AVCHD PO OBRÓBCE - wrażenia

slimak

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Teraz już wiem wszystko, kupiłem kartę Mark2 i bawiłem się kamerami 3 godziny, ustawienia i inne. Efekt zamazu minął ALE NIGDY NIE KUPIE KAMERY AVCHD zostaję przy HDV. .... BO jakość jest ok. ale wiele iinych spraw jwst do d..y. Panowie ci co kręcą wiedzą co znaczy obraz ostry i miękki.

Pozdrawiam


Po tym, co napisałeś rozumiem, że do regulacji:

rodzaju barw, intensywności koloru, jasności, kontrastu, ostrości, Cine mode 1 2 3

nie udało ci się dojść w ciągu tych trzech godzin.


P.S. Jeżeli ci jednak chodziło by kamery z 2Mpx nagrywały tak nieostro jak FX1, FX1000 z 1Mpx :shock: to jedyna metoda - pojeździć tłustym palcem po obiektywie. ;-)
 

majusi

New member
Mam Sony (nie pamiętam modelu) z dyskiem 60G i na niektórych klipach po zgraniu na komputer mam efekt stroboskopu przy statycznym sposobie filmowania. Materiał w kamerze jest OK. Muszę powiedzieć, że zgłupiałem. Obróbki dokonuje na Mac za pomocą Final Cut Express (poprzednio używałem Premiere na PC, ale nie dla HD), później dla HD Peanacle chyba 11, ale ten był zabójczo wolny. Z AVCHD jestem zadowolony, jakość OK i to, że nie potrzebuję nagrywarki BD. 25 minut to na film z wakacji zupełnie wystarczy, przynajmniej nie nudzi znajomych i mnie. Na śniegu może za dużo czerwonego stąd musiałem dokonać korekt barw. Ustawienia dotyczące jakości materiału w kamerze na max. Wielkość dysku też jest znaczna, nie udało mi się go zapełnić. Nie wiem czy zdecydowałbym się na kartę.
 

abcaa

New member
Do Slimok

P.S. Jeżeli ci jednak chodziło by kamery z 2Mpx nagrywały tak nieostro jak FX1, FX1000 z 1Mpx :shock: to jedyna metoda - pojeździć tłustym palcem po obiektywie. ;-)[/quote]


HDR-FX1000E nie ostro? Wybacz ale nie wiesz o czym piszesz i lepiej schowaj klawiaturę jak masz pisać takie bzdety. Na temat takich kamer mogą wypowiadać się osoby które filmują profesjonalnie a nie amatorzy jak ty Slimok. A palca to obie wsadz w d...
 

abcaa

New member
Do Majusi

majusi napisał:
Mam Sony (nie pamiętam modelu) z dyskiem 60G i na niektórych klipach po zgraniu na komputer mam efekt stroboskopu przy statycznym sposobie filmowania. Materiał w kamerze jest OK. Muszę powiedzieć, że zgłupiałem.

Ja chciałem kupić coś dodatkowo małego w zapasie od tak sobie w razie awarii
innego sprzętu a w plenerze to różnie bywa / relacje sportowe / Myślałem że avchd załatwi sprawę ale tu klapa. Pytałem różnych znajomych co filmują ale żaden z nich nie ma pojęcia o avchd i nawet się nie przymierzają do tego, jak twierdzą że to na razie lipa, porobili z kamer aparaty fotograficzne. Czekam na opinie kogoś kto ma rozeznany temat od podstaw. Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
HDR-FX1000E nie ostro? Wybacz ale nie wiesz o czym piszesz i lepiej schowaj klawiaturę jak masz pisać takie bzdety. Na temat takich kamer mogą wypowiadać się osoby które filmują profesjonalnie a nie amatorzy jak ty Slimok. A palca to obie wsadz w d...

http://www.camcorder-test.com/camcorder-862c3773e6c6ffd89b50e8c6d533f571.html


------------------------------------

bankrootghost napisał:
->abaca ..... chociaż kultury Ci zdecydowanie brakuje ...

Niestety Masz racje. :-(
 

majusi

New member
Tak jak napisałem wcześniej efekt ten występuje może na dwóch klipach na ok 100. I to nie zależy od tego czy szybko się obiekt przesuwa (filmujący stoi). Wydaje mi się, że problem może tkwić w przesyle danych z kamery na komputer. Widocznie, mówiąc trywialnie, w tych klipach nie zapisano jakiegoś bitu ponieważ gdy odtwarzam bezpośrednio z kamery to zjawisko nie występuje. Nie wiem czy problem też nie leży w zamianie formatu danych, w moim przypadku chyba z m2ts (może literówka) na mov (quick time).
Na początku chyba wszyscy mieli trudności z tymi formatami plików i odczytu ich przez programy zgrywające do obróbki video.
 

bemx2k

New member
majusi

Masz kamere i nie pamietasz jaki model ??? nie moge tego pojac
nie pamietasz paru znakow ?

Co do twojego problemu to na 90% cos w systemie/kompie masz nieteges
codecki player itp , ewentualnie cos z sprzetem , slabe cpu ?
Napisz no jakiego masz tego MAC'a ? bo jezeli proc ponizej 1.5GHz moga byc problemy .

Zreszta piszesz tak nie jasno ze albo masz 12 lat albo jestes po paru drinkach ;) b.t.w po kiego chu.. przerabiac m2ts na mov ??

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Brak płynności to sprawa fps-ów.
Jedynie jeden forumowicz zapytał czy ustawiłeś opcję 50 Hz na PS3.
W przeciwnym razie będzie odtwarzał 25 fps z 60 Hz.
Ale mogłeś popełnić błąd podczas masteru. Czy wybrałeś opcję PAL dla SONY i opcję NTSC dla Canona ? Zakładam, że Canon nie ma opcji 25 fps.
Tu mogłeś popełnić błąd.
Zasada jest taka:
nie zmieniamy NIGDY fps-u.
Taki jak w kamerze ma być w obróbce i na ekranie.

Do poczytania:
http://pl.playstation.com/help-supp...539/50 Hz-Video-Output-(Wyjście-wideo-50 Hz)/
U mnie AVCHD ( NeroVision 9/8) z SONY SR7 chodzi przepięknie.
Filmuję w słońcu, ze statywu, bez poprawiaczy.
Płynność dokonała.
Nieosiągalna dla płyt BD 1080p/24.
Zjawisko nazywa się juddering.
Ale w Twoim przypadku to skutek zmiany fps między kamerą a ekranem.
 

abcaa

New member
bluray

Witam
W pierwszej kolejności zgrałem, obróbka, i wypaliłem blu-raya pinnaclem 12 i UMF6+ /wszędzie efekt taki sam / ustawienia wykonałem prawidłowo. Na PS3 sprawdzałem ustawienia i także ok. TV FHD ok. sam nie wiem o co chodzi i co żle robię.
 
Do góry