Asus O!Play MINI

nemix

New member
Witam zamierzam kupić Asus O!Play MINI ,posiadam dysk usb 2,5 cala A-Data Superior SH02 500GB i mam pytanie czy dysk może być sformatowany jako ntfs lub exFAT czy tylko jak będzie mal system FAT32 będzie rozpoznawany przez O!Play MINI ?
 

OSP110233

New member
Witam zamierzam kupić Asus O!Play MINI ,posiadam dysk usb 2,5 cala A-Data Superior SH02 500GB i mam pytanie czy dysk może być sformatowany jako ntfs lub exFAT czy tylko jak będzie mal system FAT32 będzie rozpoznawany przez O!Play MINI ?


Czyta ntfs ... a tak wogóle to nie łatwiej wejść na stronę Asusa i ściągnąć instrukcję obsługi po polsku :) Pzdr Bracie :)
 

nemix

New member
Instrukcję czytałem wcześniej ale takiej informacji nie znalazłem więc zapytałem :).Dzięki za szybką odpowiedź.
 
Widzę, że nie ma jednego konkretnego wątku poświęconego temu palyerkowi tak jak dla WD Live czy O!Playa zwykłego, a jest to bardzo ciekawa alternatywa jeśli komuś nie zależny na dostępie do netu, itp.
Ciekawą dyskusję na temat MINI znajdziecie tu
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/62430-potrzebna-pomoc-asus-wd-wybor-odtwarzacza-4.html

Zachęcam do rozwijania obecnego tematu, co by nie szukać w 5 innych wątkach.
Może pokusi się ktoś o teścik wieloformatowy, a myślę, że wynik będzie niezły:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/69817-ranking-playerow-wg-obslugiwanych-formatow.html

Dla zainteresowanych kilka reviews z zagranicy:
http://www.techtree.com/India/Reviews/Asus_OPlay_Mini/551-114095-621.html
http://www.gev.com/2011/01/asus-oplay-mini-media-player-review-cheaper-but-just-as-good/
http://www.techenclave.com/reviews-and-previews/review-asus-o-play-mini-191363.html
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie odnośnie odtwarzania obrazu płyty BLU-RAY. Mam kilka takich filmów. Rozumiem, iż aby je odtworzyć należy wejść w folder STREAM, gdzie są kolejne party i wyszukać ten, gdzie zaczyna się film, jako że player nie obsługuje pełnego menu. I teraz pytnie - czy jest jakaś możliwość by kolejne party były odtwarzane bez tego nieprzyjemnego przeskoku między nimi średnio co 10min ? Czy można to jakoś puścić jako jedną płynną całość ?
 
Ostatnia edycja:

rosomak6000

New member
ASUS o play mini - problem z napisami

Witam! Mam problem z pojawianiem się napisów na moim ASUSie O!Play Mini.
Wrzucam na dysk film .mkv + napisy .srt o tej samej nazwie ściągnięte i dopasowane napiprojektem.
W ustawieniach napisów odtwarzacz widzi plik natomiast nie wyświetla zawartości.
Zrobiłem update firmware do wersji 1.14.
Ktoś może pomóc? Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam! Mam problem z pojawianiem się napisów na moim ASUSie O!Play Mini.
Wrzucam na dysk film .mkv + napisy .srt o tej samej nazwie ściągnięte i dopasowane napiprojektem.
W ustawieniach napisów odtwarzacz widzi plik natomiast nie wyświetla zawartości.
Zrobiłem update firmware do wersji 1.14.
Ktoś może pomóc? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Dziwne bo z napisami w formacie SRT niema żadnych problemów.
Ściągnij napisy w formacie TXT i przerób programem
ToSrtConverter To SRT Converter - Home Page
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Asus O!Play Mini, nowe firmware 1.15

Do pobrania z:
ASUSTeK Computer Inc. - Multimedia- ASUS O!Play Mini
lub
ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/Digital_Media_Player/Mini/firmware/


O!Play Mini firmware update 1.15

1. Add global subtitle setting for video file that is never played. (Only subtitle height, size, color)

2. Disable show image for AutoPlay function (Folder mode)(Only PLAY, STOP, REPEAT_ALL)

3. Disable function for copy and move file.

Bug fixed:

1. Screen saver function was failed in Home page.
2. Screen saver timer is always 5 minutes. It's decided by user setting now.
 

muzyk219

New member
Asus czy Wiwa HD-5?

Podobny post opisałem w innych wątku...
Od wczoraj wertuje net w poszukiwaniu wiadomości odtwarzaczy w grupie cenowej do ok 250zł i... Zmusiłem sie do stwierdzenia ze jeśli szukać alternatywy dla Wiwy HD-5 to chyba trzeba poszukać Asusa !O Play Mini. Obecnie chyba na Allegro wychodzi najtaniej bo ok 243zł z wysyłką. Zna ktoś inne źródło do niższej ceny?
Uważnie porównywałem testy obu odtwarzaczy i sam już nie wiem czy wybrać Wiwę za ok 168zł w Morele.net czy Asusa Mini za nieco ponad 240zł. W testach wypadły niemalże identycznie i już sam nie wiem jakich różnic sie doszukiwać? Miał ktoś możliwość porównania osobiście tych odtwarzaczy albo ma jakieś istotne informacje co do różnic w/w pudełek?
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Miał ktoś możliwość porównania osobiście tych odtwarzaczy albo ma jakieś istotne informacje co do różnic w/w pudełek?

Mam w domu tego ASUSA O! Play Mini. Od lata zeszłego roku jest wszystko OK ... tzn. na razie łyka wszystko co mu zapodam. Zero problemów. :-D

Odtwarzacze plików multimedialnych - rankingi, testy, produkty, wyniki, specyfikacja, recenzje - Chip.pl Tu jest największy i najbardziej szczegółowy test odtwarzaczy multimedialnych.

http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/asus-o-play-mini Tu wejdź w zakładkę "specyfikacja i wyniki" i poczytaj dokładnie (masa szczegółów).

Porównasz co do joty Asus vs. Wiwa.
Z Wiwą nie miałem do czynienia.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Asus_OPlay_Air,_Mini_i_HD2_-_test_odtwarzaczy_HD-3751.html A tu aż 14 stron o 3 Asusach na benchmark.pl (testy i recenzje).
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Mam w domu tego ASUSA O! Play Mini. Od lata zeszłego roku jest wszystko OK ... tzn. na razie łyka wszystko co mu zapodam. Zero problemów. :-D

Odtwarzacze plików multimedialnych - rankingi, testy, produkty, wyniki, specyfikacja, recenzje - Chip.pl Tu jest największy i najbardziej szczegółowy test odtwarzaczy multimedialnych.

Test Asus O!Play Mini - Chip.pl Tu wejdź w zakładkę "specyfikacja i wyniki" i poczytaj dokładnie (masa szczegółów).

Porównasz co do joty Asus vs. Wiwa.
Z Wiwą nie miałem do czynienia.

Asus OPlay Air, Mini i HD2 - test odtwarzaczy HD. Odtwarzacze HD na różne gusta. Benchmark.pl A tu aż 14 stron o 3 Asusach na benchmark.pl (testy i recenzje).


znam te linki. Już wcześniej je znalazłem chcąc mieć jakieś pojęcie zanim zadałem pytanie. Mimo to dzięki za chęć pomocy. No ale... skoro Wiwa i Asus nie wiele sie różnią jeśli chodzi o odtwarzane formy plików to czym sie jeszcze sugerować? Lubie przeglądać zdjęcia i z tego co testy na chip-ie pokazał, obydwa z szybkością wyświetlania zdjęć radzą sobie dobrze. Chyba cały komplet odtwarzanych formatów audio-wideo, czego sie więc czepić przy ostatecznym wyborze tych dwóch playerów? dodam ze jeśli chodzi o wejścia i wyjścia to wystarczy mi tylko HDMI i usb+czytnik więc?
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Podobny post opisałem w innych wątku...
Od wczoraj wertuje net w poszukiwaniu wiadomości odtwarzaczy w grupie cenowej do ok 250zł i... Zmusiłem sie do stwierdzenia ze jeśli szukać alternatywy dla Wiwy HD-5 to chyba trzeba poszukać Asusa !O Play Mini. Obecnie chyba na Allegro wychodzi najtaniej bo ok 243zł z wysyłką. Zna ktoś inne źródło do niższej ceny?
Uważnie porównywałem testy obu odtwarzaczy i sam już nie wiem czy wybrać Wiwę za ok 168zł w Morele.net czy Asusa Mini za nieco ponad 240zł. W testach wypadły niemalże identycznie i już sam nie wiem jakich różnic sie doszukiwać? Miał ktoś możliwość porównania osobiście tych odtwarzaczy albo ma jakieś istotne informacje co do różnic w/w pudełek?

Rożnicę są takie ze Asus ma dodatkowo wyjście optyczne i kabel HDMI w komplecie.
Asus z nowym firmware zapamiętuje już ustawienia dotyczące napisów
czyli wielkość czcionki, kolor, pozycja.
Wiwa obecnie ma z tym problem i o ile standardowe ustawienia nie będą ci pasować
to będziesz musiał za każdym razem ustawiać napisy ponownie.
Widać że Asus co jakiś czas wypuszcza poprawione firmware, jak będzie Wiwą ?
tego nie wiem.
Ja obecnie chyba wybrałbym Wiwe, bo różnic większych niema a 70 zł zostaje w kieszeni :)
 

muzyk219

New member
Kurcze, ta przypadłość z pozycjonowaniem napisów mnie trochę martwi gdyż 99% filmów mam z napisami .Czuję że to może mnie zirytować za którymś razem,natomiast na stan obecny nie wiem jak wygląda to w Wiwie,może standardowe ustawienia mi będe odpowiadały a moze nie... Czas pokaże. Jak mnie to będzie wkurzać a nie będzie żadnych aktualizacji to pobawie sie nia jakiś czas i najwyzej sprzedam kupując coś innego.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Może nie wszyscy wiedza a komuś się przyda.
Na nośniku danych tworzymy folder AutoPlay i do niego wrzucamy materiały video, teraz po podłączeniu nośnika danych do Asusa i włączenia Playera
automatycznie zostanie odważany materiał video z folderu AutoPlay.

A tak jest to opisane na stronie producenta:
Ekskluzywna funkcja AutoPlay - podłącz raz, odtwarzaj wszystko
Twoje dzieci albo rodzice nie potrafią używać O!Play za pomocą interfejsu? O!Play Mini jest bardzo wygodny dla osób, które nie są zaznajomione z komputerami. Ekskluzywna, opracowana przez firmę ASUS funkcja AutoPlay umożliwia podłączenie pamięci USB i odtwarzanie wszystkich rodzajów filmów bez użycia interfejsu. Jest też wygodnym rozwiązaniem dla osób, które chcą skorzystać z O!Play jako urządzenia reklamowego. O!Play Mini może służyć jako wyświetlacz odtwarzający filmy promocyjne w miejscach publicznych!
 

damaioshin

New member
Krótkie pytanko - wiem że player czyta napisy w formacie txt ale czy robi to automatycznie?
Chce sprawic prezent rodzicom nieobeznanym z techniką, sam korzystam z ps3 i wiem jak irytujące jest robienie srt.
 
Do góry