Audio przez HDMI bezpośrednio do amplitunera?

orzelowski

New member
Dzięki za opinie. Byłem w MediaMarkcie, było Onkyo TX-NR656, był Denon AVR-x2300W, był Marantz SR5011.
Co do dźwięku, to w warunkach sklepowych ciężko to w 100% sprawdzić, tyle, że jakiś dźwięk z siebie wydały :)
Co do kwestii wizualnych to chyba raczej skłaniałbym się ku Denonowi / Onkyo.
I teraz cenowo, z allegro nie skorzystam, bo mieszkam w Szwajcarii, ale dzięki temu mogę kupić sprzęt w Niemczech i odpisać sobie podatek. Cenowo Onkyo wyszłoby ok. 420€ ~1850 zł, z kolei Denon (gdybym wziął model 3200) ok. 620€.
Także wstępny wybór pada na Onkyo, prześpię się z tym i jutro lecę do sklepu (albo wracam na forum :) ).

A co do radia FM to i tak jestem skazany na internetowe, bo Trójki mi tu nie łapie :)
 
Ostatnia edycja:

orzelowski

New member
Gratuluje....jak dostaniesz zabawkę ;) to jak możesz opisz co i jak itp. fotki a tu chuba już pisałem, ustawienia
Kalibracja i ustawienie kina domowego - Poradnik - HDforum
A tu jak byś chciał dorzucić swoje "5gr"
Klub marki DENON
http://www.hdtv.com.pl/forum/groups/klub-marki-denon.html

Dobra, obfotografuję i opiszę. Sprzęt dopiero dojdzie w tygodniu, bo jestem z tego sortu, który maca w sklepie, a potem zamawia taniej on-line. Co prawda usprwiedliwia mnie fakt, że była spora różnica w cenie (~4600 PLN w sklepie i ~2800 PLN online - po przeliczeniu z CHF).
 

orzelowski

New member
Amplituner dojechał i okazuje się, że nawet mieliście racje i dźwięk działa jak należy.
Niedługo go ładnie obfotografuję i opiszę wrażenia, natomiast tymczasem mam taki problem.
Korzystam z tych dwóch Zone, do jednej TV, do drugiej rzutnik. Obydwa mają natywną rozdzielczość 1920x1080. Jak działa tylko Main Zone, to w ustawieniach video NC+ mam 1080i, w odtwarzaczu multimedialnym mam 1080p. Ale jak włączę Zone 2, to rozdzielczość się zmienia. I tak np. NC+ umożliwia mi włączenie tylko 576p (jak wyłączę rzutnik, to mam jeszcze 720p, 1080i). Z kolei w odtwrzaczu multimedialnym zmienia mi na 480p i w ustawieniach video znikają mi wszystkie inne możliwości ustawienia rozdzielczości.
W czym może być problem?
 

Rafal7

Banned
Przecież dobrze robi, jedno wyjście ma na główna strefe a drugie jest do drugiej strefy.Ten ampli nie posiada dwóch wyjść hdmi na główna strefe.
 
Do góry