, czy cos w tym stylu.
Czy na pewno jest to 1080i/25 ?? Chyba wlasnie po to robi sie przeplot zeby podwoic liczbe klatek, czyli powinno byc 50 klatek/s. Przy 1080p jest 25 klatek.

edit. Juz wiem skad te roznice w czasie

ver. PL
Czas: 780 min. (11 odc. po 50 min. + Przyszłość Planety 260 min)
Format obrazu: 1080i High Definition 16:9
Dźwięk: Angielski Dolby Digital 5.1; Polski lektor Dolby Digital 5.1

ver. ENG
Format obrazu: 1080p 16:9 - 4 płyty z filmem / 1080i płyta z dodatkami
Region: B - Europa
Czas: około 550 minut

W angielskiej nie uwzglednili dodatkowej plyty. W takim razie skoro jest tyle samo plyt (polska wersja jest wydana na dwustronnym blue ray), to musi byc to 1080i/50 klatek, a nie 25 klatek jak mowicie. Nie ma co sie zastanawiac, tylko trzeba brac ENG wersje... przynajmniej jezyk sie podszkoli, a TV wygenereuje dodatkowe klatki ;)
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Film ma 25 fps!

Oto skan pierwszego dysku:

Kod:
DISC INFO:

Disc Title:     Planeta Ziemia Dysk 1
Disc Size:      47,526,733,548 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        No
BDInfo:         0.5.3

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00007.MPLS
Length:                 3:14:38 (h:m:s)
Size:                   47,173,791,744 bytes
Total Bitrate:          32.32 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-2 Video            29959 kbps          1080i / 25 fps / 16:9

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby Digital Audio             English         448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Polish          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Presentation Graphics           Polish          19.295 kbps                     

FILES:

Name            Time In         Length          Size            Total Bitrate   
----            -------         ------          ----            -------------   
00000.M2TS      0:00:00.000     0:48:58.000     11,883,479,040  32,358          
00001.M2TS      0:48:58.000     0:47:48.000     11,587,553,280  32,322          
00008.M2TS      1:36:46.000     0:49:10.080     11,909,277,696  32,295          
00009.M2TS      2:25:56.080     0:48:42.040     11,793,481,728  32,288
 

ticom

New member
Kurcze, to który zestaw wreszcie wziąć. PL czy ENG???

Edit:
Forest89 - czy ja dobrze widzę video codec MPEG-2?
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja bym się klatkarzem nie przejmował tylko metodą kompresji. Film jest w staroświeckim MPEG-2. Tak jak każda inna wersja, również angielska. Powoduje to znane wszystkim ziarno co psuje obraz w filmie. Nie jest tak, że filmu nie da się oglądać. Obraz miejscami jest bardzo dobry, ale też czasami występuje takie ziarno, że nie przystoi to filmowi Bluray. Dodatkowo filmowi ukroili troszkę z bitrate. Max 35 Mbps, są sceny gdzie potrzeba wyższego bitrate. Poniżej wykres bitrate:

planeteatrhpld1bitrate1.gif
 

vert0

New member
Ja juz zamowilem wer ENG na amazon, jest to wersja 9 plytowa: Planet Earth (5 plyt) + Live (4 plyty dalszej czesci serii) i wyjdzie mi ok 250zl za 2 czesci. W PL jak zwykle zdzierstwo, tylko druga czesc (Live) kosztuje na allegro 200zl.
 

TUPO

New member
Witam! Jestem raczkującym użytkownikiem blue-ray.

Kilka dni temu kupiłem serial "Planeta Ziemia" (nie w zestawie, tylko na trzech osobnych płytach). Film odtwarzam z konsoli PS3, przez kabel HDMI, na telewizorze LCD Sony 40Z5500. W momencie gdy płyta startuje, w lewym górnym rogu wyświetla się na chwilę symbol 576p, a przecież film jest w formacie 1080. Gdy włożę płytę z innym filmem (konkretnie: "Tuput małych stóp"), na początku też pojawia się symbol 576p, ale po chwili zmienia się na 1080p i startuje film. Co muszę zrobić, żeby odtworzyć film "Planeta Ziemia" w rozdzielczości 1080? Szperałem w opcjach ustawień PS3 i telewizora, ale nie udało mi się nic znaleźć. Pozdrawiam.
 

intaco

New member
czy ktoś miał może okazję porównać polska wersją z angielską?? czy są jakieś widoczne różnice w obrazie itd?? bo było o tym dość głośno przed polską premierą: że wszystkie sceny tylko w 1080i, kompresja itp i już się pogubiłem... byłbym wdzięczny za odpowiedź komuś kto miał okazję oglądać oba wydania :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
czy ktoś miał może okazję porównać polska wersją z angielską?? czy są jakieś widoczne różnice w obrazie itd?? bo było o tym dość głośno przed polską premierą: że wszystkie sceny tylko w 1080i, kompresja itp i już się pogubiłem... byłbym wdzięczny za odpowiedź komuś kto miał okazję oglądać oba wydania :)
Wersja angielska jest taka sam jak polska. Nikt tego filmu porządnie nie wydał co jest przykre niestety...
 

dread

New member
Bez reklam
Nie jest to prawda. Tak jak wcześniej wspominałeś wersja polska ma max bitrate przycięty do 35Mbps co przy jednoczesnym użyciu do kompresji archaicznego MPEG-2 = FAIL w co bardziej dynamicznych momentach.

Wersja UK i US mimo niższego średniego bitrate od wersji polskiej powinna się prezentować lepiej z dwóch powodów:

1. VC-1 - podobnie jak MPEG-4 AVC, blisko dwa razy lepsza efektywność kompresji w porównaniu do MPEG-2.
2. max bitrate 40Mbps, zamiast 35Mbps
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Hmm w sumie tak, ale w praktyce jest prawie tak samo. Np tutaj screen z testu amerykańskiej wersji z kodowaniem VC-1.
Widać też występuje ziarno tak jak w wersji polskiej.

 

dread

New member
Bez reklam
Ale co ma dowodzić ten screen ? Ziarno i szumy jest w źródle więc nie dziwota, że i jest obecne na BD.
I to jest kolejna rzecz na korzyść wersji UK/US - VC-1 dużo lepiej sobie radzi z odwzorowaniem ziarna w porównaniu do MPEG-2. Ale to do wychwycenia w ruchu, a nie przy porównywaniu screenów.

Kolejna sprawa różniąca te wydania - źródło ma 25 klatek na sekundę, w wydaniach UK/US zdecydowano się na konwersję do 24 klatek (pewnie dlatego, że sporo BD playerów amerykańskich nie ma supportu dla 25 klatek) stąd też są narzekania na momentami spory judder.
Polskie wydanie z kolei ma 25 klatek tak jak źródło i tu może tkwić jedyna przewaga naszego wydania nad zagranicznymi...

Więc podsumowując - wersja angielska nie jest w żadnym wypadku taka sama jak polska.
 

intaco

New member
odbiegając od dyskusji na temat jakości obrazu, nie jest może ktoś zainteresowany kupnem 5płytowego, angielskiego wydania ?? stan praktycznie idealny, cena bardzo przystępna :mrgreen: info na priv 8)
 

bako_dex

New member
Witam.....jesli ktos moze niech mi napisze czy warto wogole interesowac sie wersja Ang. wydaną na 5 BR. ?
bo głowną sprawa jest tu cena....w PL mozna ja kupic za min. 200 zł:-x [ wersja z lektorem lub napisami ] ale wydajac "odrobine:";-) mniej na wersje Ang.mozna ja dostac wraz z przesylka za... ok 80-90zł [nowka ze sklepu] :D

z gory dzieki za szybka odpowiedz.:bober:
 
Do góry