Avatar

lysy25

New member
Wczoraj obejrzałem "Avatara" z bluray. Jestem zachwycony niemalże wszystkim , pomysłem na film, dźwiękiem - to jest to co misie lubią najbardziej. Polecam zdecydowanie. Rewelacja. " Lopot skrzydeł " super. W ogóle dźwięk niesamowity. Super ścieżka dźwiękowa. Miliony kolorów. W 3D to musi być coś !!!
Pozdro
Lysy
 

pkomp

New member
e tam fabuła kibel...a efekty?wierniej wyglądały w jurrassic park te komputerowe dinozaury - mimo rozwoju techniki wciąż jest słabo co szczególnie widac w avatarze...już transformersy wypadły pod tym wzgledem znacznie lepiej
 

lysy25

New member
e tam fabuła kibel...a efekty?wierniej wyglądały w jurrassic park te komputerowe dinozaury - mimo rozwoju techniki wciąż jest słabo co szczególnie widac w avatarze...już transformersy wypadły pod tym wzgledem znacznie lepiej

To twoja opinia i jej miejsce jak słusznie zauwazyles to jedynie kibel
Jak szukasz czegoś ambitniejszego to polecam texanska masakre pila mechaniczna
 

tomalo

New member
nie no, bądźmy obiektywni... fabuła faktycznie nie jest najmocniejszą stroną tego filmu...
takie Pocahontas... poza miejscem i imionami bohaterów to żadnych większych różnic w fabule... zresztą na demotach był taki jeden dobry demotek z porównaniem :)
 

lysy25

New member
nie no, bądźmy obiektywni... fabuła faktycznie nie jest najmocniejszą stroną tego filmu...
takie Pocahontas... poza miejscem i imionami bohaterów to żadnych większych różnic w fabule... zresztą na demotach był taki jeden dobry demotek z porównaniem :)

Jak najbardziej zgadzam się z tobą. Fabuła no cóż wszyscy co ogladali wiedza. Ale wydaje mi sie ze w kinie nie dla koneserow fabula chyba nie jest najwazniejsza. Chce tylko powiedzieć ze dla mnie ścieżka dźwiękowa jest super no i sam pomysł i wyobrażenie reżysera. Efekty zwłaszcza dźwiękowe dla mnie super. No i miliard kolorów.
Wg mnie słowa uznania dla ekipy
Pozdro
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Chce tylko powiedzieć ze dla mnie ścieżka dźwiękowa jest super no i sam pomysł i wyobrażenie reżysera. Efekty zwłaszcza dźwiękowe dla mnie super. No i miliard kolorów.
Wg mnie słowa uznania dla ekipy

sciezka dzwiekowa jesli mam byc szczery to mnie akurat nie powalila.owszem,zrobiona poprawnie ale to wszystko. podklad muzyczny sztampowy, dzwiek troche zbyt sterylny, studyjny.
za to pomysl i wyobrazenie rezysera... no tu trzeba przyznac ,ze stworzenie "swiata Pandory" bylo na miare odtworzenia swiata wg.Tolkiena w "LOTR".
co do efektow wizualnych- w tym filmie nie ma efektow specjalnych, ten film caly jest efektem specjalnym i oprocz kilku potkniec ,stworzonym perfekcyjnie.
 

z3

New member
Bez reklam
Wg mnie fabuła strasznie liniowa, film efekciarski a nie efektowny. Bardzo lubię S-F jednak tego filmu nie mogę polecić.
 

radoskur

New member
@pkomp

Ale trochę przesadziłeś z porównaniem do Jurajskiego Parku... Dla mnie np Jurajski Park to kupa w porównaniu do Terminatora 2 - ten film do dziś jak oglądam to nie mogę wyjść z podziwu co potrafiła AMIGA 4000

Takich bezcelowych porównań można przytaczać setki. Trzeba niestety uznać fakt że Avatar jest absolutną czołówką wszechczasów, nie mówię że nr 1 ale spokojnie w pierwszej trójce bym go umieścił.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Mnie tam się film Avatar podobał. Fabuła jak każdy wie jest prosta, można powiedzieć dziecinnie prosta, ale ludzie o to chodziło od samego początku!!! Film ma porażać efektami specjalnymi i poraża. Efekt wizualny i dźwiękowy nie do opisania. Ja film polecam sam mam go w kolekcji Bluray :)
 

pkomp

New member
łysy dzięki za analizę - gówno cię obchodzi co posiadam i na co mnie stać - ciułaj i się podniecaj ale do cudzej kieszeni NIE ZAGLĄDAJ bo śmierdzi zazdrosnym polaczkiem

wiem radoskur - amiga pokazała klasę - nie pamiętam czy jurrasic park był robiony na SGI czy na amidze - a efekty mistrzostwo
i najważniejsze - NATURALNA KOLORYSTYKA
a tu avatar spisuje się bardzo słabo - są sceny gdzie śmierdzi grą komputerową na kilometr czego w transformersach (obydwu) praktycznie nie widać
ale to już strona realizacyjna jednak ze względu na oglądanie tego w żylecie na full hd (kino nawet się nie umywa - zero szczegółów) wyłazi każdy bubel
 

lysy25

New member
łysy dzięki za analizę - gówno cię obchodzi co posiadam i na co mnie stać - ciułaj i się podniecaj ale do cudzej kieszeni NIE ZAGLĄDAJ bo śmierdzi zazdrosnym polaczkiem

wiem radoskur - amiga pokazała klasę - nie pamiętam czy jurrasic park był robiony na SGI czy na amidze - a efekty mistrzostwo
i najważniejsze - NATURALNA KOLORYSTYKA
a tu avatar spisuje się bardzo słabo - są sceny gdzie śmierdzi grą komputerową na kilometr czego w transformersach (obydwu) praktycznie nie widać
ale to już strona realizacyjna jednak ze względu na oglądanie tego w żylecie na full hd (kino nawet się nie umywa - zero szczegółów) wyłazi każdy bubel

Mam to serdecznie gdzieś co posiadasz ale po twoich postach widać ze jesteś gloas trudno wypowiadać się np o filmie gdy się go oglądało na kiepskim sprzęcie. Pójdz zatem do kina tam się przekonasz. Jak widzisz po innych postach można prowadzić rzeczową dyskusje mając inne poglądy. Niestety nie dotyczy to takiego frustrata jak ty. Zmien wiec forum dla swojego i innych dobra.
Mój sprzęt no cóż mam na jaki mogłem sobie pozwolić komplet Eposow z 22i na froncie onkyo 708 i niedawno kupiony Panasonic 300 do tego plazma 42 panasonika jak narazie. Pzed świętami będzie 50 3d panasonica rownież
Pozdro i daj se w końcu siana kolego
 
Do góry