Audio Video Show 2017

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo nie wybrałeś się finalnie ?

Zal komentowac i tlumaczyc sie, w piatek pozno z roboty wrocilem na sobote i niedziele ani ja ani zona nie wykazywalismy zbyt duzej ochoty na wedrowke 400 - 500km w jedna strone i tak wyszlo. Tylko niepotrzebna podnieta byla tym AS.

Teraz już fotki ok.. :- ) można oglądać..

Lolo ale cena tych rozpraszaczy też chyba jest odpowiednia.. chyba że pomyliłem je z podobnymi..

Te akurat co linknalem to promocja bodajze 2650zl za sztuke. Ale sa podobne na allegro po stowce.... wiem powiesz ze nie to samo, ale jestem zdania ze zasada jest ta sama (twarda sklejka, otwory, pianka tlumiaca). Pewnie nawet jeden w jeden sciagniete.

Faktycznie w wielu pokojach one były , są to ustroje akustyczne które częściowo rozpraszają i pochłaniają najwyższe partie dźwięku zmniejszając tym samym poglos w pomieszczeniu. Niestety ale nie działają na niższe składowe.

Jestem po maratonie w krótce fotki i kilka słów odemnie :)

No wlasnie czesto i gesto je montuja.

U siebie z dolem juz prawie ogarnalem sprawe dziwne zjawiska sa teraz z monolithem i jamo ale nie bede pisal bo glupka z siebie zrobie xD
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Werf, Dzięki za super fotorelację!
Canton na Audio Show? Istny Audio Shock!
Co to za białe podłogówki w pokoju Gato, druga fotka od góry?
Boenicke to marzenie :) Wiem jak zacnie brzmią różne Jego podłogówki, ale Jak grały te pierdółki? Z czym to było zestawione, bo nie poznaję? Pamiętasz?
Czyli B&W znów nie zaskoczył…
Mówisz, że słabo u Marantza? Nie ma się co dziwić. Horn promuje teraz referencyjną 10-tkę z nowymi Bostonami ;)


Więcej fotek!!! :D
 

werf

Active member
Bez reklam
Czyli jak w zeszłym roku. To jeden z nielicznych zeszłorocznych pokoi, które zapamiętałem. Mógłby ktoś sensowny wziąć w dystrybucje te kolumny.



Hegel + Dynaudio? Coś mi się o uszy obiło, że lipa. Na siłę chcieli zaprezentować nowego H190 i Dynaudio którymi znowu będą handlować. Jakie Dynki grały contour 20?

Napisz co było nie tak. Czyżby brak basu?

Tak Contour ale nie wiem jaki : ) absolutny brak basu masy ,dźwięk praktycznie bez dolnego pasma.

Werf, Dzięki za super fotorelację!
Canton na Audio Show? Istny Audio Shock!
Co to za białe podłogówki w pokoju Gato, druga fotka od góry?
Boenicke to marzenie :) Wiem jak zacnie brzmią różne Jego podłogówki, ale Jak grały te pierdółki? Z czym to było zestawione, bo nie poznaję? Pamiętasz?
Czyli B&W znów nie zaskoczył…
Mówisz, że słabo u Marantza? Nie ma się co dziwić. Horn promuje teraz referencyjną 10-tkę z nowymi Bostonami ;)

Gato to FM 30 natomiast Boenicke grało z firmowym wzmacniaczem i jakiś cedek Ayona .
Zapomniałem jeszcze o jednym bardzo ciekawym zestawie ale wzmacniacz jak i kolumny były dla mnie nowością.Kolumny to rodzime SYMPHONY V8 + wzmacniacz Soul Note.
Teraz patrze na cenę która wynosi 2199 szt i to złotych polskich
 

Attachments

  • IMG_2389.jpg
    IMG_2389.jpg
    31,4 KB · Wyś: 39
  • IMG_2390.jpg
    IMG_2390.jpg
    34,9 KB · Wyś: 39
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bardzo ładne te FM30. Szkoda, ze nie dane było mi ich posłuchać.
Zaskoczony jestem tez wzmakiem Boenicke. Nie wiesz czy robi to sam Sven czy w kooperacji roni to ktoś inny dla niego? Choć znając jego pedantyczne zapędy i dążenie do perfekcji pewnie sam w tym dłubał, a przynajmniej marketingowo tak będzie ogłoszone ;)


Pierwszy raz usłyszałem kolumny Boenicke na AS2013 z McIntoshem i zbzikowałem. Pojechałem do dystrybutora do Krakowa (wtedy) i posłuchałem jeszcze innego modelu. Te małe tez już tam były, ale obsługa nazywała je prześmiewczo komputerowymi, choć twierdzili, ze jak na takie rozmiary grają jak wariaty. Wszystko było spięte kablami Tellurium Q Ultra Black Diamond (pełen komplet). Teraz z własną elektroniką może być tylko lepiej, choć i tak śmiem twierdzić, że to na razie jedyne kolumny o prawie konwencjonalnej budowie, które bardzo naturalnie oddają dźwięk na żywo.


Już niejednokrotnie słyszałem kolumny za kilka tys. zł w połączeniu z wielokrotnie droższą elektroniką (grubo ponad 100 tys.) i wychodziłem z opadnięta szczęką ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jan dla mnie, to ostatnie AS na najbliższe lata.
Po za góra 3 - 4 pokojami nic mnie nie zaskoczyło, a tym bardziej zauroczyło.
Jedno jest pewne, cena nie gra.
W kilku przypadkach tony elektroniki które zupełnie nie mają przełożenia na cenę, a już szczególnie aspekty wizualne.
Duży plus za ciekawe rozmowy i wnioski.
Jak będę przy PC to coś więcej skrobne, a tym co byli rok temu i tym razem się nie udało - nic straconego Panowie.

PS. Krzychu szukałem Ci tych słuchawek, ale nie udało się znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Pojęcia nie mam Krzysztof w sieci nic konkretnego ,z tego co znalazłem są 2 modele i obydwa się nazywają E2 :D ,Wyglądem lekutko przypominają Peachtree Audio.
 

Attachments

  • e2.jpg
    e2.jpg
    12 KB · Wyś: 58
  • Boenicke_3_rev_robinson.jpg
    Boenicke_3_rev_robinson.jpg
    23,9 KB · Wyś: 49

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak Contour ale nie wiem jaki : ) absolutny brak basu masy ,dźwięk praktycznie bez dolnego pasma.

To na pewno Contour 20. To praktycznie pierwszy monitor Dynaudio, który za bardzo mi się nie podoba brzmieniowo bo wygląda bardzo ładnie. Duńczykom zachciało się zmieniać brzmienie. Monitory Dynaudio zawsze grały grubo na basie, nie które nawet ospale, dociążone brzmienie, barwne. Te nowe są jaśniejsze i chude na basie. Brzmienie przez to robi się płaskie. Inne modele dobrze grają z wyższymi Heglami czy Octave to do C20 trzeba zupełnie innej elektroniki, żeby to jako tako zagrało. Panom z salonu z Pabianic nawet nie chciało się wcześniej posłuchać takiego zestawienia i wyszła lipa.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jan dla mnie, to ostatnie AS na najbliższe lata.
Jedno jest pewne, cena nie gra.
W kilku przypadkach tony elektroniki które zupełnie nie mają przełożenia na cenę, a już szczególnie aspekty wizualne.
Pisaliśmy o tym w zeszłym roku. Byłem w 2013, 2016. Dla mnie najbliższe AVS to 2019. Za rok tez nie planuję. Kiedyś myślałem, że będę zjawiał się co 2 lata, ale wszystko wskazuje na to, że nie ma to sensu. Co innego, gdybym mieszkał niedaleko, to wpadłbym, choćby ot tak.
PS. Krzychu szukałem Ci tych słuchawek, ale nie udało się znaleźć.
Dzięki serdeczne wszystkim kolegom, którzy szukali, a było ich kilku :) Czuję się zobowiązany!
Pojęcia nie mam Krzysztof w sieci nic konkretnego ,z tego co znalazłem są 2 modele i obydwa się nazywają E2 :D ,Wyglądem lekutko przypominają Peachtree Audio.
Też już poszperałem w sieci, dzięki!
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To na pewno Contour 20. To praktycznie pierwszy monitor Dynaudio, który za bardzo mi się nie podoba brzmieniowo bo wygląda bardzo ładnie. Duńczykom zachciało się zmieniać brzmienie. Monitory Dynaudio zawsze grały grubo na basie, nie które nawet ospale, dociążone brzmienie, barwne. Te nowe są jaśniejsze i chude na basie. Brzmienie przez to robi się płaskie. Inne modele dobrze grają z wyższymi Heglami czy Octave to do C20 trzeba zupełnie innej elektroniki, żeby to jako tako zagrało. Panom z salonu z Pabianic nawet nie chciało się wcześniej posłuchać takiego zestawienia i wyszła lipa.

Ja contury 30 słuchałem i jak dla mnie spoko kolumny - basu spoko było, góra spokojna, wyższa średnica - nie ma mowy o przejaskrawieniu dźwięku.. fajne wykonanie... niezła cena w stosunku do tego co usłyszałem.. mankament jest w tym że ma dwa otwory BR z tyłu, plus ma tylko jeden głośnik nisko tonowy.. a ja lubię jak kolumna ma dwa.. ale ten jeden naprawdę wg mnie dawał radę. MI się podobało..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisaliśmy o tym w zeszłym roku. Byłem w 2013, 2016. Dla mnie najbliższe AVS to 2019. Za rok tez nie planuję. Kiedyś myślałem, że będę zjawiał się co 2 lata, ale wszystko wskazuje na to, że nie ma to sensu. Co innego, gdybym mieszkał niedaleko, to wpadłbym, choćby ot tak.

Dokładnie. Ja już daje sobie spokój w przyszłym roku, już na etapie hotelu nie chciało mi się łazić.
Chyba mam etap w którym nic w temacie audio nie jest mnie w stanie zaskoczyć.
Jeszcze jak w kilku pokojach słyszałem pitolenie i ochy/achy przed samym odsłuchem, po czym po odpaleniu czar prysł, to już sam nie wiem co myśleć. W wielu przypadkach robi się już zwykły perfidny marketing.
Ja jestem zdania, że sprzęt sam powinien się obronić.

Za to duży plus za ciekawe rozmowy. Nie wiem czy jeszcze ujawniać z kim i co, ale szacun za zdrowe podejście i przede wszystkim wiedzę.

PS. Jeden apel do wystawców - zróbcie coś na przyszłość z wentylacją pomieszczeń pt. otworzyć okno, zapalić świeczkę zapachową, przewietrzyć, bo w niektórych pokojach tak capiło, że rzygać się chciało i tyle z mojej strony.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To wieloletni problem Sobieskiego opisywany chyba we wszystkich relacjach w każdym piśmie branżowym w każdym roku. Nie wiem czy to wina wystawców czy organizatora. Głupia sprawa, to są zwykłe pokoje, klimatyzacji brak, okna otworzyć? Pamiętam, że w 2-3 pokojach było otwarte okno, to ktoś narzekał na przeciąg i że się przeziębi...
 

Kamil_89

Member
PS. Jeden apel do wystawców - zróbcie coś na przyszłość z wentylacją pomieszczeń pt. otworzyć okno, zapalić świeczkę zapachową, przewietrzyć, bo w niektórych pokojach tak capiło, że rzygać się chciało i tyle z mojej strony.

W Sobieskim w piątek tylko w pokoju Melodiki było chłodno, wszędzie mega gorąc i duszno. Słabo przecież w pokojach jest klima a sprzęt też nie lubi upałów.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli nadal część wystawy będzie w Sobieskim to pewnie długo nie. Trzeba pamiętać, że dopiero od kilku lat AS są rozdzielone na kilka innych lokalizacji. Dawniej bywały tylko w Sobieskim...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, moje wrażenia po Audio Show 2017 są podobne jak w tamtym roku. Impreza bardzo fajnie zrobiona, gdzie można zobaczyć i usłyszeć sprzęty nie spotykane na co dzień. Tylko tak jak koledzy zauważyli, jeśli ktoś ma daleko to warto przyjechać raz na jakiś czas bo wiele się powtarza z poprzedniej wystawy. Ja mam 25 minut od domu więc grzechem by było się na tej imprezie nie zjawić.
Niestety mam kilka uwag po pierwsze, większość pokoi nie jest przystosowana akustycznie do prezentacji danego sprzętu. Tylko nie licznym wystawcą zachciało się chociaż minimalnie lub profesjonalnie przygotować pokój stosując adaptacje akustyczne. Wskutek czego wiele sprzętów nie pokazało swojej klasy. Dalej – w pierwszym dniu w większości pokoi puszczali same audiofilskie plumkanie co u większości osób odwiedzające poszczególne pokoje odsłuch sprzętu trwał krócej niż minutę i wychodzili. Tam gdzie grali mocniejsze kawałki nagle gromadził się tłum ludzi…;-) Ponadto w większości pokojach był straszny zaduch taki, że jak się wchodziło to od razu cofało. Nie wiem czemu niech cieli otwierać okien aby to przewietrzyć, może coś by audiofilskiego się ulotniło…;-)
Na szczęcie w niedziele chyba posłuchali odwiedzających i w większości pokojów było słychać już muzykę począwszy od Ramsteina a kończąc na polskich artystach. I co się okazało, że sprzęty za setki tysięcy złoty grają beznadziejnie. Tak podkreślam beznadziejnie, jak są wstanie plumkanie zagrać pieknie tak przy mocniejszym graniu się po prostu wykładają. To już nie chodzi o przygotowanie pokoju bo wielu pokojach było widać profesjonalne ustroje akustyczne tylko o sam sprzęt. Czytając opinie na innych forach wiele osób mocno zaangażowanych w świecie audio ma podobne zdanie. Oczywiście są sprzęty, które nie kosztują majątku a grały pięknie nie ważne jaki repertuar. Dlatego nie zawsze jest tak, że im więcej sprzęt kosztuje tym musi coraz lepiej grać, oczywiście są wyjątki no ale bez przesady. Wydając kupe kasy na dane kolumny oczekujemy od nich brzmienia, które się sprawdzi w większości przypadków a tak nie jest….
Co do kina domowego to w hotelach nie było za wiele. Cała ta tematyka była zgromadzona na stadionie. Dla mnie najważniejsze było porównanie najnowszych projektorów między sobą w dobrze przygotowanych pomieszczeniach. Można było zobaczyć jak działają m.in.: Sony hw-760 (pomieszczenie nie przygotowane), JVC – 540, JVC Z -1, Epson 9300. Tak jak myślałem w czarnej jaskini nr 1 JVC i to się nie zmieniało od zeszłego roku..;-)
Jedna zasadnicza uwaga poziom wiedzy wystawców, gdzie wystawiał się m.in. JVC z maggiscreen woła o pomstę, jeśli nie wiedzą podstawowych informacji na temat oferowanych produktów na wystawie to po kiego grzyba się tam wystawiali. Na żadne moje pytanie nie byli wstanie udzielić mi odpowiedzi odsyłając do sklepów gdzie oferują ich produkty.

Co do nagłośnienia to było kilka salek gdzie próbowali zaprezentować nagłośnienie wielokanałowe ale niestety po za narobieniem hałasu to nie miało dla mnie jakości. Nawet klipsch co kiedyś zrobił na mnie efekt wow teraz wypadł blado. Podnieśli poziom głosu na 90% mocy ampli tunera i dźwięk po prostu wrzeszczał na ludzi, a nie brzmiał tak jak należy. Dodatkowo subiki odcieli za nisko bo z nimi rozmawiałem, wskutek czego były ledwo odczuwalne. Odcieli nisko bo za ścianami się skarżyli wskutek czego zostawili brzmienie pozbawione najniższych składowych czyli basu. Tam gdzie Kong stawia stopę powinno być stąpnięcie dinozaura a nie pierdnięcie komara. Niestety ale tutaj zrobili sobie sami strzał w kolano. Ponownie nie zamontowali atmosa na rusztowaniu tak jak to było 2 lata temu a szkoda bo w tedy mieli naprawde fajną demo dolby atmos.
W innym pokoju grał sprzęt dali i dwa suby, i tam już dużo lepiej to brzmiało. Było w końcu słychać suby które pomimo tego, że w niektórych momentach brumiły i nie nadążały z oddaniem wielu efektów to w miarę dawały radę. W innej salce były soundbar wielokanałowy co również wypadł blado, z tego urządzenia dobre 2.0 z dodatkowym subem z boku wystarczy.

Atmos odbity jak dla mnie to nadal wielkie g….o i przestrzegam innych aby się w to nie bawili bo szkoda kasy. Tylko fizyczne głośniki albo dać sobie spokój.
Co do stereo to na AS największe wrażenie zrobiły na mnie system m.in.:
- Zeta Zero Orbital360 Bi-Stereo: świetny dźwięk nie ważne gdzie się stało
- sala z systemem Mcintosh
- STX 300 foton na głośnikach z włókna węglowego oraz Pylon audio tanie kolumny a fajnie grały
- Buchardt: na tych kolumienkach również się nie zawiodłem, nie ważne co leciało bo brzmienie było świetne.
- monitory Dynaudio (te czerwone) z Accuphase: również mi przypadły do gustu
- Gato Audio FM-8: małe kolumienki a pięknie zagrały również różno rodny repertuar. W poprzednim roku były podłączone podłogówki które zagrały również bardzo dobrze.
- Bang Olufsenach puścili kilka moich znanych kawałków i te kolumienki dawały niesamowicie czadu, było wszystko tak jak trzeba..;-)
- Marantz 10 + QAcoustic 500 - prezentacja Kena Ishiwaty: dla mnie totalna porażka, ten system zagrał tak bez nadziejnie, że nie wierzyłem w to co słyszę. Ciekaw jestem kto taki set wybrał na prezentację bo ewidentnie coś tu nie grało albo kolumny albo marantz.
- denon 2600 z kolumnami: również wypadł bardzo słabo, nie wiem czy kolumny za mocne czy on tak osłabł ale na godz.9tej było strasznie cicho. U mnie na 9tej trzeba do siebie krzyczeć aby usłyszeć co druga osoba mówi a na prezentacji można było swobodnie rozmawiać.
I najciekawsze na koniec, widziałem i dotykałem wzmacniacz za 7mln złotych…;-). Nie podłączyli go bo korki wywalało więc tylko było można oczy nacieszyć.

Postaram się wrzucić kilka fotek ale jest jakiś problem bo jedną fotkę wgrywam po kilka razy i nic nie wychodzi... ;-( Wiele zestawów sie powtarza dlatego jeśli uda mi się załadować zdjęcia to wkleje odnośnie kina i te zestawy które mi się podobały jak grają.
Niestety ale nie udało mi się zrobić fotek hostess bo się nie zgadzały, nie wiem czemu ale w tamtym roku nie było z tym problemu. Więc panowie nie nacieszycie swoich oczu...;-(
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nawet klipsch (...) wypadł blado.
W innym pokoju grał sprzęt dali i dwa suby, i tam już dużo lepiej to brzmiało.
Świat się wali :D
- Zeta Zero Orbital360 Bi-Stereo: świetny dźwięk nie ważne gdzie się stało
Zero plus omnipolary - to już słyszałem - super! Kolumny Tomasza Roguli wg mnie grają świetnie, choć z wyglądu często straszą... ;)
- STX 300 foton na głośnikach z włókna węglowego oraz Pylon audio tanie kolumny a fajnie grały
To już nie pierwszy raz
- Marantz 10 + QAcoustic 500 - prezentacja Kena Ishiwaty: dla mnie totalna porażka, ten system zagrał tak bez nadziejnie, że nie wierzyłem w to co słyszę. Ciekaw jestem kto taki set wybrał na prezentację bo ewidentnie coś tu nie grało albo kolumny albo marantz.
Jak to kto - dystrybutor :) Mi akurat w zeszłym roku na AVS2016 M10 się podobał, ale grał z wysokimi modelami Dali, choć w tej cenie są lepsi zawodnicy. Jednak to już nie pierwszy raz, kiedy Horn łączy Marantza z tanimi kolumnami. Da się tak zrobić, by tanie kolumny zagrały fenomenalnie, ale widocznie nikomu się nie chciało (czytaj, nie było pozwolenia od króla marketingu czyli poprawności politycznej - odwieczna bolączka czyli tworzenie systemów opartych tylko na markach z oferty dystrybutora...
Niestety ale nie udało mi się zrobić fotek hostess bo się nie zgadzały, nie wiem czemu ale w tamtym roku nie było z tym problemu. Więc panowie nie nacieszycie swoich oczu..
Masz złe podejście :D



Dzięki za fotki!!!
 
Do góry