Auro-3D.

MarekRduch

New member
Hej jestem tu nowy ale czytalem Wasze wypowiedzi na temat auro 3d , super . Ja czekam na dostawe marantz sr8015 i dlatego szukam info w tym temacie . Z tego co sie dowiedzialem na tym forum to super znacie temat . Ja narazie mam tylko kolumny 5.1 ale szykuje sie na inne kwestia finansow niestety , dam znac jak bedzie postem .
 

P-U-M-A

New member
Hej jestem tu nowy ale czytalem Wasze wypowiedzi na temat auro 3d , super . Ja czekam na dostawe marantz sr8015 i dlatego szukam info w tym temacie . Z tego co sie dowiedzialem na tym forum to super znacie temat . Ja narazie mam tylko kolumny 5.1 ale szykuje sie na inne kwestia finansow niestety , dam znac jak bedzie postem .
Też kupiłem Marantza SR8015 mega amplituner.
 

P-U-M-A

New member
Ja jeszcze czawkam na dostawe, a Ty co mozesz powiedziec wiecej , jaki masz plan auro 3d czy armos i sjkie kolumny?
Jestem na etapie budowy kina domowego.
Wszystko na Klipsch RP
- Front RP600M
- Centralny RP504C
- Tył RP500M
- Góra Front RP500M
- Góra Tył RP500M
- Center Height RP400C
- VOG RP400C
- 2 x SPL120

Ekran ****************** Red Label Peak Contrast-S 280cm szerokość
Projektor SONY VW-270ES
 

MarekRduch

New member
Hej , ja też mam jako górne klipsch rp 51 chyba ale na dół planuje wstawić Tannoy revolution xt , na głośnik VOG chce jakiś sufitowy 8 cali i niewiem właśnie czy wybrać też klipsch czy jakiś z innej firmy. Co do amplitunera to troche szkoda mi było taką cene zapłacić i najpierw miałem sr 7015 ale jak pod glośnik VOG musiałbym mieć wzmacniacz to zrobiłem upgrade. Kolejna sprawa to jestem ciekaw jak te auro będzie sie sprawowac z grami na ps5 a konkretnie VOG. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi co do mojej konfiguracji to chętnie posłucham .
 

P-U-M-A

New member
Z mojego doświadczenia polecam ci trzymać się jednej firmy a jak jest możliwość to nawet jednej serii głośników. Charakterystyka brzmienia górnych oraz dolnych głośników powinna być maksymalnie zbliżona.
 

MarekRduch

New member
Kurcze to by mi troche narobiło problemów ze względu na to że pokój dość mały i chciałem właśnie dlatego tannoy że mogę je ustawić pod ścianą. Sam teraz niewiem , ja sobie myślałem że to będzie ok . Jak jedne kolumny grają inaczej i drugie też to nawet lepiej bo ogólnie dzwięk sie pokryje. Musze mieć takie które mogą stać pod scianą .
 

MarekRduch

New member
Ale mam pomysł (czego moja żona nie lubi) może zrobie całość na tannoy bo wiem że są jakieś mini tylko bym sobie na góre wstawił. Hmmm...
 
Aha czyli rozumiem że całość dźwięku może być zaburzony właśnie dlatego jak zastosuje 2 różne firmy kolmn na dół i na góre?

Tak moze robić problemy , bo przy stojeniu kolum firmy stosuja rozne rozwiazania dla porawnego uzyskania dziwku , gdzie niekiedy stosuja wysokotonówki w przecifazie dla lepszego uzyskania liniowości przenoszenia pasma czy zgrania fazowego głosników.
Wiec stosowanie głosnikiów róznych firm w jednym systemie może negatywnie wpłynąć na odbiór dzwięku.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Koledzy , możecie opisać Swoje systemy , głośniki , M2 , źródła , wysokość pomieszczenia itd ?

Kibicuję Wam :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie, jeśli można w słowo.
W przypadku instalacji głośników górnych/wysokości, nie ważne w jakim systemie, najważniejsze jest ich usytuowanie pod odpowiednik kątem, w stosunku do punku odsłuchowego. Odległości zaś, są jedynie wypadkową owych kątów. Co w niektórych przypadkach, może stanowić problem.
Np. zbyt wysokie pomieszczenie, przez co nie będzie to zbyt estetycznie/dobrze wyglądać.
Jednakże w zdecydowanej większości, standardowa wysokość pomieszczeń to 2.50 m. co w zupełności wystarczy do prawidłowej instalacji głośników pod sufitem, a na metrażu ok. 20 m2.



Oczywiście to wszystko ma znaczenie, jeżeli postępujemy zgodnie z wytycznymi, zawartymi w https://www.auro-3d.com/wp-content/uploads/documents/Auro-3D-Home-Theater-Setup-Guidelines_lores.pdf

Tyle ode mnie. :)
 

P-U-M-A

New member
Panowie, jeśli można w słowo.
W przypadku instalacji głośników górnych/wysokości, nie ważne w jakim systemie, najważniejsze jest ich usytuowanie pod odpowiednik kątem, w stosunku do punku odsłuchowego. Odległości zaś, są jedynie wypadkową owych kątów. Co w niektórych przypadkach, może stanowić problem.
Np. zbyt wysokie pomieszczenie, przez co nie będzie to zbyt estetycznie/dobrze wyglądać.
Jednakże w zdecydowanej większości, standardowa wysokość pomieszczeń to 2.50 m. co w zupełności wystarczy do prawidłowej instalacji głośników pod sufitem, a na metrażu ok. 20 m2.



Oczywiście to wszystko ma znaczenie, jeżeli postępujemy zgodnie z wytycznymi, zawartymi w https://www.auro-3d.com/wp-content/uploads/documents/Auro-3D-Home-Theater-Setup-Guidelines_lores.pdf

Tyle ode mnie. :)
Dokładnie polecam trzymać się tych wytycznych.

Pozdrawiam cię. Kupiłeś nowy amplituner?
 

MarekRduch

New member
Hej ja mam gore w klipsch r51 m a dol chcialem w tannoy ale jednak za duzo by mnie to wyszlo , wiec dokupie reszte te same kolumny a pozniej zobaczymy , na razie sa inne wydatki rowniez . Wzmacniacz marantz sr 8015 sub tannoy ts2 chyba . Jak bedzie to gotowe to wrzuce zdjecie itd. Zycze milego weekendu.
 

MarekRduch

New member
Pytanie dla doswiadczonych . Jak pisalem wyzej jaki mam system a chce do tego ps5 i z tego sprzetu korzystac do odtwarzania bluray . Parametry czy dane statystyczne sa takie.Optical Drive (optional) Ultra HD Blu-ray (66G/100G) ~10xCAV
BD-ROM (25G/50G) ~8xCAV
BD-R/RE (25G/50G) ~8x CAV
DVD ~3.2xCLV. Sorry nie znam sie na tyle czy to bedzie dosc dobre do odwarzania dyskow czy lepiej miec odtwarzacz zawnetrzny? Dziekuje za pomoc.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Koniec oczekiwania (brak dostaw sprzętu) i w sam raz na gwiazdkę. :)
Jeszcze ciepły, prosto z Japonii. ;)
Wreszcie pełne Auro, jak również Atmos i DTS:X Pro. Nic więcej nie potrzeba.

A przy okazji. Nie sposób nie podziękować, jak to niektórzy piszą, „forumowemu magikowi”- Blackninja. Pomimo niesprzyjających okoliczności dla obu stron, Black wywiązał się po dżentelmeńsku z umowy.
Jeszcze raz Black, szacun za to co zrobiłeś, bo wcale nie musiałeś.
Pozdrawiam i najlepszego z Nowym Rokiem. :)





I'll be back. :)
 
Ostatnia edycja:

P-U-M-A

New member
Koniec oczekiwania (brak dostaw sprzętu) i w sam raz na gwiazdkę. :)
Jeszcze ciepły, prosto z Japonii. ;)
Wreszcie pełne Auro, jak również Atmos i DTS:X Pro. Nic więcej nie potrzeba.

A przy okazji. Nie sposób nie podziękować, jak to niektórzy piszą, „forumowemu magikowi”- Blackninja. Pomimo niesprzyjających okoliczności dla obu stron, Black wywiązał się po dżentelmeńsku z umowy.
Jeszcze raz Black, szacun za to co zrobiłeś, bo wcale nie musiałeś.
Pozdrawiam i najlepszego z Nowym Rokiem. :)





I'll be back. :)
Zazdroszczę ja dopiero mojego sr8015 sprawdzę w czerwc/lipcu najprędzej.
 
Do góry