bardzo ważne pytanie: Onkyo 605 vs 705

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.

Mam ogromną prośbę do posiadaczy, sprzedawców lub ewentualnych "zorientowanych w temacie"..

Przeglądam sobie ostatecznie stronę Onkyo. Przymierzam się już konkretnie do amplitunera i stanęło na 605. Włączyłem sobie porównanie z Onkyo i oto pytania:

1) czym się różni Audyssey 2EQ od MultEQ ?
2) "uczący się pilot" - jak to jest w praktyce ? odpalę Wivę, TV (Sharp 46xd1e) i "nie wiem co tam jeszcze" jednym pilotem ?
3) mikrofon - na obrazku 705 jest, na 605 nie ma - użytkownicy na forum pisali, że w 605 jest.. (?)
4) do czego może mi się przydać RS232 i 12V trigger (sterowanie 12V ? czym?)

na allegro 605 za 1750, 705 za 2900... może warto dołożyć ten tysiąc, skoro i tak biorę to na raty (gotówka z banku)?
dzięki za wszelkie odpowiedzi.. zakup planuję na przyszły tydzień (po swięcie) - może ktoś z grupowiczów też zajmuje się sprzedażą i zaproponuje jakąś fajną cenę?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
co do audyssey - sam oaudyssey odpowiedziało, że przede wszystkim częstotliwość i to jest najbardziej odczuwalne + pomiar suba - tego nie ma w 605..
 

AvataR

Banned
Dokladnie mam ten sam problem z wyborem. Czy sens dokladac ?

Widze jeszcze dwie roznice

605 ma jeden procesor 32bit DSP a 705 az 3 procesory 32bit DSP - wszystko pieknie ladnie ale nie za bardzo wiem o co w tym biega ? Za co sa one odpowiedzialne ?

aa i druga 705 ma obsluge THX ale z tego co widze to cos w rodzaju emulacji bo tak na prawde w calosci obsluguje ten standard dzwieku na jakimkolwiek poziomie 805 ??

Czy mam racje i o co chodzi w tych procesorach DSP ??

PS.
Kto i za ile najtaniej moze 705 zalatwic ?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolejno..

1) DSP - digital sound procesor - z tego wynika, że 3 oznacza prawdopodobnie lepiej, niż 1.. ;) możliwe, że pracują kaskadowo (jeden poprawia drugiego) albo mają wydzielone zadania.. dla mnie ważne było, że modele wyżej tez mają 3 DSP..

2) THX Select2 broń boszzz nie jest emulacją.. w ogóle THX jest certyfikatem - można go spełniać lub nie.. mądrale z Lucasa widząc, że THX Ultra przynosi małe zyski (bo tylko najlepsze sprzęty otrzymują), wymyślili obniżenie standardu i tak powstał Select 2. Jest to nadal TYLKO certyfikat, który użytkownikowi powinien mówić, że dany ampli został w ogóle wzięty pod uwagę w badaniach i otrzymał akceptację na ich tzw. minimalnych wymaganiach.. :) IMO jest to też kwestia opłat za certyfikat - na pewno badania dla THX Ultra są droższe niż dla THX Select.. :p dla mnie informacja o THX mówi tyle, co napisałem - ktoś to zbadał i stwierdził, że ten sprzęt jest OK..

co do cen..

1) ogólnie nie ma 705-tki :p
2) jak już jest to polskiego pochodzenia, więc droga (w warszawskich sklepach)
3) ostatnio była obniżka cen u niemców, co zaskutkowało obniżką na allegro.. prawdopodobnie można obecnie go kupić za poniżej 2500,00 PLN.. czekam na potwierdzenie tej informacji, jak już 705 bedzie dostępne u przyjaciół z za zachodniej granicy.. :p
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
ogólnie to będzie wiedział dopiero jutro.. :p

(napisałem tu coś, ale wykasowałem - zobaczymy jutro..)
 
Ostatnia edycja:

mediontvsat

New member
xclone napisał:
Witam.

Mam ogromną prośbę do posiadaczy, sprzedawców lub ewentualnych "zorientowanych w temacie"..
(...)
2) "uczący się pilot" - jak to jest w praktyce ? odpalę Wivę, TV (Sharp 46xd1e) i "nie wiem co tam jeszcze" jednym pilotem ?
(...)

zakup planuję na przyszły tydzień (po swięcie) - może ktoś z grupowiczów też zajmuje się sprzedażą i zaproponuje jakąś fajną cenę?
----
Ad zakup:
Mam 705, przywiozłem z USA ichnią wersję, czarną, dołożyłem autotrafo z 230/115, działa ok. Kupiłem za 550$, ale to była okazja. Można w internecie trafić po ok 650$, w sklepach typu Curcuit City około 750$. W USA ceny podają bez 12% podatku VAT - trzeba to uwzględnić przy zakupie. I często gęsto potrafią jeszcze doliczyć dostawę - to też warto sprawdzić.

Co do pilota - działa, uczy się, zaprogramowałem:
- TV: Medion 32' LCD -> na kodzie "wczytanym" z listy kodów
- DVD: Belwood 301A -> uczony pilot - pilot
- SAT: Ferguson 8800HD -> uczony pilot - pilot
- CD: ONKYO DX7222 -> preprogramowany w pilocie
Programuje się szybko i skutecznie, jedyny minus: przy wymienie baterii (wg instrukcji) - gubi dane z pamięci i teoretycznie trzeba go programować ponownie.
Wszystkie w/w urządzenia są obsługiwane oryginalnym pilotem 705 i działają bez zarzutu.
Co do reszty - to koledzy wyjaśnili różnice.
Mam nadzieję, że info się przydadzą.

pozdrawiam,
M@rek
 

mediontvsat

New member
redlum napisał:
czyli 605 da sie tylko nauczyc z kodow? a 705 da sie dodatkowo z uzywania innych pilotow?
Na to wychodzi.
Generalnie - pilot 705 uczy się szybko i skutecznie.

Pytałeś o RS232 - przydaje się do upgrade'u oprogramowania firmowego (firmware). Jakiś czas temu była i może jeszcze jest, taka akcja z tunerami TX-NR1000, TX-NR900, TX-NR801, TX-NR901.
Co może ciekawe: aktualizacja programu w tunerach trwa ok 30 minut. Oby tylko nie zabrakło prądu w międzyczasie :).
 

14Mirco

New member
Zapomnij to nie przyjmie kodów i się nie nauczy. Mój pilot RC 690M do LCD Sharpa kodów nie przyjmuje i uczyć się nie chce.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
stanęło więc na "705" :)

przy okazji dziękuję koledze blackninja za ofertę i sprzedaż ! POLECAM :)

z dotychczasowych obserwacji:
1) audyssey działa ciekawie, ale niewiele poprawił po moich ustawieniach - różnica w dźwięku jest właściwie nieodczuwalna.. :)
2) N-box hdmi -> hdmi nie przepuszcza
3) większość posiadanego materiału brzmi "szlachetniej" niz na dotychczasowym Pioneerze 712, ale nie jest to różnica k o l o s a l n a.. czuć, słychać, ale wciąż nia należę jednak do grona uznającego Pioneera za szajs :) tym bardziej, że to różne półki cenowe..
4) nie rozumiem trybu THX - kiedyś, dawno temu, widziałem u znajomego po załączeniu StarWarsów, że aplituner (wtedy najwyższy podel Pioneera dostępny na rynku) sam zaskoczył na THX i nie mozna było nic zrobić - tylko głośniej i ciszej.. a tutaj nie dość, że nie zaskoczył, to jeszcze pozwala na włączenie THX i to w różnych trybach... kompletnie tego nie rozumiem.. :p
5) pilot... ufff.. no tutaj się sporo namęczyłem.. :p pilot dał się nauczyć kodów do Sharpa (46XD1E) ale kompletnie nie radzi sobie z Wiwą (dvd budżetowe) i dekoderem N-ki.. chyba trzeb kupić drugi napęd do zwykłych dvd/divx, a Wiwę odpalać tylko dla filmów z podłączonego hdd przez USB.. pilot jest podświetlony i monstrualnie ogromny :D
6) tuner - bardzo czuły.. pokazywał "tuned" dla ogromnej ilości stacji wyszukiwanych z eteru (a słychać było szum..) - nie biorę tego ani za '+' ani za '-'.. moje stacje wyszukałem, zapisałem, grają bardzo ładnie..
7) system połączeń - bardzo dobry.. można przypisać właściwie każde wej/wyj pod odpowiednie źródło.. bardzo mi się to podoba..
8) dosyć interesujący sposób definiowania reakcji na źródło.. uzytkownik sam ywbiera, jak ma sie zachować amplituner po wykryciu danego typu sygnału - na DD5.1 ma dać DD, po DTS ma dać np. Neo6 itp... fajne to, choć ja i tak przypisałem to, co trzeba - czyli DTS=DTS, DD=DD, TruD=TD.. itd.
9) Faroudja działa lepiej niż skaler w Wiwie... ;) to było do przewidzenia, ale teraz to potwierdzam - jakość czystego sygnału z komponentu, przeskalowana w amplitunerze i wypuszczona hdmi na TV jest wyższa, niż przeskalowana w Wiwie i wypuszczona komponentem na TV..
10) dźwięk gier z X360 spowodował opad szczęki.. SZACUN!

cóż jeszcze mogę powiedzieć.. :) ogólnie jestem zadowolony z zakupu, ale nie powalił mnie on jakoś szczególnie na kolana.. :) bardzo podoba mi się pilot - jego ogromność potrafi przytłoczyć.. chwilami jego obsługa pozostawia trochę do życzenia, ale to jest też na pewno kwestia przyzwyczajenia.. cieszą 3 gniazda hdmi, a na pewno jeszcze większą radośc sprawi mi zakup odtwarzacza takiego, który wyeliminuje Wiwę.. niestety, narazie rozbudowę systemu musze przystopować :p czynnik WAF jest już zdrowo nadwyrężony i wolę nie doprowadzać do "pęknięcia" materiału.. :p

w razie pytań odn. 705 - zapraszam.. :)
aha, odsłuch na budżetowej wersji Jamo..
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pilot N steruje falami radiowymi, nie podczerwienią. Podobnie może być z Wiwą. Dlatego pilot Onkyo ich nie rozumie.

A propos różnicy w brzmieniu. Może nie doczytałem, ale z czym gra Twój amplituner?

ArtS :)
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak pisałem - słucham na budżetowym Jamo - nie pamiętam symbolu, ale są do wymiany.. spodziewam się, że zmiana głośników przyniesie znaczną poprawe brzmienia - ale to co napisałem, napisałem odnośnie samej zmiany amplitunera na POSIADANCH głośnikach.. innymi słowy - na głośnikach (5.1) do 2-2,5k PLN różnicy właściwie nie ma..

co do pilotów - jak już Ci odpisąłem w innym wątku - spodziewam się, że własnie tak jest z systemem nadawania, aczkolwiek może nie do końca - diody nadawcze w tych pilotach są diodami podczerwieni - przynajmniej na mój maleńki elektroniczny rozumek :)

narazie co do zmniejszenia ilości pilotów, rozpatruję zakup dv-sp405, ale najpierw muszę zebrać opinie (w dziale 'kino domowe').. jeśli współpraca z hdd na usb nie sprawia żadnych problemów, a pl-napisy nie wymagają specjalnych zabiegów przygotowawczych - kupię te skrzyneczkę i wyeliminuję Wiwę.. z N-ką musze się pogodzić.. :p
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wiem na pewno tylko tyle, że gdy kupowałem transmiter AV z przedłużaczem pilota, to sprzedawca uczulał mnie na to, że z N nie będzie współpracował. Więc z pewnością nie jest to czysta podczerwień.

ArtS :)
 
Do góry