bardzo ważne pytanie: Onkyo 605 vs 705

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
podłączenie N-ki po hdmi do 705 i wypuszczenie z hdmi 705 na hdmi Sharp 46xd1e daje ciemność.. N-ka ustawiona w tryb 1080..

jednej rzeczy wciąż nie mogę zrozumieć: czy w tym samym trybie wypuszczenie komponentem z N-ki na 705 i z 705 hdmi na hdmi Sharp, da na Sharpie 1080 ? przyznaję, nie sprawdziłem, czy w ogóle w tym trybie jest jakiś sygn. na komponencie...
 

mundi21

New member
Taki sam problem jest przy wypuszczeniu sygnału po hdmi z CP do 605 a następnie wypuszczeniu synału z 605 po hdmi na projektor lub plazmę. Obraz, a raczej jego brak wtedy się dzieje hehe. Jest tak przy każdej rozdzielczości. Rzecz ma sie inaczej gdy componentem podłączę CP do 605 a sygnał wypuszczę na projektor po hdmi, wdedy wszystko działa bez różnicy na rozdziałkę.:hmm:
 

Tom_Bod

New member
Video poprzez amplituner? Po co? :)

Wybaczcie naiwność i niewiedzę, ale... PO CO właściwie podłączać sygnał video przez amplituner? :confused: :D
O wyjaśnienie proszę najlepiej na konkretnym przykładzie.
Mam C+ HD, DVD Denon 1930, aplit. Denon AVR 1907, SharpLC52X20E.

I zamierzam C+ podłaczyć wprost do TV poprzez HDMI, podobnie DVD - wprost do TV poprzez HDMI.
Audio 5.1 zapewnię sobie podłączając oba te urządzania do amplitunera wejściami optycznymi albo coaxial.

Po co kombinować inaczej, tj łaczyć componentem DVD i tuner TV (jeśli można oba) do amplitunera?
W moim przypadku mógłbym faktycznie amplituner (wyjście) podłaczyć do TV poprzez component, do aplitunera także poprzez component podłączyć DVD. Ale tuner C+ nie ma wyjścia component, ma HDMI. Amplituner zaś nie ma wejścia HDMI. Więc z połaczenia C+ z ampli. nic chyba nie wyjdzie.

Jak sądzicie - w mojej konfigiracji sprzętowej warto coś kombinować czy zastosować wariant I, czyli pominięcie sygnałem video aplituner?
pozdrawiam
tomek
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
to wszystko zależy, czego oczekujesz od swojego systemu :p
ja oczekuję jakości i wygody.. czyli jak chcę obejrzeć film z dvd, to wystarczy mi 1 pilot do przełączenia źródła audio i źródła video - w TV nie musze nic zmieniać, jesli chcę obejrzeć cos z N-ki - przełączam na pilocie ampli z "DVD" na "SAT" i mam.. pomijam skalowania i inne deinterlacingi.. mówię o samej wygodzie przełączania źródeł... do tego dochodzi jeszcze kwesita pomieszczenia - ja mam maleńkie 24m2.. gdybym miał 40, to bym się wkurzał na jakość i głośność sygnału.. wtedy zdecydowanie wolałbym puścić całość przez amplituner i rozstawione głośniki...
 

pemo

New member
co ztą gwarancją do onkyo 605

O co chodzi z tą gwarancja do onkyo 605 za 1750 nie ma 3 letniej polskiej gwarancji a 2 letnią ma.Bardzo prosze o odpowiedz gdyz cena mnie zaszokowała i zastanawiam sie nad zakupem.Ateraz nie wiem czy warto jak to jakis problem z gwarancja.
 

AndrzejIgor

New member
Ta 2 letnia to gwarancja wyłącznie sprzedawcy i u niego będziesz dochodził swoich roszczeń, a 3 letnia to gwarancja oficjalnego dystrybutora na Polskę.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
innymi słowy - na 99% sprzęt z importu, z pominięciem PL-dystrybutora..
szczerze mówiąc, miałem zamiar na początku kupić właśnie taką 605 - dopiero jak zacząłem wnikać w różnice 705->605, to zmieniłem zdanie.. teraz jak mam 705 z gwarancją (.:REKLAMA:. zakup u blackninja .:REKLAMA:.) czuję się bardziej komfortowo, ale bez gwarancji też nie bał bym się kupić.. oczywiście, różnica musi być w cenie :)
 
Do góry